Інтерв'ю з гінекологом Клініки Медітон Требуховською О. Ф.Інтерв'ю з гінекологом Клініки Медітон Требуховською О. Ф.

Сьогодні невелике інтерв'ю для читачів сайту Клініки Медітон погодилася дати гінеколог Требуховська Олена Федорівна, яка є провідним фахівцем нашого медичного закладу. Вона допоможе розібратися з наступними питаннями: що таке молочниця, як розпізнати вульвовагінальний кандидоз і які симптоми інфекції, а також, де пройти діагностику та лікування молочниці в Кривому Розі!

 

– Олена Федорівна, розкажіть нам, що таке молочниця, наскільки серйозним є піхвовий кандидоз?

 

– Молочниця у жінок – досить поширене явище. Вона викликається дріжджоподібними грибками, а саме Candida albicans, які, в невеликих кількостях, присутні в організмі кожної жінки. Поки ця кількість стабільна, грибок вважається частиною мікрофлори, але коли його кількість зростає на слизовій оболонці піхви, з'являються симптоми, а за ними і наслідки, якщо не лікувати молочницю правильно і вчасно. До речі, важливо уточнити, що можлива молочниця у чоловіків, кандидоз передається... зверніть увагу!

 

– Олена Федорівна, а яким чином жінка може зрозуміти, що у неї саме молочниця? Симптоми вагінального кандидозу можете уточнити?

 

– Так як молочниця є запальним захворюванням статевих органів, то симптоматика, природно присутня. Можна виділити самі явні, хоча я б не рекомендувала самостійно діагностувати у себе захворювання і приступати до лікування. Це може бути досить небезпечно.

 

Головні симптоми молочниці наступні:
• Це досить сильно виражене печіння в області зовнішніх статевих органів, а також свербіж;
• Від молочниці з'являються білі неприємні виділення з характерним запахом;
• Часто, виділення крихтообразні, сирні;
• Дані виділення збільшуються в кількості після прийняття ванни, вночі під час сну, після статевого акту;
• Присутнє й почервоніння малих статевих губ, а буває і набряклість. Процес запальний, тому подібна симптоматика досить характерна;
• Якщо постійно відкладати лікування молочниці, то виникають і больові відчуття під час статевого акту;
• Далі, може стати болючим і сечовипускання.

 

З іншого боку, симптоми молочниці можуть бути не так яскраво виражені, змінюватися під час менструального циклу. Однак нерідко кандидоз переходить в хронічну форму, що, звичайно ж, серйозніше і складніше в плані лікування.

 

Звертаю вашу увагу і на те, що нерідко молочниця поєднується з ІПСШ, наприклад, генітальним герпесом, хламідіозом та іншими захворюваннями!


– А які причини виникнення молочниці? Звідки дане захворювання?


Симптоми і причини молочниці у жінокСимптоми і причини молочниці у жінок

– Причинами вагінального кандидозу можуть бути найрізноманітніші фактори, причому, численні! В першу чергу, це ті фактори, які порушують природну, здорову мікрофлору. При їх впливі, знижується кількість корисних бактерій, які є регуляторами росту грибкової флори, і та починає інтенсивно розмножуватися. Коли грибків стає більше, відбувається і посилення їх патогенних властивостей, з'являються запальні зміни слизової піхви, схожі з вагінітом або кольпітом.

 

Обов'язково варто зазначити, що викликається молочниця і лікарськими препаратами, що впливають на внутрішню флору, застосуванням контрацепції гормонального типу, різного роду захворюваннями і станами, прикладом яких є хронічний бронхіт, ВІЛ, цироз печінки, а також клімакс, ожиріння або анорексія, часті стресові ситуації, вагітність. Що цікаво, причиною може бути навіть зміна клімату!

 

Найчастіше проявляється молочниця при зниженні імунітету, як місцевого, так і загального!


– Олена Федорівна, а чи є якісь зовнішні чинники, здатні привести до молочниці, ну, окрім клімату?

 

– Так, такі дійсно існують, і в нашій практиці зустрічаються випадки дуже цікаві. Наприклад, кандидоз здатний виникати через використання невідповідних гігієнічних засобів, прокладок і тампонів, через використання якихось нових контрацептивів, ароматизованого і кольорового туалетного паперу. Особливу увагу варто звернути на різні антибактеріальні засоби – інтим-гель, мило, спрей. До загострень може призводити використання ароматизованих презервативів. Узагальнити можна тим, що молочницю може викликати алергізація. Тому важливо звернути увагу і на правила інтимної гігієни!

 

Є випадки, коли виявляється молочниця при неправильній дієті, або, скажімо, після купання в басейні або відкритій водоймі. Насправді, причин дуже багато, як я вже й говорила на початку бесіди.

 

– А можна дізнатися, як відбувається діагностика молочниці в Клініці Медітон?

 

– Так, звичайно. Більшою мірою, це перевірені та визнані у світовій практиці методи, які дозволяють точно діагностувати молочницю у жінки.

