Діагностика і лікування генітального герпесу в Кривому РозіДіагностика і лікування генітального герпесу в Кривому РозіГенітальний герпес – проблема, що стає все більш серйозною. Це досить поширена вірусна інфекція, яка викликається ВПГ, а саме, вірусом простого герпесу. Розглядаючи статистику, можна уточнити наступні цифри: більше 90% всього населення заражено ВПГ, при цьому тільки у 20% є будь-які клінічні прояви. Але якщо ви помітили симптоми, одразу звертайтеся за допомогою: лікування генітального герпесу у Кривому Розі, прийом дерматовенеролога на Поштовому та Філатова!

 

Генітальний герпес, герпес на обличчі, герпес на губах – проблеми, які останнім часом на слуху. І саме тому фахівці б'ють на сполох, так як поширення інфекції досить швидке. Якщо вчасно не звернутися за допомогою, можливе зараження статевого партнера, близьких людей та друзів, зараження герпесом дитини від матері!

 

Лікарі Клініки Медітон вирішили розповісти трохи більше про інфекційне захворювання. Це необхідно не тільки для інформування, але також для позначення складності проблеми, обмеження поширення вірусу герпесу. Рекомендуємо приділити кілька хвилин вивченню матеріалу!

 

Що вражає вірус простого герпесу?

 

На даний момент встановлено, що вірус герпесу вражає очі, проявляючись кон'юнктивітом і кератитом, центральну нервову систему, а також шкіру і слизові оболонки. Можна виявити герпес на обличчі та губах, з чим на протязі життя стикається до 50-70% людей, а також у ротовій порожнині, на язиці, слизових носа. Інфекційне захворювання вражає і статеві органи: герпес на головці члена, статевих губах та кліторі, герпетичні висипання на лобку та в періанальній області!

 

Чи небезпечний герпес при вагітності?


Герпес при вагітності: небезпека захворюванняГерпес при вагітності: небезпека захворюванняБез сумнівів, герпес небезпечний, так як цілком ймовірним стає патологічний перебіг вагітності. Крім того, помічено неодноразове інфікування плода, збільшення кількості викиднів. Тому дуже важливо спостерігатися у лікаря систематично, обстежуватись і отримувати консультації!

 

Класифікація герпесу

 

Слід зазначити такі види герпесу:
• Переважно викликаючий ураження шкіри і слизових, а саме герпес губ, очей і носа HSV-1;
• А також, що вражає слизову оболонку статевих органів HSV-2.

 

Локалізація генітального герпесу у чоловіків і жінок

 

• Генітальний герпес у жінок локалізується переважно на зовнішніх статевих органах, але вражати він може також шийку матки. При гінекологічному огляді, на прийомі дерматовенеролога, виявляється висип на статевих губах, вагінальний герпес, інфікування інших слизових оболонок;
• Генітальний герпес у чоловіків виявляється в сечівнику, спермі, насіннєвих бульбашках, передміхуровій залозі, а також на зовнішніх статевих органах: герпес на члені та лобку, висипи, ерозії та виразки на крайній плоті.

 

Як передається генітальний герпес

 

Вірус герпесу передається наступними способами:
• При статевих контактах: класичний вагінальний секс, анальний та оральний контакти, мастурбація, попередні ласки, інші сексуальні контакти, поцілунки;
• Самоінфікування вірусом герпесу, передача побутовим шляхом, при загальному користуванні предметами гігієни та посудом, внутрішньоутробне зараження герпесом.

 

Генітальний герпес симптоми


Основні симптоми генітального герпесу у чоловіків та жінокОсновні симптоми генітального герпесу у чоловіків та жінок

Генітальный герпес може проявитися вже через кілька днів після статевого контакту, але встановлений інкубаційний період може затягнутися і до 10 днів. На певній ділянці шкіри або слизової виникає осередок запалення, а далі і група герпетичних пухирців. Бульбашки лопаються, утворюючи невеликі виразки, які зливаються під єдиною скоринкою. Після всього декількох днів вогнище запалення заживає.

 

Первинне інфікування супроводжується головним болем, загальною слабкістю і нездужанням, болем у м'язах, а також підвищеною температурою. Буквально через декілька днів подібна симптоматика практично зникає, і вже більше проявляється тільки місцева – хворобливі герпетичні бульбашки, виразки на місці загоєння, свербіж поверхні шкіри, місцеве подразнення.

 

Основна характерність симптомів герпесу у жінок та чоловіків – свербіж і болючість. Загострення можуть проявлятися у практично 25-40% пацієнтів. Також можливі практично непомітні симптоми, в іншому випадку біль, поколювання і печіння посилюються. Особливо чутливий герпес в інтимній зоні, на губах та у роті!

