Як вилікувати висип на обличчі і шиї, руках і ногахЯк вилікувати висип на обличчі і шиї, руках і ногахЗахворювання шкіри може бути тимчасовими, ситуативними, хронічними, з ускладненнями. Виникнення новоутворень на шкірі, і навіть дрібних патологічних елементів у вигляді прищів, лусочок, пухирців та папул потребують уваги. Рекомендуємо звернутися по допомогу під час спостереження тривожних симптомів. Відділення дерматології: лікування висипу та алергічних висипань у Кривому Розі на Філатова та Поштовому, консультація дерматолога та алерголога!

 

Висипання на шкірі, дрібний червоний висип або цілі плями, алергічний висип у дитини, парша на голові та шиї, прищі на спині та плечах – ознака розвитку певного захворювання. Ми часто ставимося до висипу як до найпростішої алергії, вважаючи, що вона через пару днів пройде самостійно. Що цікаво, іноді так і відбувається, але частіше, висип цілком може свідчити про відхилення в роботі шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, розвиток імунних патологій. Тому рекомендуємо приділити увагу, якщо ви помітили на шкірі висипання, що викликають лущення, свербіж, почервоніння, печіння, адже ігнорування своєчасного лікування може призвести до інфікування і більш складних наслідків!

 

Види шкірного висипу

 

Висипи на поверхні шкіри фахівці ділять на первинні і вторинні!

 

В свою чергу, більш інформативними для діагностики є первинні висипки:
• Дрібні бульбашки і більші бульбашки;
• Гнійники і плями;
• Пухирі, вузлики і великі вузли.

 

Вони відрізняються розміром, формою, контурами, внутрішнім вмістом, кольором та відтінками.

 

Вторинні висипання можуть з'явитися на шкірі на тлі первинних висипів, незалежно від того, було проведено їх лікування чи ні!

 

Локалізація висипів і їх різновиди


Вугровий висип на обличчі і шиї, спині і грудях, при цьому представляючи собою чорні точки або хворобливі червоні прищі. Вугровий висип є захворюванням сальних залоз. Терапія акне тривала, але у разі комплексного підходу з професійною діагностикою, перспективи значно покращуються. Застосовується медикаментозне лікування вугрів, плазмоліфтинг у лікуванні акне, постакне та рубців;
• Геморагічний висип. Виявляється на підколінних або ліктьових згинах, в області паху, пахвових зонах. Геморагічний висип може бути проявом гемофілії, гемосидероза, гранулематоза. Потрібними є своєчасний початок терапії та суворе дотримання протоколу, рекомендацій дерматолога;
• Сифілітичний висип. Часто пацієнт самостійно приходить до висновку, що висипання рожевого кольору на його шкірі, це звичайна алергія. Сифілітичний висип може протриматися близько 1-2 місяців, і пройти самостійно. Але саме це ускладнить подальше лікування захворювання, тому не забувайте, що подібні прояви потребують від вас уваги, а також своєчасного відвідування дерматолога;
• Алергічні висипання на спині та грудях, а також на будь-яких інших ділянках шкіри супроводжуються серйозним дискомфортом – печіння, свербіж, лущення шкіри. Алергічний висип виникає з різних причин – алергія на холод, продукти харчування, будь-які хімічні препарати, висипка на тілі та червоні плями можуть бути на косметику, а ось серед причин, коли виникає висипка на тілі, червоні плями і свербіж – лікарські препарати;
• Висипання на ногах. Висип може носити алергічний характер, або ж бути проявом грибкової інфекції. Якщо висип на ногах у дорослих або дітей поширюється, збільшується, а також викликає підвищення температури, висипання на стегнах, гомілках і колінах посилюється, рекомендовано терміново звернутися до фахівця для визначення діагнозу;
• Висипання на руках. Цілком ймовірно, що це алергія на ті ж продукти харчування, миючі засоби, холод, синтетичний одяг. Але виключати серйозні шкірні захворювання не варто, адже висипи на ліктях і плечах, гнійники та прищі на руках часто з'являються з причин захворювань внутрішніх органів, це може бути і вірусна, грибкова інфекція шкіри. Коректні висновки може зробити тільки лікар!

