Дерматологія Кривий РігДерматологія Кривий РігФахівці Клініки Медітон пропонують вивчити найпоширеніші дерматологічні захворювання по їх клінічній картині та початковій симптоматиці. Спеціально для кожного відвідувача сайту представлений короткий тлумачний словник захворювань шкіри, також показані деякі шкірні захворювання на фотографії. Але нагадуємо, що самостійно діагностувати дані патології не варто, зробити це коректно може тільки кваліфікований лікар-дерматолог.

 

Незалежно від вивчення фото дерматологічних захворювань, картинок патологій шкіри, інших графічних файлів та відео на сайті клініки або в мережі Інтернет, пам'ятайте, що ви не є експертом і можете, самі того не бажаючи, завдати шкоди власному здоров'ю. Самостійне лікування родимок, дерматитів, алергічних реакцій часто призводить до негативних наслідків. Існують сотні та тисячі випадків, коли людина, ігноруючи подібні поради, сама намагається розглядати захворювання шкіри та фотографії новоутворень, проводить порівняння, робить висновки, і, мало того, видаляє невуси своїми руками, виводить бородавки чи папіломи на тілі. Подібні рішення небезпечні не тільки для здоров'я, а й для життя. Будь ласка, не ризикуйте!

 

Дерматологічні захворювання: клінічна картина і симптоматика

 

Абсцес – є локальним гнійно-запальним захворюванням м'яких тканин у вигляді почервоніння, яке потім твердне і всередині утворюється гній. Абсцес виникає в результаті порушення цілісності захисних бар'єрів тканин при травмах і порізах. Абсцес, як правило, виникає в області шиї, голови, на кінцівках і в пахвовій зоні.

 

Акне – (вугрі, вугрова хвороба) являють собою глибоке ураження шкіри у вигляді численних гнійних вогнищ. Поява акне може бути викликана спадковою схильністю, збоєм роботи гормональної системи, а також іншими зовнішніми і внутрішніми факторами.

 

Алергічний контактний дерматит – поява свербіння і щільних напівпрозорих бульбашок на поверхні шкіри, в зоні попереднього контакту з будь-якими алергічними подразниками. На тлі даного захворювання може розвинутися набряк слизової тканини.

 

Алергія на ліки – являє собою побічний ефект при прийомі протипоказаних пацієнту лікарських засобів. Виявляється у вигляді свербежу, почервоніння шкірних покривів, висипу, бульбашкових утворень. Іноді може проявлятися процесом відмирання значних ділянок шкіри.

 

Атаксія-телеангіектазія – порушення роботи клітин ЦНС. Виражається у вигляді судинних «зірочок» на ділянках шкіри, вушних раковинах, а також на слизовій.

 

Атерома – є кістою, що утворюється в шкірі сальної залози. Атерома виникає в результаті погіршення відтоку секрету в зв'язку з закупоркою зовнішнього отвору вивідної протоки залози.

 

Лікування атопічного дерматиту у Кривому РозіЛікування атопічного дерматиту у Кривому Розі

Атопічний дерматит – є хронічним алергічним захворюванням. Виникає в результаті генетичної схильності до атопії. Захворювання проявляється висипаннями, підвищенням рівня сироваткового IgE і гіперчутливістю до алергенних подразників.

 

Базаліома – шкірне новоутворення, являє собою різновид раку шкіри. Візуально базаліома схожа на опуклу бородавку невеликого розміру. Це новоутворення займає проміжне положення між доброякісними і злоякісними утвореннями.

 

Бактеріальні інфекції – різні гнійно-запальні запалення шкірних покривів, поява яких спровокована бактеріальним середовищем та інфекціями. Характеризується захворювання появою гнійних прищиків, бульбашок з гноєм, запаленням цибулин фолікулів волосся. Також можуть утворюватися склеєні жовті кірки.

