Проблема жіночого циститу вирішується швидко і безболісноПроблема жіночого циститу вирішується швидко і безболісноЦистит - запалення сечового міхура, для якого характерною є вкрай неприємна симптоматика. Крім того, можливим залишається розвиток ускладнень циститу, що говорить про необхідність якнайшвидшого звернення до фахівця для надання допомоги. Пропонуємо експертне лікування жіночого циститу у Кривому Розі, урологія Клініки Медітон!

 

Цистит – гостре або хронічне запалення слизової сечового міхура, що характеризується частими сечовипусканнями, причому, досить болісними, які супроводжуються печінням. Статистика говорить про те, що частіше цей запальний процес притаманний саме жіночого організму, так як жіночий сечівник трохи коротший і ширший чоловічого, а це можливість більш спрощеного проникнення всередину різних інфекцій!

 

Причини циститу у жінок

 

• Однією з основних причин захворювання є кишкова паличка – близько 70-90% випадків;
• Трохи рідше виникає цистіт через стафілокок;
• Також причиною можуть стати й інші бактерії, які менш поширені!

 

В основі – порушення вагінальної мікрофлори, за рахунок чого проявляються й інші захворювання. Але, якщо говорити саме про цистити, то можливий прояв симптомів токсичного, алергічного, інфекційного циститу. Нерідко, в процесі зараження беруть участь і збудники ЗПСШ.

 

Інші причини жіночих циститів


Основні причини циститу у жінокОсновні причини циститу у жінок

• Серйозне переохолодження восени, взимку, і навіть у теплий період року, коли температура в нічний час знижується, а ви довго сидите на холодній поверхні, спите на протязі або купаєтеся в холодній водоймі;
• Причиною стає і недотримання гігієни, за рахунок чого змінюється мікрофлора;
• Варто відзначити і можливість захворювання циститом через гормональні збої, авітаміноз;
• Додатково розглядаються лікарські препарати, які ви приймали протягом тривалого періоду;
• Нерідко захворювання проявляється після хірургічних втручань або після виношування плоду;
• Не варто забувати і про захворювання, що передаються статевим шляхом, носіння вузького одягу, алергії на різні засоби зовнішнього застосування та інтимної гігієни, хвороби нирок і кишечника, захворювання, які сприяють зниженню імунітету!

 

Фахівці відзначають наступні види циститів:
• Променевий цистит як ускладнення лікування онкології органів малого тазу;
• Хімічний цистит обумовлений контактом слизових оболонок з хімічними речовинами;
• Лікарський цистит та алергічне запалення – подразнення слизових оболонок через вплив певних речовин медичних препаратів, та гіперчутливість на алергени, подразники;
• Цистит чужорідного тіла, або цистіт, який обумовлюється перебігом інших захворювань!


Ознаки жіночого циститу, симптоми захворюванняОзнаки жіночого циститу, симптоми захворюванняСпецифічні і неспецифічні цистити проявляються по-різному, а тому діагностика захворювання проводиться тільки кваліфікованим спеціалістом. Це дає можливість отримати правильний діагноз і призначити дійсно ефективне лікування, що базується на диференціальній діагностиці. Необхідне правильне розуміння клінічної картини та історії хвороби, оскільки діагностуватися може посткоїтальний цистит, інтерстиціальний цистіт, гнійний, геморагічний та виразковий цистит у жінок. Класифікація є досить широкою, тому важливим етапом є точна ідентифікація запалення!

 

Як проявляється цистит: симптоми

 

Вираженість ознак циститу є досить різноманітною, як і поєднання проявів захворювання. Симптоматика змазується плином інших процесів і за рахунок ускладнень, але все ж є ті ознаки, які повинні переконати вас найближчим часом відвідати лікаря:
• Виражені позиви до сечовипускання;
• Невеликі порції сечі, але досить часті походи в туалет;
• Біль внизу живота, явне печіння в сечівнику, болить сечовий міхур;
• Мутність сечі, а також зміна її кольору. Нерідко буває цистит із кров'ю;
• Можливий сильний і досить неприємний запах сечі;
• Злегка підвищена температура тіла;
• Іноді проявляється нетримання!


