Ендометріоз: лікування в Кривому Розі, Клініка Медітон на ФілатоваЕндометріоз: лікування в Кривому Розі, Клініка Медітон на ФілатоваЕндометріоз – гінекологічне захворювання, що характеризується розростанням клітин внутрішньої оболонки матки за її межами. Процес може бути генітальним, впливаючи на яєчники, маткові труби, і зв'язковий апарат, а також із залученням органів черевної порожнини – екстрагенітальним, коли можливий вплив на легеневі тканини, сечовий міхур, органи черевної порожнини.


Ендометрій – внутрішня оболонка матки, піддається впливу статевих гормонів. У зв'язку з цим, вогнища схильні до циклічних змін, приблизно так само, як і нормальна тканина. Але в тканинах, де впроваджений ендометрій, відзначаються мікрокровотечі, запальні реакції, різні фіброзні зміни. Захворювання може зустрічатися більш ніж у 15% вже у віці після 25 років. Це складна патологія, яка вимагає залучення фахівців. Ми пропонуємо експертне лікування ендометріозу в Кривому Розі за індивідуальними програмами!

 

Причини ендометріозу

 

Серйозну роль у випадку ендометріозу відіграє спадковість. З іншого боку, основні причини захворювання не встановлені. Хоча, фахівці звертають увагу на той факт, що ендометріоз є патологією, яка виникає через збої гормональних процесів і порушення в імунній системі!


Причини ендометріозу: спадковість, імунітет, метаплазіяПричини ендометріозу: спадковість, імунітет, метаплазіяСеред можливих причин ендометріозу наступні, які розглядаються більшістю лікарів:
• Спадкова схильність. Відмічається прямий зв'язок хворих жінок зі своїми родичками, які вже страждають ендометріозом. Можливість виникнення захворювання на спадковому рівні збільшується в середньому в 3-5 разів!
• Ретроградна менструація, а саме попадання вмісту порожнини матки в черевну порожнину і маткові труби, також вважається причиною захворювання. Цієї теорії дотримується більшість фахівців!
• Є і теорія підвищеної ролі імунітету в розвитку ендометріозу. Основана вона на можливій наявності певних імунних факторів, за рахунок яких і розростається ендометріоїдна тканина!
• Причина ендометріозу – роль Мюллерова протока. Це додаткова теорія, на якій свою думку також зупиняє багато лікарі. Звернувши увагу ще на ембріональний розвиток, варто відзначити, що сечостатева система розвивається з невеликого зачатка, який і є Мюллеровою протокою. У процесі, виявляється специфічний вплив естрогенів, і залишки Мюллерової протоки диференціюються в клітини ендометрія, а після клітини розростаються за межами порожнини матки!
• Чи є зв'язок з метаплазією? Є і така думка! Але відразу варто сказати, що означає даний термін. Метаплазія – заміна одного типу тканини на інший. Порушення можливі ще на етапі розвитку, коли ендометрій і очеревина розвиваються з одного зачатка. В цілому, тут теорія сприймається як симбіозна, і пов'язує відразу дві причини ендометріозу –ретроградну менструацію і метаплазію!

 

Симптоми ендометріозу: як проявляється захворювання

 

Гінекологи Клініки Медітон класифікують захворювання строго в залежності від локалізації. Буває екстрагенітальний і генітальний ендометріоз. У свою чергу, є і стадії розвитку ендометріозу: мінімальна, легка, помірна і важка стадія!

 

Захворювання може призвести до небезпечних, незворотних наслідків, а тому лікарі рекомендують дуже дбайливо ставитися до свого здоров'я, обов'язково звертаючи увагу на власні відчуття, зміни в організмі. Можливо, це і є симптоми ендометріозу, або ж інших гінекологічних захворювань.


Основні симптоми ендометріозу: можливі хворобливі відчуттяОсновні симптоми ендометріозу: можливі хворобливі відчуття

Ознаки, на які рекомендовано звернути увагу:
• Біль при ендометріозі. Больові відчуття зв'язуються з місячними! Зазвичай, тривалість менструації перевищує 8 днів. При цьому дуже характерним для захворювання є скорочений менструальний цикл – менше 27 днів. Біль присутній відразу до менструації або після неї. Симптоматика значно слабшає під час вагітності і в період лактації!
• Ендометроїдні кісти на яєчниках. Якщо клітини ендометрія, що покинули порожнину матки, потрапляють в замкнутий простір, можуть формуватися кісти. Вони також викликають больові відчуття, а при розривах кіст, може наступити і гостра хірургічна симптоматика!
• Меннорагія – також симптом ендометріозу. Це рясні маткові кровотечі в момент менструації. Симптом може вказувати на присутність додаткових патологій, наприклад, полікістозу яєчників або міому матки!
Втрата репродуктивної функції як симптом ендометріозу – досить поширене явище. Статистика говорить про дійсно високі показники, до 40%. Можлива причина проблеми – імунні реакції, патологія маткових труб і яєчників!

 

Загальна симптоматика ендометріозу, яка повинна бути обов'язково прийнята до уваги, проявляється наступним чином: можливі хворобливі менструації, а також рясні кровотечі, болі в момент статевого контакту або в момент спорожнення, нудота, блювота, біль в паху, внизу живота, в області тазу!


Ускладнення при ендометріозі


Ендометріоз – гінекологічне захворювання з можливими ускладненнямиЕндометріоз – гінекологічне захворювання з можливими ускладненнямиСпеціалісти нашої клініки не просто так рекомендують систематичний огляд у гінеколога, а також своєчасне звернення до лікаря при появі відповідних симптомів, так як ендометріоз може призвести до серйозних ускладнень:
• Втрата репродуктивної функції;
• Неврологічні порушення;
• Анемія, а в результаті і підвищена стомлюваність, запаморочення, задишка, слабкість;
• Малігнізація – трансформація ендометроїдної тканини в злоякісну пухлину!

 

Діагностика ендометріозу в Кривому Розі

 

Збір анамнезу може бути далеко не остаточним при діагностиці даного захворювання. Огляд гінеколога так само не завжди дає шанси відразу виявити ендометріоз. Тому обов'язковими є і слідуючі методи діагностики захворювання:
УЗД органів малого тазу;
• Кольпоскопія;
• Комп'ютерна томографія;
• Лапароскопія;
• Гістероскопія;
• Аналіз крові на маркери ендометріозу.


Вислухавши скарги пацієнта, наш гінеколог призначить додаткові аналізи і метод діагностики захворювання!


Лікування ендометріозу в Кривому Розі

 

Відразу говорити про призначення лікування спеціалісти не беруться, так як кожен випадок є індивідуальним. Крім того, в зв'язці з ендометріозом можуть бути діагностовані і інші патології, які вплинуть на препарати і методики, загальний курс лікування даного гінекологічного захворювання.

 

Діагностика і лікування ендометріозу в Кривому РозіДіагностика і лікування ендометріозу в Кривому РозіВ цілому, ендометріоз лікується, і прогнози досить хороші при своєчасному зверненні пацієнта! Призначається медикаментозне лікування, гормональне, також можливе оперативне втручання – хірургічне видалення вогнищ ендометріозу!

 

Варто знати:

Лікування ерозій шийки матки

Запальні захворювання статевих органів

Кіста яєчника: лікування в Кривому Розі

Поділитися