Урологія та лікування чоловічих захворювань

 

Урологічне віділення у Кривому РозіУрологічне віділення у Кривому РозіЧоловічі захворювання вважаються більш характерними для чоловіків середнього та похилого віку, але сьогодні урологічна патологія значно помолодшала, а прийти на прийом уролога часто виявляється необхідним і підліткам, і дітям раннього віку. Запрошуємо на огляд до уролога у Кривому Розі в медичному центрі Клініка Медітон!

 

• Дитячий уролог в Кривому Розі займається лікуванням, переважно, вроджених аномалій розвитку і захворювань, які пов'язані з особливостями росту. Одним з найбільш поширених серед них є фімоз;
• Урологія в підлітковому віці займається діагностикою та лікуванням захворювань, які пов'язані з особливостями росту і дозрівання статевих органів. Так, лікарі нерідко стикаються з баланопоститом, який може призвести до фімозу, специфічними інфекціями після перших незахищених статевих контактів, а також з варикоцеле – розширення вен сім'яного канатика, які спостерігаються у підлітків у період інтенсивного росту;
• Чоловічі проблеми в середньому і літньому віці можуть бути пов'язані із захворюваннями передміхурової залози, висхідною інфекцією, гормональними змінами, на тлі яких виникає еректильна дисфункція та імпотенція.

 

Прояви урологічних захворювань


Основні прояви урологічних захворюваньОсновні прояви урологічних захворюваньСимптоми урологічних захворювань можуть бути як специфічними, так і неспецифічними. Найбільш часто спостерігаються:
1. Біль. Вона може локалізуватися в області попереку при гострому пієлонефриті, виникати різко і бути дуже вираженою при нирковій кольці на тлі сечокам'яної хвороби, спостерігатися в промежині при простатиті. Болі в сечівнику спостерігаються при уретриті. Больові відчуття пов'язані з формуванням каменів, інфекційно-запальними процесами або великими пухлинами, які можуть здавлювати нервові закінчення. Багато урологічних захворювань супроводжуються болем, але деякі з них протікають і без больового синдрому.
2. Різі при сечовипусканні. Різі, почастішання сечовипускання, занадто часті або помилкові позиви – все це явища дизурії, які можуть спостерігатися при специфічному або неспецифічному інфекційному процесі в уретрі або супроводжують запалення тканини передміхурової залози. Явища дизурії нерідко спостерігаються і при циститі.
3. Зміна характеру сечі – зміна кольору, поява домішок, в тому числі крові, нерідко свідчить про ураження нирок або сечового міхура, хоча в деяких випадках зміна кольору сечі говорить і про іншій патології. Наприклад, занадто темна сеча (порівнюють з кольором пива) з'являється при механічній жовтяниці.
4. Біль в яєчках. Спостерігається найчастіше при їх запаленні, значно рідше – при пухлинах. Орхоепідідіміт – запалення яєчка і його придатка, може бути як неспецифічним і виникати внаслідок проникнення бактерій з сечівника і сім'явивідних шляхів, так і бути проявом системної патології, наприклад, виникати на тлі епідемічного паротиту (в народі це захворювання відомо як "свинка").
5. Нетримання сечі і затримка сечовипускання можуть бути ознакою нейрогенних порушень, а також наслідком урологічної патології (затримка сечі спостерігається при аденомі простати, стриктурах сечівника, нейрогенному сечовому міхурі).


Деякі хвороби протікають безсимптомно, і якщо ознаки урологічних захворювань відсутні, то встановити діагноз виявляється важко. У таких випадках вдаються до додаткових методів досліджень.

 

Діагностика урологічних захворювань


Діагностика урологічних захворювань в Клініці МедітонДіагностика урологічних захворювань в Клініці МедітонЗ метою постановки і уточнення діагнозу в урології застосовуються найрізноманітніші методи:
Загальний аналіз сечі для оцінки характеру змін в нирках і сечовивідних шляхах;
• Аналізи сечі по Аддіс-Каковському, Нечипоренко для визначення кількості формених елементів в сечі;
• Аналіз по Зимницькому для визначення концентраційної функції нирок;
• Ендоскопічні методи дослідження: уретроскопія і цистоскопія для оцінки характеру запальних або інших змін у слизовій сечівника або сечового міхура;
Урофлоуметрія для визначення швидкості сечовипускання з метою діагностики перешкод на шляху струму сечі (аденома або рак простати, поліпи уретри, стриктури);
• PSA антиген для диференціальної діагностики аденоми і раку передміхурової залози;
УЗД нирок і передміхурової залози для оцінки наявності і характеру морфологічних змін.


Крім того, в разі специфічних симптомів, лікар уролог може призначати спеціальні аналізи для виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом.

 

Лікування урологічних захворювань в Кривому Розі


Лікування урологічних захворювань залежить від безлічі факторів:
• Характеру патологічного процесу;
• Його локалізації;
• Стану пацієнта;
• Наявності супутніх захворювань;
• Можливостей медичного закладу.

 

Так, лікування сечового міхура здійснюється, переважно, консервативним шляхом, до ендоскопічного видалення вдаються при поліпах або злоякісних новоутвореннях обмеженого характеру, до відкритих операцій або екстирпації сечового міхура вдаються у крайніх випадках.