 

Білий лишай – є захворюванням з невідомою етіологією. Проявляється висипанням білих плям на обличчі, бічних поверхнях верхніх і нижніх кінцівок. Плями можуть лущитися і супроводжуватися незначним свербінням.

 

Хвороба Боуена – дане захворювання являє собою плоскоклітинний рак шкіри. Хвороба розвивається досить повільно. Зовні виражається як почервоніння ділянки шкіри, що супроводжується утворенням численних світло-коричневих кірок.

 

Бородавки – є доброякісними утвореннями шкірних покривів. Залежно від різних факторів, бородавки діляться на кілька типів: вульгарні або звичайні бородавки, плоскі (юнацькі), підошовні, старечі, загострені. Бородавки являють собою випуклі безпорожнинні утворення на шкірі. Навіть якщо для ідентифікації новоутворень вам не потрібні ілюстрації хвороби шкіри у фотографіях, не ставте собі діагноз самостійно. Нехай це зробить лікар, як і прийме рішення щодо видалення бородавок.

 

Васкуліти – запалення судин, викликане наявністю тривалих важких захворювань або інфекції в організмі (гепатиту В, респіраторних захворювань). Зовні захворювання проявляється як численні червоні шкірні висипання ущільнених бульбашок.

 

Везикульозні вірусні висипання – заразне захворювання, що проявляється як бульбашкові згруповані сверблячі висипання на шкірних покривах або слизовій оболонці, викликане різними вірусами організму.

 

Діагностика та лікування дерматозів на Філатова, Кривий РігДіагностика та лікування дерматозів на Філатова, Кривий Ріг

Везикуло-бульозні дерматози – великі локальні висипання на тілі або поверхні слизової тканини, викликані різними інфекціями або алергенами (укуси комах, медикаменти). Висипання хворобливі і супроводжуються сверблячкою, інтоксикацією організму, іноді можлива лихоманка.

 

Веснянки – дрібні пігментні плями на шкірі, від світлого до темно-жовтого кольору. Найчастіше проявляються у світловолосих і рудоволосих людей, на обличчі і руках. Поява веснянок обумовлена відкладенням в шкірі особливого барвника.

 

Вірусні екзантеми – висипи на шкірі, викликані розвитком вірусної інфекції в організмі. Іноді висип може бути вузликова, супроводжувана почервонінням.

 

Вітіліго – поява на шкірі білих плям, які з часом збільшуються. Відомі 3 види захворювання:

- Вогнищеве. Виявляється у вигляді однієї невеликої плями;
- Сегментарне. Невелика група плям на одній стороні тіла;
- Генералізоване. Поява плям на всій поверхні шкіри.

 

Вовчак – захворювання викликає ураження шкіри, за зовнішнім виглядом нагадує вовчі укуси. При розвитку вовчака спостерігається постійна підвищена температура, слабкість, ломота в суглобах, втрата ваги, запалення лімфовузлів.

 

Вош лобкова – паразитарна інфекція, що локалізується в лобковій області. Рідше виникає на волоссі в потиличній частині голови, волосках брів або на віях. Найпоширеніший спосіб зараження – статевий контакт. В процесі укусів паразита, симптомами є свербіж. При розчісуванні може статися вторинне інфікування.

 

Гангрена – відмирання тканин організму. Найчастіше відбувається гангрена кінцівок. В процесі захворювання з'являється сильний біль, шкірна тканина блідне, а потім стає мармурово-синя, знижується чутливість тканин.

 

Гемангіома – бардові гладкі пятна на шкірі різних частин тіла, часто на обличчі. Згодом плями починають трохи виступати над поверхнею.

 

Герпес шкіри – вірусне захворювання, при якому на шкірі і слизовій з'являються висипання бульбашок, що містять прозору рідину. Захворювання характеризується свербінням шкіри і підвищенням температури тіла.

