Урологія: тлумачний словникУрологія: тлумачний словникУрологічні захворювання можуть значно вплинути на життя людини, змінити її в гірший бік. Тому слід проявити максимальну увагу до власного здоров'я та вивчити патології сечостатевої системи, симптоми захворювань та можливі прояви. Це необхідно для самостійної ідентифікації стану, що ускладнився, і своєчасного звернення до уролога!


Деякі пацієнти намагаються лікуватися самостійно, що вкрай неправильно, інші – шукають методики на сайтах та форумах, і приходять на прийом уролога вже "підготовленими", намагаючись пояснити власні симптоми підглянутими термінами. Насправді, якщо ви відвідали фахівця, про свої проблеми потрібно говорити прямо і без утисків, пояснюючи ситуацію до дрібниць і простими словами. Але і знати при цьому правильне позначення урологічних термінів також не завадить. Хоча б для розуміння лікаря, коли той пояснює суть захворювання.

 

Урологія: захворювання, клінічна картина, симптоми


Провідні спеціалісти Клініки Медітон вирішили пояснити значення деяких урологічних термінів. На даний момент, їх занадто багато. Тому лікарі клініки пропрацювали найбільш значущі і поширені терміни, які й внесли до урологічного словника термінів!


Аденомектомія – радикальне, або, сказати інакше, повне видалення аденоми простати.

 

Азооспермія – показник при дослідженні сперми, спермограмі, який відображає відсутність живих зрілих сперматозоїдів в еякуляті.


Андрогени. Андрогенами фахівці називають чоловічі статеві гормони.


Баланіт і баланопостит – серйозні захворювання статевих органів, які нерідко зустрічаються в парі. Перше з них – запалення головки члена, друге – запалення головки в поєднанні із запаленням внутрішньої частини крайньої плоті.

 

Бактеріурія – виявлення в сечі пацієнта клітин мікробів при аналізі.


Безпліддя чоловіче – нездатність запліднення, втрата репродуктивної здатності чоловіка.


Більгарціоз – паразитарне захворювання, причиною якого є плоскі черви Schistosoma haematobium.


Везикулографія – дослідження насіннєвих бульбашок.


Біопсія в урології: взяття матеріалу на дослідженняБіопсія в урології: взяття матеріалу на дослідженняБіопсія – взяття матеріалу для його дослідження, що часто допомагає максимально уточнити діагноз.

 

Гематурія – кров в сечі, виявлення якої можливо візуально.


Гематоцеле – кров між тканинами яєчка. Виявляється патологія опущенням яєчка, больовими відчуттями, зміною кольору до яскравого червоного і збільшенням.


Гемоглобінурія – поява в сечі пацієнта гемоглобіну. Сеча червоного кольору, прозора.


Гіпоспадія – аномальний розвиток будови уретри і пеніса, коли отвір для відведення сечі розташований на мошонці або в нижній області пеніса. Паралельно недорозвинений статевий член, що має неправильну форму, малий розмір і інші аномалії.


Гемоспермія – кров у спермі. Потрапляння крові в сперму трапляється з пошкодженого придатка, яєчка, сечівника, передміхурової залози або насінних бульбашок.


Гідронефроз – досить серйозна і неприємна патологія, яка може пояснюватися багатьма факторами. Суть проблеми – порушення відтоку сечі з нирок, за рахунок чого нирка видозмінюється, порушується її функціональність.


Гіперплазія – термін, який докладно описаний нашими фахівцями раніше. Серйозне і часте захворювання чоловіків старшого віку, яке протікає в тканині простати і призводить до проблем з сечовипусканням, а далі і більш серйозним.


Гіпогоданизм – патологія чоловічої статевої системи. Причиною даної патології є недорозвинення яєчок внаслідок певних порушень.

 

Діурез – показник кількості сечі, яку людина виділяє протягом певного періоду.


Деферентит – запальний процес в сім'явивідній протоці, який проявляється на тлі запалення насіннєвої бульбашки або придатка яєчка. Симптоми: набряклість, хворобливі відчуття, можлива загальна температура.


