Діагностика і лікування генітального герпесу в Кривому РозіДіагностика і лікування генітального герпесу в Кривому РозіГенітальний герпес – проблема, що стає все більш серйозною! Це досить поширена вірусна інфекція, яка викликається ВПГ, а саме, вірусом простого герпесу. Розглядаючи статистику, можна уточнити наступні цифри: більше 90% всього населення заражено ВПГ, при цьому тільки у 20% є будь-які клінічні прояви.

 

Генітальний герпес, герпес на обличчі, герпес на губах – проблеми, які останнім часом на слуху. І саме тому фахівці б'ють на сполох, так як поширення інфекції досить швидке!

 

Лікарі Клініки Медітон вирішили провести коротку консультацію у форматі Питання-відповідь, що дасть можливість відвідувачам сайту клініки дізнатися трохи більше про проблему генітального герпесу.

 

Що вражає вірус простого герпесу?

 

На даний момент встановлено, що вірус герпесу вражає очі, проявляючись кон'юнктивітом і кератитом, центральну нервову систему, а також, що в обов'язковому порядку, шкіру і слизові оболонки. Висипання при цьому можуть локалізуватися на обличчі і в області статевих органів.


Чи небезпечний герпес при вагітності?


Герпес при вагітності: небезпека захворюванняГерпес при вагітності: небезпека захворюванняБез сумнівів, герпес небезпечний, так як цілком ймовірним стає патологічний перебіг вагітності. Крім того, помічено неодноразове інфікування плода, збільшення кількості викиднів. Тому дуже важливо спостерігатися у лікаря систематично, обстежуватись і отримувати консультації!

 

Класифікація герпесу

 

Сьогодні лікарі розрізняють два типи герпесу:
• Переважно викликає ураження шкіри і слизових, а саме губ, очей і носа HSV-1;
• А також, що вражає слизову оболонку статевих органів HSV-2.

 

Локалізація генітального герпесу у чоловіків і жінок

 

• Генітальний герпес у жінок локалізується переважно на зовнішніх статевих органах, але вражати він може також шийку матки;
• Генітальний герпес у чоловіків виявляється в сечівнику, спермі, насіннєвих бульбашках, передміхуровій залозі, а також, що цілком природно для даного захворювання, на зовнішніх статевих органах.

 

Як передається генітальний герпес?

 

Вірус герпесу передається численними способами:
• При статевих контактах, під час поцілунків. Можливо і самоінфікування;
• При інших статевих контактах, побутовим шляхом, а також внутрішньоутробне інфікування.


Симптоми генітального герпесу


Основні симптоми генітального герпесу у чоловіків та жінокОсновні симптоми генітального герпесу у чоловіків та жінок

Генітальный герпес може проявитися вже через кілька днів після статевого контакту, але встановлений інкубаційний період може затягнутися і до 10 днів. На певній ділянці шкіри або слизової виникає осередок запалення, а далі і група герпетичних пухирців. Бульбашки лопаються, утворюючи невеликі виразки, які зливаються під єдиною скоринкою. Після всього декількох днів вогнище запалення заживає.

 

Первинне інфікування супроводжується головним болем, загальною слабкістю і нездужанням, болем у м'язах, а також підвищеною температурою. Буквально через декілька днів подібна симптоматика практично зникає, і вже більше проявляється тільки місцева – хворобливі герпетичні бульбашки.

 

Основна характерність симптомів – свербіж і болючість. Загострення можуть проявлятися у практично 25-40% пацієнтів. Також можливі практично непомітні симптоми, або ж біль, поколювання і печіння посилюються.

 

Прояви генітального герпесу у жінок

 

Скарги на неприємні відчуття у жінок можуть проявитися вже через 3 дні, але іноді цей період збільшується до двох тижнів. Симптоми досить відчутні. Це місцеве подразнення, болі і характерні виділення.

 

Прояви генітального герпесу у чоловіків

 

У чоловіків генітальний герпес проявляється також досить характерно. Це висипання на статевому члені, а також на мошонці, в уретрі і промежини, запалення крайньої плоті. Спочатку присутнє печіння, яке переходить в біль, локальну гіпертермію. Також можливий супровід ущільненнями в пахових лімфовузлах.

 

Діагностика генітального герпесу: аналізи в Кривому Розі

 

Частіше лабораторні дослідження не потрібні, так як генітальний герпес діагностується на підставі клінічної картини. Але в певних випадках, або при будь-яких атипових проявах, можуть знадобитися наступні методи діагностики:
• Виявлення специфічних антитіл до вірусу герпесу, що можливо завдяки методу ІФА – серологічний аналіз сироватки крові;
• ПЛР – діагностика, яка основана на виділенні збудника захворювання, в даному випадку, генітального герпесу;
Додаткові аналізи на ЗПСШ.


Як лікувати генітальний герпес: рекомендації лікарівЯк лікувати генітальний герпес: рекомендації лікарів

Лікування генітального герпесу в Кривому Розі

 

Спеціалісти Клініки Медітон рекомендують не займатися самолікуванням, навіть якщо ви практично впевнені в самостійному діагностуванні захворювання. Неправильне лікування часто призводить до приховування симптомів, при яких продовжується уповільнений розвиток інфекційного захворювання, хронічного герпесу. Проблема, таким чином, може ще більше посилитися.

 

Сьогодні лікування генітального герпесу залишається складним, але сучасні методики та ефективні лікарські препарати, які ми запропонуємо, полегшать боротьбу з вірусом. Крім того, правильна терапія – це гарантія зниження кількості рецидивів, а також виключення небезпечних ускладнень!

 

Важлива інформація:

Профілактика венеричних захворювань

Лікування уреаплазмозу в Кривому Розі

Лікування хламідіозу в Кривому Розі

Поділитися