 

Глибока трихофітія – інфекційне захворювання, в ході якого на шкірі розширюються отвори волосяних фолікулів, з отвору виділяється жовта гнійна маса. Потім уражена ділянка шкіри покривається скоринкою, а разом з гноєм відокремлюються і волосся.

 

Лікування мікозів та грибкових захворювань шкіри у Відділенні Дерматології, Клініка МедітонЛікування мікозів та грибкових захворювань шкіри у Відділенні Дерматології, Клініка Медітон

Глибокі мікози – грибкові захворювання, в ході яких на шкірі утворюються висипання одиничних, а потім численних червонуватих, припіднятих горбків, розміром з волоський горіх. Якщо червона пляма на шкірі свербить і пече, необхідно звернутися до лікаря, як і в будь-якому іншому випадку, коли ви виявили плями на шкірі з лущенням, зміни епідермісу, відчуваєте свербіж!

 

Грибкові захворювання – група захворювань, при яких уражаються шкірні покриви, слизова, нігтьові пластини або волосся. Симптомами захворювання є лущення і запалення покривів, вологість ділянки шкіри, безперервний свербіж, ущільнення шкіри або нігтьових пластин.

 

Демодекс – кліщ, що живе в волосяних фолікулах сальних залоз і залозах повік. При появі паразита, повіки стають запаленими, почервонілими, з'являється свербіж і слизові виділення.

 

Дерматит – запалення шкіри, обумовлене зовнішніми факторами. Захворювання має три стадії: 1 – висипання бульбашкового висипу, 2 – поява лусочок і кірочок, 3 – потемніння шкіри до темно-червоного кольору і ущільнення уражених ділянок тканини. Наразі ви можете візуально оцінити деякі шкірні захворювання фотографії яких розміщені у статті!

 

Дисгідроз – шкірне захворювання, при якому на шкірі з'являється свербіж і легке почервоніння. Потім на даній ділянці з'являються маленькі щільні, наповнені прозорою рідиною, бульбашки.

 

Застійний дерматит – шкірне захворювання, при якому у хворого з'являється на ураженій ділянці шкіри та не проходить свербіж, підвищена сухість, почервоніння і луската висипка.

 

Імпетиго – захворювання шкіри, при якому на шкірі з'являються локальні бульбашки розміром до 2 см, наповнені прозорою рідиною. Потім бульбашки лопаються і на ділянці утворюються жовтуваті скоринки. Найчастіше уражається тулуб, область навколо рота і шкірні складки.

 

Іхтіоз – спадкове шкірне захворювання, при якому тканина темніє, ущільнюється і нашаровується за типом лусочок. Головна причина захворювання – генна мутація, викликана порушенням білкового обміну.

 

Шкірний наріст – являє собою патологічне розростання клітин тканини. Залежно від типу клітин це можуть бути доброякісні або злоякісні утворення. У зв'язку з високим ступенем ризику пошкодження, такі нарости слід видаляти хірургічним шляхом.

 

Кропив'янка – шкірне захворювання, що має різну причину виникнення. Симптомами захворювання є численні симетричні пухирі, схожі з укусами комах або опіками кропиви. Шкіра навколо пухирів набуває червоного кольору. Нерідко пухирі зливаються, утворюючи великі уражені ділянки.

 

Краснуха – вірусне інфекційне захворювання, що обумовлює стан з підвищеною температурою, слабкістю, збільшенням лімфатичних вузлів. Не є самостійгим шкірним захворюванням, але викликае почервоніння на спині та грудях, червоні прищі на ногах та руках.

 

Як вилікувати червоний плоский лишай: рекомендації дерматолога Клініки МедітонЯк вилікувати червоний плоский лишай: рекомендації дерматолога Клініки Медітон

Червоний плоский лишай – захворювання шкіри, що з'являється в поєднанні з різними хворобами внутрішніх органів. Симптомами захворювання є: свербіж, шкірні висипання у вигляді бляшок, бульбашок або виразок на шкірі. Також можуть вражатися нігті, деформуючись і тріскаючись.

