Як позбутися запоруЯк позбутися запоруЗапор – патологічний стан організму, коли спорожнення кишечника є уповільненим або ускладненим, з відкладенням акту дефекації на період до двох діб і більше. Ми пропонуємо ефективне лікуванню запору у Кривому розі, терапію закрепу, констіпації!

 

Розрізняють запори:
• Хронічний;
• Ситуаційний.

 

У першому випадку, відсутність регулярного стільця спостерігається постійно, тоді як у другому запор супутній вагітності, знаходженню людини в подорожі, або спостерігається при вживанні складних для травлення продуктів. Необхідно відзначити, що запор може бути також побічною дією деяких лікарських медикаментів. Нерідко трапляються запори і при психоемоційних навантаженнях!

 

При хронічних тривалих запорах відбувається затримка регулярної дефекації на термін від двох діб і більше, кал стає сухим і щільним. Спостерігається відчуття, що після акту дефекації кишечник спорожнився не в повному обсязі. Діагноз ставиться на підставі наявності і поєднання зазначених ознак.

 

Запор – досить поширене захворювання шлунково-кишкового тракту як у дорослої людини, так і у дитини. При наявності схильності до закрепу та неадекватної роботи кишечника, нерідко спостерігається патологія прямої кишки, що представляє значиму проблему. Найбільш схильні до запорів вікові категорії – це молодші діти та люди похилого віку.

 

Причини виникнення запору


Основні причини запорівОсновні причини запорів

До причин запору можна віднести індивідуальні особливості життєдіяльності людини, його харчові пристрасті, ситуації, коли людина змушена утримувати позиви до дефекації, що з плином часу призводить до пригнічення рефлекторної діяльності кишечника. Також запори властиві людям, які приймають рідину в малих кількостях та харчуються продуктами, збідненими рослинною клітковиною.

 

При синдромі подразненої кишки запор – це клінічна ознака. Він може супроводжуватися здуттям живота та болем. Характерний також нестійкий стілець з чергуванням запорів і проносів. Синдром подразненої кишки спостерігатися і при кишкових інфекціях.

 

Запори у дорослих та дітей нерідко являють собою наслідок будь-якого серйозного патологічного стану організму, коли може знадобитися радикальне хірургічне втручання, наприклад, при копростазі, причиною якого стала механічна кишкова непрохідність.

 

При копростазі стілець відсутній тривалий час, спостерігаються болі в животі розпираючого характеру, відчуття переповненості кишечника. Іноді рідкі фракції кишкового вмісту виходять в обхід калової пробки – спостерігається пронос.

 

Класифікація запорів


Розрізняють такі види закрепів по етіології:
• Аліментарний – залежить від виду прийнятої їжі;
• Неврогенний – викликається внаслідок нейрорефлекторних порушень;
• Психогенний – обумовлений станом психоемоційної сфери;
• При патології прямої кишки і ануса;
• Токсичний – при різних видах отруєнь;
• Механічний – при симптомах здавлення кишечника пухлинами;
• Ятрогенний – як небажана побічна дія деяких лікарських препаратів!

 

Симптоми хронічного запору


Симптоми запору, діагностика та лікуванняСимптоми запору, діагностика та лікування

Симптомами констіпаціі є тяжкість і біль в області живота, що припиняються після акту дефекації і відходження газів. Нерідко спостерігається знижений апетит, сторонній і неприємний запах з ротової порожнини, відрижка. У хворих з хронічними запорами протягом тривалого часу можливий загальний пригнічений настрій, зниження працездатності.

 

Діагностика хронічних закрепів у Клініці Медітон

 

Діагностика патології проходить в кілька етапів. На першому діагностичному етапі, на прийомі лікаря-терапевта Клініки Медітон, ретельно збирається анамнез захворювання, вивчаються скарги пацієнта, проводиться його фізикальний огляд. За показаннями проводиться рентгенівське обстеження, що має на меті виявлення можливих пухлин, стриктур, розтягнень стінок кишечника, а також вроджених аномалій розвитку. Можливе додаткове призначення іригоскопії, яка наочно виявляє стан кишкової непрохідності.


На другому діагностичному етапі виконують колоноскопію з одночасним забором біоптату з подальшим гістологічним і цитологічним дослідженням. Після цього приступають до функціонального дослідження кишечника. Проводиться посів на поживні середовища для визначення можливої інфекційної причини, досліджується кал на приховану кров.

 

Лікування запору в Кривому Розі


Лікування запору у дітей і дорослих: призначення лікаря Клініки МедітонЛікування запору у дітей і дорослих: призначення лікаря Клініки МедітонЗакреп у дітей і дорослих не можна лікувати самостійно. Це не рекомендовано з причини можливості пропуску певної патології, а також розвитком серйозних, небезпечних для здоров'я і життя ускладнень основного захворювання. Безконтрольний прийом послаблюючих препаратів може викликати стійку проблему з дефекацією, так як пацієнт самостійно в повній мірі не може оцінити склад препарату і механізм його фармакологічної дії. Фахівці Клініки Медітон рекомендують своєчасне звернення за допомогою, а також сучасні методики лікування запору в Кривому Розі.

 

Проблема дійсно інтимна і незручна, але ми допоможемо її вирішити на професійному рівні!

 

Зверніть увагу:

Діагностика та лікування діареї

Синдром роздратованого кишечника

Кишкові інфекції

Поділитися