Урологія: тлумачний словникУрологія: тлумачний словникСьогодні серйозними урологічними захворюваннями страждає досить велика кількість чоловіків. Головною проблемою при цьому є не тільки переконання, що "пройде й само", але також некваліфікований підхід до свого здоров'я. Ми пропонуємо змінити підхід до власного здоров'я. Для цього рекомендуємо вивчити урологічні захворювання і симптоми патологій сечостатевої системи, а також вчасно звернутися до уролога в разі їх виявлення!


Деякі пацієнти намагаються лікуватися самостійно, що вкрай неправильно, інші шукають методики на просторах мережі Інтернет, і приходять на прийом уролога вже "підготовленими", намагаючись пояснити власні симптоми підглянутими термінами. Насправді, якщо ви відвідали фахівця, про свої проблеми потрібно говорити прямо і без утисків, пояснюючи ситуацію до дрібниць. Але і знати при цьому правильне позначення урологічних термінів також не завадить. Хоча б для того, щоб розуміти лікаря, коли той пояснює суть захворювання.


Урологія: захворювання, клінічна картина, симптоми


Провідні спеціалісти Клініки Медітон вирішили пояснити значення деяких урологічних термінів. На даний момент, їх занадто багато. Тому лікарі клініки пропрацювали найбільш значущі і поширені терміни, які варто розуміти пацієнтам!


Аденомектомія – радикальне, або, сказати інакше, повне видалення аденоми простати.

Азооспермія – показник при дослідженні сперми, спермограмі, який відображає відсутність живих зрілих сперматозоїдів в еякуляті.
Андрогени. Андрогенами фахівці називають чоловічі статеві гормони.
Баланіт і баланопостит – серйозні захворювання статевих органів, які нерідко зустрічаються в парі. Перше з них – запалення головки члена, друге – запалення головки в поєднанні із запаленням внутрішньої частини крайньої плоті.

Бактеріурія – виявлення в сечі пацієнта клітин мікробів при аналізі.
Безпліддя чоловіче – нездатність запліднення, втрата репродуктивної здатності чоловіка.
Більгарціоз – паразитарне захворювання, причиною якого є плоскі черви Schistosoma haematobium.
Везикулографія – дослідження насіннєвих бульбашок.
Біопсія в урології: взяття матеріалу на дослідженняБіопсія в урології: взяття матеріалу на дослідженняБіопсія – взяття матеріалу для його дослідження, що часто допомагає максимально уточнити діагноз.

Гематурія – кров в сечі, виявлення якої можливо візуально.
Гематоцеле – кров між тканинами яєчка. Виявляється патологія опущенням яєчка, больовими відчуттями, зміною кольору до яскравого червоного і збільшенням.
Гемоглобінурія – поява в сечі пацієнта гемоглобіну. Сеча червоного кольору, прозора.
Гіпоспадія – аномальний розвиток будови уретри і пеніса, коли отвір для відведення сечі розташований на мошонці або в нижній області пеніса. Паралельно недорозвинений статевий член, що має неправильну форму, малий розмір і інші аномалії.
Гемоспермія – кров у спермі. Потрапляння крові в сперму трапляється з пошкодженого придатка, яєчка, сечівника, передміхурової залози або насінних бульбашок.
Гідронефроз – досить серйозна і неприємна патологія, яка може пояснюватися багатьма факторами. Суть проблеми – порушення відтоку сечі з нирок, за рахунок чого нирка видозмінюється, порушується її функціональність.
Гіперплазія – термін, який докладно описаний нашими фахівцями раніше. Серйозне і часте захворювання чоловіків старшого віку, яке протікає в тканині простати і призводить до проблем з сечовипусканням, а далі і більш серйозним.
Гіпогоданизм – патологія чоловічої статевої системи. Причиною даної патології є недорозвинення яєчок внаслідок певних порушень.

