Затримка місячних, а тест негативний: в чому причина?Затримка місячних, а тест негативний: в чому причина?Сама звична і ясна думка при затримці місячних у жінки – вагітність! Однак якщо заглибитися в дану тему, причин затримки менструації може бути куди більше. Докладніше розкажуть фахівці відділення гінекології Клініки Медітон на Філатова. Консультація гінеколога: затримка місячних, норма, негативні тести, причини відсутності менструації, критичні терміни збою менструального циклу!

 

Що таке затримка місячних

 

На даний момент, поняття строків досить відносне, і це говорить про те, що не варто самостійно ставити собі різного роду діагнози при затримці всього в декілька днів.

 

Стандартно, менструальний цикл здорової жінки – від 28 до 35. Можливі невеликі відхилення, які не оссновані на будь-яких патологіях. Але якщо термін затримки 7 днів та більше, місячні відсутні 10 або 15 днів, рекомендуємо звернутися до гінеколога. Прийом на Філатова, Клініка Медітон: експертна діагностика, лабораторний комплекс, сучасне обладнання, фізіотерапія!

 

Затримка місячних: питання та відповіді

 

• Скільки мають тривати місячні? У середньому, період менструації близько 3-7 днів, але залежно від конституції організму, загального стану, а також віку, можливі зміни;
• Скільки днів може бути затримка місячних? Норма – до 3-5 днів, затримка 7 днів і більше вважається відхиленням;
• Чи можна займатись спортом під час місячних? Так, якщо ви добре почуваєтеся. Фізичні навантаження при менструації дозволяють знизити ймовірність спазмів та болю, але найкращий вибір – щадні заняття;
• Чи можливий секс під час місячних? Так, але за обов'язкового дотримання стандартних, базових правил гігієни. Важливо використовувати контрацепцію;
• Якщо немає місячних – вагітність? У разі здорового організму, сексуальної активності та відповідного віку відсутність менструації означає вагітність. Принаймні, це залізна причина застосувати тест. Але важливо розуміти, що затримка чи пропуск місячних може відбуватися і з інших причин. Чому буває затримка, відповідаємо вже у наступному розділі статті!

 

Причини затримки місячних


Термін затримки місячних – 7 днів. Норма чи проблема? Якою може бути причина відсутності менструації та збою циклу:
• Вагітність. При цьому, і позаматкова вагітність, яку стандартним способом, використовуючи тест, визначити не можна. Тест покаже такий самий результат. Тому варто відразу звернутися до лікаря, щоб розставити всі крапки, і вчасно вжити необхідних заходів (у разі позаматкової вагітності);
• Різноманітні гінекологічні захворювання. У їх числі новоутворення в області малого тазу, які можуть і не супроводжуватися больовими симптомами. Це ще одна додаткова причина не відкладати похід до лікаря, а все зробити правильно і вчасно записатися, відвідати гінеколога, здати аналізи та дізнатися, чому немає менструації, а тест негативний, або чому місячні відсутні 10 днів, 12 днів;
Гінекологи Клініки Медітон розповідають про причини затримки місячнихГінекологи Клініки Медітон розповідають про причини затримки місячних• Наступна причина затримки менструації – ендокринні порушення. Збій в циклі можливий через відповідний збій у взаємодії гіпоталамуса і гіпофіза. Може бути порушений гормональний фон, коректне вироблення статевих гормонів, а це вже привід замислитися та терміново розпочати лікування після проходження діагностичних заходів у гінекології;
• Ще одна причина збою циклу – прийом гормональних контрацептивів. Гормональний фон серйозно реагує на такі втручання, так як подібні препарати порушують природні процеси у жіночому організмі. Реакцією на постійний прийом медикаментів може бути відстрочення місячних;
• Лактаційна аменорея. Дане явище можливе в період лактації і грудного вигодовування. При природному вигодовуванні, загальний період може затягнутися на термін в 3-9 місяців. Менструальний цикл відновлюється з відлученням дитини від грудей або з переведенням його на змішане харчування. Тут варто сказати, що в цей час можливе зачаття, тому строго дотримуйтеся рекомендацій фахівця і звичайних правил планування сім'ї.


Крім основних причин, завдяки яким відбуваються збої менструального циклу, фахівці вказують і на наступні фактори, що впливають на жіночий організм: різка зміна клімату, стресові ситуації, серйозні фізичні навантаження, різкі зміни ваги, прийом лікарських препаратів або відмова від системного вживання подібних засобів, хвороби серцево-судинної системи, гінекологічні хронічні захворювання, вірусні інфекції та генетичні захворювання, доброякісні пухлини і навіть загострення гастриту, виразки шлунка, цукрового діабету, авітамінози, онкологія, зміна дієти, шкідливі звички. Можливий збій циклу при дисфункції щитовидної залози, метаболічному синдромі через порушення роботи печінки!

 

Жінкам слід знати, що можлива затримка менструації після аборту чи викидня. Консультація гінеколога допоможе уточнити причини, а також отримати максимум інформації щодо відновлення нормального стану та функціонування організму!

 

Затримка місячних: що робити?

 

Найбільш правильне рішення – звернутись до фахівця. Затримка місячних всього на кілька днів, які не прийнято враховувати, або понад тиждень, коли вже варто відвідати спеціаліста – не привід для паніки, і вже точно не привід особисто поставити собі діагноз і йти в аптеку за ліками. Як бачите, причин може бути дуже багато, і на фоні індивідуальності кожного людського організму, для діагнозу необхідно відвідування лікаря, аналізи, комплексна діагностика, підтвердження первинних висновків.

 

У Клініці Медітон вам дадуть відповідь на всі питання, в тому числі і скільки днів може бути затримка місячних або що робити, якщо під час менструації болить живіт. Консультація передбачає огляд, збір скарг, направлення на аналізи, обстеження!

 

Затримка місячних: діагностика у гінекології

 

Немає місячних, тест негативний, присутні біль внизу живота, постійні зміни настрою, боляче ходити в туалет, вранці є виділення та поганий запах, посилюється нервозність... подібних симптомів, а також їх перетинів, сотні. Розібратись допоможе кваліфікований спеціаліст, а також стандартні заходи діагностики для ідентифікації причин проблеми!

 

• Виконується стандартний огляд та обстеження у гінеколога;
• Призначається біохімія крові та аналіз на гормони, мазок на флору, аналіз на інфекції ЗПСШ;
• Проводиться кольпоскопія, УЗД молочних залоз, ультразвукова діагностика органів малого тазу;
• Додаткова консультація гінеколога-ендокринолога, призначення інструментального та апаратного обстеження!

 

Збій менструального циклу: лікування у Кривому Розі

 

• Медикаментозна терапія – затримка місячних внаслідок венеричних захворювань та запальних процесів;
• Гормональна терапія – визначення та підтвердження порушень гормонального фону;
• Комплексна симптоматична терапія, призначення фізіопроцедур та оперативного втручання при виявленні новоутворень;
• Додаткові призначення: дієтичне харчування, вітамінні комплекси, імунотерапія та лікувальна фізкультура!

 

Що робити при затримці менструації на тиждень?Що робити при затримці менструації на тиждень?Якщо у вас збій менструального циклу, зверніться до відділення гінекології Клініки Медітон. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40. Фахівці дадуть відповідь, скільки днів може бути затримка місячних, як правильно рахувати дні затримки, з яких причин виник збій менструації на 10 днів або інший період, а також призначать лікування у разі виявлення патології, що має вплив!

 

Важлива інформація:

Відділення гінекології Клініки Медітон

УЗД в гінекології

Аналізи, лабораторні дослідження

Поділитися