Як вирішити проблему набряклості?Як вирішити проблему набряклості?

Проблема набряклості знайома практично кожній людині, і, якщо у вечірній час складно надіти на ноги взуття, або ж вранці ви спостерігаєте підпухше обличчя в дзеркалі, це саме вона. Надлишок рідини, або, інакше, надмірне накопичення її в тканинах, називається набряком. Боротися з проблемою можна і потрібно, так як вона може привести до певних ускладнень. Пропонуємо лікування набряклості в Кривому Розі: профілактика, терапія, встановлення причин набряків обличчя та кінцівок!

 

Більшості з нас відомо, що практично на 70% людина складається з води. При цьому третина рідини знаходиться в міжклітинному просторі, решта – всередині клітин. Коли частка даної рідини підвищується, з'являється набряклість ніг, обличчя, рук. Але все це провокується певними факторами. Якщо ж набряклість стає хронічною, похід до лікаря повинен бути мало не моментальним. Спеціаліст не просто призначить ліки від набряку обличчя, або набряклості кінцівок, а встановить причину та буде діяти відповідно до протоколу лікування надмірного накопичення рідини в тканинах!

 

Причини набряклості

 

Всім нам уже давно варто засвоїти, що певні зміни в організмі, а також прояви, які раніше не були помічені, не завжди позитивні. В тому числі і набряки ніг, рук та обличчя, які проявляються все частіше. Систематичність, в даному випадку, явно не йде на користь, і тому фахівці Клініки Медітон наполягають на відвідуванні лікаря, якщо ви все частіше помічаєте подібні проблеми!

 

Набряки через тиск

 

Лікарі пов'язують набряки з пониженням кількості білка в крові, а також підвищенням артеріального тиску.

 

Позбутися даної неприємної симптоматики допомагають прогулянки без фізичних навантажень. Потрібна тільки вулиця та рухи, можна прогулюватися в парку або на стадіоні. Звичайна повільна ходьба протягом 30-40 хвилин щовечора – це вирішення багатьох проблем із зайвою вагою, адаптацією до навантажень, реабілітацією після деяких процедур, травм та операцій. Дізнайтеся про користь прогулянок у нашого фахівця, а також уточніть інші заходи профілактики набряків!

 

Набряки від алергії

 

Таке можливо, і люди, які страждають алергічними реакціями на різні подразники, це вільно підтвердять!

 

Алергічні набряки виникають де завгодно, на будь-якій ділянці тіла, але при цьому вони дещо відрізняються від стандартної набряклості, коли в організмі просто накопичилася рідина. Набряки щільні, бувають навіть з проявом висипу на поверхні шкіри, а також вони сверблять, що викликає ще сильніший дискомфорт.

 

В даній ситуації, боротися можна і з симптоматикою (полегшувати носове дихання, впливати ліками на інші прояви), але краще відразу бити в ціль – впливати на саму проблему, звернувшись за постановкою діагнозу і призначенням лікування до лікаря алерголога, який точно підкаже, що знімає набряк та пригнічує алергічну реакцію!

 

Набряк ніг від варикозного розширення вен

 

Набряки через тиск, алергію, варикозНабряки через тиск, алергію, варикозПричина криється в порушенні відтоку крові, за рахунок чого підвищується тиск. Це сприяє накопиченню рідини в тканинах.

 

Набряклість при варикозному розширенні спостерігається нерідко, особливо у вечірній час, коли ноги болять, стають важкими, червоніють, а вени стають ще більш яскраво вираженими. Трапляється, що подібна симптоматика проявляється тільки на одній з кінцівок. Якщо ви стали помічати подібне, необхідно відвідати терапевта, а потім записатися до флеболога. Первинно зняти симптоми і трохи забути про дискомфорт допомагає контрастний душ. Загартовуючи судини, він є і профілактичним заходом проти виникнення набряків в майбутньому!

 

Варто відмовитися і від серйозних фізичних навантажень на ноги, тим більше, різких і незвичних. Всі вправи розроблені для поступового використання, як і програми тренувань. Тому, якщо вам в спортивній секції вказали на факт обов'язкових вечірніх прогулянок, або порекомендували зайнятися вправами на біговій доріжці, краще попередньо порадитися з фахівцем, визначити системність тренувань, скласти графік вправ, встановити їх правильну тривалість і інтенсивність нарощування навантажень.

