Гінекологія в Кривому Розі: запис на прийомГінекологія в Кривому Розі: запис на прийомЖіночі хвороби залишаються вкрай поширеними, а допомоги лікаря гінеколога все частіше потребують не тільки жінки, але й молоді дівчата, і навіть діти. Профілактичний огляд у гінеколога є обов'язковим, оскільки гінекологічні захворювання часто протікають приховано або проявляються мінімальною симптоматикою. При цьому вони залишаються вкрай поширеними і можуть становити загрозу для здоров'я жінки, репродуктивної системи, а також для життя. Тому рекомендуємо вчасно записатися на огляд та обстеження: гінекологія у Кривому Розі на Філатова!

 

Причини гінекологічних захворювань різноманітні, але всі вони можуть бути об'єднані в кілька великих груп:
1. Пов'язані зі спадковою патологією;
2. В наслідок вродженої аномалії будови статевих органів, наприклад, непрохідності маткових труб, яка є безпосередньою причиною втрати репродуктивної функції;
3. Запальні захворювання статевих органів – є найпоширенішими і пов'язані з неспецифічною інфекцією або інфекційними захворюваннями, що передаються статевим шляхом;
4. Гормональні порушення, які часто мають психогенну природу або пов'язані з іншими порушеннями ендокринної регуляції;
5. Екологічні фактори, неправильне харчування, постійні стреси та інші негативні фактори зовнішнього середовища можуть стати причиною зниження імунітету та розвитку самої різної гінекологічної патології.

 

Широка поширеність захворювань і великий спектр причин, що можуть спровокувати появу гінекологічної патології, роблять необхідним регулярний огляд у гінеколога. Проходження профілактичного обстеження дає можливість запобігти розвитку тієї чи іншої патології, або ж виявити її на ранніх стадіях, коли лікування виявляється найбільш ефективним.

 

Симптоми гінекологічних захворювань


Захворювання в гінекології: симптоми і проявиЗахворювання в гінекології: симптоми і прояви

Самостійне визначення гінекологічного захворювання за симптомами не є можливим, а припущення пацієнтами окремих патологій – небезпечне для здоров'я та життя. Тому єдина рекомендація, у разі прояву наступних ознак та симптомів, це звернення до фахівця. Гінекологія на Філатова – спеціалізоване відділення: жіноча консультація, діагностичний комплекс, власна лабораторія. Вас готові прийняти відразу кілька кваліфікованих спеціалістів: гінеколог, акушер-гінеколог, а також гінеколог-ендокринолог та лікар УЗД у гінекології. Тільки збір скарг та анамнезу, повноцінний огляд лікаря та виконання додаткових досліджень, якщо в цьому є потреба, дозволить виявити та вчасно вирішити проблеми зі здоров'ям.

 

Важливо розуміти, що симптоми гінекологічних захворювань можуть бути відсутніми. Так, ерозія шийки матки практично завжди протікає безсимптомно, але представляє безпосередню небезпеку через можливу дисплазію і злоякісне переродження епітелію. Стосується це також деяких статевих інфекцій, ендометріозу, синдрому полікістозних яєчників!

 

Яскравими симптомами проявляються, як правило, запальні захворювання: при аднекситі або сальпінгіті спостерігаються тягнучі болі внизу живота, при запаленні в піхві можуть спостерігатися рясні і зловонні виділення. Кровотечі з порожнини матки можуть бути пов'язані з порушенням менструального циклу, поліпами шийки матки, новоутвореннями матки.

 

Інші ознаки жіночих захворювань:
• Неможливість завагітніти протягом тривалого періоду;
• Гормональні порушеня, які проявляються зміною вторинних статевих ознак;
• Прогресуюче збільшення маси тіла;
• Випадання статевих органів, зміни, пов'язані з менопаузою.

 

Консультація гінеколога в Кривому Розі: відео Клініки Медітон

 

 

Лікування захворювань в гінекології

 

Лікування будь-якої гінекологічної патології визначається цілою низкою факторів. Основну роль відіграє діагноз. Однак тактика лікування пацієнтів з ідентичними діагнозами може відрізнятися з урахуванням індивідуальних факторів:
• Наявність протипоказань до того чи іншого методу лікування;
• Вікові особливості, вступ в менопаузу;
• Наявність супутніх захворювань, неможливість використання гормональної терапії;
• Неефективність консервативного лікування, коли віддається перевага хірургічному втручанню.

 

Лікування запальних захворювань в гінекології представляє складну задачу з-за великої поширеності інфекцій, в тому числі специфічних, високої резистентності до антибіотиків, не найвищої ефективності антибактеріальної терапії, можливості реінфекції.

 

Саме тому вкрай важливо своєчасне звернення до лікаря при появі перших симптомів і початок комплексної терапії. Велику роль відводять саме профілактиці поширення інфекцій, які передаються статевим шляхом, що часто дозволяє попередити виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів.

