Кращі методи профілактики інсультуКращі методи профілактики інсульту

Інсульт є порушенням мозкового кровообігу і призводить до негативних наслідків, жити з якими досить складно. Тому важливо попередити проблему й постаратися вчасно запобігти захворюванню. В цьому допоможуть лікарі Клініки Медітон, Кривий Ріг: профілактика інсульту, програми попередження порушень кровообігу головного мозку!

 

Статистика інсульту і основні проблеми

 

На даний момент, статистика говорить про те, що інсульт вражає понад 110 тисяч людей в Україні щорічно. Це просто величезна, і дійсно страшна цифра, особливо коли розумієш суть ситуації і всі її наслідки. Основною проблемою інсульту є не тільки сам напад, який настає в результаті порушення кровообігу в головному мозку, але також і зміни в організмі, що розвиваються за рахунок пошкодження тканини мозку. Втрата мови, знерухомлення, порушення інших численних функцій здорового до цього організму – далеко не єдині проблеми. Фахівці говорять про високий відсоток смертності в результаті захворювання, а також про велику кількість випадків набуття інвалідності. І тільки дійсно мала частина людей, які перенесли інсульт, може повернутися до більш-менш нормального життя, яке вже не буде колишнім, адже режими, дієту і загальна поведінку доведеться вкрай змінити, при цьому постійно вживаючи відповідні препарати підтримки організму або його відновлення!

 

Багато корисної інформації фахівці Клініки Медітон подали в статті, яка називається постінсультні стани. Крім того, рекомендуємо ознайомитися з матеріалом, який розповідає про симптоми і лікування різних видів інсульту. Це стаття Судинні захворювання головного мозку, за допомогою якої можна ознайомитися з проблематикою патології. Але сьогодні ми хочемо розповісти вам про методи попередження проблеми, про те, якою має бути профілактика інсульту головного мозку!

 

Група ризику інсульту


Проблема інсульту, статистика і група ризикуПроблема інсульту, статистика і група ризику

Насправді, інсульт можливий у різному віці, у чоловіків і жінок, і навіть у людей, які не припускають цього удару, і намагаються жити на повну. Але фактори ризику залишаються завжди, і серед них такі:
• Раніше перенесений інсульт. Як правило, ризик повторного інсульту досить великий;
• Чоловіча стать. Статистика захворювань тут саме на користь чоловіків, але є залежність від віку;
• Захворювання на цукровий діабет;
• А також куріння, зловживання алкоголем, гіпертензія, гіпертрофія, гіперхолестеринемія.

 

Фахівці стверджують, що ризик дійсно підвищується, особливо якщо об'єднуються кілька факторів!

 

Прогнози після інсульту


Що-небудь прогнозувати на 100% не візьметься жоден лікар, але дати максимально наближений прогноз по стану людини і якості його життя після перенесеного інсульту, все ж можливо. Для цього варто спиратися на наступні фактори:
• Вік пацієнта;
• Загальний стан здоров'я до перенесеного інсульту;
• Якість життя до перенесеного нападу і після нього;
• Повнота усунення раніше виниклих причин інсульту;
• Наявність в житті людини певних навантажень і факторів стресу;
• Хронічні захворювання і їх складність;
• Коректність і дотримання рекомендацій фахівців в період реабілітації після інсульту!

 

Профілактика інсульту: рекомендації фахівців Клініки Медітон


Профілактика інсульту: думка професіоналівПрофілактика інсульту: думка професіоналів

Сьогодні спеціалісти медицини часто говорять про те, що простіше попередити захворювання, ніж потім лікувати його, справляючись з ускладненнями. І це дійсно правда, в якій можна переконатися навіть взявши за приклад більш прості захворювання – застуду і грип, алергії, шкірні реакції. У більшості випадків, інфекцію, алергічну реакцію організму, свербіж шкіри або поширення бородавок можна повністю виключити, якщо дотримуватися коректних профілактичних заходів!

 

Але не будемо відходити в сторону, а поговоримо про профілактику інсульту та інфаркту головного мозку, що на даний момент більш важливо. Отже, сьогодні лікарями Клініки Медітон представлені наступні методи!

 

Обов'язкова дієта для профілактики інсульту

 

Ми харчуємося не дуже правильно. Вживаючи кілька разів на тиждень шкідливі продукти, ми думаємо, що вони практично не чинять на організм ніякого негативного впливу. Але це не так, адже досить перевантажити шлунок на вихідні, щільно поївши жирного і гострого, та ще й розбавивши все міцними напоями, можна серйозно нашкодити організму. Дієта вкрай важлива, особливо, якщо вона орієнтована на профілактику інсульту. Варто харчуватися розмірено, дрібно, невеликими порціями і частіше, а також вживати в їжу ті страви, вміст холестерину і тваринних жирів в яких мінімальний, а то і зовсім відсутній.

