Ендометріоз: лікування в Кривому Розі, Клініка Медітон на ФілатоваЕндометріоз: лікування в Кривому Розі, Клініка Медітон на ФілатоваЕндометріоз – гінекологічне захворювання, розростання клітин внутрішньої оболонки матки за її межами. Процес може бути генітальним, впливаючи на яєчники, маткові труби, і зв'язковий апарат, а також із залученням органів черевної порожнини – екстрагенітальним, коли можливий вплив на сечовий міхур, органи черевної порожнини. Пропонуємо лікування ендометріозу та ендометріоми у Кривому Розі, відділення гінекології на Філатова!


Ендометрій – внутрішня оболонка матки, піддається впливу статевих гормонів. У зв'язку з цим, вогнища схильні до циклічних змін, приблизно так само, як і нормальна тканина. Але в тканинах, де впроваджений ендометрій, відзначаються мікрокровотечі, запальні реакції, різні фіброзні зміни. Захворювання може зустрічатися більш ніж у 15% вже у віці після 25 років. Це складна патологія, яка вимагає залучення фахівців. Тому важливою є рання діагностика, підтвердження наявності патологічного процесу, а також професійне лікування ендометріозу матки, шийки матки, яєчників!

 

Клініка Медітон – лікувально-діагностичний комплекс із покращеним гінекологічним відділенням на Філатова. Лікарі проведуть візуальний огляд, цифрове обстеження, призначать лабораторні аналізи та тести для ідентифікації захворювання. За результатами обстеження буде призначено відповідну терапію!

 

Причини ендометріозу

 

Серйозну роль у випадку ендометріозу відіграє спадковість. З іншого боку, основні причини захворювання не встановлені. Хоча, фахівці звертають увагу на той факт, що ендометріоз є патологією, що виникає внаслідок збоїв гормональних процесів та порушень в імунній системі!


Причини ендометріозу: спадковість, імунітет, метаплазіяПричини ендометріозу: спадковість, імунітет, метаплазіяСеред можливих причин ендометріозу наступні, які розглядаються більшістю лікарів:
• Спадкова схильність. Відмічається прямий зв'язок хворих жінок зі своїми родичками, які вже страждають ендометріозом. Можливість виникнення захворювання на спадковому рівні збільшується в середньому в 3-5 разів;
• Ретроградна менструація, а саме попадання вмісту порожнини матки в черевну порожнину і маткові труби, також вважається причиною захворювання. Цієї теорії дотримується до 50-60% лікарів;
• Є і концепція підвищеної ролі імунітету в розвитку ендометріозу. Основана вона на можливій наявності певних імунних факторів, за рахунок яких і розростається ендометріоїдна тканина;
• Причина ендометріозу – роль Мюллерова протока. Звернувши увагу ще на ембріональний розвиток, варто відзначити, що сечостатева система розвивається з невеликого зачатка, який і є Мюллеровою протокою. У процесі, виявляється специфічний вплив естрогенів, і залишки Мюллерової протоки диференціюються в клітини ендометрія, а після клітини розростаються за межами порожнини матки;
• Чи є зв'язок з метаплазією? Лікарі підтверджують думку. Метаплазія – заміна одного типу тканини на інший. Порушення можливі ще на етапі розвитку, коли ендометрій і очеревина розвиваються з одного зачатка. В цілому, тут теорія сприймається як симбіозна, і пов'язує відразу дві причини ендометріозу – ретроградну менструацію і метаплазію!

 

Симптоми ендометріозу: як проявляється захворювання

 

Гінекологи Клініки Медітон класифікують захворювання строго в залежності від локалізації – екстрагенітальний і генітальний ендометріоз. У свою чергу, є і стадії розвитку ендометріозу: мінімальна, легка, помірна і важка стадія!

 

Захворювання може призвести до небезпечних, незворотних наслідків, а тому лікарі рекомендують дуже дбайливо ставитися до свого здоров'я, тому лікарі рекомендують дуже дбайливо ставитися до свого здоров'я і помічати зміни стану.


