Профілактика венеричних захворювань в Кривому РозіПрофілактика венеричних захворювань в Кривому РозіНезважаючи на можливості сучасної медицини, венеричні захворювання залишаються однією з важливих соціально-медичних проблем. Більшість інфекцій важко піддаються лікуванню та швидко поширюються. Тому варто вчасно звернути увагу на симптоми і звернутися за допомогою. Консультації лікаря щодо профілактики венеричних захворювань, лікування в Кривому Розі: Клініка Медітон на Філатова!


Крім складності лікування, ІПСШ призводять до вираженої симптоматики і часто до системного ураження організму (при хламідіозі, наприклад, виникає реактивний артрит, а при сифілісі вражається нервова система). Саме тому профілактика венеричних захворювань залишається важливим завданням, яке стоїть як перед лікарями, так і перед суспільством, оскільки запобігти розвитку хвороби можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися певних рекомендацій.

 

ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом

 

Інфекції, що передаються статевим шляхом (в літературі широко використовується скорочення ІПСШ) – це досить різноманітна група захворювань, в основі виникнення яких лежить інфекційний агент (вірус, найпростіше чи бактерія), які передаються переважно, чи в тому числі, статевим шляхом.

 

Це не означає, що виникнення ІПСШ неможливо іншими шляхами (та ж ВІЛ інфекція або вірусні гепатити передаються і багатьма іншими шляхами, у тому числі через кров), однак для всіх ІПСШ саме статевий шлях передачі має велике значення.

 

Венеричні захворювання: профілактика ІПСШ

 

Слід розуміти, що деякі захворювання передаються статевим шляхом не так швидко і легко, як здається. Та ж ВІЛ інфекція при одноразовому незахищеному статевому контакті практично не передається (ймовірність заразитися становить всього 1-2%), а при постійних незахищених статевих контактах з ВІЛ-інфікованим – близько 10-20%.

 

У той же час сифіліс, хламідіоз і ряд інших ЗПСШ передаються дуже легко і швидко, тому для попередження їх виникнення дуже важливо дотримувати рекомендацій по профілактиці венеричних захворювань.

 

Профілактика ІПСШ: методи

 

Допомога при венеричних захворюванняхДопомога при венеричних захворюванняхЯкою б не була ймовірність передачі тієї чи іншої інфекції, дістати її не хочеться нікому. Саме тому важливо використовувати всі можливі методи профілактики венеричних захворювань, серед яких слід назвати:

• Обмеження статевих контактів. Безладні статеві зв'язки – головна причина інфекцій, які передаються статевим шляхом. Один статевий партнер, в якому ви впевнені – найкращий спосіб позбавити себе від зайвих проблем зі здоров'ям;
• Регулярне обстеження. Навіть якщо ви повністю впевнені у своєму статевому партнері, виключати виникнення ІПСШ не можна ніколи, саме тому слід регулярно проходити обстеження. Краще, якщо ви здасте аналізи разом зі своїм партнером в один і той же день, в одній клініці;
• Використання презервативів. Оральні контрацептиви і внутрішньоматкові спіралі – це хороші методи контрацепції, але це не спосіб уберегтися від інфекцій, які передаються статевим шляхом. Презервативи в цьому плані – краще рішення, але варто пам'ятати, що навіть вони не здатні вберегти вас від інфекції на 100%.

 

Профілактика ВІЛ-інфекції

 

Для профілактики ВІЛ інфекції слід використовувати всі методи профілактики венеричних захворювань, які були описані вище. У той же час вам слід пам'ятати, що вірус імунодефіциту людини частіше передається через кров (при проведенні медичних втручань, в салонах краси, при лікуванні у стоматолога або при вторинному використанні медичного інструменту, перш за все, шприців). Тому профілактика ВІЛ інфекції включає в себе:

• Здоровий спосіб життя (найбільшою мірою ВІЛ інфекція поширена серед наркоманів з-за повторного використання шприців, використання дешевих наркотиків, і через безладні статеві зв'язки);
• Використання власного інструменту в салонах краси;
• Вибір на користь перевірених медичних центрів і стоматологічних клінік;
• Використання методів профілактики венеричних захворювань, описаних раніше.

 

Ситуація в Кривому Розі з венеричними захворюваннями досить плачевна. Статистика говорить про те, що вся Дніпропетровська область, в тому числі і наше місто, вибиваються в лідери за певними ІПСШ. Як бачите, веселого тут мало, а темпи поширення ростуть з тієї причини, що більшість людей не любить чи боїться лікарів. Підхід в даній ситуації не найправильніший, адже самолікування венеричних захворювань не призводить до позитивних результатів, а тільки посилює захворювання.

 

Профілактика ВІЛ і ЗПСШПрофілактика ВІЛ і ЗПСШПри появі перших симптомів, дискомфорті або просто тривозі про власне здоров'я, звертайтеся до фахівців Клініки Медітон, готових завжди прийти на допомогу. Діагностика та лікування ІПСШ, аналізи та апаратна терапія в урології та венерології, профілактика статевих захворювань!

 

Актуальні статті:

Відділення Урології Клініки Медітон

Уретрит і уретроскопія

Діагностика інфекцій ІПСШ

Поділитися