Гінекологія та гінекологічні захворювання

 

Гінекологія в Кривому Розі: запис на прийомГінекологія в Кривому Розі: запис на прийомЖіночі хвороби залишаються вкрай поширеними, а допомоги лікаря гінеколога все частіше потребують не тільки жінки, але й молоді дівчата, і навіть діти. Огляд у гінеколога є обов'язковим при профілактичному огляді у жінок, оскільки гінекологічні захворювання часто протікають приховано або проявляються мінімальною симптоматикою. При цьому вони залишаються вкрай поширеними і можуть становити загрозу як для здоров'я жінки, в тому числі репродуктивного, так і для її життя. Гінекологія в Кривому Розі на Філатова: професійне лікування гінекологічних захворювань, запис на зручний час!

 

Причини гінекологічних захворювань різноманітні, але всі вони можуть бути об'єднані в кілька великих груп:
1. Пов'язані зі спадковою патологією.
2. В наслідок вродженої аномалії будови статевих органів, наприклад, непрохідності маткових труб, яка є безпосередньою причиною втрати репродуктивної функції.
3. Запальні захворювання статевих органів – є найпоширенішими і пов'язані з неспецифічною інфекцією або інфекційними захворюваннями, що передаються статевим шляхом.
4. Гормональні порушення, які часто мають психогенну природу або пов'язані з іншими порушеннями ендокринної регуляції.
5. Екологічні фактори, неправильне харчування, постійні стреси та інші негативні фактори зовнішнього середовища можуть стати причиною зниження імунітету та розвитку самої різної гінекологічної патології.

 

Широка поширеність захворювань і великий спектр причин, що можуть спровокувати появу гінекологічної патології, роблять необхідним регулярний огляд у гінеколога. Проходження профілактичних оглядів дає можливість запобігти розвитку тієї чи іншої патології, або ж виявити її на ранніх стадіях, коли лікування виявляється найбільш ефективним.

 

Симптоми гінекологічних захворювань


Захворювання в гінекології: симптоми і проявиЗахворювання в гінекології: симптоми і прояви

Клінічні прояви гінекологічної патології можуть бути самими різними, тому ознайомлення з найбільш поширеними симптомами кожної хвороби не дозволить вам самостійно поставити правильний діагноз. Встановити його допоможе наш гінеколог в Кривому Розі. Тільки збір скарг, анамнезу, повноцінний огляд лікаря і виконання додаткових досліджень, якщо в цьому є необхідність, дасть можливість виявити і вчасно вирішити проблеми зі здоров'ям.

 

Практика показує, що симптоми гінекологічних захворювань в більшості випадків просто відсутні. Так, ерозія шийки матки практично завжди протікає безсимптомно, але представляє безпосередню небезпеку через можливу дисплазію і злоякісне переродження епітелію.

 

Яскравими симптомами проявляються, як правило, запальні захворювання: при аднекситі або сальпінгіті спостерігаються тягнучі болі внизу живота, при запаленні в піхві можуть спостерігатися рясні і зловонні виділення. Кровотечі з порожнини матки можуть бути пов'язані з порушенням менструального циклу, поліпами шийки матки, новоутвореннями матки.

 

Інші ознаки жіночих захворювань можуть зводитися до:
• Неможливості завагітніти;
• Гормональних порушень, які проявляються, в тому числі, зміною вторинних статевих ознак;
• Прогресуючого збільшення маси тіла;
• Випадання статевих органів;
• Характерних змін, пов'язаних з менопаузою.

 

Консультація гінеколога в Кривому Розі: відео Клініки Медітон

 

 

Лікування захворювань в гінекології

 

Лікування будь-якої гінекологічної патології визначається цілою низкою факторів. Основну роль відіграє, безумовно, діагноз. Однак тактика лікування пацієнтів з одним і тим же діагнозом далеко не завжди однакова, відмінності в обраних методах і підходах можуть бути пов'язані з:
• Наявністю протипоказань до того чи іншого методу лікування;
• Віковими особливостями (вступом в менопаузу);
• Наявністю супутніх захворювань (неможливість використання гормональної терапії, наприклад);
• Неефективністю консервативного лікування (віддається перевага хірургічному втручанню).

 

Лікування запальних захворювань в гінекології представляє складну задачу з-за великої поширеності інфекцій, в тому числі специфічних, високої резистентності до антибіотиків, не найвищої ефективності антибактеріальної терапії, можливості реінфекції.