 

Локалізація шкірних висипаньЛокалізація шкірних висипаньВажливо відзначити і додатковий вид висипки. Це так званий стрес на шкірі, стресовий висип, нервовий висип, кропив'янка на тлі нервових розладів. Слід розглядати як окремий вид висипів через нервові розлади і потрясіння, на що реагують судини. Нервові плями на шкірі фото яких численно представлені в мережі у вигляді червоних цяток, багряних смуг та фіолетових точок, можуть свідчити про неадекватну реакцію організму на певні подразники через імунну дисфункцію. Алергія на нервовому ґрунті та плями, що виникають внаслідок її появи, відомі фахівцям. Тому, за наявності на шкірі тулуба, рук та ніг настільки незрозумілих симптомів, важливо поставити питання дерматологу чи алергологу!

 

Діагностика висипу на поверхні шкіри


Насправді, більшість шкірних реакцій або наявних захворювань проявляються дуже схоже. Висипання на тілі, роздратована шкіра, дрібні або більші бульбашки, свербіж, іноді печіння. Тому самостійно визначити, що саме у вас на руках, спині або щоках, досить складно. Потрібно звернутися до дерматолога, пройти огляд і здати аналізи, і тільки на базі отриманих даних ставити діагноз і розпочинати лікування. Необхідними є зовнішній огляд, лабораторні дослідження зіскрібків, дерматоскопія для вивчення структури новоутворень!

 

Часом, лікар може с першого погляду діагностувати захворювання. Але у разі сумнівів потрібно підтвердити діагноз. Деякі висипи на шкірі дуже схожі, та вони можуть означати різні патології.

 

Лікування шкірного висипу в Кривому Розі

 

Що робити, якщо свербить шкіра на спині і боках, ви відзначаєте лущення на щоках і шиї, дані симптоми перетинаються з гіперемією та виразними висипаннями, прищами та виразками на поверхні шкіри? Як діяти, якщо навесні та восени з'являється висип на тілі, як лікувати реакції організму на зміни погоди? Подібних питань багато, і на будь-яке з них людина намагається знайти відповідь самостійно. І саме це неправильно. Симптоми перетинаються, і банальний алергічний висип може бути схожим на стійке дерматологічне захворювання, атопічний дерматит або лишай. Визначає захворювання лікар-дерматолог, який призначає лікування!

 

Для лікування висипки на тілі вивчається клінічна картина захворювання, аналізи, результати зовнішнього огляду. Після отримання точного діагнозу, призначається лікування шкірної реакції, суворо відповідно до встановленого захворювання, врахування індивідуальних факторів перебігу та симптомів прояву.

 

На підставі вивчення етіології, дерматолог призначає медикаментозну терапію – протигрибкові, антигістамінні засоби, протизапальні та гормональні засоби. Залежно від стану шкіри, рекомендуються зовнішні загоювальні засоби та регулятори функціонування потових та сальних залоз. Призначаються вітаміни, імуномодулятори, дієтотерапія.

 

Важливим аспектом лікування висипки на спині, животі та шиї, висипу на ногах та руках є визначення можливого основного захворювання внутрішніх органів, симптомом якого є висипання на тілі та почервоніння, а також розробка схеми лікування безпосередньо ідентифікованої патології!

 

Клініка Медітон спеціалізується на шкірних захворюваннях, і успішно лікує їх, використовуючи найбільш ефективні сучасні методики. Запишіться на прийом, розкажіть лікарю про прояви висипань та власні спостереження, здайте аналізи, і ви отримаєте точний діагноз та необхідні рекомендації для лікування висипки у новонародженого, дитини старшого віку, дорослого. Не потрібно проводити самостійну діагностику, роздивляючись висипи на шкірі фото в Інтернеті, та різноманітні підписи до них. Сьогодні існують десятки захворювань, прояви та симптоми яких майже ідентичні!

 

Лікування шкірного висипу у дітей і дорослихЛікування шкірного висипу у дітей і дорослихЛікування висипки на тілі у Кривому Розі: кір, вітрянка, кропив'янка, алергічні реакції, дерматити – ми разом впораємося з будь-якою недугою. Якщо ви виявили висипання на руках і ногах у себе, висип у дитини на щоках або шиї, приходьте, і ми обов'язково вирішимо проблему позитивно. Дерматологія на Поштовому та Філатова, телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Допоміжна інформація:

Діагностика та лікування захворювань шкіри

Літнє подразнення шкіри

Рання діагностика родимок та меланоми

Поділитися