 

Потрібно вибрати раціон з максимумом білка і мінімумом жиру, намагатися вживати овочі і фрукти, злаки, морську рибу, інші продукти, які радять фахівці. І не варто переживати, дієтична їжа може бути дуже і дуже смачною. Це доведено мільйонами спортсменів, які щодня харчуються правильно, а не тільки заради профілактики певних захворювань!

 

Постійні фізичні вправи проти інсульту


Помірні фізичні навантаження для профілактики інсультуПомірні фізичні навантаження для профілактики інсультуНавіщо треба займатися спортом? Не тільки для красивого тіла і бадьорості духу, але також заради власного здоров'я, яке значно поліпшується в тренованому організмі. Зовсім не важливо щодня тягати залізо в спортзалі, хоча правильні тренування зі штангою і гантелями також на користь.

 

Але ось фізична зарядка з низкою спеціальних вправ, а також постійні тривалі прогулянки пішки або на велосипеді – це дуже добре! Подібні навантаження, поступові і зростаючі, обов'язково повинні ввійти в звичку, і не можна пропускати заняття спортом, якщо на вулиці стало холодно або вам просто лінь. Адже систематичні фізичні вправи стають профілактикою ожиріння, серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, а також артеріальної гіпертензії.

 

Крім цього, правильно підібрана програма спортивних занять допомагає стабілізувати густоту та інші властивості крові, значно знизивши ризики утворення тромбів. Тому важливо поцікавитися, яка зарядка та фізкультура від інсульту буде корисною у певному віці, які вправи виконувати, як поєднувати навантаження, сон та дієту!

 

Профілактика інсульту: позбавляємося від шкідливих звичок

 

Кава, алкоголь, куріння – це нестабільний тиск. Далі, головні болі і напади. Після, розвиток млосного стану і різноманітних захворювань центральної нервової системи, серцево-судинної системи, а звідси і значне підвищення ризиків інсульту!

 

Якщо взяти навіть один негативний фактор, а саме куріння, то шкідливий нікотин, який вдихає і приймає в себе курець, викликає звуження судин, за рахунок чого стимулюється розвиток атеросклерозу. А якщо додати сюди малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, вживання алкоголю? Результатом може стати не лише інфаркт головного мозку, ішемічний інсульт. Рекомендуємо щодня пам'ятати, що інсульт та шкідливі звички завжди йдуть у ногу!

 

Контроль артеріального тиску

 

Ризик інсульту: контроль артеріального тискуРизик інсульту: контроль артеріального тискуПрофілактика інсульту часто впирається саме в контроль артеріального тиску, особливо після пережитого інсульту, щоб знизити ризик повторного. На даний момент, фахівці щільно пов'язують атеросклероз та гіпертонію, і тому профілактика захворювань проводиться одночасно.

 

Дуже важливо стежити за своїм тиском, багатьом пацієнтам навіть потрібно завести зошит і двічі в день вносити дані, також відзначаючи скачки тиску і можливі причини, щоб потім більш детально обговорити проблеми з лікарем. Контроль тиску після інсульту важливий для уникнення повторного удару!

 

Інші методи профілактики інсульту

 

Описати всі методи профілактики дуже складно. Набагато простіше поспілкуватися з лікарями Клініки Медітон, які індивідуально підійдуть до проблеми, а не будуть говорити загальними термінами.

 

Цілком ймовірно, що потрібно буде боротися з серцевими захворюваннями, інтенсивно лікувати діабет та контролювати цукор, активно позбавлятися від стресових ситуацій, а також звернути увагу на вміст жирів у крові.

 

Цікаво й те, що і це не всі методи, адже їх багато більше, і список рекомендацій буде надано нашими лікарями індивідуально. Адже лікування інсульту, профілактика інсульту, та й методики позбавлення від інших проблем зі здоров'ям, не можуть бути повністю ідентичними для всіх. Це вкрай неправильний підхід, як і самолікування, яким сьогодні грішить мало не кожен другий!

 

Ризик інсульту: контроль артеріального тискуРизик інсульту: контроль артеріального тискуПриходьте в Клініку Медітон, і вже найближчим часом ви відчуєте себе краще і впевненіше, адже кожному пацієнту буде приділена належна увага, а також розроблена індивідуальна програма профілактики інсульту та інфаркту головного мозку, а якщо необхідно, то й інших захворювань!

 

Потрібно знати:

Ознаки інсульту: перша допомога

Сезонне загострення захворювань

Консультація невролога Клініки Медітон

Поділитися