 

Саме тому вкрай важливо своєчасне звернення до лікаря при появі перших симптомів і початок комплексної терапії. Велику роль відводять саме профілактиці поширення інфекцій, які передаються статевим шляхом, що часто дозволяє попередити виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів.

 

Найбільш поширені захворювання в гінекології


Прийом лікаря гінеколога в Кривому РозіПрийом лікаря гінеколога в Кривому РозіЗупинимося на більш детальному розгляді тих гінекологічних захворювань, з якими жінки стикаються найчастіше.

 

Запальні захворювання


До них відносять вагініт (запалення слизової піхви), вульвовагініт (запалення вульви і піхви), запалення придатків матки (сальпінгоофорит) і ізольовані його варіанти: сальпінгіт (запалення маткових труб) і аднексит (запалення яєчників). При цьому симптоми запалення можуть бути різними. Так, при вагініті спостерігається печіння або свербіж у піхві, які також характерні для молочниці, а при аднекситі або сальпінгоофориті мають місце тягнучі болі внизу живота. При вираженому запаленні може спостерігатися підвищення температури тіла, а при запаленні в піхві – зміна кольору виділень, поява рясних і зловонних виділень. Такими ж симптомами може супроводжуватися ендометрит (запалення слизової оболонки матки) або метроендометрит (запалення слизового і м'язового шару матки).

 

Апоплексія яєчника


Це розрив фолікула в яєчнику із-за підйому важкого, фізичних навантажень або внаслідок бурхливого статевого контакту. Апоплексія супроводжується крововиливом в черевну порожнину і появою характерного гострого болю. При виникненні такого стану необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, крім того, апоплексію слід диференціювати від апендициту.

 

Порушення менструального циклу


Таке порушення часто є наслідком гормональних змін, патології яєчників, в тому числі, синдрому полікістозних яєчників. Зміна місячних у молодих дівчат і жінок потребує детального обстеження для визначення причин. Не слід забувати і про можливість ранньої менопаузу (в нормі настає в 50-55 років), але у деяких жінок настає рання менопауза у 35-40 років (найчастіше це наслідок спадкової схильності).

 

Доброякісні новоутворення


Лікування гінекологічних захворюваньЛікування гінекологічних захворюваньДо них слід віднести фіброміоми матки – м'язові вузли, які починають рости в м'язовій оболонці і на певному етапі можуть зупинятися у своєму зростанні або навіть регресувати. Тривале зростання є показанням до видалення вузла або екстирпації матки. До доброякісних утворень слід віднести також поліпи шийки матки, кісти яєчників, а ось ендометріоз є доброякісним захворюванням зі схильністю до метастазування. Злоякісні новоутворення (рак матки) спостерігаються відносно рідко (порівняно зі злоякісним ураженням молочних залоз і шийки матки).


Патологія шийки матки зумовлюється наявністю в організмі вірусу папіломи людини, який може викликати спочатку ерозію шийки матки, а потім стати причиною появи дисплазії шийки матки та розвитку злоякісних новоутворень.

 

Лікування шийки матки в Кривому Розі, гінекологія Клініки Медітон

 

Своєчасний початок лікування і комплексний підхід до терапії має найбільше значення в гінекології, а добитися цього без профілактичного огляду гінеколога в Кривому Розі не представляється можливим, оскільки тільки регулярний огляд лікаря дозволяє виявити захворювання на безсимптомній стадії та розпочати їх лікування.

 

У лікуванні шийки матки, запально-інфекційних захворювань внутрішніх і зовнішніх статевих органів і ендокринних порушень, велике значення має своєчасне і повноцінне обстеження. Найбільш широко використовується УЗД в гінекології, яке дозволяє оцінити структуру внутрішніх статевих органів, зокрема, УЗД гінекологічне трансабдомінальне, а також кольпоскопія. За рахунок цього методу дослідження оцінюється стан шийки матки, діагностується ерозія матки, дисплазія, наявність інших новоутворень і визначається тактика лікування.

 

Огляд у гінеколога в Кривому РозіОгляд у гінеколога в Кривому РозіСаме регулярне проходження профілактичних оглядів у лікаря і проведення кольпоскопії шийки матки є основою попередження розвитку гінекологічних захворювань і дозволяє не допускати необхідності лікування матки консервативними або хірургічними методами.

 

Важливо знати:

Діагностика та лікування жіночого безпліддя

Лікування нетримання сечі у жінок

Лазерне вагінальне омолодження

Поділитися