Літні захворювання шкіри: діагностика та лікуванняЛітні захворювання шкіри: діагностика та лікування

Проблеми зі шкірою влітку – не рідкість, адже саме у спеку дерматологічні захворювання загострюються. Сонячне опромінення шкіри, висока температура та обвітрювання, поширення інфекційних агентів та алергенів, укуси комах можуть стати справжньою трагедією для людей з підвищеною чутливістю. Ми пропонуємо розглянути найбільш сильні фактори впливу та отримати рекомендації лікарів, як лікувати літні захворювання шкіри!

 

Які захворювання шкіри влітку активізуються, як вони проявляються, що робити у разі появи дерматологічних проблем у спеку? Завдяки нашим спеціалістам, які приймають у Клініці Медітон, а це дерматологи, дерматовенерологи та дерматоонкологи, сьогодні ви зможете отримати корисну інформацію!

 

Шкіра і сонячне опромінення

 

Колись сонце, повітря і вода вважалися кращими друзями. Ще 20-30 років тому були дуже поширені подібні плакати та гасла, проте сьогодні погляди медиків дуже змінилися. Так, ультрафіолетові промені потрібні для утворення вітаміну Д у шкірі, але їх отримання має бути обмеженим та нормованим, оскільки сонячна радіація небезпечна. Можливий цілий ряд негативних наслідків надмірного сонячного опромінення шкіри:

• Втрата стандартних якостей – нормального відтінку та еластичності, передчасне старіння шкіри;
• Поява пігментних плям, їх ріст та поширення;
• Підвищення ризику виникнення злоякісних новоутворень;
• Поява ризиків інших захворювань, до яких є схильність, в тому числі ревматологічних.


Пігментні плями і веснянки, які формуються на шкірі, можуть бути ознакою одержання надлишкової інсоляції, порушення метаболізму в шкірі. Тому лікарі рекомендують користуватися сонцезахисними кремами, не засмагати з 10 до 16 годин і не відвідувати солярії – це може бути небезпечно для вашого здоров'я.

 

Вкрай неприємним є і опік після засмаги. Він не тільки супроводжується неприємними відчуттями, але й веде до значного пошкодження шкіри. Заміна епітелію вимагає тривалого часу, а сам собою сонячний опік може стати причиною погіршення загального стану та розвитку опікової хвороби при значній площі ураження, а також рушійною силою формування злоякісних новоутворень.

 

Лікування сонячного опіку передбачає своєчасний початок, використання спеціальних засобів для прискорення регенерації епітелію (найбільш відомий засіб Пантенол), а також проведення комплексної терапії при значному обсязі ураження. Але наскільки б ефективним не було лікування опіків після засмаги, краще не допускати їх, дотримуючись простих правил: носіння одягу з довгим рукавом, капелюхів з великими полями, використання сонцезахисних кремів і обмеження часу перебування на сонці.

 

Пітниця у дітей і дорослих

 

Високі температури в літній час ведуть до підвищеного потовиділення у дітей і дорослих, тому поява пітниці у будь-якому віці не виключена. Однак найчастіше спостерігається саме пітниця у дітей, що пов'язано з особливостями потовиділенням, неможливістю часто проводити гігієнічні процедури, а також незрілістю шкірних покривів.

 

Пітниця у дорослих спостерігається рідше, але доставляє не менше незручностей. Подразнення шкіри, її пошкодження, можливість проникнення інфекції – пітниця не тільки призводить до неприємних суб'єктивних відчуттів, але і небезпечна своїми ускладненнями.

 

У той же час потрібно пам'ятати, що висип у дитини не завжди пов'язаний саме з пітницею, а може бути проявом інших захворювань, у тому числі інфекційних. Тому при появі висипань на тілі слід звернутися до дерматолога для лікування пітниці, або отримання іншого діагнозу та своєчасного початку відповідної терапії.

 

Прояви алергії на шкірі

 

Алергічна реакція організму практично завжди носить системний характер і нерідко проявляється на шкірі навіть при вживанні певних продуктів: цитрусових, червоних ягід, шоколаду.

 

Укус бджоли або оси – причина алергії, і не менш небезпечна, адже якщо у деяких людей укуси комах супроводжуються лише місцевим почервонінням, то в інших можуть стати причиною вираженої алергічної реакції у вигляді кропив'янки, набряку Квінке і навіть анафілактичного шоку.

 

Укус комара небезпечний? Так, адже будь-яке пошкодження шкіри – прямий шлях до інфікування, навіть якщо немає алергії на укус. У дощове літо цих комах досить багато, і використання репелентів та засобів індивідуального захисту є вкрай важливим. Спеціальні засоби захисту від комарів дають можливість захистити шкіру від виражених реакцій, а не лише від безпосередніх симптомів укусу – почервоніння, припухлості та сильного зуду.

 

Почервоніння після укусів необхідно лікувати за допомогою антиалергічних препаратів та засобів місцевого призначення з протизапальною дією, це дозволить не тільки усунути симптоми, але і запобігти розвитку можливих ускладнень. Можливе призначення антигістамінної терапії, засобів зовнішнього застосування для швидкого загоєння шкіри. Крім того, потрібно звернути увагу на укуси кліщів, які є вкрай небезпечними!

