Літні проблеми зі шкірою


Літні захворювання шкіри: діагностика та лікуванняЛітні захворювання шкіри: діагностика та лікування

Проблеми зі шкірою можуть спостерігатися не тільки в літній час, але саме в жарку пору року вони загострюються і спостерігаються набагато частіше, ніж узимку, що пов'язано з більш сильним сонячним опроміненням, високою температурою, широким поширенням інфекційних агентів, укусами комах і цілим рядом інших факторів. Ми пропонуємо розглянути деякі з них та отримати рекомендації, як лікувати літні захворювання шкіри!

 

Які ж захворювання шкіри найчастіше спостерігаються влітку, як вони проявляються, що треба з ними робити і як уникнути виникнення проблем зі шкірою в літню пору? Про це ми і поговоримо в даній статті.

 

Шкіра і сонячне опромінення

 

Колись сонце, повітря і вода вважалися кращими друзями – в радянські часи були дуже поширені подібні плакати, однак сьогодні погляди медиків сильно змінилися. Хоча ультрафіолетові промені і потрібні для формування вітаміну Д в шкірі, їх отримання має бути обмеженим, оскільки сонячна радіація небезпечна:

• Вона призводить до передчасного старіння шкіри;
• Сприяє появі пігментних плям;
• Підвищує ризик виникнення злоякісних новоутворень;
• Збільшує ризик інших захворювань, до яких є схильність, в тому числі ревматологічних.


Пігментні плями і веснянки, які формуються на шкірі, можуть бути ознакою одержання надлишкової інсоляції, порушення метаболізму в шкірі і інших порушень, тому лікарі рекомендують користуватися сонцезахисними кремами, не засмагати з 10 до 16 годин і не відвідувати солярії – це може бути небезпечно для вашого здоров'я.

 

Вкрай неприємним є і опік після засмаги. Мало того, що він супроводжується неприємними відчуттями, так ще й веде до значного пошкодження шкіри. Заміна епітелію вимагає тривалого часу, а сам по собі сонячний опік може стати причиною як погіршення загального стану і розвитку опікової хвороби при значній площі ураження, так і причиною формування злоякісних новоутворень.

 

Лікування сонячного опіку передбачає своєчасний початок, використання спеціальних засобів для прискорення регенерації епітелію (найбільш відомий "Пантенол"), а також проведення комплексної терапії при значному обсязі ураження. Але наскільки б ефективним не було лікування опіків після засмаги, краще не допускати їх, дотримуючись простих правил: носіння одягу з довгим рукавом, капелюхів з великими полями, використання сонцезахисних кремів і обмеження часу перебування на сонці.

 

Пітниця у дітей і дорослих


Як уникнути пітниці у дітей?Як уникнути пітниці у дітей?

Високі температури в літній час ведуть до підвищеного потовиділення як у дітей, так і у дорослих, тому поява пітниці у будь-якому віці не виключена. Однак найчастіше спостерігається саме пітниця у дітей, що пов'язано з особливостями потовиділенням, неможливістю занадто часто проводити гігієнічні процедури, а також незрілістю шкірних покривів.

 

Пітниця у дорослих спостерігається рідше, але доставляє не менше незручностей. Подразнення шкіри, її пошкодження, можливість проникнення інфекції – пітниця не тільки призводить до неприємних суб'єктивних відчуттів, але і небезпечна своїми ускладненнями.

 

У той же час потрібно пам'ятати, що висип у дитини не завжди пов'язаний саме з пітницею, а може бути проявом і будь-яких інших захворювань, у тому числі інфекційних. Тому при появі будь-яких висипань слід звернутися до лікаря.

 

Прояви алергії на шкірі

 

Алергічна реакція організму практично завжди носить системний характер і нерідко проявляється на шкірі навіть при вживанні певних продуктів: цитрусових, червоних ягід, шоколаду або багатьох інших.

 

Укус бджоли чи оси також можуть стати причиною алергії, і саме цим вони найбільш небезпечні, оскільки у деяких людей укуси комах супроводжуються тільки місцевим почервонінням, а в інших можуть стати причиною вираженої алергічної реакції у вигляді кропив'янки, набряку Квінке і навіть анафілактичного шоку.

 

Укус комара також може бути небезпечним, а в дощове літо цих комах часом буває дуже багато. Тому використання репелентів і засобів індивідуального захисту дуже важливе, оскільки це дає можливість захиститись не тільки від неприємних відчуттів, почервоніння і пухлини в місці укусу, але й від несприятливих наслідків для організму.