Основні симптоми ендометріозу: можливі хворобливі відчуттяОсновні симптоми ендометріозу: можливі хворобливі відчуття

Ознаки та симптоми ендометріозу яєчника, матки та шийки матки:
• Біль при ендометріозі. Больові відчуття зв'язуються з місячними – тривалість менструації перевищує 8 днів. При цьому дуже характерним для захворювання є скорочений менструальний цикл – менше 27 днів. Біль присутній відразу до менструації або після неї. Симптоматика значно слабшає під час вагітності і в період лактації;
• Ендометроїдні кісти на яєчниках. Якщо клітини ендометрія, що покинули порожнину матки, потрапляють в замкнутий простір, можуть формуватися кісти – ендометріоми яєчника. Вони також викликають больові відчуття, а при розривах кіст, може наступити і гостра хірургічна симптоматика;
• Меннорагія – симптом ендометріозу. Це рясні маткові кровотечі в момент менструації. Симптом може вказувати на присутність додаткових патологій – полікістоз яєчників, міома матки;
Втрата репродуктивної функції як симптом ендометріозу – досить поширене явище. Статистика говорить про дійсно високі показники, до 40%. Можлива причина проблеми – імунні реакції, патологія маткових труб і яєчників!

 

Загальна симптоматика ендометріозу, яка повинна бути обов'язково прийнята до уваги, проявляється наступним чином: хворобливі менструації, а також рясні кровотечі, болі в момент статевого контакту або в момент спорожнення, нудота та блювота, біль в паху, внизу живота, в області тазу!

 

Ускладнення при ендометріозі


Ендометріоз – гінекологічне захворювання з можливими ускладненнямиЕндометріоз – гінекологічне захворювання з можливими ускладненнямиСпеціалісти нашої клініки не просто так рекомендують систематичний огляд у гінеколога, а також своєчасне звернення до лікаря при появі відповідних симптомів, так як ендометріоз може призвести до серйозних ускладнень:
• Втрата репродуктивної функції;
• Неврологічні порушення;
• Анемія, а в результаті і підвищена стомлюваність, запаморочення, задишка, слабкість;
• Малігнізація – трансформація ендометроїдної тканини в злоякісну пухлину!

 

Діагностика ендометріозу в Кривому Розі

 

Збір анамнезу може бути далеко не остаточним при діагностиці даного захворювання. Огляд гінеколога так само не завжди дає шанси відразу виявити ендометріоз. Тому обов'язковими є і слідуючі методи діагностики ендометріозу, що дозволяють поставити точний діагноз:
УЗД органів малого тазу;
• Кольпоскопія;
• Комп'ютерна томографія;
• Лапароскопія та гістероскопія;
• Аналіз крові на маркери ендометріозу.

 

Лікування ендометріозу в Кривому Розі

 

Відразу говорити про призначення лікування спеціалісти не беруться, так як кожен випадок є індивідуальним. Крім того, в зв'язці з ендометріозом можуть бути діагностовані і інші патології, які вплинуть на препарати і методики, загальний курс лікування даного гінекологічного захворювання.

 

Але якщо говорити про стандарти – це консервативне лікування, гормональна терапія, симптоматичні призначення для покращення стану. Призначається протизапальна, відновлювальна терапія.
При ендометріозі середньої та тяжкої форми лікарі можуть рекомендувати хірургічне лікування ендометріозу, органозберігаючі операції з видаленням вогнищ розвитку патологічного процесу. Додаткові висновки та рекомендації лише після огляду та діагностичних заходів!

 

Діагностика і лікування ендометріозу в Кривому РозіДіагностика і лікування ендометріозу в Кривому РозіЛікування ендометріозу та ендометріоми на Філатова: жіноча консультація у Кривому Розі. При ранньому зверненні прогнози досить хороші, і це варто пам'ятати, коли помічаєте зміни у власному організмі та ідентифікуєте підозрілі симптоми. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Варто знати:

Лікування ерозій шийки матки

Запальні захворювання статевих органів

Кіста яєчника: лікування в Кривому Розі

Поділитися