Профілактика венеричних захворювань в Кривому РозіПрофілактика венеричних захворювань в Кривому РозіНезважаючи на можливості сучасної медицини, венеричні захворювання залишаються однією з важливих соціально-медичних проблем. Більшість інфекцій важко піддаються лікуванню та швидко поширюються. Тому варто вчасно звернути увагу на симптоми і звернутися за допомогою. Консультація дерматовенеролога: лікування та профілактика венеричних захворювань у Кривому Розі: Клініка Медітон на Філатова та Поштовому!


Крім складності лікування, ІПСШ призводять до вираженої симптоматики і часто до системного ураження організму: при хламідіозі виникає реактивний артрит, а при сифілісі вражається нервова система. Саме тому профілактика венеричних захворювань – гонореї, хламідіозу або герпесу, залишається важливим завданням, яке стоїть як перед лікарями, так і перед суспільством, оскільки запобігти розвитку хвороби можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися певних рекомендацій.

 

ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом

 

Інфекції, що передаються статевим шляхом, в літературі широко використовується скорочення ІПСШ, це досить різноманітна група захворювань, в основі виникнення яких лежить інфекційний агент, а саме вірус або бактерія, які передаються переважно, чи в тому числі, статевим шляхом. Це не означає, що виникнення ІПСШ неможливо іншими шляхами. ВІЛ інфекція або вірусні гепатити передаються через кров – трансмісивно... однак для всіх ІПСШ саме статевий шлях передачі має найбільше значення.

 

Профілактика венеричних захворювань

 

Слід розуміти, що деякі захворювання передаються статевим шляхом не так швидко і легко, як здається. Та ж ВІЛ інфекція при одноразовому незахищеному статевому контакті практично не передається – ймовірність заразитися становить всього 1-2%, а при постійних незахищених статевих контактах з ВІЛ-інфікованим – близько 10-20%.

 

У той же час сифіліс, хламідіоз і ряд інших ЗПСШ передаються дуже легко, тому для попередження їх виникнення дуже важливо дотримувати рекомендацій по профілактиці венеричних захворювань.

 

Профілактика ІПСШ: методи

 

Якою б не була ймовірність передачі тієї чи іншої інфекції, ризики варто мінімізувати. Важливо використовувати можливі методи профілактики венеричних захворювань, серед яких:

• Обмеження статевих контактів. Безладні статеві зв'язки – головна причина інфекцій, які передаються статевим шляхом. Один статевий партнер, в якому ви впевнені – найкращий спосіб позбавити себе від зайвих проблем зі здоров'ям, попередити сифіліс, гонорею, уреаплазму;
• Регулярне обстеження. Навіть якщо ви повністю впевнені у своєму статевому партнері, виключати виникнення ІПСШ не можна. Слід регулярно проходити обстеження. Краще, якщо ви здасте аналізи на статеві інфекції разом зі своїм партнером в один і той же день, в одній клініці;
• Використання презервативів. Оральні контрацептиви і внутрішньоматкові спіралі – це хороші методи контрацепції, але це не спосіб уберегтися від інфекцій, які передаються статевим шляхом. Презервативи в цьому плані – краще рішення, але варто пам'ятати, що навіть вони не здатні вберегти вас від інфекції на 100%.

 

Одним з важливих правил запобігання урогенітальній інфекції та ЗПСШ профілактики в якості нерозповсюдження, а також можливості швидкого лікування венеричної хвороби у разі інфікування, є термінове звернення за допомогою. У день появи перших симптомів необхідно записатися на прийом дерматовенеролога та здати аналізи на ІПСШ.

 

Профілактика статевих інфекційПрофілактика статевих інфекційНе менш значущою рекомендацією фахівців вважаються запобіжні заходи. Не варто щоразу завчасно пити пігулки, це небезпечно для здоров'я. Медикаментозна профілактика статевих інфекцій є результативною, але ви повинні розуміти, в який період і які лікарські препарати приймати... а це вже прерогатива лікарів.

 

Дійсно ефективною у разі незахищеного статевого акту та випадкового сексу, буде особиста гігієна. Це не абсолютний захист від зараження ІПСШ, але непоганий обмежувач. Для профілактики урогенітальних інфекцій, хламідіозу, гонореї та генітального герпесу слід виконати найпростіші дії після незахищеного сексу: помочитися, повністю спорожнивши сечовий міхур, прийняти душ із ретельним омиванням статевих органів та слизових оболонкою теплою водою з милом або іншими гігієнічними засобами, а також використати спеціальний антисептичний засіб із введенням в уретру чоловікам та у піхву жінкам.

 

Це лише коротка рекомендація. Отримайте подробиці у венеролога на Поштовому або Філатова – наші лікарі докладно опишуть методи медикаментозного попередження венеричних хвороб, а також гігієнічної профілактики статевих інфекцій, дадуть рекомендації щодо запобіжних заходів при випадкових зв'язках, а також проведуть комплексне лікування ЗПСШ при їх виявленні!

 

Профілактика ВІЛ-інфекції

 

Для профілактики ВІЛ інфекції слід використовувати всі методи профілактики венеричних захворювань, які були описані вище.

 

Також слід пам'ятати, що вірус імунодефіциту людини частіше передається через кров – при проведенні медичних втручань, в салонах краси, при лікуванні у стоматолога або при вторинному використанні медичного інструменту, перш за все, шприців.

 

Профілактика ВІЛ інфекції включає в себе:

• Здоровий спосіб життя. Найбільшою мірою ВІЛ інфекція поширена серед наркоманів з-за повторного використання шприців, використання наркотиків, і через безладні статеві зв'язки;
• Використання власного інструменту в салонах краси, або запит на застосування одноразового інструменту;
• Вибір на користь перевірених медичних центрів і стоматологічних клінік;
• Використання методів профілактики венеричних захворювань при статевому акті.

 

Ситуація в Кривому Розі з венеричними захворюваннями досить плачевна. Статистика говорить про те, що вся Дніпропетровська область, в тому числі і наше місто, вибиваються в лідери за певними ІПСШ. Веселого тут мало, адже темпи поширення ростуть з причини ігнорування більшістю медичної допомоги. Підхід в даній ситуації не самий правильний, адже самолікування венеричних захворювань не призводить до позитивних результатів, а тільки посилює захворювання та призводить до ускладнень.

 

Профілактика ВІЛ і ЗПСШ, експертне лікуванняПрофілактика ВІЛ і ЗПСШ, експертне лікуванняПрийом венеролога у Кривому Розі: Поштовий, 52 та Філатова, 10. Консультація дерматовенеролога, діагностика ЗПСШ, аналізи та тести, апаратна діагностика урогенітальних інфекцій, експертне лікування бактеріальних та вірусних хвороб статевих органів!

 

Актуальні статті:

Відділення Урології Клініки Медітон

Уретрит і уретроскопія

Аналізи на інфекції ІПСШ: ціни

Поділитися