Діурез – показник кількості сечі, яку людина виділяє протягом певного періоду.
Деферентит – запальний процес в сім'явивідній протоці, який проявляється на тлі запалення насіннєвої бульбашки або придатка яєчка. Симптоми: набряклість, хворобливі відчуття, можлива загальна температура.
Діафаноскопія органів мошонки – дослідження мошонки за допомогою променя світла лампи або цистоскопа, що проходить наскрізь.
Дизурія – множинні розлади сечостатевої системи. Захворювання характеризується суб'єктивними відчуттями під час сечовипускання – час, частота, дискомфорт.
Дистанційна літотрипсія – один з методів руйнування сечових каменів. Вважається малотравматичним і неінвазивним, з використанням спеціальних груп препаратів.
Затримка сечовипускання – найбільш поширена проблема, якщо говорити про порушення сечовипускання. Існує дві форми: гостра і хронічна, характеризується відсутністю самостійного сечовипускання, а також залишковою сечею, відповідно.
Утруднене сечовипускання – проблема, яка присутня при багатьох гострих формах і хронічних захворюваннях. Тривалий початок сечовипускання, тонкий струмінь, складності з кількістю виведеної сечі, больові відчуття.

Інкотиненція – витікання сечі,неконтрольований і мимовільний процес, нетримання.
Інстиляція уретри і інстиляція сечового міхура – лікувальна процедура, основою якої є введення медикаментозних препаратів в уретру, а також сечовий міхур, відповідно.
Інфертильність – неможливість запліднення, безпліддя.
Ішурія – стан, коли пацієнт не може самостійно помочитися. Симптоми гострої затримки сечовипускання: тонкий струмінь при сечовипусканні через зусилля, утруднене або неможливе сечовипускання з болем і печінням. У разі позитивного результату сечовипускання, присутнє відчуття незавершеного спорожнення.
Імпотенція – захворювання, на тлі якого чоловік стає нездатним до статевого акту. Причин, на даний момент, досить багато.
Каверніт – запалення печеристих тіл статевого члена, чому передують деякі захворювання сечостатевої системи.
Уретральний катетер для відведення сечіУретральний катетер для відведення сечіКатетер уретральний – спеціальний інструмент для урологічних операцій. Призначений для відведення сечі або введення в сечові протоки і сечовий міхур лікарських препаратів.
Конкремент сечовий. Багато людей сьогодні стикаються з подібною проблемою. Інакше кажучи, це сечові камені.
Контамінація – термін, який означає зараження сечостатевої системи. Можливо це і при катетеризації.

Контрацепція – ряд заходів і способів попередження вагітності. Можливе застосування наступних видів контрацепції: медикаменти, хімічні препарати, внутрішньоматкові спіралі, презервативи.
Крайня плоть – шкірна складка, яка відкриває і закриває головку члена.
Крипторхізм – серйозна аномалія, яка означає неопущення яєчка або яєчок в мошонку.

Лейкоцитурія – ідентифікатор запального процесу, присутність в сечі перевищеної кількості лейкоцитів. Найчастіше, є показником інфекційного процесу з відповідними ознаками і симптомами: біль при сечовипусканні, печіння, поганий запах, зміна кольору сечі, виділення з статевого органу.
Ліпурія – виявлення в сечі вкраплень жиру, візуальне визначення.
Літотомія – в разі видалення сечових каменів операція з розсічення сечового органу, в якому ці камені утворилися.
Літоекстракція – операція з видалення сечових каменів з сечових шляхів без руйнування конкременту.
Макрогематурія – визначаєма візуально кров в сечі пацієнта.
Мікрогематурія – кров в сечі, яка визначається тільки в процесі лабораторних досліджень.

Монорхізм – відсутність яєчка з причин аномального розвитку. Патологія може не супроводжуватися порушенням дітородної функції за умови нормального стану другого яєчка.
Сечокам'яна хвороба – складне і хворобливе захворювання, основане на утворенні каменів в різних відділах сечової системи людини. Сечокам'яна хвороба часто виникає внаслідок порушення обміну речовин.
Сечоприймач – спеціальний пристрій, за допомогою якого збирається виведена через катетер сеча пацієнта.
Мошонка – розташоване між промежиною і коренем статевого члена анатомічне утворення, де містяться придатки і яєчка.

