Чигрін Юрій Георгійович, уролог Клініки МедітонЧигрін Юрій Георгійович, уролог Клініки МедітонСьогодні наш матеріал специфічний. Це інтерв'ю з лікарем Клініки Медітон: уролог, провідний спеціаліст медичного центру на Філатова, який очолює відділення урології. Чигрін Юрій Георгійович відповість на наступні питання: чому небезпечне бурхливе сексуальне життя, активність у статевих зв'язках та необережність у виборі контактів, якою є статистика венеричних хвороб у Кривому Розі, у чому складності лікування ЗПСШ, які заходи профілактики ефективні!


Даний статейний матеріал буде надано для ознайомлення у формі питання-відповідь, і ми впевнені, що тут ви знайдете багато корисної інформації!


– Юрій Георгійович, що ви можете сказати про статистику венеричних захворювань в Кривому Розі?

 

– В першу чергу, вона не радує. Кожен день ми зустрічаємо в коридорах своєї клініки безліч людей, вік яких вже не обмежується якимись рамками. Це можуть бути і чоловіки середнього віку, і взагалі молоді хлопці і дівчата.

 

Статистика з венеричних захворювань в Кривому Розі постійно погіршується, і до цього ведуть, в більшості випадків, саме безладні статеві зв'язки. Негативні результати і по СНІДу в Кривому Розі, який лідирує, на жаль, по даному страшному захворюванню в Дніпропетровській області, яка в свою чергу, знаходиться на другому місці по Україні.

 

Взагалі, вести статистику необхідно, але особисто я вважаю, що потрібно займатися не цифрами, а лікуванням пацієнтів, і намагатися з кожним працювати індивідуально, адже сьогодні немає єдиного способу лікування всіх хвороб!

 

– Юрій Георгійович, ви згадали про безладні статеві зв'язки... як Ви вважаєте, чому сьогодні їх кількість зростає?

 

– Ну, сказати складно, але цілком ймовірно, що у нас дещо страждає інститут шлюбу! Знаєте, це багато тисячоліть тому, коли люди були неосвіченими і взагалі далекими від цивілізації, все було заточено на виживання і розмноження. Тоді безладних зв'язків було, напевно, ще більше. Але з плином років все змінилося, і з'явилася якась вибірковість в підборі статевого партнера. Сьогодні вона закріплена формою шлюбу і сім'ї, але, на жаль, цей інститут справді хиткий, і цьому теж дуже багато причин...


Безладне статеве життя може призвести до серйозних захворюваньБезладне статеве життя може призвести до серйозних захворювань

Взагалі, мова не про це, тобто, не про поведінку людей та їх моральний вигляд, а про те, до чого може призвести подібна поведінка, якщо мова саме про сексуальні зв'язки.

 

Наприклад, чоловіки шукають зв'язків на стороні через несприятливу обстановку в сім'ї або на думку громадськості про полігамію. Жінки, в свою чергу, через нестачу уваги... Молоді люди і взагалі сьогодні вважають нормальним мати кілька статевих партнерів, і багато хто навіть з гордістю про це заявляють... що люди дорослі, і літні, тим більше, вважають і зовсім аморальним. Але таке життя... і проблема навіть не в тому, хто з ким спить, а що він робить в плані свого здоров'я і здоров'я свого статевого партнера.


– Вибачте, а що ви зараз маєте на увазі? Можна трохи точніше?

 

– Так, звичайно... мається на увазі те, що безладні статеві контакти, які також іменуються проміскуїтетом, на фоні раніше піднятого питання про статистику венеричних захворювань і СНІД, є дуже небезпечними!

 

Головне правило сьогоднішнього пацієнта – не йти до лікаря, поки не стане зовсім погано! Люди терплять, лікуються в домашніх умовах, напихають себе антибіотиками, про які дізналися з Інтернету або по телевізору, п'ють травички. Відповідно, якщо немає чітко поставленого діагнозу, в 99% випадків це ні до чого доброго не призводить. Хвороба прогресує, а складними препаратами наноситься додаткова шкода організму, наприклад, печінці і шлунку.

