Лікування грипу, Кривий РігЛікування грипу, Кривий РігВсі ми вже давно розуміємо, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Ця істина також відноситься до гриппу і ГРВІ. Грип – гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке практично завжди супроводжується досить серйозними ускладненнями. Сьогодні саме вони є небезпечними для життя, і статистика останніх років не втішає. Тому важливо без зволікань звернутися до лікаря: лікування грипу у Кривому Розі на Філатова, консультація інфекціоніста та терапевта!

 

Грип – поширене захворювання, до якого схильні люди різного віку. Збудник грипу присутній в навколишньому середовищі практично завжди, але ось ризики захворіти зростають з осені, а пік активності припадає на зимовий період!

 

Збудник грипу потрапляє в організм людини повітряно-крапельним шляхом. Поселяється вірус в бронхах, легенях, альвеолах, трахеї, зіві. На слизових утворюється первинний осередок запалення, який необхідно в найкоротші терміни ліквідувати. Якщо цього не зробити, ризик отримати серйозні ускладнення збільшується!

 

У даному матеріалі лікарі Клініки Медітон розкажуть про лікування грипу, профілактику захворювання, щеплення від грипу та вакцинацію в цілому, а також вкажуть на симптоми грипу і коли звернутися за допомогою.

 

Це загальна вступна інформація, з якою важливо ознайомитись. Інші рекомендації тільки на прийомі лікаря, строго індивідуально по вашому випадку!

 

Лікування грипу в Кривому Розі


Лікування грипу призначається безпосередньо лікаремЛікування грипу призначається безпосередньо лікарем

Специфічні ліки від грипу, які сьогодні широко рекламуються, а за рахунок цього, й продаються, мають досить слабку доказову базу, до того ж діють занадто вузько. Тому для лікування грипу слід використовувати методи, які рекомендовані фахівцями, а не телевізійною рекламою. Основою лікування повинна бути комплексна симптоматична терапія, головна мета якої – усунення основних симптомів грипу. Це підвищена температура, головний біль, ломота, закладеність носа та інші. Не менш важлива задача – максимально швидко і ефективно нейтралізувати токсини, поліпшити імунітет і опірність організму до захворювання. Якщо все робити правильно, грип можна з успіхом лікувати і в домашніх умовах. Але в ряді випадків, коли є ускладнення грипу, хворих госпіталізують.

 

Правильна програма лікування грипу визначається тільки кваліфікованим лікарем!

 

Якщо помічені перші симптоми грипу, слід в цей же день звернутися до фахівця і почати лікування. Таким чином, грип можна буде зупинити, попередити розвиток захворювання і максимально виключити небезпечні для життя ускладнення грипу!

 

Самолікування грипу в наш час, народні засоби проти грипу, затягування часу відвідування лікаря – найбільш невдалі рішення! Крім того, ще більше складнощів виникає при виборі для себе антибіотиків і сульфаніламідних препаратів, які запросто можуть завдати шкоди, адже ліки необхідно визначати правильно і індивідуально!

 

Профілактика грипу: чи потрібно робити вакцинацію?


Задумайтеся про своєчасну профілактику грипуЗадумайтеся про своєчасну профілактику грипу

Один з найпопулярніших видів профілактики грипу – вакцинація, щеплення! Проводиться вакцинація від грипу згідно з епідеміологічними прогнозами, приблизно до середини осені. Лікарями може бути рекомендоване і друге щеплення, яке слід зробити в середині зими!

 

Але ефективність вакцинації оскаржується щороку! Статистика по ній також різна, адже результат безпосередньо залежить від того, наскільки розробникам вакцини від грипу вдалося передбачити діючі у кожному конкретному сезоні штами. Потрібно розуміти, що вірус грипу непередбачуваний, і він досить мінливий. Тому класична поголовна вакцинація не завжди дає результати, як, в принципі, і самостійний вибір ліків навмання, що сьогодні практикується багатьма людьми. Тут допоможе тільки індивідуальний підхід, індивідуальна профілактика грипу, яка і пропонується лікарями Клініки Медітон!

 

Щоб імунітет вашого організму встояв перед атаками вірусу, потрібно його зміцнювати, максимально виключивши згубні для нього фактори. Це може бути стрес, переохолодження, постійна присутність в місцях великого скупчення людей, частина з яких може бути вже заражена. У цей же час треба налагодити сон, харчування, намагатися адекватно реагувати на епідемію грипу, яка вже існує чи можлива найближчим часом, а не сподіватися на те, що саме вас вірус не візьме ні за що! Також завжди можна посилити свій організм вітамінами!