 

Почервоніння після укусів необхідно лікувати за допомогою антиалергічних препаратів та засобів місцевого призначення з протизапальною дією, це дозволить не тільки усунути симптоми, але і запобігти розвитку можливих ускладнень. Крім того, потрібно звернути увагу на укуси кліщів, які є вкрай небезпечними!

 

Короста – поширеність влітку тільки зростає


Короста: лікування і профілактикаКороста: лікування і профілактика

Короста лікується досить просто, але її поширеність виявляється досить високою. Симптоми корости є досить специфічними і зводяться до появи вираженого свербіжу та наявності ходів коростяного кліща, переважно на руках.

 

Слід відразу звернути увагу на свербіж, оскільки іноді його пов'язують з алергічними реакціями, порушеннями роботи печінки або старечою сверблячкою, тоді як насправді причиною появи відповідних симптомів є коростяний кліщ.

 

Звичайно, захворювання зустрічається протягом цілого року, але його поширеність в літній час зростає, що пов'язано з поїздкою на відпочинок, неповним дотриманням правил гігієни в пансіонатах, будинках відпочинку та готелях, використанням загальних засобів гігієни в подорожах і, як наслідок, збільшенням ризику поширення коростяного кліща.

 

Інфекційні та грибкові захворювання шкіри в літній час

 

Влітку дуже складно правильно доглядати за шкірою, оскільки постійне виділення поту створює сприятливі умови для розмноження всіх без винятку мікроорганізмів. Саме тому прищі і гнійники в літній час з'являються набагато легше, а їх усунення стає досить складною проблемою.

 

Причини прищів і гнійників зводяться не тільки до підвищеного потовиділення, але й більшої поширеності бактерій, сприятливих умов для їх розмноження і контакту відкритих ділянок шкіри з великою кількістю інфекційних агентів. Саме з цих причин влітку більш поширеним виявляється і лишай, і грибок шкіри, грибок нігтів та інші інфекційні захворювання.

 

Лишай у людини проявляється червоними плямами на шкірі, випаданням волосся, появою висипань та іншими проявами. Грибок на ногах і руках теж може з'являтися по-різному, починаючи від ураження шкіри і закінчуючи оніхомікозом. Лишай у дитини може бути пов'язаний також з контактом з тваринами і мати різні прояви, а небезпека захворювання полягає не тільки в естетичних дефектах і суб'єктивних відчуттях, але і в розвитку ускладнень. Саме тому лікування лишаю має бути своєчасним і повноцінним, а для цього потрібно вчасно поставити діагноз.

 

Багато хто хоче дізнатися, як лікувати прищі і гнійники влітку або позбавитися від будь-яких інших симптомів, але слід розуміти, що причини, прояви захворювань і підходи до терапії є строго індивідуальними. Тому якщо вас цікавить лікування дерматологічних захворювань, а також лікування грибка в Кривому Розі, то необхідно звернутися за допомогою до дерматолога, щоб дізнатися про діагноз, пройти відповідне обстеження і отримати якісне лікування, а не вживати пігулки або використовувати мазі незрозумілого походження, просто так збагачуючи аптеки.

 

Як уникнути захворювань шкіри в літній час?

 

На перший погляд може здатися, що уникнути захворювань шкіри в літній час дуже складно, проте насправді дотримання кількох простих правил зможе уберегти вас від багатьох хвороб шкіри, і ось ці рекомендації:

• Скоротити перебування на сонці;
• Носити легкий одяг з довгим рукавом і капелюх з широкими полями;
• Використовувати сонцезахисні креми;
• Ретельно дотримуватися правил особистої гігієни;
• Використовувати спеціальні засоби для догляду за шкірою.

 

Якщо ви не дотримувалися цих правил або просто вже зіткнулися з тією чи іншою проблемою, то необхідно не зволікати з рішенням, і якомога раніше звернутися до дерматолога для уточнення діагнозу і призначення адекватної терапії.

 

Лікування літніх дерматологічних захворювань: відділення дерматології в Кривому Розі

 

В нашому місті достатньо лікарів, здатних надати допомогу в подібних випадках. Тому пацієнти із зазначеними раніше захворюваннями або симптомами звертаються до найближчого. Але ми рекомендуємо своїх фахівців, які мають не тільки серйозну практику і досвід, але також і належну базу для лікування різних патологій шкіри.

 

Консультація дерматолога в Кривому РозіКонсультація дерматолога в Кривому РозіЗвертайтеся за контактами, щоб отримати консультацію, або просто приїжджайте в Клініку Медітон на Філатова. Ми обов'язково допоможемо!

 

Корисна інформація:

Літнє подразнення шкіри: піт і пил

Як отримати гарний і здоровий загар

Алергічний кашель і нежить

Поділитися