Головні причини високої температури у дітей і дорослихГоловні причини високої температури у дітей і дорослихВисока температура тіла не є самостійним захворюванням. Це ознака боротьби організму із певною хворобою, інфекцією. Підвищена температура є симптомом, проявом активації захисту організму. Але настає момент, коли потрібно збити жар 37 або 38, або коли температура підвищується до 39 і 40. Це небезпечно, тому важливо знати причини стану, і як реагувати!

 

Причини високої температури

 

На думку фахівців, підвищена температура тіла – це ознака присутності в організмі вірусної або бактеріальної інфекції. Пропонуємо вам розглянути захворювання, внаслідок яких можна спостерігати підвищення температури:
• Температура через бактеріальні захворювання! Хвороби практично на постійній основі супроводжуються підвищенням температури: орнітоз, бруцельоз, сальмонельоз, лептоспіроз, туберкульоз, сифіліс, системні інфекції, а також ЗПСШ, простатит. Додатково, впливають на організм і такі захворювання: синусит, холецистит, абсцеси, періодонтит, інфекційний ендокардит, тромбофлебіт. Серйозною причиною стають судинні трансплантати та інфіковані протези;
• Підвищена температура через вірусні захворювання: ВІЛ-інфекція, вірус Епштейна-Барр, цитомегаловірусна інфекція;
• Грибкові захворювання і температура: гістоплазмоз, криптококоз;
• Паразитарні інфекції, що підвищують температуру: пневмонія, амебіаз, токсоплазмоз, малярія;
• Температура через новоутворення: злоякісний гістіоцитоз, метастази в кістки і печінку, ЦНС. Також, рак нирок, лімфогранулематоз, міксома передсердя, печінкоклітинний рак, лейкози і лімфоми;
Ревматичні хвороби і висока температура: системні васкуліти, синдром Стілла, системна червона вовчанка, ревматична атака, ревматоїдний артрит, змішані захворювання сполучної тканини.

 

Інші причини підвищення температури

 

Температура у дітей, коли ріжуться зуби. Причиною також може бути грип, ендокринні захворювання, гемоліз, гепатит, саркоїдоз, гематоми.

 

Температура у дитини і дорослого підвищується з різних причин. У даній статті вказані тільки деякі з них, найчастіші з численного списку. Напевно, варто сказати і про те, що підвищена температура може бути симптомом кишкових інфекцій, тонзиліту і аденоїдиту, алергічних реакцій на будь-які подразники. Це лише в черговий раз підтверджує той факт, що самостійно поставити діагноз собі або своїй дитині, у якої підвищилася температура навіть малозначно, у вас не вийде. Цей симптом можна пов'язувати з сотнями захворювань, тому варто уточнити діагноз, щоб не витрачати даремно гроші на ті препарати, які не допомагають, а при цьому ще й завдають шкоди організму, наприклад, ШКТ або серцю!

 

Зверніться до фахівців Клініки Медітон для консультації. Це варто зробити навіть в тому випадку, якщо ви повністю здорові. Наприклад, якщо ви привели дитину на медогляд перед школою, задайте кілька запитань, щоб отримати інформацію, яка саме температура вважається нормальною, 36,6°С або 37,1°С, як збивати температуру 38°С при ГРВІ, що робити, якщо вас або дитину лихоманить практично без причини і як збити високу температуру дитині швидко.

 

Як збити високу температуру: звернутися до лікаря за діагнозомЯк збити високу температуру: звернутися до лікаря за діагнозомСубфебрильна температура, лихоманка, жар 38 чи 40, озноб та додаткові симптоми? Не варто зволікати, потрібна термінова консультація лікаря. Клініка Медітон, лікувально-діагностичний комплекс на Поштовому та Філатова, телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Радимо прочитати:

Герпевіруси HSV-1 і HSV-2: лікування

Коронавірусна інфекція: інформація МОЗ

Закалка для зміцнення імунітету

 

Поділитися