Симптоми циститу і можливі ускладнення хворобиСимптоми циститу і можливі ускладнення хворобиКожен із симптомів може бути й ознакою іншого захворювання, більш простого або складного. Але чекати і експериментувати ми вам не радимо. Вилікувати цистит за його первинних ознак можна швидко, а якщо запустити захворювання, розвивається хронічний цистит і ускладнення. А це вже зовсім інша історія хвороби та інші терміни лікування!

 

Ускладнення при жіночому циститі

 

Фахівці відзначають, що по причині нейтрального ставлення до захворювання, і якщо пацієнт відтягує похід до лікаря вже навіть при явних ознаках циститу, цілком ймовірно отримати ускладнення:
• Інтерстиціальний цистит – ураження інфекцією не тільки слизової сечового міхура, але також підслизових шарів і далеко глибше, аж до м'язових стінок органу;
• Пієлонефрит. Інфекція може потрапити в нирки, якщо процес лікування не розпочато вчасно;
• Кров в сечі. Може бути симптомом, але і посилюватися з часом. При сильних кровотечах можлива необхідність переливання;
• Гангренозний цистит – ускладнення, яке проявляється повною затримкою сечі, аж до розриву сечового міхура з наступним перитонітом;
• Дифузний виразковий цистит – ускладнення, що серйозно впливає на тканини сечового міхура, який на даному етапі покривається множинними виразками;
• Крім того, парацистит, цисталгія, лейкоплакія, інші захворювання!

 

Діагностика циститу


Діагностика циститу: УЗД, аналізи та цистоскопіяДіагностика циститу: УЗД, аналізи та цистоскопіяЖіночий цистит визначити не так важко, тим більше лікарям Клініки Медітон, які працюють з використанням сучасної лабораторії та клінічного обладнання. На даний момент, діагностика циститу у жінок відбувається наступним чином:
Аналіз сечі. Аналіз необхідний для виявлення інфекції, виявлення в сечі клітин крові, а саме лейкоцитів і еритроцитів;
• Бакпосів сечі – стандартна процедура, посів бактеріальної культури;
Цистоскопія – точний метод діагностики уретри і сечового міхура;
• Ультразвукова діагностика сечового міхура!

 

Лікування жіночого циститу у Кривому Розі

 

Вартість лікування циститу, препарати, тривалість – все це має пряму залежність від складності захворювання, причини запалення. Лікування призначається строго урологом, який попередньо розмовляє з пацієнтом, призначає аналізи і бачить їх результати. Таким чином, підбирається найбільш ефективний курс, який є індивідуальним!

 

Лікар призначає антибіотики, антимікотичні засоби, противірусні препарати залежно від природи запалення сечового міхура. До курсу входять вітаміни, імуномодулятори, протизапальні, анальгетики, антигістамінні засоби. Важливим є професійний підхід, оскільки існує складність при призначенні лікування циститу у вагітних, дітей, пацієнтів з вторинними інфекціями та захворюваннями сечостатевої системи, поєднаного циститу та уретриту.

 

Якщо ви відчули симптоми циститу або іншого запального захворювання сечостатевої системи, про які наші фахівці склали цілий розділ статей на сайті, зверніться в реєстратуру, запишіться і приходьте на консультацію!

 

Жіночий цистит: лікування в Кривому Розі на ФілатоваЖіночий цистит: лікування в Кривому Розі на ФілатоваЛікування жіночого циститу у Кривому Розі на Філатова: урологія Клініки Медітон. Лікування посткоїтального циститу, запалення сечового міхура у вагітних, призначення терапії при циститі під час місячних, у разі ЗПСШ. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Варто знати:

Консультація уролога

Прийом та огляд гінеколога

Ультразвукова діагностика в Клініці Медітон

Поділитися