Інтимна гігієна: найбільш важливі правилаІнтимна гігієна: найбільш важливі правилаІнтимна гігієна, на перший погляд, не представляє ніякої складності. Але часто дівчата і жінки використовують не зовсім правильні способи та засоби для догляду, які можуть негативно вплинути на організм. Наші гінекологи розкажуть, які процедури та засоби інтимної гігієни використовувати, щоб не порушити мікрофлору та не зашкодити слизовим оболонкам та шкірі!

 

З самого дитинства дівчаткам, їх мамами і бабусями, прищеплюється дуже корисна звичка – доглядати за собою. Потрібно вмиватися, приймати душ, чистити зуби, омивати статеві органи... але нерідко, правильні, з одного боку, поради, можуть зіграти злий жарт, і привести не тільки до шкірних висипань, лущення і свербіння, але також запальних захворювань статевих органів. Причин для цього дуже багато – занадто старанне виконання поставлених завдань, використання неякісної косметики, невідповідних гелів, мила. Тому гінекологи рекомендують внести в правила особистої гігієни саме рекомендації фахівців, і менше експериментувати з красиво розрекламованими засобами для догляду.

 

З одного боку, особиста гігієна жінки дійсно здається досить простим заняттям. Потрібно підтримувати чистоту власного тіла, намагатися приймати душ двічі на день, і так далі. Але якщо більш ретельно вивчити тему, то з'являються певні нюанси, на які обов'язково слід звернути увагу!

 

Проблеми інтимної гігієни

 

Основна проблема інтимної гігієни – традиційні правила! Використання стандартного туалетного мила, ретельне підмивання двічі в день, гаряча вода, недорога спеціальна косметика. Всі подібні процедури, а також використовувані засоби, можуть бути гарні в один час, але з причини зміни клімату, екології, сприйняття організмом тих чи інших методів і косметики, віку, а також, що найважливіше, індивідуальності кожного організму, в певний момент, дані канони можуть призвести до біди. Причини пояснюють гінекологи Клініки Медітон!

 

Дуже важливо розуміти, що причиною багатьох жіночих захворювань, серед яких запальні процеси, молочниця і навіть рак шийки матки, є порушення піхвової мікрофлори. Бактеріальний вагіноз, гарднерельоз та інші назви даної проблеми видають єдину суть – порушення балансу мікроорганізмів усередині піхви, за рахунок чого захисна функція серйозно знижується, і в піхву, а також шийку матки, досить просто проникають хвороботворні бактерії, що викликають запальні процеси!

 

Фахівці стверджують, що порожнина матки повністю стерильна. Потрапляння всередину різних мікроорганізмів і вірусів – прямий шлях до запальних захворювань, які мають наслідки, і обов'язковий вплив на виношування дитини при вагітності! Бактерії, що населяють піхву в здоровому стані, закривають доступ хвороботворним мікроорганізмам, так як мікрофлора органу на 90% складається з лактобактерій, що виділяють молочну кислоту. За рахунок кислого середовища, пригнічується більшість зовнішніх патогенних організмів. У той же момент, вони ніяк не впливають на сперматозоїди, що дозволяє здійснити запліднення. Але якщо існує причина, по якій внутрішнє середовище піхви змінюється з кислою на лужну, відбувається збій в балансі, кількість лактобактерій знижується, і всередину піхви проникають патогенні мікроорганізми. Тобто, проявляється дисбактеріоз!

 

Повторимо, але вже більш стисло: нормальне середовище всередині піхви – кисле, в межах pH – 3,3. І воно забезпечується відповідною кількістю молочної палички. Дане кисле середовище є захисником від багатьох запальних захворювань. Коли внутрішнє середовище змінюється, всередину проникають хвороботворні організми!

 

Причини дисбактеріозу піхви і зміни кислотно-лужного балансу


Не допускайте вагінального дисбактеріозу, доглядайте за собою правильноНе допускайте вагінального дисбактеріозу, доглядайте за собою правильно

Стандартна і найчастіша причина зміни здорового балансу – підмивання з мильною піною, допуск її до слизової. Якщо ви підмиваєтеся з використанням подібних засобів постійно, ризик збільшується. Лужні "атаки" на внутрішню мікрофлору призводять до її різких змін. І тоді виникає неприємний свербіж, запах, далі хворобливі відчуття, можливий розвиток цілого ряду жіночих захворювань. Найчастіше, зміна кислотно-лужного балансу піхви спочатку безсимптомна. Але, в будь-якому випадку, незабаром можливий прояв, що і стане першопричиною звернення до лікаря. Правильне рішення – своєчасне відвідування гінеколога та профілактичний огляд у гінеколога, консультативний прийом, де можна вирішити максимум питань: чим правильно підмиватися, як проводити щоденні процедури для інтимної зони, як уникнути порушення мікрофлори та молочниці, чи потрібно використовувати лактацид антибактеріальний, протигрибковий при появі дискомфорту та симптомів жіночих захворювань!