 

Лейкоплакія – поява вогнищевого ураження на слизовій ротової порожнини або статевих органів. При захворюванні спостерігається зроговіння поверхневого епітелію. Дане захворювання є передраковим і частіше виявляється у віці 30 років.

 

Ліпома – доброякісна пухлина, що складається з жирової тканини. Ліпома формується під шкірою, в шарі жирової клітковини. Утворення може бути як одиничним, так і множинним. Такі ущільнення досить еластичні, при натисканні на них може виникати біль.

 

Міжпальцева дермофілія стопи – грибкове захворювання шкіри стоп, що виникає найчастіше між пальцями. Симптомами захворювання є: почервоніння тканини, лущення, посилене зроговіння шкіри, утворення пухирів, незначний свербіж.

 

Меланома – злоякісна шкірна пухлина. Залежно від форми розрізняють такі симптоми меланоми: 1. Злоякісне лентіго – розвивається в 5-20 років, зустрічається на шиї або обличчі у вигляді коричнево-чорної плями. 2. Нодулярна меланома – розвивається на спині, голові або кінцівках у людей старших 50 років.

 

Дрібноточковий кератоліз – інфекційне захворювання, що з'являється на тлі підвищеної пітливості ніг. Симптомами захворювання є поява на ділянках стоп (дотичних з взуттям) дрібних округлих заглиблень з дуже неприємним запахом. При зволоженні уражені ділянки стають білого кольору.

 

Оніхомікозураження нігтів грибковою інфекцією. Залежно від ступеню ураження нігтя, його забарвлення змінюється від жовтого до сірого кольору. На нігті з'являються смуги, він втрачає блиск, може тоншати або навпаки, товщати.

 

Оперізуючий лишай – вірусне захворювання, що виявляється односторонніми герпетичними висипаннями на шкірі і супроводжується сильним свербінням і вираженим больовим синдромом.

 

Гостра пароніхія – локалізована інфекція або абсцес нігтьового валика з почервонінням і появою хворобливого набряку. Причина розвитку захворювання – інфікування золотистим стафілококом або стрептококом. Найчастіше захворювання розвивається у тих, хто обкушує нігті або посмоктує пальці.

 

Набряк Квінке – раптовий (протягом декількох хвилин) розвиток набряку підшкірної жирової клітковини і слизових оболонок. Найчастіше виникає в області губ, на повіках, язиці, щоках і гортані. Набряк рідко супроводжується болем, частіше пацієнт скаржиться на відчуття напруги в тканині. Набряк залишається протягом декількох годин, а потім зникає.

 

Ефективні методики лікування висівкоподібного лишаяЕфективні методики лікування висівкоподібного лишая

Висівкоподібний лишай – захворювання рогового шару шкіри, спровоковане грибком. В ході захворювання на шкірі з'являються жовтуваті плями і лущиться шкіра. Плями розташовуються на верхній частині тіла, голові, шиї.

 

Псоріаз – запальне захворювання шкіри. При захворюванні, на розгинальній поверхні кінцівок утворюються численні однорідні висипання у вигляді бляшок невеликого розміру. Рожеві та червоні плями на тілі, висипання, а на їх поверхні утворюються пухкі сріблясті лусочки.

 

Пурпура – придбана або спадкова схильність до надмірної кровотечі в тканинах і органах. Симптомом захворювання є наявність на шкірі тіла червоних точок, що з'явилися в результаті підшкірної кровотечі.

 

Розтяжки – видимі рубці на шкірі, що складаються зі сполучної тканини. Рубці мають форму смуг і часто розташовані в області стегон, живота і грудей. Поява захворювання викликана збоєм роботи ендокринної системи.

 

Родимка (родима пляма) – вроджений або набутий порок шкірного покриву. Родимка – це доброякісна пухлина, яка складається з поверхневого і глибокого шару шкіри, а також меланоцитів (клітини, насичені меланіном).

