Як лікувати біль в колінах: консультація травматолога Клініки Медітон Волкова М. В.Як лікувати біль в колінах: консультація травматолога Клініки Медітон Волкова М. В.Продовжуючи тему інтерв'ю з фахівцями Клініки Медітон, було прийнято рішення обговорити болі в суглобах, зокрема в колінних, а також можливі шляхи вирішення даної проблеми за допомогою лікувальних блокад. Природно, для цього до бесіди був залучений провідний ортопед-травматолог клініки, Волков Максим Володимирович. Саме йому будуть задані всі цільові питання. Пропонуємо лікувальні блокади у коліна, плечові суглоби та лікті у Кривому Розі!

 

– Максим Володимирович, скажіть, будь ласка, чим займається Відділення ортопедії та травматології Клініки Медітон, які основні завдання і функції на нього покладені?

 

– Першочергово, консультації пацієнтів з профілактики та лікування захворювань опорно-рухового апарату. Наш стиль і образ життя, а також постійний брак часу, не дозволяють приділяти належну увагу своєму здоров'ю, що часто призводить до такої ситуації, коли вже в 30-35 років, а іноді і раніше, людина починає відчувати болі в колінних, тазостегнових суглобах, хребті, загальне нездужання і "ломоту". Це, мабуть, основне наше завдання – вислухати пацієнта і зібрати максимум інформації, провести уважний огляд, оцінити клінічну картину, при необхідності виконати додаткові дослідження, проаналізувати отримані дані, потім правильно поставити діагноз і призначити адекватне лікування. А також пояснити, які є профілактичні заходи, що сприяють виключенню подібних станів в майбутньому.

 

Крім усього, травматологія і ортопедія – це окремий напрямок в медицині, сучасний, діючий інструмент, основним завданням якої є лікування всіляких захворювань і патологій опорно-рухового апарату. Включаючи проблеми з хребтом, лікування деформуючого остеоартрозу, припинення болю ін'єкційними методиками (лікувальні блокади і плазмоліфтинг), лікування п'яткової шпори, врослого нігтя.


– Максим Володимирович, а можна більш детально запитати саме про коліна? З якої причини взагалі виникають болі в колінних суглобах і обмеження рухів?


Чому болять коліна: головні причиниЧому болять коліна: головні причини

– Якщо виділити з усієї кількості проблем саме цю, то на ній, напевно, і варто зробити упор в нашій сьогоднішній бесіді, так як тема непроста, та й поговорити є про що.

 

– Так, давайте саме про це, адже болі в колінах сьогодні турбують багатьох...

 

– Почнемо з того, що слід обов'язково розділити два поняття, які в подальшому будуть згадуватися. Адже блокада колінного суглоба – вираз дуже двозначний! Блокада колінного суглоба – це "заклинювання" коліна, при якому рухи в ньому різко обмежені. Друге значення – поняття лікування колінного суглоба шляхом ін'єкцій зі спеціальними препаратами, завдяки чому можна досягти позитивних, поставлених лікарем і пацієнтом цілей.


– Добре, Максиме Володимировичу, давайте по порядку: чому "блокується" коліно?


– До подібної проблеми найчастіше призводять рухливі фрагменти хрящової тканини, які утворюються в результаті травм, умов життя або трудової діяльності. Також це можуть бути пошкодження менісків, сторонні тіла, "суглобова миша", внутрішньосуглобові пухлини, які "защемляються" в суглобі і не дають йому нормально функціонувати, при цьому супроводжуючись дуже вираженим больовим синдромом!

 

Колінний суглоб "заклинює" при ходьбі по сходах або коли людина різко і швидко намагається встати на ноги, або піднятися, попередньо присівши. В цьому випадку проявляється сильний дискомфорт і різкий біль.

 

Найчастіше можна самостійно повернути коліну рухливість, зробити кілька кругових рухів, або пару раз зігнути ногу і розігнути її, не навантажуючи при цьому, наприклад, сидячи і трохи її піднявши. Але якщо "блокада" досить важка, і подібні ситуації є постійно рецидивуючими, самому вже навряд чи вдасться нормально встати на ногу. Потрібна буде лікарська допомога, обов'язково з використанням знеболюючих препаратів, так як біль в коліні буде неймовірно сильним!

 

– Максим Володимирович, а що можна сказати про артроз і таких блокуваннях? Коліно блокується і в цьому випадку?

 

– Знаєте, тут не варто плутати. Блокада коліна при деформуючому остеоартрозі – це результат патології на "запущеній стадії. У цьому випадку, хрящова тканина повністю зруйнована, компоненти суглоба дуже зношені, нормально функціонувати вони вже не в змозі і тоді виникає "блокада суглоба"!

