Визначення залишкової сечі в сечовому міхуріВизначення залишкової сечі в сечовому міхуріВизначення залишкової сечі в сечовому міхурі є обов'язковим при складнощах з сечостатевою системою. Зокрема, даний аналіз дає більш ясну картину і є основоположним при аденомі простати. Таким чином, дослідження встановлює показання до оперативного втручання. Пропонуємо УЗД визначення залишкової сечі: Кривий Ріг, Філатова, 10, та пр. Поштовий, 52!


Залишкова сеча – та сеча, яка затримується в сечовому міхурі пацієнта після сечовипускання. Нормою вважається мінімальна кількість до 40-50 мл, або ж, при інших розрахунках, коли в сечовому міхурі залишається не більше 10% від початкового об'єму сечі. Сьогодны один з найбільш поширених методів визначення залишкової сечі – УЗД, ультразвуковий метод. Більш консервативним дослідженням вважається катетеризація (використовується дещо рідше), але такий аналіз небезпечний. Додатковий метод розрахунку залишкової сечі – застосування радіоактивних ізотопів, але він застосовується ще рідше і майже виключений зі стандартів!

 

Коли необхідно визначення залишкової сечі методом УЗД

 

Сьогодні фахівці Клініки Медітон успішно використовують визначення залишкової сечі УЗД при таких захворюваннях:
Аденома простати та рак простати;
• Стриктура уретри, гострий простатит;
• Різні розлади сечовипускання у пацієнта.

 

Аналіз проводиться до і після сечовипускання. Таким чином і визначається кількість залишкової сечі, фактична різниця!

 

Залишкова сеча: точність даних при УЗД


Визначення залишкової сечі: наскільки точними є дані?Визначення залишкової сечі: наскільки точними є дані?

Точність даних при використанні методики є дуже важливою в аналізі. Тому, для найбільшої достовірності, діагностика проводиться при звичайному, фізіологічному наповненні сечового міхура.

 

Пацієнт приходить до фахівця з повним сечовим міхуром, чого вимагає дослідження. Далі, проводиться УЗД, після чого пацієнт може сходити помочитися. Саме після цього проводиться друга частина дослідження і, шляхом обчислення за спеціальними формулами, визначається обсяг залишкової сечі.

 

Визначення залишкової сечі: консультація уролога в Кривому Розі


На даний момент, використовуючи різні методи визначення залишкової сечі, фахівці приходять до висновків з призначенням лікування пацієнта. Дуже важливо, щоб вашою проблемою займався тільки кваліфікований спеціаліст, так як самостійна діагностика, що опирається на дані з недостовірних джерел, не приводить до правильних результатів. Самий звичайний приклад – порівняння декількох пацієнтів і їх даних. Скажімо, у двох пацієнтів визначена залишкова сеча в обсязі 60 мл. Але при цьому, у першого початковий об'єм сечі становив 180 мл, а у другого – 300 мл. В якому випадку така кількість залишкової сечі є проблемною? Як коректно трактувати дані значення? Що є причиною такої кількості залишку сечі? Який діагноз можна при цьому поставити, і яке лікування потрібно призначити? На всі питання відповість уролог Клініки Медітон!

 

Залишкова сеча: симптоми


Залишкова сеча, в більшості випадків, є показником того чи іншого захворювання сечостатевої системи. Тільки систематичне спостереження лікаря і своєчасні аналізи, той же метод визначення залишку сечі УЗД, допоможе поставити правильний діагноз. Але варто дізнатися й інші симптоми:
• Біль і неприємне печіння під час сечовипускання;
• Відчуття недостатнього спорожнення сечового міхура, часті позиви до сечовипускання;
• Набряк головки статевого члена, почервоніння, подразнення;
• Порушення сексуальної активності і функції в цілому;
• Зміна струменя сечі, можливі больові відчуття в області лобка, а також в поперековому відділі;
• Підвищення температури тіла.

 

Сьогодні визначення залишкової сечі УЗД – один з найбільш поширених методів. Він досить простий, виконується швидко, і дає всі необхідні результати для призначення правильного та ефективного лікування!

 

Визначення залишкової сечі УЗД, Кривий РігВизначення залишкової сечі УЗД, Кривий РігЯкщо ви маєте проблеми з сечостатевою системою, систематично проходите лікування, або тільки сьогодні почали відчувати зазначені симптоми, рекомендуємо звернутися за допомогою в Клініку Медітон! Запишіться на прийом уролога за телефоном (098) 530-60-40. Консультація уролога та гінеколога, УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі, УЗД нирок та сечового, ультразвукове дослідження інших органів та систем!

 

Важлива інформація:

Урофлоуметрія – вимірювання швидкості потоку сечі

Цистоскопія – діагностики захворювань сечової системи

ТРУЗД – трансректальне ультразвукове дослідження

Поділитися