 

Відмовтеся від високих підборів, під час "нападів" набряклості намагайтеся хоча б кілька разів на день укладати ноги на височину – на стілець, крісло, подушку, що сприятиме відтоку рідини. Застосовувати можна і ванночки з розчином морської солі. Температура +30+35°С, 1 столова ложка солі на 1 літр води!

 

Набряклість і серцева недостатність

 

Данний вид опухлості безпосередньо зв'язується з накопиченням рідини в судинах великого кола кровообігу. Спостерігається набряк щиколоток і стоп, також знижується температура на поверхні шкіри. Нерідко, пацієнтами помічається і задишка.

 

Вирішити питання можна зверненням до кардіолога, який встановить складність проблеми за симптоматикою, аналізами, карті пацієнта, в якій відзначається перебіг захворювання і зміни. Лікар призначить спеціальну терапію, але варто знати, що в плані загартовування, а також у вигляді профілактично заходів, добре допомагають легкі фізичні навантаження. Найкраще для зміцнення судинної системи – рухова активність під час плавання. Тому запис до басейну сприятливо позначиться не тільки на вирішенні даної індивідуальної проблеми, але також допоможе поліпшити самопочуття за багатьма іншими параметрами. Не завадить і профілактичний, дуже легкий масаж пальців ніг і рук, який можна робити самостійно, навіть кожен вечір!

 

Набряки через нирки

 

Пряме свідчення даної проблеми – ранкова набряклість на обличчі, а саме набряк повік, а також опухлості рук.

 

Нирки фільтрують в нашому організмі кров і виводять рідину. Але при цьому можливі збільшені втрати білка, накопичення натрію і збільшення обсягу циркулюючої крові. Все це веде до симптоматики, про яку ми і говоримо!

 

Слід звернутися за рекомендаціями до нефролога, який шляхом аналізів встановить втрати білка за одиницю часу, і, реагуючи на результат, призначить правильний курс лікування набряків, режими, дієтичне харчування, спеціальні препарати, ліки від набряку обличчя, шо будуть боротися не лише з симптомами, але й з основною причиною!


Необхідно прийняти до уваги, що ні в якому разі не варто вдаватися до процесу самолікування, як всі ми звикли, спираючись на рекомендації в мережі Інтернет. Дуже і дуже часто, статті та поради переписуються по кілька разів, і частка правильної, корисної інформації, може значно змінитися в гіршу сторону. Крім того, кожен організм, а також захворювання і ступінь їх тяжкості, строго індивідуальні. І тому лікування призначається тільки після особистої бесіди, аналізів і досліджень в спеціалізованій клініці. Ніякі сечогінні препарати від набряків, або ще будь-які засоби, самостійно приймати не варто. Можна тільки збільшити рухливість, виконувати рекомендації по легкому масажу, накладати компреси або робити теплі ванночки.

 

Рекомендуємо звернутись до лікарів нашого медичного центру. Можна записатися до терапевта, алерголога, флеболога та інших фахівців, а в разі потреби, отримати направлення до нефролога або кардіолога. Лікування серцевих набряків, набряклості під час вагітності, лімфатичних та гормональних набряків слід виконувати коректно, враховуючи призначення та розроблені програми. Первинна діагностика, лабораторні аналізи та апаратне дослідження організму допоможуть з'ясувати причину сильних набряків ніг вранці, мішків під очима та інших явних проявів надмірного накопичення рідини організмом, а також отримати експертні призначення для початку лікування.

 

Необхідно точно ідентифікувати причину накопичення та затримки рідини, щоб призначити ліки від набряку обличчя, рук та ніг з прямим впливом на джерело проблеми, а також нормалізувати стан організму та самопочуття. Самостійно приймати рішення не рекомендується!

 

Профілактичні міри: зменшення набряківПрофілактичні міри: зменшення набряківЛікування набряків: Кривий Ріг, Клініка Медітон. Якщо вам необхідно знати причини проблеми, як зняти отьок ніг або рук, які ліки використовувати, а які можуть лише нашкодити, варто спілкуватися на дану тему з професіоналами. Самостійно лікувати набряк рук, ніг або обличчя, як підказує статистика, не ефективно. Тому краще відразу звернутися до лікаря та отримати рекомендації. Консультація за телефоном: (098) 530-60-40.

 

Зверніть увагу:

Біостимуляція мікрострумами: боротьба з набряками обличчя

Кріомасаж обличчя та зони декольте

Консультація терапевта Клініки Медітон

Поділитися