 

Рожа – інфекційне, але малозаразне захворювання. Найчастіше розвитку захворювання передує переохолодження або стрес. У хворих за 1-2 доби до шкірних проявів спостерігається головний біль, слабкість, озноб, підвищення температури до 40. Потім на шкірі, в області ніг, з'являється невелика червона пляма, що незабаром перетворюється в почервоніння із рваними краями.

 

Розацеа – хронічне захворювання шкіри, відбувається в кілька етапів: 1 – почервоніння на лобі, щоках і носі, 2 – поява гнійників і прищів, 3 – потовщення і горбистість шкіри. Причинами захворювання може бути спадкова схильність, збій роботи імунної системи або шлунково-кишкові захворювання.

 

Себорейний дерматит – захворювання сальних залоз. Виявляється запаленням шкіри, появою почервоніння, набряклості, припухлості, свербінням шкіри і підвищенням температури тіла. Згодом на шкірі висипають дрібні бульбашки, що містять прозору рідину. Як виглядає себорейний дерматит, фото та описання, розглянути можна у відповідному матеріалі!

 

Споротрихоз – хронічне інфекційне захворювання шкіри, що викликається грибками споротрихумами. При ураженні шкіри, в області лімфатичного вузла, на поверхні з'являються вузлики, з яких час від часу виділяється гній.

 

Стрептодермія – інфекційно-алергічне захворювання, спровоковане попаданням в шкіру стрептокока. При цьому на поверхні шкіри утворюються гнійники, що мають чітку округлу форму та лущаться. З часом, вони вскриваються та утворюються шершаві плями на шкірі, невеличкі, але з кірочками на поверхні.

 

Стригучий лишай у людини: лікування в Кривому РозіСтригучий лишай у людини: лікування в Кривому Розі

Стригучий лишай – заразне грибкове захворювання, що вражає шкіру, нігті або волосся. При ураженні волосяної частини голови утворюються округлі ділянки з рідким волоссям. Шкіра в цих зонах лущиться, і утворюються сірі лусочки. При ураженні шкіри ділянки тіла, з'являються чіткі світлі лускаті плями з яскраво-червоним контуром.

 

Туберкульоз шкіри – група захворювань, причиною яких є потрапляння бактерій туберкульозу в шкіру. Симптомами захворювань є висипання, наповнене жовтуватим желе, на обличчі. Згодом горбки збільшуються і зливаються. Після їх розсмоктування на шкірі залишаються рубці.

 

Фіброма шкіри – доброякісне новоутворення, що складається із сполучної тканини. За зовнішнім виглядом фіброма виглядає як щільне утворення кольору шкіри, з чіткими кордонами. Згодом, шкіра в області утворення може почати свербіти.

 

Фолікуліт – гнійно-запальний процес, що включає утворення щільної гнійної бульбашки, навколо волосяного стрижня. При дотику можуть виникати хворобливі відчуття.

 

Фолікулярний кератоз – шкірний висип, що формується з причини закупорки роговими пробками виходних отворів волосяних фолікулів. Нерідко проявляється волосяний кератоз під руками, на плечах і спині, на стегнах.

 

Фурункул – гнойничкове захворювання, в ході якого в шкіру потрапляє золотистий стафілокок і навколо волосяного фолікула і навколишньої тканини утворюється гостре гнійно-некротичне припухле запалення червоного кольору з нечіткими межами.

 

Короста – заразне захворювання, викликане зараженням шкіри коростяним кліщем. Захворювання супроводжує свербіж (який посилюється до вечора), одиничне висипання, і гнійничкові утворення, що виникають при розчісуванні.

 

Ектіма - глибока інфекція шкіри, що вражає як верхній, так і глибокий шар. Розвивається найчастіше в області гомілки, в кілька стадій: 1 – поява в'ялих гнійних бульбашок. 2 – перехід бульбашок в стадію гнійних виразок з червоною кіркою.