Некроспермія – виявлення під час дослідження сперми нерухомих, мертвих сперматозоїдів з неможливістю відновлення їх активності.
Нефропатія вагітних – форма пізнього токсикозу з ураженням нирок і судин. Серед симптомів патології підвищена набряклість, біль в попереку, диспепсія, здуття.
Нетримання сечі – самостійне виділення сечі без попередніх позивів до сечовипускання, повністю довільне.
Неутримання сечі – хворобливі порушення при сечовипусканні, за рахунок чого пацієнт не може самостійно утримувати сечу в сечовому міхурі.
Обрізання – спеціальна хірургічна операція, яка має на увазі кругове висічення крайньої плоті.
Олігозооспермія – результат аналізу спермограми, який позначає малу кількість сперматозоїдів в еякуляті, недостатнє.

Олігурія – зменшення загальної кількості виділеної сечі на добу.
Орхоепідидиміт – запальний процес, гнійно-запальне захворювання яєчка і придатка яєчка. Симптоми: біль і гіперемія мошонки, ущільнення яєчка, висока температура тіла.
Орхіалгія – простіше кажучи, це біль в яєчку або біль в яєчках. Орхіалгія є клінічним симптомом досить великої кількості захворювань сечостатевої системи.
Орхідектомія – хірургічне видалення яєчка. Дана операція може бути проведена під місцевим наркозом.
Запалення яєчка: причини і симптоми захворюванняЗапалення яєчка: причини і симптоми захворюванняОрхіт – інфекційне запалення яєчка. При цьому інфекції можуть бути найрізноманітніші, наприклад, гонорейна, сифілітична, трихомонадна, мікоплазмова (ЗПСШ), вірусна, бактеріальна.
Залишкова сеча – є клінічним проявом хронічної затримки сечі в сечовому міхурі, і може бути симптомом багатьох захворювань. За визначенням, це сеча, що залишилася після сечовипускання всередині сечового міхура.
Парафімоз – одне з ускладнень фімозу, яке характеризується обмеженням головки статевого члена звуженою крайньою плоттю.
Пієлонефрит – інфекційно-запальне захворювання нирки, а саме її порожнинної системи і основної тканини.
Простатектомія – видалення передміхурової залози радикальним методом.
Піурія – показник при аналізі сечі, який характеризується наявністю гною в сечі.
Странгурія – досить болюче, а при цьому прискорене і серйозно утруднене сечовипускання.
Стриктура уретри – значне і стійке звуження сечівника за рахунок перенесеного запального процесу або через розвиток посттравматичного рубця.
Уролітіаз – захворювання, що виникає на увазі порушення обмінних процесів, яке характеризується утворенням каменів в самих різних відділах сечової системи.
Циркумцизія – обрізання у чоловіків.
Цистоскопія – діагностика сечового міхура, огляд його слизової за допомогою спеціального інструменту – цистоскопа.


Лікування урологічних захворювань в Кривому Розі

 

Спеціалісти Клініки Медітон рекомендують сприймати даний текстовий матеріал тільки в якості ознайомчого або навчального. Приймати самостійні рішення, як і робити спроби лікування на дому без огляду лікарем і постановки діагнозу, не варто!

 

Пояснення урологічних термінів: фахівці Клініки МедітонПояснення урологічних термінів: фахівці Клініки МедітонМи пропонуємо звернутися до уролога в Кривому Розі, лікаря I категорії, провідного фахівця нашої клініки, який обов'язково допоможе впоратися з будь-якою виниклою проблемою.

 

Запишіться на прийом уролога по телефону (056) 404-60-40!

 

Важливе по темі:

Відділення Урології Клініки Медітон

Лікування простатиту, уретриту, циститу

Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом

Поділитися