 

Симптоми грипу


Основні симптоми грипуОсновні симптоми грипу

Зверніть увагу на жахливу статистику, кількість випадків захворювань, можливість летального наслідку та число жертв захворювання кожного року. Вірус не з’являється в певний час, як і не зникає в назначений день або годину. Епідемія грипу не має строгих кордонів, а тому це не означає, що можна в один день повністю розслабитися. Як мінімум, потрібно ще деякий час стежити за станом власного здоров'я, помічати можливі симптоми грипу. До речі, саме про них кілька наступних рядків!

 

Нерідко грип маскується під легку застуду! Але на відміну від даного захворювання, удар по організму грип завдає куди більш серйозний. Отже, симптоми, на які обов'язково варто звернути увагу:
• Висока температура, яка досягає 38,5°С, може триматися кілька днів;
• Біль і ломота в суглобах, м'язах, головний біль;
• Утруднене ковтання, біль у горлі;
• Дуже сухий і безперервний кашель, дискомфорт в грудях;
• Рефлекторне розширення судин на шкірі;
• Нежить, фарингіт;
• Діарея і блювота, можливо виснаження і зневоднення;
• Підвищена світлочутливість, в окремих випадках світлобоязнь;
• Втрата апетиту.

 

Що робити, якщо ви захворіли на грип


Епідемія грипу: як уникнути захворюванняЕпідемія грипу: як уникнути захворюванняЯкщо ви помітили симптоми грипу, потрібно відразу ж звернутися до лікаря, отримати рекомендації і дотримуватися їх протягом всього періоду лікування!
• В першу чергу, не варто труїти організм ліками при температурі до 37,5 – 38,0°С. Це нормальна температура, яка показує, що організм бореться, захищається. Таку температуру збивати не потрібно! Далі, лише з обов'язковим наглядом лікаря;
• Марлева пов'язка – хороший спосіб уберегти свою сім'ю від грипу, але з даного приводу краще поспілкуватися безпосередньо з лікарем. Використовувати марлеву пов'язку при грипі теж варто правильно, щоб не отримати самозараження і підтримку захворювання;
• Потрібно дотримуватися постільного режиму, принаймні, коли присутня висока температура;
• Слід вживати спеціальні теплі напої, робити інгаляції;
• Приміщення, в якому ви знаходитесь, потрібно систематично провітрювати;
• Обов'язково треба приймати препарати, які призначив лікар після діагностування захворювання. Не міняти їх, не займатися самолікуванням!

 

Як запобігти грипу: основи профілактики захворювання


Насправді, грип можна передбачити, запобігти захворюванню. Як це зробити, розповідають лікарі Клініки Медітон в Кривому Розі!


• Необхідно приймати вітаміни. Два курси, навесні і восени, просто обов'язкові для посилення організму та імунної системи;
• Приймати спеціальні препарати для підвищення імунітету і профілактики подібних захворювань. Це можуть бути препарати Ехінацеї, вітамін С в лікувальній дозі, індуктори інтерферону. Але тільки після відвідування лікаря і установки правильних дозувань;
• Намагайтеся уникати контактів з людьми, що вже захворіли на грип;
• Регулярно провітрюйте приміщення;
• Не забувайте про особисту гігієну, в якій миття рук взагалі обов'язкове, і бажано, зі спеціальними антисептичними засобами;
Загартовуйтеся, ведіть здоровий, спортивний спосіб життя;
• Добре вдягайтеся, намагайтеся уникати переохолоджень;
• Але найважливіше, в період епідемії грипу, уникайте скупчення людей, бережіть себе!


Лікування грипу: запис на прийом лікаря в Кривому РозіЛікування грипу: запис на прийом лікаря в Кривому Розі

Лікування грипу у Кривому Розі, обстеження та рекомендації, схеми профілактики. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40. Пам'ятайте, що ускладнення грипу є небезпечними, тому не варто займатися самолікуванням. За перших симптомів звертайтеся до лікаря!

 

Зверніть увагу:

Інфекційне відділення Клініки Медітон

Коронавірусна інфекція COVID-19

Грип 2019-2020: профілактика

Поділитися