
Запор: причини, прояви, методи лікування
- 20 листопада 2017
Як позбутися запоруЗапор, констипація чи проблеми зі стільцем – стан організму, коли випорожнення кишечника утруднено, акту дефекації відсутній 2 дня і більше. Недостатнє спорожнення – серйозна проблема для людини будь-якого віку. Тому фахівці рекомендують звернутися по медичну допомогу. Прийом гастроентеролога: лікування запорів у Кривому Розі, встановлення патології ШКТ чи ситуативного стану, призначення медикаментозної терапії обстипації!
Запори з болем не можна терпіти, як і приймати лікарські препарати без призначення, не усвідомлюючи причин стану та наявності чи відсутності патології ШКТ.
Звичайно, це може бути збій травлення або ситуативний, тимчасовий запір. Але стан також буває хронічним, що веде до ускладнень:
• Ситуаційний запор, тимчасове явище. Запори при вагітності, у разі вживання в їжу продуктів, що ускладнюють кишковий пасаж, при порушенні травлення через запальні захворювання ШКТ, інших патологій. Можуть виникати будь-якої миті, але часто при психоемоційних навантаженнях;
• Хронічний запор. Відсутність регулярного випорожнення спостерігається постійно. Іноді стан змінюється нормальним, але присутнє утруднене випорожнення кишечника до кількох діб і більше. Серед причин захворювання шлунково-кишкового тракту, неврологічні розлади, гормональний дисбаланс, як ознака побічних вплику медикаментів!
Запор – поширене захворювання шлунково-кишкового тракту як у дорослої людини, так і у дитини. При наявності схильності до закрепу та неадекватної роботи кишечника, нерідко спостерігається патологія прямої кишки, що представляє значиму проблему. Найбільш схильні до запорів вікові категорії – це молодші діти та люди похилого віку.
Причини запору
До причин запору можна віднести індивідуальні особливості життєдіяльності людини, її харчові пристрасті, ситуації, коли людина змушена утримувати позиви до дефекації, що з плином часу призводить до пригнічення рефлекторної діяльності кишечника.
Також запори властиві людям, які приймають рідину в малих кількостях та харчуються продуктами, збідненими рослинною клітковиною.
При синдромі подразненої кишки запор – це клінічна ознака. Він може супроводжуватися здуттям живота та болем. Характерний також нестійкий стілець з чергуванням запорів і проносів. Синдром подразненої кишки спостерігатися і при кишкових інфекціях.
Запори у дорослих та дітей нерідко являють собою наслідок будь-якого серйозного патологічного стану організму, коли може знадобитися радикальне хірургічне втручання, наприклад, при копростазі, причиною якого стала механічна кишкова непрохідність.
При копростазі стілець відсутній тривалий час, спостерігаються болі в животі розпираючого характеру, відчуття переповненості кишечника. Іноді рідкі фракції кишкового вмісту виходять в обхід калової пробки – спостерігається пронос.
Класифікація запорів
Класифікація запорів, симптоми, діагностика та лікуванняРозрізняють такі види закрепів по етіології:
• Аліментарний – залежить від виду прийнятої їжі;
• Неврогенний запор – викликається внаслідок нейрорефлекторних порушень;
• Психогенний – обумовлений станом психоемоційної сфери;
• При патології прямої кишки і ануса;
• Токсичний – при різних видах отруєнь;
• Механічний закреп – при симптомах здавлення кишечника пухлинами;
• Ятрогенний – як небажана побічна дія деяких лікарських препаратів!
Симптоми хронічного запору
Симптомами констіпаціі є тяжкість і біль в області живота, що припиняються після акту дефекації і відходження газів. Нерідко спостерігається знижений апетит, сторонній і неприємний запах з ротової порожнини, відрижка. У хворих з хронічними запорами протягом тривалого часу можливий загальний пригнічений настрій, зниження працездатності.
Часто відчувається біль у животі та задньому проході, печіння, можливі тріщини кишки через перенапруження, поява крові. Супутником стану стають головний біль, поганий сон, слабкість організму.
Діагностика хронічних закрепів у Клініці Медітон
Діагностика патології проходить в кілька етапів. На першому діагностичному етапі, на прийомі лікаря-терапевта або гастроентеролога збирається анамнез захворювання, вивчаються скарги пацієнта, проводиться його фізикальний огляд. За показаннями призначається рентген для виявлення можливих пухлин, стриктур, розтягнень стінок кишечника, а також вроджених аномалій розвитку. Можливе додаткове призначення іригоскопії, яка наочно виявляє стан кишкової непрохідності.
На другому діагностичному етапі призначають колоноскопію з одночасним забором біоптату з подальшим гістологічним і цитологічним дослідженням. Після цього приступають до функціонального дослідження кишечника. Проводиться посів на поживні середовища для визначення можливої інфекційної причини, досліджується кал на приховану кров.
Залежно від первинних висновків лікаря, коли досліджується причина запору у немовляти, дитини старшого віку, утруднене спорожнення у вагітних, призначають біохімічні та мікроскопічні лабораторні дослідження!
Лікування запору в Кривому Розі
Запор у дітей не можна лікувати самостійно! Запор у новонародженого та проносне на власну думку чи рекомендації знайомих – погане рішення. Важливо розуміти етіологію, знати причини, мати на руках діагноз. Тому засоби від запору та клізми, проносні препарати та ліки для відновлення, призначає суворо лікар!
Діагностика необхідна через можливу наявність патологій розвитку органів, а також складних захворювань шлунку, кишечника, печінки, жовчного міхура або підшлункової залози. Безконтрольний прийом послаблюючих препаратів може спричинити стійку проблему з дефекацією, оскільки пацієнт самостійно повною мірою не може оцінити склад препарату та механізм його фармакологічної дії. Лікарі ж спираються на результати аналізів та попереднього обстеження, і призначення лікування запору у дитини чи дорослого є адекватним та виправданим!
Лікування запору у дітей і дорослих: призначення лікаря Клініки МедітонЛікування запорів у Кривому Розі: гастроентеролог, терапевт, педіатр, інфекціоніст, власна лабораторія, УЗД, розширений діагностичний комплекс. Записуйтесь на прийом за телефоном (098) 530-60-40!
Зверніть увагу:
Діагностика та лікування діареї