 

А ось камені в нирках або сечовивідних шляхах можуть бути усунені консервативним шляхом (у тому числі дистанційним дробленням), а також шляхом операції. Аденома простати може вестися консервативно – в разі лікування застосовують оперативний підхід, ракові ураження підлягають виключно хірургічному лікуванню.

 

Лікування урологічних захворювань в будь-якому разі має бути індивідуальним і враховувати всі фактори, починаючи від стану та індивідуальних особливостей пацієнта, і закінчуючи поставленим діагнозом.

 

Лікування простатиту в Кривому Розі


Лікування простатиту, циститу, уретритуЛікування простатиту, циститу, уретриту

Простата в організмі чоловіка виконує дві основні функції – бере участь в утворенні секрету, який забезпечує рухливість сперматозоїдів, а також повне перекриття сечовипускального каналу під час статевого акту, завдяки чому не допускається змішування статевого секрету і сечі.

 

Простатит – запалення передміхурової залози, яке може протікати в гострій або хронічній формі. Гострий простатит проявляється підвищенням температури тіла, болем і інтоксикацією, а ось хронічний простатит, у разі неправильного лікування, нерідко призводить до еректильної дисфункції.

 

Лікування хронічного простатиту здійснюється за допомогою антибактеріальних і протизапальних препаратів в таблетках або свічках, непогану ефективність демонструє і масаж простати.

 

Крім того, масаж передміхурової залози дає можливість отримати секрет і дослідити його – цей метод широко використовується в діагностиці різної урологічної патології, а також в лікуванні простатиту та ІПСШ.

 

Уретрит, цистит, пієлонефрит: лікування захворювань

 

Інфекційно-запальні захворювання в урології залишаються, мабуть, найпоширенішими. Найбільш часто зустрічається уретрит – запалення слизової оболонки сечівника, цистит – запалення слизової сечового міхура (дане захворювання найчастіше спостерігається у жінок або чоловіків літнього віку), а при недотриманні правил особистої гігієни – баланопостит.

 

Запалення у чоловіків може локалізуватися також в яєчках або сім'яних мішечках (везикул). А ось сечовий міхур запалюється рідше, оскільки довжина сечівника у чоловіків значно більше, ніж у жінок. Збільшення частоти захворювань з віком пов'язано з розвитком аденоми простати і уповільненням уродинаміки.

 

Лікування уретриту і лікування циститу, як і будь-якої іншої інфекційно-запальної патології (у тому числі пієлонефриту), здійснюється із застосуванням антибіотиків, нестероїдних протизапальних засобів, уроантисептиків, можливе застосування імуномодуляторів, а після ліквідації гострих проявів – фізіотерапії. Лікування баланопостита проводиться за допомогою місцевих антисептиків, до системної терапії вдаються тільки у виняткових випадках.

 

Лікування еректильної дисфункції і імпотенції

 

Лікар уролог в Кривому Розі – можливість вирішення проблемЛікар уролог в Кривому Розі – можливість вирішення проблемАденома простати нерідко призводить до того, що розвивається еректильна дисфункція. Вона ж може бути пов'язана з гормональними змінами на тлі старіння і зменшення вироблення чоловічих статевих гормонів.

 

Порушення ерекції спостерігається тільки на перших етапах, потім виникає імпотенція. Нерідко вона пов'язана і з психогенними факторами.

 

Передчасна еякуляція

 

Сексуальні розлади також є урологічною патологією і пов'язані якщо не з психологічними факторами, то саме з порушенням нормальної роботи чоловічої статевої системи.

 

Одним з таких розладів є передчасне сім'явиверження – часта проблема, яка може вести навіть до втрати репродуктивної функції. Для ефективного лікування необхідно встановити причину і визначити спосіб її усунення, що можливо тільки за участю фахівця.

 

Втрата репродуктивної функції

 

Дана проблема є однією з найбільш значущих в урології на сьогоднішній день. Причини її можуть бути різними, від вже названої передчасної еякуляції до оліго або азооспермії, гормональних порушень, імпотенції.

 

Лікування втрати репродуктивної функції – непросте завдання, що вимагає індивідуального підходу і тривалої терапії, але при проведенні комплексного лікування вона завжди приносить результат. Первинно, необхідна консультація з урологом і виконання спермограми!

 

Сечокам'яна хвороба

 

Сечокам'яна хвороба є наслідком порушення обміну речовин і супроводжується утворенням каменів в нирках, сечоводах або сечовому міхурі. Одним з найбільш грізних ускладнень захворювання є розвиток ниркової коліки.

 

Лікування нирок при сечокам'яній хворобі здійснюється шляхом дистанційного дроблення каменів, їх розчинення за допомогою препаратів (у разі невеликого розміру), а також оперативного лікування.

 

Урологія Клініки Медітон: огляд та консультаціїУрологія Клініки Медітон: огляд та консультаціїУрологія в Кривому Розі! Клініка Медітон на Філатова, запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Еректильна дисфункція: обстеження і лікування

Лікування захворювань в урології: АПК "Андро-Гін"

ЛОД терапія: лікування еректильної дисфункції

Поділитися