Діафаноскопія органів мошонки – дослідження мошонки за допомогою променя світла лампи або цистоскопа, що проходить наскрізь.


Дизурія – множинні розлади сечостатевої системи. Захворювання характеризується суб'єктивними відчуттями під час сечовипускання – час, частота, дискомфорт.


Дистанційна літотрипсія – один з методів руйнування сечових каменів. Вважається малотравматичним і неінвазивним, з використанням спеціальних груп препаратів.


Затримка сечовипускання – найбільш поширена проблема, якщо говорити про порушення сечовипускання. Існує дві форми: гостра і хронічна, характеризується відсутністю самостійного сечовипускання, а також залишковою сечею, відповідно.


Утруднене сечовипускання – проблема, яка присутня при багатьох гострих формах і хронічних захворюваннях. Тривалий початок сечовипускання, тонкий струмінь, складності з кількістю виведеної сечі, больові відчуття.

 

Інкотиненція – витікання сечі,неконтрольований і мимовільний процес, нетримання.


Інстиляція уретри і інстиляція сечового міхура – лікувальна процедура, основою якої є введення медикаментозних препаратів в уретру, а також сечовий міхур, відповідно.


Інфертильність – неможливість запліднення, безпліддя.


Ішурія – стан, коли пацієнт не може самостійно помочитися. Симптоми гострої затримки сечовипускання: тонкий струмінь при сечовипусканні через зусилля, утруднене або неможливе сечовипускання з болем і печінням. У разі позитивного результату сечовипускання, присутнє відчуття незавершеного спорожнення.


Імпотенція – захворювання, на тлі якого чоловік стає нездатним до статевого акту. Причин, на даний момент, досить багато.


Каверніт – запалення печеристих тіл статевого члена, чому передують деякі захворювання сечостатевої системи.


Уретральний катетер для відведення сечіУретральний катетер для відведення сечіКатетер уретральний – спеціальний інструмент для урологічних операцій. Призначений для відведення сечі або введення в сечові протоки і сечовий міхур лікарських препаратів.


Конкремент сечовий. Багато людей сьогодні стикаються з подібною проблемою. Інакше кажучи, це сечові камені.


Контамінація – термін, який означає зараження сечостатевої системи. Можливо це і при катетеризації.

 

Контрацепція – ряд заходів і способів попередження вагітності. Можливе застосування наступних видів контрацепції: медикаменти, хімічні препарати, внутрішньоматкові спіралі, презервативи.


Крайня плоть – шкірна складка, яка відкриває і закриває головку члена.


Крипторхізм – серйозна аномалія, яка означає неопущення яєчка або яєчок в мошонку.

 

Лейкоцитурія – ідентифікатор запального процесу, присутність в сечі перевищеної кількості лейкоцитів. Найчастіше, є показником інфекційного процесу з відповідними ознаками і симптомами: біль при сечовипусканні, печіння, поганий запах, зміна кольору сечі, виділення з статевого органу.


Ліпурія – виявлення в сечі вкраплень жиру, візуальне визначення.


Літотомія – в разі видалення сечових каменів операція з розсічення сечового органу, в якому ці камені утворилися.


Літоекстракція – операція з видалення сечових каменів з сечових шляхів без руйнування конкременту.


Макрогематурія – визначаєма візуально кров в сечі пацієнта.


Мікрогематурія – кров в сечі, яка визначається тільки в процесі лабораторних досліджень.

 

Монорхізм – відсутність яєчка з причин аномального розвитку. Патологія може не супроводжуватися порушенням дітородної функції за умови нормального стану другого яєчка.


Сечокам'яна хвороба – складне і хворобливе захворювання, основане на утворенні каменів в різних відділах сечової системи людини. Сечокам'яна хвороба часто виникає внаслідок порушення обміну речовин.


Сечоприймач – спеціальний пристрій, за допомогою якого збирається виведена через катетер сеча пацієнта.


