Як виникає головний біль у людиниЯк виникає головний біль у людиниЧас від часу, головний біль відчуває кожна людина! Причин цьому в нашому повсякденному житті більш ніж достатньо. Але чому саме виникає головний біль в той чи інший момент, чим він небезпечний, і як з ним правильно впоратися? Ми пропонуємо ефективне лікування головного болю у Кривому Розі, спеціальні програми, що впливають не лише на симптом, але й причину!

 

Головний біль, найчастіше, симптом певної недуги. Але також це може бути і самостійна хвороба. Болі в голові фахівці називають цефалгією, і сьогодні ми докладніше розберемося з даною темою!

 

Як виникає цефалгія

 

Хворобливі відчуття в голові виникають через напругу або роздратування больових рецепторів по причині розширення судин, травми, стресу. Дані рецептори розташовані на оболонці головного мозку, в спинномозкових нервах, м'язових тканинах шиї і голови, і навіть у венах. Отримуючи відповідний сигнал, рецептор перенаправляє його до нервових клітин мозку, і таким чином повідомляє про певні хворобливі відчуття. При цьому біль не виникає всередині головного мозку, так як больові рецептори в ньому відсутні!


Чому болить голова: причини

 

Поганий сон і серйозні його порушення, стреси і втома;
• Отруєння лікарськими препаратами, хімічними засобами, алкоголем, нікотином;
• Тиск на оболонки мозку, різні спазми судин шиї і голови, а також м'язів;
• Погане кровопостачання або закупорка судин, тобто, збої в харчуванні головного мозку!

 

До причин головного болю слід віднести також голод або, навпаки, переїдання, переохолодження або надмірне перебування на сонці, крім того, зовнішні фактори: зміна атмосферного тиску, різкі зміни в погодних умовах, магнітні бурі.

 

Основні види головного болю

 

Первинний головний біль – самостійне захворювання, яке зустрічається в переважному числі випадків, до 90%:
• Мігрень! Складне захворювання, що проявляється пульсацією в голові, помірними або досить сильними больовими відчуттями в тімені, скронях, у лобі. Доповненням є нетерпимість до світла і гучних звуків, часто з'являється нудота і блювота. Основними причинами мігрені вважаються стреси, поганий сон, зміна погодних умов. Відзначається і той факт, що мігрень є спадковим захворюванням!
• Головний біль через невралгії, а також лицьовий біль! Невралгія трійчастого нерва викликає короткочасні колючі відчуття в голові, частіше в тімені або області чола, але трапляється, що невралгічні болі переходять на зуби, певні лицьові ділянки. Болі різкі і короткочасні, можуть тривати всього кілька секунд!
• Головний біль напруги! Основною причиною називається фізичне перенапруження або сильний стрес. Біль триває до 5-7 днів, при цьому відчуття помірні, навіть слабкі, але постійні. Болить потилиця, лоб, тім'я, відчувається тиск!
• Кластерний головний біль! Різкий стріляючий біль, зосереджений в області ока і частини чола. Можуть бути викликані сльозоточивість, а також частковий набряк обличчя!


Головний біль: симптом або самостійне захворювання?Головний біль: симптом або самостійне захворювання?Вторинні головні болі є симптомами інших захворювань, часом, досить серйозних. Загальний їх список досягає 50. Ми розповімо про більш відомі й поширені:
Застуда і грип! Симптом проявляється не дуже сильно, але біль постійний. Базується він в області скронь і очей. Додаткові симптоми захворювання: підвищення температури, біль і хрипи в горлі, кашель, прояв легкого нежитю або більш сильної закладеності носа;
• Підвищений внутрішньочерепний тиск! Головні болі часті, тривалі, що викликають додатковий стрес за рахунок постійного дискомфорту. Крім цього, можуть підключитися нудота і блювота, частіше вранці. В даному випадку, звернення до лікаря має бути негайним!
Шийний остеохондроз! Прояв болю можливий вранці, після неправильного положення голови уві сні, також при повороті шиї або при тривалій фіксації голови в одному положенні, наприклад, під час роботи перед ПК або в момент перегляду ТБ. Біль частіше ранковий, відчувається з одного боку голови, може супроводжуватися шумом у вухах, погіршенням зору (пелена перед очима, мушки, кола), і втратою слуху!
• Менінгіт! Різкі, колючі болі, які супроводжуються нудотою, блювотою, підвищенням температури, напругою м'язів шиї і потилиці. Цей стан вимагає негайного виклику швидкої, або, якщо симптоми слабо проявляються, самостійної поїздки на консультацію лікаря!
• Травми! В даному випадку, больові відчуття частіше залежать саме від характеру травми, але виявляються не пізніше ніж через 10-14 днів після її отримання. Болі тупі і ниючі, тривалі, обернено пропорційні серйозності травми!
• Вегетосудинна дистонія! Середньої сили головні болі, а також підвищення артеріального тиску, нудота, періодичні запаморочення. Причин досить багато, від змін погоди, до стресових ситуацій, перевтоми!
Синусит і гайморит! Дуже тривалі, хронічні болі давлячого і ниючого характеру, що виникають в області щік, чола і очей, іноді проявляються як пекучі всередині болі. Також можливе підвищення температури, спостерігається закладеність носа!


Захворювань, одним з основних симптомів яких є головний біль, дуже багато. Це також гіпертонія, глаукома, фронтит, струс головного мозку, інсульт... тому, якщо ви розумієте, що характер головного болю аномальний, біль частішає або просто з'являється у вас, хоча раніше ви не відчували нічого подібного, краще зверніться до лікаря, щоб розуміти, звідки головний біль, що може бути її причиною. Крім того, це допоможе виключити масу неприємних наслідків!


Лікування головного болю в Кривому Розі

 

Лікувати головний біль потрібно обов'язково, так як з даним симптомом або самостійною хворобою якість життя серйозно погіршується. Крім того, з головним болем не можна спати, та ви і не зможете. А це призведе до додаткового посилення стану, ослаблення організму, дратівливості, посилення больових відчуттів!

 

Лікування головного болю у Кривому Розі: прийом лікарівЛікування головного болю у Кривому Розі: прийом лікарівЛікування головних болей у Кривому Розі проводять лікарі Клініки Медітон, які спочатку діагностують, що це, захворювання або окремий симптом, і тільки після цього призначать необхідні лікарські препарати і процедури. Курс лікування визначається індивідуально, так як фахівець буде спиратися на множинні фактори: індивідуальність організму, захворювання і його стадію, вашу стать і вік!

 

Додатково по темі:

Терапевтичне відділення Клініки Медітон

Лікування запалення лімфатичних вузлів

Як розпізнати інсульт

Поділитися