 

Короста: профілактика та лікування


Короста: лікування і профілактикаКороста: лікування і профілактика

Короста лікується досить просто, але її поширеність виявляється досить високою. Симптоми корости є досить специфічними і зводяться до появи вираженого свербіжу та наявності ходів коростяного кліща, переважно на руках.

 

Слід відразу звернути увагу на свербіж, оскільки іноді його пов'язують з алергічними реакціями, порушеннями роботи печінки або старечою сверблячкою, тоді як насправді причиною появи відповідних симптомів є коростяний кліщ.

 

Звичайно, захворювання зустрічається протягом цілого року, але його поширеність в літній час зростає, що пов'язано з поїздкою на відпочинок, неповним дотриманням правил гігієни в пансіонатах, будинках відпочинку та готелях, використанням загальних засобів гігієни в подорожах і, як наслідок, збільшенням ризику поширення коростяного кліща.

 

Інфекційні та грибкові захворювання шкіри в літній час

 

Влітку дуже складно правильно доглядати за шкірою, оскільки постійне виділення поту створює сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів. Саме тому прищі і гнійники в літній час з'являються набагато легше, а їх усунення стає досить складною проблемою.

 

Причини прищів і гнійників зводяться не тільки до підвищеного потовиділення, але й поширеності бактерій, сприятливих умов для їх розмноження і контакту відкритих ділянок шкіри з великою кількістю інфекційних агентів. Саме з цих причин грибок шкіри та лишай влітку є частим явищем. Те саме можна сказати і про грибок нігтів.

 

Лишай у людини проявляється червоними плямами на шкірі, випадання волосся, появою висипань. На поверхні шкіри виникають білі плями, пігментація, лущення. Лишай у дитини може бути пов'язаний також із контактом з тваринами. Небезпека лишаю не тільки у симптомах і заразності, деяких естетичних дефектах, а й у розвитку ускладнень. Грибок на ногах і руках теж може проявлятися по-різному, починаючи від ураження шкіри та закінчуючи оніхомікозом. Тому лікування інфекційних захворювань шкіри та грибкових уражень має бути своєчасним та повноцінним.

 

Більшість бажає дізнатися, як лікувати прищі та гнійники влітку, як швидко позбутися алергічного дерматиту та подразнення шкіри. Але слід розуміти, що причини, прояви захворювань та підходи до терапії є строго індивідуальними. Тому якщо вас цікавить лікування дерматологічних захворювань, а також лікування грибка у Кривому Розі, необхідно підійти до питання серйозно. Рекомендуємо звернутися за допомогою до дерматолога, пройти огляд та лабораторну діагностику, цифрове обстеження шкіри – дерматоскопію. Після отримання діагнозу, можна буде розпочати лікування відповідно до встановленого захворювання та медичних протоколів!

 

Як уникнути захворювань шкіри в літній час?

 

На перший погляд, це складно, але фахівці стверджують протилежне. Уникнути захворювань шкіри влітку можна, і для цього необхідно дотримання лише кількох правил:

• Скоротити перебування на сонці, щоб уникнути негативного впливу сонячної радіації на шкіру;
• Носити легкий одяг з довгим рукавом та капелюх із широкими полями для максимального покриття та забезпечення захисту шкіри;
• Використовувати сонцезахисні креми для мінімізації можливого згубного впливу сонячних променів;
• Ретельно дотримуватись правил особистої гігієни із застосуванням засобів, які відповідають вашому типу шкіри;
• Використовувати спеціальні засоби для догляду за шкірою, які рекомендовані лікарями!

 

Якщо через обставини ви переживаєте неприємний вплив літніх захворювань шкіри – алергія, лишай, короста, дерматит або укуси комах, важливо вчасно відвідати дерматолога: Кривий Ріг, Філатова та Поштовий, дерматологічний центр Клініка Медітон. Наші лікарі швидко визначать діагноз та призначать ефективне лікування!

 

Лікування літніх дерматологічних захворювань: відділення дерматології в Кривому Розі

 

Вплив спеки на шкіру, як і сонячного опромінення, поту та пилу, механічних пошкоджень та всіляких інфекцій, може бути справді згубним. Відсутність уваги до подібних проблем призводить до ускладнень, погіршення як якості шкіри, так і загального стану організму, до набряку, підвищення температури тіла, вираженої реакції організму на зовнішні подразники. У разі сонячного опіку, укусу отруйних комах, появи подряпин з інфікуванням або зараження коростою, слід вчасно прийти на консультацію лікаря-дерматолога!

 

Ми забезпечимо професійну діагностику та лікування шкіри влітку, а також у будь-який інший період. Власна лабораторія, можливості цифрової діагностики шкірних захворювань, присутність у клініці інших фахівців, зокрема, дерматовенеролога та дерматохірурга, отоларинголога та терапевта, хірурга та алерголога, що допоможуть швидко вирішити навіть складне питання!

 

Консультація дерматолога в Кривому РозіКонсультація дерматолога в Кривому РозіТелефон, реєстратура на Філатова та Поштовому: дерматологічний центр у Кривому Розі! Експертна діагностика та протокольне лікування шкірних захворювань, видалення новоутворень шкіри, гістологічний аналіз, розширена лабораторна діагностика. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Корисна інформація:

Літнє подразнення шкіри: піт і пил

Як отримати гарний і здоровий загар

Алергічний кашель і нежить

Поділитися