Своєчасне лікування ангіни на Філатова, Кривий РігСвоєчасне лікування ангіни на Філатова, Кривий РігАнгіна є одним з найбільш поширених захворювань. Але, незалежно від впізнаваності симптомів, серед яких запалення та біль в горлі, а також білий наліт і ціла сітка гнійників на мигдалинах, діагностувати дане захворювання для призначення правильного лікування може тільки кваліфікований фахівець. Ми пропонуємо свою допомогу: лікування ангіни у Кривому Розі, терапія лакунарної та гнійної ангіни!

 

Так, ми постійно говоримо про те, що кожна людина, тим більше, дитина, повинна проходити плановий огляд лікарів 2 рази в рік, а також вчасно звертатися до фахівців у тому випадку, якщо з'являються симптоми будь-яких захворювань. Це дуже правильне рішення, адже, таким чином, ви бережете своє здоров'я і не допускаєте ускладнень захворювань!

 

Це ж стосується і ангіни – складного інфекційного захворювання з яскраво вираженою болючою симптоматикою. Важливо вчасно відвідувати лікаря задля профілактики ЛОР захворювань. Якщо ж ви з урахуванням стану припускаєте діагноз гнійна ангіна лікування необхідно розпочати без зволікань, одразу після діагностики та призначень лікаря!

 

Що таке ангіна і як виникає захворювання

 

Ангіна – гостре інфекційне захворювання із ураженням мигдалин. Стрептококи, стафілококи та пневмококи – основні збудники запалення. Переважно ангіна передається повітряно-краплинним шляхом, а також побутовими шляхами!

 

Також, ангіна може бути викликана переохолодженням, через порушення носового дихання, при зниженні імунітету, або розвинутися на базі ГРВІ. Причин більш ніж достатньо, але результат один – дійсно поганий стан, постійні болі в горлі, а також можливість заразити своїх близьких, якщо не лікувати ангіну вчасно!

 

Симптоми ангіни, основні прояви інфекційного захворювання

 

В залежності від виду ангіни, симптоми можуть бути досить різні, але частіше присутні наступні:

Досить висока температура, часом, до 38-39°С;
• Загальна слабкість організму, відчуття нездужання;
Збільшення лімфатичних вузлів за рахунок запального процесу;
• Відчуття ломоти в суглобах;
Біль у горлі під час ковтання, пиття, вживання їжі;
• Горло червоне, запалене, як і мигдалини, язичок, піднебінні дужки;
• По мигдалинах поширені дрібні гнійники, в певних випадках, великі скупчення гною!

 

Загальна симптоматика може бути схожою з проявом застуди, але дане захворювання переноситься гірше, та й відчуття у хворого більш яскраво виражені, що дає багато приводів для занепокоєння, а також для своєчасного звернення за допомогою!

 

Типи ангіни, види та форми захворювання

 

Симптоми ангіни, типи та види інфекційного захворюванняСимптоми ангіни, типи та види інфекційного захворюванняФахівцями визначається первинна, звичайна або проста ангіна. Також вторинна і специфічна ангіна! Захворювання має класифікацію за типом інфекції, по тяжкості перебігу хвороби, а також причинам зараження. Варто коротко пояснити!


Причини розвитку:
• Зовнішня – в разі зараження із зовнішнього середовища;
• Внутрішня – коли зараження відбувається через внутрішні захворювання, з причин погіршення імунної функції організму!


Зовнішня ангіна – результат контакту з хворою людиною, яка інфікує пацієнта. Внутрішня форма розвивається на тлі перебігу інфекційних захворювань, в числі яких дифтерія, грип і навіть хламідійна інфекція.


Типи ангіни в залежності від збудника:
• Вірусна ангіна – частіше хворіють маленькі діти, вік яких до 3-х років, у дорослих дана форма практично ніколи не діагностується. Визначається патологія за відповідними симптомами, а також по дрібним білим виразкам на мигдалинах. До захворювання можуть приєднатися проблеми з шлунково-кишковим трактом;
• Бактеріальна ангіна – найбільш поширена серед дорослого населення, може бути викликана стрептококами, ентеробактеріями або пневмококами. Хворобу відрізняють по світлому нальоту на мигдалинах. Лікування ангіни швидке, протягом 7-10 днів, але ігнорування проблеми нерідко призводить до ускладнень, серед яких проблеми з нирками і серцем, ураження суглобів;
• Грибкова ангіна – найбільш рідкісна форма, яка розвивається через зараження патогенною грибковою флорою. Діагностується по білому сирнистому нальоту на поверхні мигдалин, який може поширитися на язик та піднебіння!


Клінічна картина:
• Катаральна ангіна – ураження слизової оболонки мигдалин, найбільш проста форма захворювання;
• Фолікулярна – ураження не тільки слизової, але також нагноєння фолікулів, на поверхнях горла виявляються жовті бульбашки;
• Лакунарна ангіна – глибоке ураження мигдалин, можливо системне зараження організму!


Також діагностується фіброзна, герпетична, флегмозна і виразково-некротична ангіна, які є більш важкими!

 

Ускладнення гнійної ангіни

 

Загальна картина захворювання дає певні уявлення, які вже є причиною звернення до лікаря. Але наступні, описані фахівцями можливі ускладнення ангіни, напевно ще більш переконають хворих не ігнорувати лікування настільки складної недуги:

• Гнійна ангіна викликає набряк гортані і кровотечу з мигдалин, може привести до абсцесів м'яких тканин поблизу осередку запалення;
• Характеризується великими скупченнями гною в місцевих параметрах, викликає отит;
• Ймовірні захворювання нирок, навіть ниркова недостатністсь;
• Ангіна може стати причиною швидкого поширення інфекції в порожнину черепа або грудну клітку, а також причиною розвитку ревматизму;
• Сприяє ураженню шлунково-кишкового тракту або проникненню інфекції в кров!

 

Такі серйозні ускладнення для організму, а також виникаючы інфекційні процеси, запалення і вторинні патології, говорять про необхідність підвищеної уваги до захворювання горла і гланд. Якщо за ознаками та первинними симптомами передбачається гнійна ангіна лікування важливо розпочати найближчим часом!

 

Лікування ангіни у дітей і дорослих в Кривому Розі

 

Ангіна – захворювання, з яким не варто жартувати. Навіть звичайна осіння застуда з її кашлем і легким запаленням горла може привести до негативних наслідків. Але, раз вже була діагностована ангіна, терміново приступайте до лікування і не забувайте про те, що по його завершенню, необхідно буде знову пройти огляд, щоб переконатися, що організм впорався з проблемою!

 

Чи можна швидко вилікувати ангіну? Що для цього необхідно?Чи можна швидко вилікувати ангіну? Що для цього необхідно?Лікування ангіни у Кривому Розі: консультація отоларинголога, діагностика та призначення! Лікування гострого тонзиліту, інфекцій піднебінних мигдаликів, запалення горла та гланд. Запис на огляд ЛОРу: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо матеріали:

Небезпека кашлю: нестандартні захворювання

Грип 2019-2020: профілактика

Коронавірусна інфекція: профілактика, інформація МОЗ

Поділитися