Як і де лікувати дисбактеріоз в Кривому Розі?Як і де лікувати дисбактеріоз в Кривому Розі?

Що таке дисбактеріоз? За заявами і положеннями Всесвітньої організації охорони здоров'я, дисбактеріоз кишечника не є самостійним захворюванням. Це синдром, що показує дисбаланс співвідношення різних мікроорганізмів. Наслідки його розвитку досить складні, тому важливо своєчасно почати терапію. Пропонуємо ефективне лікування дисбактеріозу у Кривому Розі на Філатова!

 

Проблему варто розглянути детальніше, так як дисбактеріоз – досить часте явище, яке серйозно псує якість життя людини. Саме тому ми розповімо про захворювання, симптоми дисбіозу кишечника, причини виникнення, ускладнення порушення мікрофлори, та підкажемо, де лікувати дисбактеріоз у Кривому Розі!

 

Причини дисбактеріозу

 

У здоровому тілі – здоровий дух... а також корисні і навіть хвороботворні мікроорганізми, але в певному співвідношенні. У здорової людини, на правах більш вагомої одиниці життя, перевага сил, природно, на стороні корисних мікроорганізмів. Це вважається оптимальним балансом.

 

Але з причини різних обставин, факторів і прямих захворювань, даний баланс може змінитися, і переважаючим стане кількість патогенів, або ж кількість їх значно збільшиться! При прояві синдрому дисбактеріозу, всі порушення внутрішньої мікрофлори мають змішаний характер, але в переважному числі випадків, проявляється придушення анаеробного мікробного компонента умовно-патогенними мікроорганізмами. Найчастіше знижується кількість лактобацил і біфідобактерій. Так які ж причини зниження, загибелі корисних бактерій і виникнення на цьому тлі дисбактеріозу?


Головні причини дисбактеріозу кишечникаГоловні причини дисбактеріозу кишечника• Безконтрольне, ненормоване застосування лікарських засобів. Антибіотики та дисбактеріоз – стандартне поєднання. Ось чому ми завжди наполягаємо на виключенні самолікування при прояві будь-яких негативних ознак, симптомів певних захворювань;
• Причина дисбактеріозу – кишкові інфекції, сальмонельоз і дизентерія;
• Вплинути на коректний баланс може операція на кишечнику або шлунку;
• Нерідко причиною синдрому стає неправильне харчування. Тримати дієту незручно, та й не дуже хочеться, адже навколо багато смачного... але саме гостре, жирне, борошняне, а також відсутність здорового харчування, кисломолочних продуктів і рослинної їжі, призводить до дисбактеріозу ускладнень;
• Розглядати варто і різні захворювання органів травлення. Часто людина ігнорує їх симптоми, і тому хвороби переходять в хронічну форму, турбують все частіше. Серед даних захворювань виразкова хвороба, гастрит, панкреатит, захворювання кишечника, а також жовчокам'яна хвороба!

 

Що відбувається в організмі під час дисбактеріозу

 

В першу чергу, порушення балансу корисних і хвороботворних бактерій. У кишечнику проявляються і розвиваються патогени, які пригнічують корисні мікроорганізми. Це призводить до порушення травлення, а далі і різноманітних запальних процесів, які вже проявляються яскравими симптомами!

 

Довготривалий дисбактеріоз, на який вчасно не звернули уваги, характеризується порушенням функції всмоктування жирів, вітамінів, інших необхідних організму компонентів їжі, і це призводить до анемії, зниження ваги, загальної слабкості!

 

Фахівці виділяють 4 стадії дисбактеріозу, за звичаєм, від легкої і до найскладнішої, які характеризуються різними станами і розвитком патології. Але вже при перших симптомах, описаних далі, ми б рекомендували відвідати лікаря і здати аналізи!