 

Еритема – інфекційне захворювання з почервонінням локальних ділянок шкіри, в результаті надмірного наповнення капілярів. При захворюванні спостерігається підвищення температури, слабкість, нездужання. В ході захворювання почервоніння можуть зникати на одній ділянці і з'являтися на інших. Залежно від зовнішніх проявів, розрізняють 8 типів захворювання.

 

Еритродермія – різні ураження шкірних покривів, які об'єднуються симптомами вираженого почервоніння шкіри з подальшим утворенням великих лусочок на ділянках. Серед симптомів захворювання: підвищення температури тіла, облисіння, ураження нігтів, відчуття стягнутості шкіри, свербіж.

 

Це далеко не весь список дерматологічних патологій, реакцій організму, хронічних захворювань шкіри. Ви можете помітити червоні точки на руках, підшкірні прищі на обличчі, білі плями на шкірі фото та назви яких додані до цього матеріалу. Але будь-який негативний прояв на поверхні шкіри, будь то комедони, папули, поверхневі новоутворення або яскраві червоні плями із свербінням та печінням – предмет діагностики у відділенні дерматології. Не рекомендуємо самостійно визначати захворювання та вибирати способи лікування!

 

Ми уважно відстежуємо запити потенційних відвідувачів нашого медичного центру та постійно реагуємо на них. Тому на сайті клініки ви можете бачити інтерв'ю лікарів, зокрема, відповіді на питання від дерматолога та дерматовенеролога, опис хвороб та методи їх лікування, пояснення технології апаратного лікування в дерматології, ін'єкційних методик терапії для відновлення шкіри. На даній сторінці, у статті про дерматологічні захворювання, де ми створили словник термінів дерматології з коротким описом, є список патологій шкіри. Також існує запит на візуальну складову.


Шкірні висипання – фото, грибкові хвороби шкіри у фотографіях, які бувають плями на шкірі – фотографії до та після лікування. І це лише частина з них. Люди хочуть самостійно ідентифікувати новоутворення, дерматологічні патології, висипання на шкірі, і фотографії допомагають це зробити. Ми даємо таку можливість та розміщуємо графіку у статтях – фотографії лишаю та стрептодермії, картинки ерозій та папул, фото вірусних уражень шкіри та дерматомікозів. При цьому обов'язково наголошуємо, що не можна без участі лікаря визначати захворювання та після цього шукати методи лікування в домашніх умовах. Хвороби шкіри підтверджує дерматолог, для чого у нашій клініці проводиться візуальний огляд, цифрова дерматоскопія, призначаються лабораторні аналізи, гістологія та додаткова апаратна діагностика. Тільки за результатами обстеження можна підтвердити діагноз та призначити лікування шкіри. В інших випадках будь-які втручання можуть бути надзвичайно небезпечними. Зокрема це стосується новоутворень, родимок, а також меланоми, базаліоми!

 

Лікування дерматологічних захворювань, Кривий Ріг

 

Діагностика та лікування еритродермії, фурункулів та акне на ФілатоваДіагностика та лікування еритродермії, фурункулів та акне на ФілатоваСьогодні це найпоширеніші шкірні захворювання, якими страждає багато людей. Фахівці Клініки Медітон не рекомендують відкладати лікування або пробувати позбутися проблем самостійно. Звертайтеся за вказаними контактами, приїжджайте на прийом лікаря-дерматолога, і вам буде надана професійна допомога. Якщо ви помітили білі або червоні плями на обличчі, рожеві шершаві плями на тілі, лущення шкіри на ліктях та колінах, відчуваєте свербіж та печіння шкіри, відразу телефонуйте. Хвороби шкіри у фотографіях не дають змоги точної самостійної діагностики!

 

Зверніть увагу:

Діагностика та лікування захворювань шкіри

Видалення новоутворень шкіри

Цифрова дерматоскопія: діагностика новоутворень

Поділитися