Мошонка – розташоване між промежиною і коренем статевого члена анатомічне утворення, де містяться придатки і яєчка.

 

Некроспермія – виявлення під час дослідження сперми нерухомих, мертвих сперматозоїдів з неможливістю відновлення їх активності.


Нефропатія вагітних – форма пізнього токсикозу з ураженням нирок і судин. Серед симптомів патології підвищена набряклість, біль в попереку, диспепсія, здуття.


Нетримання сечі – самостійне виділення сечі без попередніх позивів до сечовипускання, повністю довільне.


Неутримання сечі – хворобливі порушення при сечовипусканні, за рахунок чого пацієнт не може самостійно утримувати сечу в сечовому міхурі.


Обрізання – спеціальна хірургічна операція, яка має на увазі кругове висічення крайньої плоті.


Олігозооспермія – результат аналізу спермограми, який позначає малу кількість сперматозоїдів в еякуляті, недостатнє.

 

Олігурія – зменшення загальної кількості виділеної сечі на добу.


Орхоепідидиміт – запальний процес, гнійно-запальне захворювання яєчка і придатка яєчка. Симптоми: біль і гіперемія мошонки, ущільнення яєчка, висока температура тіла.


Орхіалгія – простіше кажучи, це біль в яєчку або біль в яєчках. Орхіалгія є клінічним симптомом досить великої кількості захворювань сечостатевої системи.


Орхідектомія – хірургічне видалення яєчка. Дана операція може бути проведена під місцевим наркозом.


Запалення яєчка: причини і симптоми захворюванняЗапалення яєчка: причини і симптоми захворюванняОрхіт – інфекційне запалення яєчка. При цьому інфекції можуть бути найрізноманітніші, наприклад, гонорейна, сифілітична, трихомонадна, мікоплазмова (ЗПСШ), вірусна, бактеріальна.


Залишкова сеча – є клінічним проявом хронічної затримки сечі в сечовому міхурі, і може бути симптомом багатьох захворювань. За визначенням, це сеча, що залишилася після сечовипускання всередині сечового міхура.


Парафімоз – одне з ускладнень фімозу, яке характеризується обмеженням головки статевого члена звуженою крайньою плоттю.


Пієлонефрит – інфекційно-запальне захворювання нирки, а саме її порожнинної системи і основної тканини.


Простатектомія – видалення передміхурової залози радикальним методом.


Піурія – показник при аналізі сечі, який характеризується наявністю гною в сечі.


Странгурія – досить болюче, а при цьому прискорене і серйозно утруднене сечовипускання.


Стриктура уретри – значне і стійке звуження сечівника за рахунок перенесеного запального процесу або через розвиток посттравматичного рубця.


Уролітіаз – захворювання, що виникає на увазі порушення обмінних процесів, яке характеризується утворенням каменів в самих різних відділах сечової системи.


Циркумцизія – обрізання у чоловіків.


Цистоскопія – діагностика сечового міхура, огляд його слизової за допомогою спеціального інструменту – цистоскопа.

 

Лікування урологічних захворювань в Кривому Розі

 

Спеціалісти Клініки Медітон рекомендують сприймати даний текстовий матеріал тільки в якості ознайомчого або навчального. Приймати самостійні рішення, як і робити спроби лікування на дому без огляду лікарем і постановки діагнозу, не варто. Захворювання в урології можуть перетинатися за симптомами, що говорить про високі шанси припуститися помилки. Вивчіть словник термінів в урології, зіставте прояви захворювання сечостатевої системи, та зверніться за допомогою до нашого медичного центру!

 

Пояснення урологічних термінів: фахівці Клініки МедітонПояснення урологічних термінів: фахівці Клініки МедітонКонсультація уролога на Філатова: лікар І категорії, провідний спеціаліст Клініки Медітон, кваліфікована допомога, експертна діагностика та лікування урологічних захворювань. Запис на прийом уролога за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важливе по темі:

Відділення Урології Клініки Медітон

Лікування простатиту, уретриту, циститу

Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом

Поділитися