 

Симптоми дисбактеріозу кишечника


Прояв дисбактеріозу: симптоматикаПрояв дисбактеріозу: симптоматикаДисбіоз вкрай рідко буває первинною патологією. У переважному числі випадків, він розвивається на тлі виразних порушень роботи певних органів або систем, а також через вплив різних речовин, препаратів. Але, незалежно від причини, слід розуміти ознаки, які привернуть вашу увагу до проблеми!


• Чергування проносу і запору, або ж довготривала діарея;
• Здуття живота, метеоризм, а при цьому, і постійне бурчання в кишечнику;
• Неприємний присмак у роті, відрижка, неприємний запах з рота;
• Алергія на продукти харчування, яка проявляється як слабкими висипами і сверблячкою, так і серйозними болями в животі, проносом, зміною артеріального тиску, нудотою і блювотою;
• Інтоксикація організму, яка може включати слабкість, головні болі, відсутність апетиту, підвищену температуру тіла;
• Поступове зниження імунітету – почастішання захворюваності інфекційними хворобами, наприклад, ГРВІ, а також грибковими, герпесом;
• Симптоми, що встановлюються лабораторним шляхом – гіповітаміноз, порушення іонного балансу, білково-енергетична недостатність, інші, що призводить до висипів на шкірі, різних запальних процесів, погіршення якості волосся і нігтів!

 

Діагностика дисбакетріозу в Кривому Розі

 

• Біохімічний екпрес-метод;
• Бактеріологічний аналіз калу;
• Іонна хроматографія;
• Газорідинна хроматографія;
• Дослідження мікрофлори тонкої кишки.

 

У процесі діагностики може бути поставлений діагноз компенсованого, субкомпенсованого чи декомпенсованого дисбактеріозу кишечника!

 

Ускладнення дисбактеріозу


Дисбактеріоз може викликати певні ускладненняДисбактеріоз може викликати певні ускладненняЯкщо симптоми вкрай мало турбують людину, або ж вона їх постійно ігнорує, і баланс все більше змінюється, можливі наступні ускладнення:
• Розвиток хронічного запального процесу в товстому і тонкому кишечнику, що характеризується активністю патогенної флори;
• Сепсиси, що розвиваються на тлі попадання патогенів в кров;
• Виникнення і розвиток інших захворювань, а також пригнічення імунної системи організму;
• Зниження ваги і прояв слабкості;
• Запалення органів травлення;
• Дефіцит макроелементів і вітамінів, за рахунок чого виникають вже свої захворювання і ускладнення;
• Перитоніт та інші проблеми.

 

Лікування дисбактеріозу в Клініці Медітон

 

Правильне рішення – усунення причини дисбактеріозу, а також, одночасно з проведенням лікування, нормалізація харчування і відмова від шкідливих звичок.

 

Пацієнту призначаються пробіотики та пребіотики, або одночасно вміщуючі їх синбіотики, які необхідні для відновлення нормальної мікрофлори кишечника. Крім того, препарати для придушення життєдіяльності і знищення патогенних мікроорганізмів, антибактеріальні препарати, протигрибкові засоби. Додатково призначаються сорбенти, ферменти, інші препарати, які вважатиме необхідними ваш лікар, що поставив точний діагноз!

 

Не починайте лікування самостійно, завжди консультуйтеся з лікарем, підтверджуйте діагноз лабораторною діагностикою та сучасними методами інструментального, апаратного дослідження організму. Дисбактеріоз у немовлят, дітей старшого віку та дорослих цілком виліковний, якщо визначено коректний шлях терапії!

 

Лікування дисбактеріозу у Клініці Медітон: допомога спеціалістівЛікування дисбактеріозу у Клініці Медітон: допомога спеціалістівЛікування дисбактеріозу: гастроентеролог, терапевт, інфекціоніст та алерголог у медичному центрі на Філатова. У разі підозри на дисбактеріоз у дитини – педіатр на Поштовому. Власна лабораторія, УЗД внутрішніх органів, протокольне лікування патологій ШКТ. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Лікування гастриту

Синдром роздратованого кишечника

Чому болить живіт

Поділитися