Доброякісна гіперплазія передміхурової залозиДоброякісна гіперплазія передміхурової залозиДГПЗ або доброякісна гіперплазія передміхурової залози – збільшення розміру простати за рахунок розростання парауретральних залоз простати, зміна будови тканин із зростанням кількості власних клітин. Чоловіче захворювання має низку неприємних симптомів та веде до ускладнень. Тому важливо вчасно звернутися до уролога для діагностики гіперплазії передміхурової залози: Кривий Ріг, Філатова 10, лікування аденоми простати!

 

Вважається, що надмірне новоутворення елементів структурних тканин простати носить доброякісний характер і є наслідком гіперплазії, а не доброякісного пухлинного процесу, як вважалося раніше. Тому ДГПЗ або аденома відрізняється від раку передміхурової залози, який часом може проявлятися схожими симптомами, але характеризується злоякісним перебігом – інвазивним поширенням та метастатичним поширенням.

 

Можуть проявлятися перші ознаки аденоми простати у 30-40 років, проте явні симптоми доброякісної гіперплазії – після 50 років, а ось до віку 65-70 років із захворюванням ДГПЗ стикається понад 85% чоловіків.

 

Причини аденоми простати (ДГПЗ)

 

Точних причин хвороби не встановлено, вважається, що на її розвиток впливає багато факторів:
• Наявність запального процесу в простаті;
Урогенітальні інфекції, занадто насичене статеве життя;
• Спадкова схильність, гормональний фон.

 

Найбільшу роль у розвитку хвороби відводять саме гормонам. Вважається, що чоловічі статеві гормони перешкоджають розвитку хвороби, з віком спостерігається часткова, а потім і повна атрофія яєчок, кількість андрогенів в крові поступово знижується, внаслідок чого і відбувається збільшення простати – розростання залозистої, сполучної або м'язової тканини в простаті. Саме цим на сьогоднішній день і пояснюється зростання поширеності ДГПЗ з віком – 8 з 10 осіб після 70 років страждають від проблем із передміхуровою залозою, на жаль, багатьом потрібне видалення простати.

 

Водночас гормональні збої можуть спостерігатися і в більш ранньому віці, тому не виключений розвиток захворювання в 50, 40 або навіть 30 років, коли також виявляються сексуальні розлади, ознаки хронічного простатиту.

 

Механізми розвитку змін в сечостатевій системі при аденомі


Зміни при доброякісній гіперплазії простати, симптомиЗміни при доброякісній гіперплазії простати, симптомиПри ДГПЗ відбувається розростання тієї частини простати, яка оточує сечовипускальний канал.

 

Тому найбільш частими симптомами є хронічна або гостра затримка сечі і дизуричні явища.

 

Спостерігається не просто механічна перешкода на шляху відтоку сечі, але й порушення рефлексів – відбувається надмірне напруження м'язу, що відповідає за спорожнення сечового міхура, у зв'язку з чим багато пацієнтів стикаються з хронічною затримкою сечі та розвитком так званого нейрогенного сечового міхура.

 

Симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози

 

Прояви ДГПЗ залежать від багатьох факторів:
• Вираженість розростання;
• Напрямок зростання вузлів;
• Наявність або відсутність порушень функції сечового міхура.

 

Всі прояви доброякісної гіперплазії передміхурової залози зводяться до так званих симптомів наповнення, що виникають внаслідок наповнення сечового міхура і порушення його нормальної роботи, а також симптомів обструкції. Вони проявляються з причини здавлення сечівника і наявності механічної перешкоди на шляху відтоку сечі.


Основні ознаки розвитку аденоми передміхурової залози:
• Ніктурія – часте виникнення позивів до сечовипускання;
• Виникнення термінових, невідкладних (імперативних) позивів, коли людина не може стриматися, незалежно від того, в якій ситуації перебуває;
Слабкий струмінь сечі під час сечовипускання;
• Необхідність сильної напруги м'язів передньої черевної стінки для початку сечовипускання;
• Почуття ускладненого сечовипускання і неможливость повністю спорожнити сечовий міхур.


