Лікування гастриту в Кривому Розі: кращі методикиЛікування гастриту в Кривому Розі: кращі методикиГастрит – одне з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту, різними формами якого сьогодні страждає, з урахуванням даних статистики, від 50% до 80% дорослого населення. І, навіть якщо брати до уваги нижню позначку, то цифри досить жахливі. При перших симптомах запалення шлунку важливо звернутися до гастроентеролога: лікування гастриту у Кривому Розі на Філатова!

 

Що таке гастрит?

 

Гастрит – запалення слизової оболонки шлунка. Дана патологія призводить до багатьох проблем, але спочатку, саме до дисбалансу, за рахунок якого значно порушується засвоюваність їжі. В результаті цього, організм не отримує потрібної кількості сил і енергії для нормальної життєдіяльності. Крім того, постійно відчувається дискомфорт, а також болі та весь відповідний набір симптомів!

 

Форми гастриту

 

Лікарі визначають такі форми запалення слизової оболонки шлунку:
• Гострий гастрит – різка запальна зміна в шлунку, що може бути викликана різноманітними подразниками;
• Хронічний гастрит – запущена форма гастриту, постійна і прогресуюча атрофія слизової шлунка!

 

Причини гастриту: чому виникає захворювання шлунка

 

Дуже важливо розуміти причини гастриту, щоб кожна людина мала можливість запобігти розвитку захворювання!

 

Терапевт Клініки Медітон докладно розповідає про причини виникнення захворювання, а також симптоми, небезпеки гастриту і можливі ускладнення.


Основні причини гострого та хронічного гастриту:
• Неправильне харчування, вживання неякісної їжі;
• Інфекція, основним збудником якої вважається бактерія Helicobacter pylori;
• Отруєння токсинами та інтоксикація медикаментами;
• Надмірне вживання кави, а також інші шкідливі звички – алкоголь, тютюнопаління;
• Причиною гастриту може стати і вплив багатьох лікарських засобів. Тому ми завжди ставимо акцент на тому, що лікування будь-якого захворювання призначає тільки кваліфікований фахівець, який суворо відстежує можливість використання певних лікарських препаратів, максимально попереджаючи різного роду побічні дії;
• Також, відзначити варто дисбактеріоз, порушення обміну речовин, інші захворювання, завдяки яким розвивається гастрит;
• Якщо закцентувати увагу на хронічному гастриті, то до причин захворювання варто підключити паразитарні інфекції;
• В додаток привести і факт неправильного харчування, але вже протягом тривалого періоду – відсутність рідкого харчування, вживання в їжу великої кількості гострого, солоного, копченого, грубої або дуже гарячої їжі. Все це згубно впливає на слизову шлунка;
• Терапевти відзначають, що причинами хронічного гастриту також стають стреси, поганий сон, депресії та неврози.

 

На жаль, це далеко не всі причини гастриту, який переслідує сьогодні не тільки людей старше 50-60 років, але й молодь. Серед них також постійний вплив шкідливого виробництва, ендогенні інтоксикації, такі захворювання як деоденальный рефлюкс, авітамінози, ендокринні дисфункції, а також спадкова схильність до гастритів у пацієнта!

 

Насправді, варто було б приділити увагу усім видам гастриту, поговорити про бактеріальний гастрит, хімічний та аутоімунний гастрит, поліпозний, атрофічний та гіпертрофічний гастрит, ерозивний та антральний гастрит, приділивши час симптоматиці і причинам захворювання. Але розглядати кожен окремий вид варто тільки після бесіди з фахівцем і відповідних аналізів, завдяки яким вже буде визначено конкретне захворювання!

 

Симптоми гастриту: коли необхідно звернутися до лікаря?


Основні причини гастриту, симптоми захворюванняОсновні причини гастриту, симптоми захворювання

Симптоми гастриту досить часто перетинаються з симптоматикою інших захворювань, в основному, ШКТ. Вони схожі, а тому встановлювати діагноз самостійно точно не варто. Але ви повинні обов'язково знати, після чого слід звернутися до лікаря, щоб поставити діагноз і вчасно почати лікування гастриту або іншого захворювання.

