Як виникає головний біль у людиниЯк виникає головний біль у людиниІноді, головний біль відчуває кожна людина. Причин цьому в нашому повсякденному житті більш ніж достатньо. Але чому саме виникає головний біль і як швидко позбавитися цефалгії, розкажуть наші спеціалісти. Лікування головного болю у Кривому Розі на Філатова, медичний центр Клініка Медітон!

 

Головний біль – симптом захворювання, неврологічного або в області терапії, через розвиток запального процесу або при ГРВІ. Але варто зазначити, що це може бути самостійна хвороба. Болі у голові фахівці називають цефалгією, і сьогодні ми докладніше розберемося з усім, що з нею пов'язано!

 

Як виникає цефалгія

 

Хворобливі відчуття в голові виникають через напругу або роздратування больових рецепторів по причині розширення судин, травми, стресу. Дані рецептори розташовані на оболонці головного мозку, в спинномозкових нервах, м'язових тканинах шиї і голови, і навіть у венах. Отримуючи відповідний сигнал, рецептор перенаправляє його до нервових клітин мозку, і таким чином повідомляє про певні хворобливі відчуття. При цьому біль не виникає всередині головного мозку, так як больові рецептори в ньому відсутні!

 

Чому болить голова: причини

 

Поганий сон і серйозні його порушення, стреси і втома;
• Отруєння лікарськими препаратами, хімічними засобами, алкоголем, нікотином;
• Тиск на оболонки мозку, різні спазми судин шиї і голови, а також м'язів;
• Погане кровопостачання або закупорка судин, тобто, збої в харчуванні головного мозку!

 

До причин головного болю слід віднести також голод або, навпаки, переїдання, переохолодження або надмірне перебування на сонці, крім того, зовнішні фактори: зміна атмосферного тиску, різкі зміни в погодних умовах, магнітні бурі.

 

Основні види головного болю

 

Первинний головний біль – самостійне захворювання, яке зустрічається в переважному числі випадків, до 90%:
Мігрень! Складне захворювання, що проявляється пульсацією в голові, помірними або досить сильними больовими відчуттями в тімені, скронях, у лобі. Доповненням є нетерпимість до світла і гучних звуків, часто з'являється нудота і блювота. Основними причинами мігрені вважаються стреси, поганий сон, зміна погодних умов. Відзначається і той факт, що мігрень є спадковим захворюванням!
• Головний біль через невралгії, а також лицьовий біль! Невралгія трійчастого нерва викликає короткочасні колючі відчуття в голові, частіше в тімені або області чола, але трапляється, що невралгічні болі переходять на зуби, певні лицьові ділянки. Болі різкі і короткочасні, можуть тривати всього кілька секунд!
• Головний біль напруги! Основною причиною називається фізичне перенапруження або сильний стрес. Біль триває до 5-7 днів, при цьому відчуття помірні, навіть слабкі, але постійні. Болить потилиця, лоб, тім'я, відчувається тиск!
• Кластерний головний біль! Різкий стріляючий біль, зосереджений в області ока і частини чола. Можуть бути викликані сльозоточивість, а також частковий набряк обличчя!


Головний біль: симптом або самостійне захворювання?Головний біль: симптом або самостійне захворювання?Вторинні головні болі є симптомами інших захворювань, часом, досить серйозних. Загальний їх список досягає 50. Ми розповімо про більш відомі й поширені:
Застуда і грип! Симптом проявляється не дуже сильно, але він постійний. Базується біль в області скронь і очей. Додаткові симптоми захворювання: підвищення температури, біль і хрипи в горлі, кашель, прояв легкого нежитю або більш сильної закладеності носа;
• Підвищений внутрішньочерепний тиск! Головні болі часті, тривалі, що викликають додатковий стрес за рахунок постійного дискомфорту. Крім цього, можуть підключитися нудота і блювота, частіше вранці. В даному випадку, звернення до лікаря має бути негайним!
Шийний остеохондроз! Прояв болю можливий вранці, після неправильного положення голови уві сні, також при повороті шиї або при тривалій фіксації голови в одному положенні, наприклад, під час роботи перед ПК або в момент перегляду ТБ. Біль частіше ранковий, відчувається з одного боку голови, може супроводжуватися шумом у вухах, погіршенням зору (пелена перед очима, мушки, кола), і втратою слуху!
• Менінгіт! Різкі, колючі болі, які супроводжуються нудотою, блювотою, підвищенням температури, напругою м'язів шиї і потилиці. Цей стан вимагає негайного виклику швидкої, або, якщо симптоми слабо проявляються, самостійної поїздки на консультацію лікаря!
• Травми! В даному випадку, больові відчуття частіше залежать саме від характеру травми, але виявляються не пізніше ніж через 10-14 днів після її отримання. Болі тупі і ниючі, тривалі, обернено пропорційні серйозності травми. В залежності від травми, болить голова зверху, по боках, присутні болі у скронях!
• Вегетосудинна дистонія! Середньої сили головні болі, а також підвищення артеріального тиску, нудота, періодичні запаморочення. Причин досить багато, від змін погоди, до стресових ситуацій, перевтоми!
Синусит і гайморит! Дуже тривалі, хронічні болі давлячого і ниючого характеру, що виникають в області щік, чола і очей, іноді проявляються як пекучі всередині болі. Також можливе підвищення температури, спостерігається закладеність носа!