 

Запальні захворювання


Прийом лікаря гінеколога в Кривому РозіПрийом лікаря гінеколога в Кривому РозіДо них відносять вагініт – запалення слизової піхви, вульвовагініт – запалення вульви і піхви, запалення придатків матки – сальпінгоофорит і ізольовані його варіанти: сальпінгіт –  запалення маткових труб і аднексит – запалення яєчників. При цьому симптоми запалення можуть бути різними. Так, при вагініті спостерігається печіння або свербіж у піхві, які також характерні для молочниці, а при аднекситі або сальпінгоофориті мають місце тягнучі болі внизу живота. При вираженому запаленні може спостерігатися підвищення температури тіла, а при запаленні в піхві – зміна кольору виділень, поява рясних і зловонних виділень. Такими ж симптомами може супроводжуватися ендометрит – запалення слизової оболонки матки або метроендометрит – запалення слизового і м'язового шару матки. Лікування запальних захворювань статевих органів докладніше описано за посиланням!

 

Апоплексія яєчника


Це розрив фолікула в яєчнику із-за підйому важкого, фізичних навантажень або внаслідок бурхливого статевого контакту. Апоплексія супроводжується крововиливом в черевну порожнину і появою характерного гострого болю. При виникненні такого стану необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, крім того, апоплексію слід диференціювати від апендициту, що може зробити тільки спеціаліст!

 

Порушення менструального циклу


Таке порушення часто є наслідком гормональних змін, патології яєчників, в тому числі, синдрому полікістозних яєчників. Зміна місячних у молодих дівчат і жінок потребує детального обстеження для визначення причин. Не слід забувати і про можливість ранньої менопаузу (в нормі настає в 50-55 років), але у деяких жінок настає рання менопауза у 35-40 років (найчастіше це наслідок спадкової схильності). З розладами менструального циклу та скаргами на гормональний збій можна звернутися до гінеколога чи гінеколога-ендокринолога на Філатова!

 

Доброякісні новоутворення


Лікування гінекологічних захворюваньЛікування гінекологічних захворюваньДо них слід віднести фіброміоми матки – м'язові вузли, які починають рости в м'язовій оболонці і на певному етапі можуть зупинятися у своєму зростанні або навіть регресувати. Тривале зростання є показанням до видалення вузла або екстирпації матки. До доброякісних утворень слід віднести також поліпи шийки матки, кісти яєчників, а ось ендометріоз є доброякісним захворюванням зі схильністю до метастазування. Злоякісні новоутворення (рак матки) спостерігаються відносно рідко (порівняно зі злоякісним ураженням молочних залоз і шийки матки).


Патологія шийки матки зумовлюється наявністю в організмі вірусу папіломи людини, який може викликати спочатку ерозію шийки матки, а потім стати причиною появи дисплазії шийки матки та розвитку злоякісних новоутворень.

 

Лікування шийки матки в Кривому Розі, гінекологія Клініки Медітон

 

Своєчасний початок лікування і комплексний підхід до терапії має найбільше значення в гінекології, а добитися цього без профілактичного огляду гінеколога в Кривому Розі не представляється можливим, оскільки тільки регулярний огляд лікаря дозволяє виявити захворювання на безсимптомній стадії та розпочати їх лікування.

 

У лікуванні шийки матки, запально-інфекційних захворювань внутрішніх і зовнішніх статевих органів і ендокринних порушень, велике значення має своєчасне і повноцінне обстеження. Найбільш широко використовується УЗД в гінекології, яке дозволяє оцінити структуру внутрішніх статевих органів, зокрема, УЗД гінекологічне трансабдомінальне, а також кольпоскопія. За рахунок цього методу дослідження оцінюється стан шийки матки, діагностується ерозія матки, дисплазія, наявність інших новоутворень і визначається тактика лікування.

 

Регулярні профілактичні огляди в гінекології, бімануальне дослідження, відеокольпоскопія, УЗД та інші види інструментального обстеження є основою попередження розвитку гінекологічних захворювань та дозволяють виключити дороге лікування при переході патології в хронічну форму, що може призвести до частих рецидивів!

 

Огляд у гінеколога в Кривому РозіОгляд у гінеколога в Кривому РозіГінекологія, Кривий Ріг. Для запису звертайтесь до реєстратури Клініки Медітон або за телефоном (098) 530-60-40. Розширений діагностичний комплекс, аналізи та тести у власній лабораторії, 7 гінекологів у філіях медичного центру, апаратні методики лікування, консервативна терапія та фізіопроцедури!

 

Важливо знати:

Діагностика та лікування жіночого безпліддя

Лікування нетримання сечі у жінок

Лазерне вагінальне омолодження

Поділитися