 

Як правило, перше, що важливо, це огляд у гінеколога! Необхідно буде зробити кольпоскопію, оглянути стінки піхви і шийки матки. Після цього, беруться мазки, і проводиться мікроскопічне дослідження матеріалу. При симптомах молочниці бак. посів на чутливість до препаратів дозволить призначити найбільш ефективне лікування. Це досить швидко, але, на жаль, відомості можуть бути неточними.

 

Важливо пройти і загальне обстеження на ЗПСШ, а саме РІФ, ПЛР, ІФА, так як молочниця нерідко маскує наявність статевих інфекцій, якими вона може запросто супроводжуватись.


– Олена Федорівна, а що ви скажете про хронічну молочницю?


Лікування хронічної молочниці у жінок в Кривому РозіЛікування хронічної молочниці у жінок в Кривому Розі

– В разі якщо захворювання прийняло хронічну форму, я б радила повне обстеження. Це дійсно важливо, а не просто наша примха!

 

Спеціалістами сьогодні рекомендується досить серйозний комплекс, а саме аналіз крові на цукор, аналіз на дисбактеріоз, рентгенологія тонкого кишечника, УЗД черевної порожнини, гастроскопія, інші аналізи та методи досліджень, які призначить лікар після первинного обстеження.

 

– Які ускладнення молочниці існують?

 

– На сьогоднішній день, їх досить багато. В першу чергу, хронічна молочниця призводить до поширення грибкової інфекції на інші органи і структури. Може бути порушена шийка матки і розвинутися цервіцит, сечовий міхур, завдяки чому розвивається цистит, а також сечовипускальний канал, в зв'язку з чим можливий уретрит. Але найважливіше, що якщо ви довго не лікуєте молочницю, а причин у сучасного пацієнта для цього багато, може виникнути і проблема втрати репродуктивної функції!


– Як же лікувати молочницю? Що б ви могли порадити?

 

– В першу чергу, намагатися не запускати захворювання. Це найважливіше. Тільки відчули симптоми, тільки з'явився дискомфорт, пройдіть обстеження. Ми обов'язково уважно поставимося до настільки інтимної проблеми, і, повірте, ви швидко отримаєте позитивний результат! Також, хочу сказати, що фахівці завжди направлять вас на правильний шлях в плані профілактики молочниці, розкажуть про симптоми на майбутнє, дадуть рекомендації по іншим захворюванням, наприклад, по ЗПСШ, або дадуть відповіді на складні питання, по типу як вести себе під час молочниці при вагітності. Не потрібно боятися лікарів!

 

Якщо говорити по самому лікуванню, то воно скоріш індивідуальне для кожного окремого пацієнта. Але, в загальних рисах, виглядає так:
• Місцеве лікування свічками, якщо це перший випадок молочниці і захворювання не запущене. Також підключаються протигрибкові препарати, які допоможуть позбутися від молочниці протягом тижня;
• Ми не рекомендуємо препарати широкого спектру зі зрозумілих причин. Можливе придушення мікрофлори і розвиток такого захворювання як гарднерельоз. Якщо кандидоз протікає легко, то можливе лікування буквально декількома прийняттями препаратів... а потім повторний аналіз, щоб зрозуміти результат;
• Якщо місцевої терапії раптом недостатньо, призначається сильніший курс антимікотичних препаратів. Після терапії, для відновлення здорової флори, призначаються еубіотики. Але тільки після аналізів;
• Хочу сказати, що хронічна форма кандидозу може лікуватися до кількох місяців, так як необхідно буде здавати повторні аналізи, підключати терапію інших захворювань, які були приховані, а також відновлювати флору, приймати загальнозміцнюючі засоби. Але, важливо також дотримуватися всіх рекомендацій вашого лікаря. Без цього нікуди;
• На сьогоднішній день з'являються нові медичні технології, які дозволяють лікарям в комплексному лікуванні молочниці. Фотодинамічна терапія відмінно справляється з даною патологією!


– Олена Федорівна, дякую вам за цікаву бесіду. Щось хотіли б порадити, побажати мешканкам нашого міста на увазі зазначеної проблеми?


– Звичайно. Перше, що я хотіла б порекомендувати, повторюся, не боятися лікарів. Сьогодні багато хто не відвідує фахівців через брак часу або коштів, інші ж просто ігнорують нашу спеціальність, бояться білих халатів. Не варто... тим більше що кожній людині рекомендується систематичний огляд лікарів різного напрямку, хоча б 1-2 рази на рік.

 

Лікування кандидозу в Кривому Розі: поради спеціалістаЛікування кандидозу в Кривому Розі: поради спеціалістаПриходьте! Ми підтвердимо ваше здоров'я, або ж швидко знайдемо проблему і усунемо її, поки та не посилилася. Лікування кандидозу в Кривому Розі, терапія вагінальних інфекцій та молочниці в гінекології Клініки Медітон!

 

Важливі матеріали:

Лікування вульвіту, кольпіту, ендоцервіциту

Гормональні порушення

Лікування кісти яєчника

Поділитися