Доброякісна гіперплазія передміхурової залозиДоброякісна гіперплазія передміхурової залозиАденома простати – саме так раніше називали захворювання, яке нині трактується виключно як доброякісна гіперплазія передміхурової залози (у літературі дуже часто використовується скорочена назва ДГПЗ). Вважається, що процес розростання парауретральних залоз простати, який спостерігається з віком у переважної більшості чоловіків, носить доброякісний характер і є саме наслідком гіперплазії, а не доброякісного пухлинного процесу, як вважалося раніше.

 

У будь-якому випадку, ДГПЗ або аденома відрізняється від раку передміхурової залози, який часом може проявлятися тими ж симптомами, але характеризується злоякісним перебігом (інвазивним поширенням і метастатичним поширенням).

 

Перші ознаки хвороби можуть виявлятися вже в 30-40 річному віці, проте симптоми з'являються часто вже після 50 років, а після 70 років з проявами ДГПЗ стикається більше 85% чоловіків.

 

Причини аденоми простати (ДГПЗ)


Основні причини ДГПЗОсновні причини ДГПЗ

Точних причин хвороби не встановлено, вважається, що на її розвиток впливає багато факторів, зокрема:
• Наявність запального процесу в простаті;
Урогенітальні інфекції;
• Занадто насичене статеве життя;
• Спадкова схильність;
• Гормональний фон.

 

Найбільшу роль у розвитку хвороби відводять саме гормонам. Вважається, що чоловічі статеві гормони перешкоджають розвитку хвороби, з віком спостерігається часткова, а потім і повна атрофія яєчок, кількість андрогенів в крові поступово знижується, внаслідок чого і відбувається розростання залозистої, сполучної або м'язової тканини в простаті. Саме цим на сьогоднішній день і пояснюється зростання поширеності ДГПЗ з віком (8 з 10 осіб у віці після 70 років страждають на цю хворобу).

 

Водночас гормональні збої можуть спостерігатися і в більш ранньому віці, тому не виключений розвиток захворювання в 50, 40 або навіть 30 років.

 

Механізми розвитку патологічних змін в сечостатевій системі при ДГПЗ


При ДГПЗ відбувається розростання тієї частини простати, яка оточує сечовипускальний канал, саме тому найбільш частими симптомами є хронічна або гостра затримка сечі і дизуричні явища. У той же час слід зазначити, що при доброякісній гіперплазії передміхурової залози спостерігається не просто механічна перешкода на шляху відтоку сечі, але й порушення рефлексів, відбувається надмірне напруження м'язу, що відповідає за спорожнення сечового міхура, у зв'язку з чим багато пацієнтів стикаються і з хронічною затримкою сечі, і з розвитком так званого нейрогенного сечового міхура.

 

Симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози


Прояви доброякісної гіперплазії передміхурової залозиПрояви доброякісної гіперплазії передміхурової залози

Прояви ДГПЗ залежать від багатьох факторів:
• Вираженості розростання;
• Напрямку зростання вузлів;
• Наявності або відсутності порушень функції сечового міхура.

 

Всі прояви доброякісної гіперплазії передміхурової залози зводяться до так званих симптомів наповнення (виникають внаслідок наповнення сечового міхура і порушення його нормальної роботи) і симптомів обструкції. Вони виникають через здавлення сечівника і наявності механічної перешкоди на шляху відтоку сечі.
Серед них слід назвати:
• Ніктурія (часте виникнення позивів до сечовипускання);
• Виникнення термінових, невідкладних (імперативних) позивів, коли людина не може стриматися, незалежно від того, в якій ситуації перебуває;
• Слабкий струмінь сечі під час сечовипускання;
• Необхідність сильної напруги м'язів передньої черевної стінки для початку сечовипускання;
• Почуття ускладненого сечовипускання і неможливость повністю спорожнити сечовий міхур.


Головною скаргою пацієнтів, які страждають від ДГПЗ, як правило, є саме часте сечовипускання, особливо в нічні години, оскільки це не дозволяє людині нормально виспатися і різко знижує якість життя. Інші симптоми (всі або окремі) часто також присутні, але на них пацієнти воліють не звертати уваги.

 

Ускладнення при аденомі простати


ДГПЗ: можливі ускладнення при захворюванніДГПЗ: можливі ускладнення при захворюванні

Патологія становить небезпеку для хворих у двох моментах:
1. Вона різко знижує якість життя і позначається на психологічному стані;
2. Захворювання може привести до розвитку серйозних ускладнень.

 

При ДГПЗ спостерігається порушення уродинаміки (відтоку сечі). Внаслідок цього відбувається застій сечі в сечовому міхурі, що сприяє утворенню каменів, а також є фактором, що провокує інфекційно-запальні зміни в самій простати (простатит), сечовому міхурі (цистит) і нирок (пієлонефрит).


Серед ускладнень слід назвати також виникнення міхурово-сечовідного рефлюксу та появу крові в сечі (гематурію). Гостра затримка сечі також вважається ускладненням ДГПЗ і виникає під дією ряду факторів, а ось хронічна затримка сечі є прямим наслідок хвороби і не вважається її ускладненням.

 

Діагностика ДГПЗ у Кривому Розі


Для постановки діагнозу недостатньо тільки опитування та огляду. Для підтвердження та ефективного лікування аденоми простати необхідні тести, аналізи та інструментальні дослідження:
• Пальцеве ректальне дослідження простати;
Аналізи крові і сечі;
• Аналіз крові на PSA (для диференціальної діагностики доброякісного і злоякісного процесу);
УЗД передміхурової залози;
• Цистоскопія використовується для оцінки змін в сечовому міхурі;
Урофлоуметрія застосовується для оцінки швидкості струму сечі і, відповідно вираженості обструкції.

 

Лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози в Кривому Розі

 

Схеми лікування ДГПЗ завжди повинні бути комплексними та індивідуальними. Спочатку має бути проведено повне обстеження для виключення злоякісного ураження і оцінки вираженості змін. Залежно від занедбаності процесу та наявності змін вибирається або консервативна (використання препаратів), або оперативна тактика лікування.

 

Вибір препаратів для лікування (а їх на сьогоднішній день досить багато), визначення необхідності оперативного лікування і вибір підходу до проведення операції проводиться лікарем спільно з пацієнтом після повноцінного обстеження.

 

Клініка Медітон пропонує лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози у Кривому Розі в повній відповідності з сучасними стандартами, рекомендаціями і з застосуванням новітніх препаратів.

 

Лікування ДГПЗ в Кривому Розі: терапія аденомиЛікування ДГПЗ в Кривому Розі: терапія аденомиСьогодні немає універсальних і чітко визначених схем лікування аденоми простати, препарати підбираються в залежності від клінічної ситуації. Наявність сучасного обладнання для проведення діагностики в нашій клініці і штат висококваліфікованих фахівців гарантують, що вам буде поставлений правильний діагноз і запропоновані оптимальні варіанти лікування, з яких ви зможете вибрати найбільш підходящий, виходячи з особистих міркувань!

 

Важлива інформація:

Прийом уролога на Філатова

ЛОД терапія в Клініці Медітон

Лікування захворювань в урології: АПК "Андро-Гін"

Поділитися