Діагностика і лікування генітального герпесу в Кривому РозіДіагностика і лікування генітального герпесу в Кривому РозіГенітальний герпес – проблема, що стає все більш серйозною! Це досить поширена вірусна інфекція, яка викликається ВПГ, а саме, вірусом простого герпесу. Розглядаючи статистику, можна уточнити наступні цифри: більше 90% всього населення заражено ВПГ, при цьому тільки у 20% є будь-які клінічні прояви.

 

Генітальний герпес, герпес на обличчі, герпес на губах – проблеми, які останнім часом на слуху. І саме тому фахівці б'ють на сполох, так як поширення інфекції досить швидке!

 

Лікарі Клініки Медітон вирішили провести коротку консультацію у форматі Питання-відповідь, що дасть можливість відвідувачам сайту клініки дізнатися трохи більше про проблему генітального герпесу.

 

Що вражає вірус простого герпесу?

 

На даний момент встановлено, що вірус герпесу вражає очі, проявляючись кон'юнктивітом і кератитом, центральну нервову систему, а також, що в обов'язковому порядку, шкіру і слизові оболонки. Висипання при цьому можуть локалізуватися на обличчі, нерідко висипи і виразки виявляються в ротовій порожнині і на губах, на поверхні шкіри рук, а також в області статевих органів.

 

Чи небезпечний герпес при вагітності?


Герпес при вагітності: небезпека захворюванняГерпес при вагітності: небезпека захворюванняБез сумнівів, герпес небезпечний, так як цілком ймовірним стає патологічний перебіг вагітності. Крім того, помічено неодноразове інфікування плода, збільшення кількості викиднів. Тому дуже важливо спостерігатися у лікаря систематично, обстежуватись і отримувати консультації!

 

Класифікація герпесу

 

Сьогодні лікарі розрізняють два типи герпесу:
• Переважно викликає ураження шкіри і слизових, а саме губ, очей і носа HSV-1;
• А також, що вражає слизову оболонку статевих органів HSV-2.

 

Локалізація генітального герпесу у чоловіків і жінок

 

• Генітальний герпес у жінок локалізується переважно на зовнішніх статевих органах, але вражати він може також шийку матки;
• Генітальний герпес у чоловіків виявляється в сечівнику, спермі, насіннєвих бульбашках, передміхуровій залозі, а також, що цілком природно для даного захворювання, на зовнішніх статевих органах.

 

Як передається генітальний герпес?

 

Вірус герпесу передається численними способами:
• При статевих контактах, під час поцілунків. Можливо і самоінфікування;
• При інших статевих контактах, побутовим шляхом, а також внутрішньоутробне інфікування.

 

Симптоми генітального герпесу


Основні симптоми генітального герпесу у чоловіків та жінокОсновні симптоми генітального герпесу у чоловіків та жінок

Генітальный герпес може проявитися вже через кілька днів після статевого контакту, але встановлений інкубаційний період може затягнутися і до 10 днів. На певній ділянці шкіри або слизової виникає осередок запалення, а далі і група герпетичних пухирців. Бульбашки лопаються, утворюючи невеликі виразки, які зливаються під єдиною скоринкою. Після всього декількох днів вогнище запалення заживає.

 

Первинне інфікування супроводжується головним болем, загальною слабкістю і нездужанням, болем у м'язах, а також підвищеною температурою. Буквально через декілька днів подібна симптоматика практично зникає, і вже більше проявляється тільки місцева – хворобливі герпетичні бульбашки.

 

Основна характерність симптомів – свербіж і болючість. Загострення можуть проявлятися у практично 25-40% пацієнтів. Також можливі практично непомітні симптоми, або ж біль, поколювання і печіння посилюються.

 

Прояви генітального герпесу у жінок

 

Скарги на неприємні відчуття у жінок можуть проявитися вже через 3 дні, але іноді цей період збільшується до двох тижнів. Симптоми досить відчутні. Це місцеве подразнення, болі і характерні виділення. Виникає пухирцева висипка на слизовій оболонці статевих органів, всередині піхви, на статевих губах. Дрібні бульбашки з рідиною поширюються на уретру, спостерігаються в періанальній області. Печіння і відчуття свербіння практично постійні, є дискомфорт при сечовипусканні. Можливе збільшення лімфовузлів у паху, систематичне підвищення температури тіла!

 

Прояви генітального герпесу у чоловіків

 

Генітальний герпес: симптоми у чоловіківГенітальний герпес: симптоми у чоловіківУ чоловіків генітальний герпес проявляється також досить характерно. Це висипання на статевому члені, а також на мошонці, в уретрі і промежини, запалення крайньої плоті. Спочатку присутнє печіння, яке переходить в біль, локальну гіпертермію. Також можливий супровід ущільненнями в пахових лімфовузлах.

 

Герпес на статевих органах у чоловіків добре ідентифікується, оскільки помітний візуально. Інші симптоми, а саме печіння, біль, свербіж – ознаки й інших статевих захворювань. Тому не варто розпочинати самостійне лікування!

 

Діагностика генітального герпесу: аналізи в Кривому Розі

 

Частіше лабораторні дослідження не потрібні, так як генітальний герпес діагностується на підставі клінічної картини. Але в певних випадках, або при будь-яких атипових проявах, можуть знадобитися наступні методи діагностики:
• Виявлення специфічних антитіл до вірусу герпесу, що можливо завдяки методу ІФА – серологічний аналіз сироватки крові;
• ПЛР – діагностика, яка основана на виділенні збудника захворювання, в даному випадку, генітального герпесу;
Додаткові аналізи на ЗПСШ.

 

Лікування генітального герпесу в Кривому Розі

 

Спеціалісти Клініки Медітон рекомендують не займатися самолікуванням, навіть якщо ви практично впевнені в самостійному діагностуванні захворювання. Неправильне лікування часто призводить до приховування симптомів, при яких продовжується уповільнений розвиток інфекційного захворювання, хронічного герпесу. Проблема, таким чином, може ще більше посилитися.

 

Як лікувати генітальний герпес: рекомендації лікарівЯк лікувати генітальний герпес: рекомендації лікарівСьогодні лікування генітального герпесу залишається складним, але сучасні методики та ефективні лікарські препарати, які ми запропонуємо, полегшать боротьбу з вірусом. Крім того, правильна терапія – це гарантія зниження кількості рецидивів, а також виключення небезпечних ускладнень!

 

Важлива інформація:

Профілактика венеричних захворювань

Лікування уреаплазмозу в Кривому Розі

Лікування хламідіозу в Кривому Розі

Поділитися