Профілактика венеричних захворювань в Кривому РозіПрофілактика венеричних захворювань в Кривому РозіНезважаючи на великі можливості сучасної медицини, венеричні захворювання залишаються однією з важливих соціально-медичних проблем. Більшість з цих інфекцій важко піддаються лікуванню, швидко поширюються, призводять до вираженої симптоматики і часто до системного ураження організму (при хламідіозі, наприклад, виникає реактивний артрит, а при сифілісі уражається нервова система).


Саме тому профілактика венеричних захворювань залишається важливим завданням, що стоїть як перед лікарями, так і перед суспільством, оскільки попередити розвиток хвороби можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватись певних рекомендацій. Ми пропонуємо лікування и попередню профілактику венеричних захворювань у Кривому Розі, на базі спеціалізованого медичного центру Клініка Медітон!

 

ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом

 

Інфекції, що передаються статевим шляхом (в літературі широко використовується скорочення ІПСШ) – це досить різноманітна група захворювань, в основі виникнення яких лежить інфекційний агент (вірус, найпростіше чи бактерія), які передаються переважно, чи в тому числі, статевим шляхом.

 

Це не означає, що виникнення ІПСШ неможливо іншими шляхами (та ж ВІЛ інфекція або вірусні гепатити передаються і багатьма іншими шляхами, у тому числі через кров), однак для всіх ІПСШ саме статевий шлях передачі має велике значення.


Що означає профілактика венеричних захворювань


Допомога при венеричних захворюванняхДопомога при венеричних захворюваннях

Слід розуміти, що деякі захворювання передаються статевим шляхом не так швидко і легко, як здається. Та ж ВІЛ інфекція при одноразовому незахищеному статевому контакті практично не передається (ймовірність заразитися становить всього 1-2%), а при постійних незахищених статевих контактах з ВІЛ-інфікованим – близько 10-20%.

 

У той же час сифіліс, хламідіоз і ряд інших ЗПСШ передаються дуже легко і швидко, тому для попередження їх виникнення дуже важливо дотримувати рекомендацій по профілактиці венеричних захворювань.


Методи профілактики ЗПСШ

 

Якою б не була ймовірність передачі тієї чи іншої інфекції, дістати її не хочеться нікому. Саме тому важливо використовувати всі можливі методи профілактики венеричних захворювань, серед яких слід назвати:

• Обмеження статевих контактів. Безладні статеві зв'язки – головна причина інфекцій, які передаються статевим шляхом. Один статевий партнер, в якому ви впевнені – найкращий спосіб позбавити себе від зайвих проблем зі здоров'ям;
• Регулярне обстеження. Навіть якщо ви повністю впевнені у своєму статевому партнері, виключати виникнення ІПСШ не можна ніколи, саме тому слід регулярно проходити обстеження. Краще, якщо ви здасте аналізи разом зі своїм партнером в один і той же день, в одній клініці;
• Використання презервативів. Оральні контрацептиви і внутрішньоматкові спіралі – це хороші методи контрацепції, але це не спосіб уберегтися від інфекцій, які передаються статевим шляхом. Презервативи в цьому плані – краще рішення, але варто пам'ятати, що навіть вони не здатні вберегти вас від інфекції на 100%.


Профілактика ВІЛ-інфекції


Профілактика ВІЛ і ЗПСШПрофілактика ВІЛ і ЗПСШ

Для профілактики ВІЛ інфекції слід використовувати всі методи профілактики венеричних захворювань, які були описані вище. У той же час вам слід пам'ятати, що вірус імунодефіциту людини частіше передається через кров (при проведенні медичних втручань, в салонах краси, при лікуванні у стоматолога або при вторинному використанні медичного інструменту, перш за все, шприців). Тому профілактика ВІЛ інфекції включає в себе:

• Здоровий спосіб життя (найбільшою мірою ВІЛ інфекція поширена серед наркоманів з-за повторного використання шприців, використання дешевих наркотиків, і через безладні статеві зв'язки);
• Використання власного інструменту в салонах краси;
• Вибір на користь перевірених медичних центрів і стоматологічних клінік;
• Використання методів профілактики венеричних захворювань, описаних раніше.

 

Ситуація в Кривому Розі з венеричними захворюваннями досить плачевна. Статистика говорить про те, що вся Дніпропетровська область, в тому числі і наше місто, вибиваються в лідери за певними ІПСШ. Як бачите, веселого тут мало, а темпи поширення ростуть з тієї причини, що більшість людей не любить чи боїться лікарів. Підхід в даній ситуації не найправильніший, адже самолікування венеричних захворювань не призводить до позитивних результатів, а тільки посилює захворювання. Тому при появі перших симптомів, дискомфорті або просто тривозі про власне здоров'я, звертайтеся до фахівців Клініки Медітон, готових завжди прийти на допомогу!

 

Актуальні статті:

Відділення Урології Клініки Медітон

Уретрит і уретроскопія

Діагностика інфекцій ІПСШ

Поділитися