 

Прояви генітального герпесу у жінок

 

Скарги на неприємні відчуття у жінок можуть проявитися вже через 3 дні, але іноді цей період збільшується до двох тижнів. Симптоми досить відчутні. Це місцеве подразнення, болі і характерні виділення. Виникає пухирцева висипка на слизовій оболонці статевих органів, герпес всередині піхви, на статевих губах.

 

Дрібні бульбашки з рідиною поширюються на уретру, спостерігаються в періанальній області. Печіння і відчуття свербіння практично постійні, є дискомфорт при сечовипусканні. Можливе збільшення лімфовузлів у паху, систематичне підвищення температури тіла!

 

Прояви генітального герпесу у чоловіків

 

Генітальний герпес: симптоми у чоловіківГенітальний герпес: симптоми у чоловіківУ чоловіків генітальний герпес проявляється також досить характерно. Це висипання на статевому члені, а також на мошонці, в уретрі і промежини, запалення крайньої плоті. Спочатку присутнє печіння, яке переходить в біль, локальну гіпертермію. Також можливий супровід ущільненнями в пахових лімфовузлах.

 

Герпес на статевих органах у чоловіків добре ідентифікується, оскільки помітний візуально. Інші симптоми, а саме печіння, біль, свербіж – ознаки й інших статевих захворювань. Тому не варто розпочинати самостійне лікування герпесу, можливо, це інше венеричне захворювання, вторинні інфекції, одразу кілька ЗПСШ!

 

Діагностика генітального герпесу: аналізи в Кривому Розі

 

Частіше лабораторні дослідження не потрібні, так як генітальний герпес діагностується на підставі клінічної картини. Але для підтвердження діагнозу, визначення додаткових інфекцій або їх виключення, лікарі призначають наступні методи діагностики:
• Виявлення специфічних антитіл до вірусу герпесу, що можливо завдяки методу ІФА – серологічний аналіз сироватки крові;
• ПЛР – діагностика, яка основана на виділенні збудника захворювання, в даному випадку, генітального герпесу;
Додаткові аналізи на ЗПСШ, тести внаслідок комплексного обстеження!

 

Лікування генітального герпесу в Кривому Розі

 

Виключіть самолікування, навіть якщо на 100% впевнені у власній правоті. Неправильне лікування часто призводить до приховування симптомів, при яких можливий розвиток у якості уповільненого інфекційного захворювання, хронічного герпесу. Проблема, таким чином, може ще більше посилитися. Крім того, під ідентичними симптомами може ховатися інша інфекція або кілька венеричних захворювань. Для коректної діагностики потрібна участь спеціаліста. Запрошуємо до відділення дерматовенерології на Філатова та Поштовому, де можна пройти огляд, здати аналізи та отримати призначення. Якщо діагностується генітальний герпес у чоловіків лікування важливо почати без зволікань, як і при виявленні герпесу у жінок. Пов'язано це з високою заразністю та ускладненнями!

 

Наслідки генітального герпесу


Неправильне лікування генітального герпесу, самостійна зміна курсу терапії або його скорочення, покупка невідповідних аналогів препаратів від герпесу загрожує ускладненнями захворювання:
• Рецидиви, хронізація процесу та періоди загострення генітального герпесу – симптоми стандартні, можливий типовий перебіг, значне погіршення самопочуття;
• Мультиінфекційне ураження статевих органів – часто спостерігається поєднаний перебіг генітального герпесу та хламідіозу, герпесу та мікоплазмозу, а також в асоціації зі стафілококами, стрептококами, грибковими інфекціями;
• Ускладнення генітального герпесу у чоловіків – уретрит, простатит та інші запальні захворювання чоловічих статевих органів, а також порушення сперматогенезу, еректильна дисфункція;
• Наслідки герпесу статевих органів у жінок – хронізація больового синдрому локального рівня, поєднана дія інших інфекційних та запальних процесів, подразнення статевих органів, дисбактеріоз, високий рівень травматизму слизових статевих органів. Також серед ускладнень герпесу для жінок вагініт, вульвовагініт, дисфункція репродуктивної системи;
• Генітальний герпес ускладнення у вагітних – можливість передачі вірусу герпесу дитині, ураження життєво важливих органів майбутнього малюка, вроджені аномалії розвитку, можливість передчасних пологів чи підвищення необхідності кесаревого розтину!

 

Як лікувати генітальний герпес: рекомендації лікарівЯк лікувати генітальний герпес: рекомендації лікарівКосультація венеролога: лікування генітального герпесу у жінок та чоловіків! Сучасні методики та ефективні лікарські препарати, апаратне лікування, фізіотерапія, симптоматична терапія, профілактика генітального герпесу, мінімізація рецидивів та виключення небезпечних ускладнень!

 

Важлива інформація:

Профілактика венеричних захворювань

Лікування уреаплазмозу в Кривому Розі

Лікування хламідіозу в Кривому Розі

Поділитися