 

Причиною зміни внутрішнього середовища можуть стати гормональні порушення, і фізіологічні, начебто стандартні процеси в житті жінки – вагітність, менструація.

 

Потрібно розуміти, що в зоні ризику молоді дівчата до 17-18 років, а також дорослі жінки, які досягли менопаузи!

 

Правила інтимної гігієни: що радять фахівці Клініки Медітон


Щоб максимально захистити себе від подібних неприємностей, попередити можливі проблеми зі здоров'ям, походи до лікарів і фінансові втрати на ліки та процедури, наші фахівці пропонують вам вивчити короткий звід правил інтимної гігієни. Наступні рекомендації дадуть відповіді відразу на кілька важливих питань: чим краще підмиватися жінці, які засоби для гігієни статевих органів використовувати, яким має бути інтимний догляд при захворюваннях статевих органів або під час місячних, як виключити алергічні реакції, а також дерматологічні захворювання, висипання на шкірі!


• Підмивайтеся теплою водою, попередньо вимитими руками. Струмінь води направляйте від піхви до заднього проходу, омивайте органи не менше декількох разів;
• Не приймайте ванну і не купайтеся в басейнах, і тим більше, у відкритих водоймах, під час критичних днів;
• Рушник використовуйте строго індивідуально. Одна людина – один окремий рушник. Він повинен бути м'яким, чистим;
• Не використовуйте губки і мочалки для підмивання. Вони можуть нанести мікропошкодження, які вже точно не потрібні;
• Не промивайте піхву сильним струменем води, це загрожує занесенням шкідливих організмів в матку, а також вимиванням захисної змазки;
• Після підмивання не потрібно витирати себе з зусиллями. Вода прибирається легкими дотиками чистим рушником;
• Мило використовуйте тільки для миття шкіри навколо входу в піхву;

• Засоби для підмивання спеціальні – крем-гель для інтимної зони, засоби з нейтральною кислотністю;
• Щодо критичних днів і засобів гігієни... краще використовувати прокладки, які варто міняти 4-5 разів на добу. Якщо більш зручно використовувати тампони, то краще робити це не регулярно, а лише зрідка, крім того, замінюючи їх кожні 3-4 години;
• Якщо у вас діагностовано цервіцит або вагініт, прокладки при місячних потрібно міняти частіше, а використання тампонів взагалі виключити;
• Після відправлення природних потреб, витирайте себе папером тільки по напрямку від піхви до заднього проходу, а ніяк не навпаки. Це допоможе виключити потрапляння в піхву різних інфекцій з заднього проходу;
• Під час менструації намагайтеся уникати статевих контактів. Це призводить до проблем;
• Носіть бавовняну нижню білизну, яка дає можливість природного провітрювання, не перешкоджає циркуляції повітря. Синтетика і вузька нижня білизна провокують сприятливе середовище для патогенів!
• Якщо у вас підвищена чутливість до різних засобів інтимної гігієни, використовуйте тільки щадні гелі й мило, бажано, рекомендовані фахівцями;

 

Як бачите, правила інтимної гігієни дуже прості, і вони включають в себе лише кілька пунктів, запам'ятавши і використовуючи які, ви максимально знизите можливість виникнення різного роду складності жіночих проблем!

 

Рекомендуємо систематично проходити огляд у гінеколога, не рідше двох разів на рік, що допоможе виключити, або вчасно виявити захворювання, запальні процеси, будь-які збої та проблеми. Не варто боятися лікарів... наші фахівці подбають про ваше здоров'я, а також дадуть відповідь на всі питання: вплив інтимної гігієни на виникнення молочниці, як уникнути кандидозного вульвовагініту, чи варто застосовувати гель для інтимної гігієни при молочниці – лактацид протигрибковий або антибактеріальний, як правильно проводиться обробка інтимних місць без ризику завдати шкоди, чим правильно підмиватися – крем-гелі, пінки, інтим мило!

 

Важливі правила інтимної гігієни від фахівців Клініки МедітонvВажливі правила інтимної гігієни від фахівців Клініки МедітонvІнтимна гігієна – жіноча консультація на Філатова: профілактичні огляди, діагностика захворювань сечостатевої системи, лабораторні дослідження, гінекологічне УЗД та відеокольпоскопія. Вирішення питань жіночого здоров'я. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Лікування вагініту і вагінозу

Лазерне вагінальне омолодження

Кольпоскопія – огляд стінок піхви і шийки матки

Поділитися