 

Лікувальні блокади для колін: укол від болю в коліні виконується фахівцем!Лікувальні блокади для колін: укол від болю в коліні виконується фахівцем!Але в переважній більшості випадків, рухові здібності втрачаються саме через больовий синдром. Тобто, коліно болить, а тому пацієнт ним не рухає, саме тому воно і не розгинається. Відповідно блокада колінного суглоба, у звичному розумінні (якщо розглядати явища артрозу або артриту) є помилковою, і після зняття запального процесу, усунення больового синдрому, в результаті якого пацієнт стикається з цією проблемою, вона самоусувається.


– Добре, тут зрозуміло! Давайте тепер поговоримо про ту блокаду, яка означає саме уколи в коліно!

 

– Так, давайте, адже упускати дану інформацію не варто!

 

Якщо відчуваються болі в суглобах, і вже немає можливості з ними впоратися самостійно, не допомагають "народні методи", "розтирання", масажі, мазі, таблетки і крапельниці, призначаються внутрішньосуглобові ін'єкції, кажучи простою мовою – блокади, уколи в колінний суглоб!

 

– Чим же вони корисні?

 

– Блокади при болях у суглобах, неважливо які це суглоби – найбільш простий і дієвий спосіб доставити лікарські засоби безпосередньо в епіцентр патології. В результаті, больовий синдром зникає набагато швидше, ніж при стандартній консервативної терапії. Якщо ж не займатися самодіагностикою і самолікуванням, а вчасно звернутися до профільного фахівця, є всі шанси на одужання!

 

Насправді, це теж консервативна терапія, але вона куди більш дієва. Внутрішньосуглобові блокади спрямовані на безпосереднє лікування причин цього болю. Тому багато переваг, таких як швидке зняття больового синдрому, а також досягнення найбільш тривалої і стійкої ремісії!


– Максим Володимирович, розкажіть, будь ласка, в яких випадках потрібно робити такі уколи, а в яких вони не допоможуть!

 

Це теж важлива тема, а тому з задоволенням відповідаю на ваше запитання!

 

Лікувальні блокади, вони ж внутрішньосуглобові ін'єкції, рекомендуються в наступних випадках:
• При болях в суглобах, а саме уколи при артрозі колінного суглоба, при загостренні деф. артрозу на 1, 2, 3 стадіях;
• Після операцій, отриманих недавно травмах і в процесі реабілітації;
• При наявності бурситу і періартриту;
• Якщо діагностовано ревматоїдний артрит, реактивний синовіт.

 

У будь-якому випадку, якщо з'являються відчуття болю в колінах і інших суглобах, необхідна консультація фахівця, який може призначити лікувальні блокади.

 

Вилікувати хворі коліна можливо! Необхідно тільки вчасно звернутися за допомогою!Вилікувати хворі коліна можливо! Необхідно тільки вчасно звернутися за допомогою!А ось коли не рекомендується застосовувати знеболюючі уколи в коліна:
• Якщо у пацієнта є безліч важких соматичних патологій. Тут потрібно уважно підійти до проблеми, так як це не абсолютне протипоказання, і можливість використовувати методику є, але потрібне точне регулювання дозування препарату;
• При певних видах артриту, коли руйнування хряща вже занадто сильне;
• І при запущених формах артрозу, у вигляді якого зруйнована велика частина хрящової тканини в суглобі і препарату банально немає на що впливати...


– Максим Володимирович, а як робляться лікувальні блокади? В домашніх умовах уколи в суглоби робити не варто?

 

– Звичайно ж, ні! Ін'єкції виконуються тільки кваліфікованим фахівцем. Це не укол в м'які тканини, і навіть не внутрішньовенний укол. Все набагато складніше, і можна елементарно посилити проблему. Тому і необхідний досвід, правильне дозування препарату, а також розуміння того, куди виконується введення препаратів. Самостійно проводячи подібні процедури, можна запросто нашкодити собі, адже уявна користь просто непорівнянна з реальним ризиком. Ще раз! Точно не варто шукати назву уколів у колінний суглоб самостійно, і тим більше робити собі уколи особисто. Це загрожує настільки серйозними проблемами, що і уявити складно, аж до повного знерухомлення!

 

Приходьте до нас в клініку, і ви отримаєте правильні призначення після діагностики, а також рекомендації та всі необхідні процедури для лікування болю в суглобах. Ми застосовуємо сучасні препарати, спираючись на класичні вимоги – досвід і кваліфікацію, що вкрай важливо. Використовуємо в практиці якісні анестетики, хондропротектори, гормональні препарати, гіалуронову кислоту. Простіше кажучи – будь ласка, не займайтеся самолікуванням. Нам дорого ваше здоров'я і наша репутація. Напевно, це найпопулярніше сьогодні медичний гасло... Але воно не менш ніж всі інші має право на життя!

 

Лікувальні блокади, внутрішньосуглобові ін'єкціїЛікувальні блокади, внутрішньосуглобові ін'єкціїЛікувальні блокади в Кривому Розі: ін'єкції в суглоби, уколи в коліна, плечовий суглоб, гомілкостоп. Ортопедія та травматологія Клініки Медітон на Філатова. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Ударно-хвильова терапія

PRP-терапія: плазмопластика

Тейпування хребта, плечей і колін

Поділитися