 

Але є й інша сторона медалі... деякі захворювання можуть ніяк не проявлятися протягом тижнів і місяців, але при цьому розвиватися, порушуючи працездатність сечостатевої системи, викликаючи різноманітні ускладнення, відбиваючись на репродуктивній функції. Тут же варто згадати і простатит, який переживається молодими людьми протягом декількох років з незначними проявами, а коли пацієнт приходить до лікаря, виявляється, що простатит перейшов у хронічну форму, і лікувати його набагато дорожче і складніше. В цьому і полягає небезпека!

 

– Юрій Георгійович, спасибі за настільки розгорнуту відповідь. Але додаткове питання: Як же уникнути венеричних захворювань, якщо людина все ж веде безладне статеве життя?

 

– Сказати по правді, способів багато. Звичайно ж, найважливішим є зниження кількості статевих партнерів, ідеальна ситуація – коли він один! Тоді ти розумієш, що людина здорова, і переживати нема про що. Але ось коли сексуальних партнерів кілька, потрібно обов'язково використовувати презервативи, дотримуватися правил особистої гігієни, а також вчасно перевірятися у лікаря. Мінімум раз на півроку варто здати аналізи на ЗПСШ, поспілкуватися з урологом, розповісти про ті симптоми, які проявляються, повідомити спеціаліста про те, що турбує.

 

– А підкажіть, яка основна симптоматика венеричних захворювань? На що варто звернути увагу, на які зміни в здоров'ї, навіть якщо людина живе статевим життям не з декількома, а з одним статевим партнером?


Безладні статеві зв'язки і їх наслідкиБезладні статеві зв'язки і їх наслідки

– Симптомів може бути дуже багато, так як і ЗПСШ сьогодні чимало. Крім цього, у одного захворювання може бути досить багато симптомів, як і один і той же симптом на кілька захворювань. Тому й важливо здати аналізи, і пояснити клінічну картину фахівцеві, щоб не помилитися.

 

Сьогодні, в першу чергу, серед симптоматики захворювань, що передаються статевим шляхом, варто оголосити наступні:
• Свербіж і печіння при сечовипусканні і без нього;
• Набряклість і почервоніння статевих органів;
• Виділення неприємного кольору, консистенції і запаху;
• Біль внизу живота;
• Часті позиви до сечовипускання;
• Дискомфорт під час статевого контакту;
• Поява новоутворень на статевих органах – висип, виразки на слизовій, папіломи;
• Можливе збільшення лімфатичних вузлів, підвищення температури.

 

– Юрій Георгійович, а які захворювання ідентифікуються за даними ознаками?

 

– Відразу складно сказати, так як у багатьох венеричних хвороб схожа симптоматика. Тому необхідний огляд лікаря і аналізи на ЗПСШ. Але виявити можна найрізноманітніші інфекції, отримані статевим шляхом. Мікоплазмоз, уреаплазмоз, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, генітальний герпес, а далі простатит, безліч ускладнень. Список, на жаль, досить великий!


– Зрозуміло! Спасибі! А які поради ви могли б дати жителям Кривого Рогу, пацієнтам Клініки Медітон?

 

Перша й найбільш правильна порада – ніколи не займатися самолікуванням! Якщо ж відчуваєте дискомфорт або зміни у власному організмі – це привід звернутися до фахівця. Далі все суто індивідуально, так як і поведінка життя у кожної людини відрізняється, і організм, і захворювання з їх стадіями і формами. Тому, не потрібно соромитися, не потрібно затягувати з відвідуванням лікаря. Дбайте про власне здоров'я, адже ми це можемо зробити тільки в тому випадку, якщо ви до нас прийшли!

 

– Спасибі велике за Ваш час і бесіду.

 

– Будь ласка. Будьте здорові і бережіть себе!

 

Консультація уролога в Кривому Розі на ФілатоваКонсультація уролога в Кривому Розі на ФілатоваБезладні статеві зв'язки можуть спричинити численні захворювання сечостатевої системи з впливом на дітородну функцію. Необхідно підходити до питання вибору сексуального партнера обдумано, дбати про захист, а також своєчасно проходити профілактичний огляд для можливості виявлення та лікування ЗПСШ, обмеження поширення венеричних захворювань!

 

Зверніть увагу:

Генітальний герпес у чоловіків і жінок

Лікування уреаплазмозу в Кривому Розі

Діагностика та лікування уретриту

Поділитися