 

Локалізація головного болю: патології та захворювання

 

Необхідно диференціювати захворювання по динаміці симптому і локалізації головного болю, так як больові відчуття в залежності від ділянки голови можуть мати різне значення. Найчастіше ставляться слідуючі діагнози, які в обов'язковому порядку потрібно підтвердити у фахівця для призначення адекватного лікування:
• Болять скроні, пульсація – скачки артеріального тиску, ЛОР-захворювання або інтоксикація організму;
• Ниючий тупий біль в потилиці – гіпертонія, шийний остеохондроз, перенапруження м'язів шийного відділу, спондильоз;
• Болить лоб – підвищення внутрішньочерепного тиску, запалення в лобових пазухах – фронтит, защемлення потиличного нерва. Біль в області чола також свідчить про розвиток гаймориту, може бути присутнім при тривалому нежиті, перемерзанні в разі хронічних захворювань на тлі ГРВІ, також може бути ознакою більш важких захворювань, а саме пневмонії або менінгіту;
• Біль в області очей і брів, тривалий і тупий, при дотику до шкіри і очниць – ЛОР захворювання, глаукома, мігрень, вегетативна дисфункція, безпосередньо захворювання очей;
• Болить лоб і очі – ознака розвитку ГРВІ, грипу, інших вірусних захворювань;
• Болить лоб та скроні, відчуття печіння, біль нападоподібний та різкий – можлива невралгія трійчастого нерва;
• Болить голова зліва і справа, а також попереду і ззаду, відчуття тупих ударів – ознака субарахноїдального крововиливу;
• Біль в голові всередині, легкий та терпимий в положенні лежачи, проходить через 15-30 хвилин після зміни положення тіла – наслідок черепно-мозкових травм, можливий розвиток пухлини мозку;
• Біль у скронях, оніміння і пульсація – ознаки остеохондрозу, а також защемлення нервових закінчень;
• Біль в області щелеп з можливим запаленням лімфатичних вузлів – неправильний ріст зубів, карієс, пародонтоз та інші зубні хвороби;
• Тупий біль в потилиці, віддає в шию, з можливими дискомфортними відчуттями в горлі або епігастрії – ознака загострення гастриту, або вказує на виразку та інші захворювання ШКТ!


Захворювань, одним з основних симптомів яких є головний біль в потилиці або області лобу, дуже багато. Це також гіпертонія, глаукома, фронтит, струс головного мозку, інсульт... тому, якщо ви розумієте, що характер головного болю аномальний, біль частішає або просто з'являється у вас, хоча раніше ви не відчували нічого подібного, краще зверніться до лікаря, щоб розуміти, звідки головний біль, що може бути її причиною. Крім того, це допоможе виключити масу неприємних наслідків!

 

Лікування головного болю в Кривому Розі

 

Лікувати головний біль потрібно обов'язково, так як з даним симптомом або самостійною хворобою якість життя серйозно погіршується. Крім того, з головним болем не можна спати, та ви і не зможете. А це призведе до додаткового посилення стану, ослаблення організму, дратівливості, посилення больових відчуттів!

 

Лікування головного болю у Кривому Розі: прийом лікарівЛікування головного болю у Кривому Розі: прийом лікарівЛікування головного болю у Кривому Розі проводять фахівці Клініки Медітон, які спочатку діагностують, що це, захворювання чи окремий симптом, і лише після призначать необхідну терапію. Лікування головного болю в потилиці, стріляючого болю в області чола, тиску у скронях. Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Терапевтичне відділення Клініки Медітон

Лікування запалення лімфатичних вузлів

Як розпізнати інсульт

Поділитися