Головною скаргою пацієнтів, які страждають від ДГПЗ, як правило, є саме часте сечовипускання, особливо в нічні години, оскільки це не дозволяє людині нормально виспатися і різко знижує якість життя. Інші симптоми турбують менше, тому що на тлі переважних ознак просто ігноруються пацієнтом.

 

Ускладнення при аденомі простати


ДГПЗ: можливі ускладнення при захворюванніДГПЗ: можливі ускладнення при захворюванні

Патологія становить небезпеку для пацієнтів:
1. Аденома простати різко знижує якість життя і позначається на психологічному стані;
2. Гіперплазія може привести до розвитку серйозних ускладнень.

 

При ДГПЗ спостерігається порушення уродинаміки – відтоку сечі. Внаслідок цього відбувається застій сечі в сечовому міхурі, що сприяє утворенню каменів, а також є фактором, що провокує інфекційно-запальні зміни в самій простаті – простатит, сечовому міхурі – цистит, і нирках – пієлонефрит.


Серед ускладнень слід назвати також виникнення міхурово-сечовідного рефлюксу та появу крові в сечі – гематурію. Гостра затримка сечі також вважається ускладненням ДГПЗ і виникає під дією ряду факторів, а ось хронічна затримка сечі є прямим наслідок хвороби і не вважається її ускладненням.

 

Діагностика ДГПЗ у Кривому Розі


Для постановки діагнозу недостатньо тільки опитування та огляду. Для підтвердження та ефективного лікування аденоми простати необхідні тести, аналізи та інструментальні дослідження:
• Пальцеве ректальне дослідження простати;
Аналізи крові і сечі;
• Аналіз крові на PSA для диференціальної діагностики доброякісного і злоякісного процесу;
УЗД передміхурової залози, цистоскопія використовується для оцінки змін в сечовому міхурі;
Урофлоуметрія застосовується для оцінки швидкості струму сечі і, відповідно вираженості обструкції.

 

Лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози в Кривому Розі

 

Підхід до терапії суворо комплексний та індивідуальний. Спочатку має бути проведене повне обстеження для виключення злоякісного ураження та оцінки виразності змін. Залежно від занедбаності процесу та наявності змін вибирається або консервативна терапія ДГПЗ, або оперативна тактика лікування – видалення аденоми простати.

 

Вибір препаратів для лікування гіперплазії простати та визначення необхідності оперативного лікування, як і підходу до проведення операції, проводиться лікарем спільно з пацієнтом після повноцінного обстеження. Клініка Медітон пропонує лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози у Кривому Розі у повній відповідності до сучасних стандартів, рекомендацій та застосування новітніх препаратів. Протокольна медицина забезпечує ефективність та безпеку, а досвід лікарів клініки позитивно позначається на результатах!

 

Сьогодні немає універсальних і чітко визначених схем лікування аденоми простати, препарати підбираються в залежності від клінічної ситуації. Наявність сучасного обладнання для проведення діагностики в нашій клініці і штат кваліфікованих фахівців гарантують, що вам буде поставлений правильний діагноз і запропоновані оптимальні варіанти лікування, з яких ви зможете вибрати найбільш підходящий, виходячи з особистих міркувань!

 

Лікування ДГПЗ в Кривому Розі: терапія аденомиЛікування ДГПЗ в Кривому Розі: терапія аденоми

Урологія на Філатова у Кривому Розі: лікування аденоми простати, хронічного простатиту, кальцинатів у передміхуровій залозі, запальних процесів сечостатевої системи. Точна діагностика, апаратне лікування, фізіопроцедури. Не варто розпочинати самостійне лікування аденоми простати чи урогенітальних інфекцій. Зверніться по допомогу до фахівців. Телефон для зв'язку (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Прийом уролога на Філатова

ЛОД терапія в Клініці Медітон

Лікування захворювань в урології: АПК "Андро-Гін"

Поділитися