 

• Одними з головних симптомів гастриту є ниючий біль у верхній частині живота, який часто загострюється, а також часта печія і відрижка;
• У цей список фахівці вносять метеоризм, поганий апетит, нудоту і блювоту;
• Також помічається загальна слабкість, дратівливість, запаморочення, можуть бути аритмії, підвищене потовиділення, блідість;
• При хронічному гастриті серед симптомів також втрата ваги, неприємний присмак у роті, а, відповідно, і запах з рота, сіро-білий або жовтий наліт на язиці.

 

В залежності від виду гастриту і його занедбаності, можливі й інші його прояви. Зокрема, спостерігається лихоманка, різкі напади слабкості, можлива сонливість, артеріальна нестійкість.

 

Ускладнення при гастриті: якщо не лікувати гастрит

 

Кожен пункт зі списку ускладнень при гастриті досить серйозний. З одного боку, відразу це тільки не дуже зрозумілі для пацієнта терміни. Але якщо запустити захворювання, незабаром пацієнт вже точно буде знати, що це за термінологія, так як вона цілком може стосуватися його здоров'я!

 

• Одне з найбільш частих ускладнень при гастриті – панкреатит. Запалення підшлункової – не менш неприємне і дратівливе захворювання, яке так само запросто переходить в хронічну форму;
• Якщо форма гастриту супроводжується блювотою, можливе зневоднення організму;
• Поступова втрата апетиту – прямий шлях до анорексії, виснаження організму;
• Якщо лікування гастриту відсутнє, то не за горами і виразкова хвороба шлунка;
• Тут же варто поставити наголос на можливості ще більш серйозних неприємностей, серед яких онкологія;
• Також розглядається анемія, гіповітаміноз, сепсис та інші досить складно виліковні захворювання!

 

Діагностика гастриту в Клініці Медітон

 

Наші фахівці досить точно діагностують не тільки саме захворювання, але і форму, стадію, стан організму, його загальні ураження. Для цього використовуються всі сучасні методи!
• Клінічна діагностика гастриту, яка включає збір анамнезу, аналіз скарг пацієнта, огляд;
• Аналіз на виявлення бактерії Helicobacter pylori;
• Аналіз крові, аналіз сечі, інші аналізи за призначенням лікаря;
• УЗД черевної порожнини, а саме ультразвукова діагностика підшлункової залози, печінки, жовчного міхура.

 

Також може бути призначена ендоскопія, біопсія, електрогастроентерографія, манометрія верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, внутрішньошлункова рН-метрія.

 

Лікування гастриту в Кривому Розі

 

Жителі нашого міста досить часто звертаються до спеціалістів Клініки Медітон за допомогою при прояві раніше описаних симптомів. Гастроентеролог призначає лікування гастриту відповідно до отриманих результатів. Обов'язково діє метод індивідуального підходу до кожного пацієнта, призначається лікування гастриту в поєднанні із суворою дієтою.

 

Методики лікування гострого, хронічного та інших форм гастриту сьогодні поставлені на досить високий рівень. Тому є дійсно високі шанси повернути найбільш якісний рівень життя, і не просто приглушити неприємні симптоми захворювання, але і повністю вилікувати гастрит!

 

Діагностика гастриту в Кривому Розі: діагноз і призначення лікуванняДіагностика гастриту в Кривому Розі: діагноз і призначення лікуванняПрийом гастроентеролога на Філатова: діагностика, тести та лабораторні аналізи, вивчення історії хвороби та визначення захворювань ШКТ, призначення відповідної терапії. Ми обов'язково допоможемо, якщо у вас гастродуоденіт, гастрит із підвищеною кислотністю, панкреатит та холецистит. Телефон: (098) 530-60-40!

 

Також читайте:

Лікування панкреатиту в Клініці Медітон

Лікування жирової дистрофії печінки

Синдром роздратованого кишечника

Поділитися