АдресаКонтакти
вул. Філатова, 10 (3-й поверх)
Тел.: (098) 530-60-40
пр. Поштовий, 52
Тел.: (098) 530-60-40
Своєчасне лікування ангіни на Філатова, Кривий РігАнгіна є одним з найбільш поширених захворювань. Але, незалежно від впізнаваності симптомів, серед яких запалення та біль в горлі, а також білий наліт і ціла сітка гнійників на мигдалинах, діагностувати дане захворювання для призначення правильного лікування може тільки кваліфікований фахівець. Ми пропонуємо свою допомогу – лікування ангіни у Кривому Розі, в медичному центрі Клініка Медітон!
Так, ми постійно говоримо про те, що кожна людина, тим більше, дитина, повинна проходити плановий огляд лікарів 2 рази в рік, а також вчасно звертатися до фахівців у тому випадку, якщо з'являються симптоми будь-яких захворювань. Це дуже правильне рішення, адже, таким чином, ви бережете своє здоров'я і не допускаєте ускладнень захворювань. Це ж стосується і ангіни – складного інфекційного захворювання з яскраво вираженою болючою симптоматикою!
Ангіна являє собою гостре інфекційне захворювання, при якому уражаються мигдалини. Викликається воно стрептококами, стафілококами, пневмококами. Переважно, ангіна передається повітряно-крапельним шляхом, а також побутовими шляхами!
Також, ангіна може бути викликана переохолодженням, через порушення носового дихання, при зниженні імунітету, або розвинутися на базі ГРВІ. Причин більш ніж достатньо, але результат один – дійсно поганий стан, постійні болі в горлі, а також можливість заразити своїх близьких, якщо не лікувати ангіну вчасно!
Симптоми ангіни: захворювання проявляється болем в горлі і нальотом на мигдалинах
В залежності від виду ангіни, симптоми можуть бути досить різні, але частіше присутні наступні:
• Досить висока температура, часом, до 38-39°С;
• Загальна слабкість організму, відчуття нездужання;
• Збільшення лімфатичних вузлів за рахунок запального процесу;
• Відчуття ломоти в суглобах;
• Біль у горлі під час ковтання, пиття, вживання їжі;
• Горло червоне, запалене, як і мигдалини, язичок, піднебінні дужки;
• По мигдалинах поширені дрібні гнійники, в певних випадках, великі скупчення гною!
Загальна симптоматика може бути схожою з проявом застуди, але дане захворювання переноситься гірше, та й відчуття у хворого більш яскраво виражені, що дає багато приводів для занепокоєння, а також для своєчасного звернення за допомогою!
Фахівцями визначається первинна, звичайна або проста ангіна. Також вторинна і специфічна ангіна! Захворювання має класифікацію за типом інфекції, по тяжкості перебігу хвороби, а також причинам зараження. Варто коротко пояснити!
Причини розвитку:
• Зовнішня – в разі зараження із зовнішнього середовища;
• Внутрішня – коли зараження відбувається через внутрішні захворювання, з причин погіршення імунної функції організму!
Зовнішня ангіна – результат контакту з хворою людиною, яка інфікує пацієнта. Внутрішня форма розвивається на тлі перебігу інфекційних захворювань, в числі яких дифтерія, грип і навіть хламідійна інфекція.
Типи ангіни в залежності від збудника:
• Вірусна ангіна – частіше хворіють маленькі діти, вік яких до 3-х років, у дорослих дана форма практично ніколи не діагностується. Визначається патологія за відповідними симптомами, а також по дрібним білим виразкам на мигдалинах. До захворювання можуть приєднатися проблеми з шлунково-кишковим трактом;
• Бактеріальна ангіна – найбільш поширена серед дорослого населення, може бути викликана стрептококами, ентеробактеріями або пневмококами. Хворобу відрізняють по світлому нальоту на мигдалинах. Лікування ангіни швидке, протягом 7-10 днів, але ігнорування проблеми нерідко призводить до ускладнень, серед яких проблеми з нирками і серцем, ураження суглобів;
• Грибкова ангіна – найбільш рідкісна форма, яка розвивається через зараження патогенною грибковою флорою. Діагностується по білому сирнистому нальоту на поверхні мигдалин, який може поширитися на язик та піднебіння!
Клінічна картина:
• Катаральна ангіна – ураження слизової оболонки мигдалин, найбільш проста форма захворювання;
• Фолікулярна – ураження не тільки слизової, але також нагноєння фолікулів, на поверхнях горла виявляються жовті бульбашки;
• Лакунарна ангіна – глибоке ураження мигдалин, можливо системне зараження організму!
Також діагностується фіброзна, герпетична, флегмозна і виразково-некротична ангіна, які є більш важкими!
Можливі ускладнення, якщо не лікувати ангіну
Загальна картина захворювання дає певні уявлення, які вже є причиною звернення до лікаря. Але наступні, описані фахівцями можливі ускладнення ангіни, напевно ще більш переконають хворих не ігнорувати лікування настільки складної недуги:
• Гнійна ангіна викликає набряк гортані і кровотечу з мигдалин;
• Може привести до абсцесів м'яких тканин поблизу осередку запалення;
• Привести до великих скупчень гною в місцевих параметрах;
• Викликати отит;
• Привести до захворювань нирок, навіть до ниркової недостатності;
• Стати причиною швидкого поширення інфекції в порожнину черепа або грудну клітку;
• Стати причиною розвитку ревматизму;
• Сприяти ураженню шлунково-кишкового тракту або проникненню інфекції в кров!
Ангіна – захворювання, з яким не варто жартувати. Навіть звичайна осіння застуда з її кашлем і легким запаленням горла може привести до негативних наслідків. Але, раз вже була діагностована ангіна, терміново приступайте до лікування і не забувайте про те, що по його завершенню, необхідно буде знову пройти огляд, щоб переконатися, що організм впорався з проблемою!
Чи можна швидко вилікувати ангіну? Що для цього необхідно?Звертайтеся до фахівців Клініки Медітон, якщо почуваєте себе погано, або ж впізнали деякі симптоми, описані в даному матеріалі та інших інформаційних статтях сайту. Ефективне лікування ангіни в Кривому Розі, незалежно від типу і форми захворювання!
Рекомендуємо матеріали: