Експертне лікування фронтиту в Кривому Розі – ЛОР консультація, призначенняЕкспертне лікування фронтиту в Кривому Розі – ЛОР консультація, призначенняФронтальний синусит, лобовий синусит, запалення лобових пазух або просто фронтит – це запальний процес, що охоплює слизові оболонки лобових придаткових пазух носа. Характеризується захворювання складним перебігом – закладеність носа, біль у лобовій частці, сльозотеча та температура, а також має низку небезпечних ускладнень. Ми пропонуємо виключити такі ризики – лікування фронтиту у Кривому Розі: відділення отоларингології на Філатова!

 

Синусит лобових пазух – це запалення, що може протікати у кількох формах. Найбільш болюча та складна з них – фронтит. Це не стандартна застуда, реакція на алергени або переохолодження з подальшим нежитем та ускладненим диханням, почервонінням та сльозогінністю очей. Фронтальний синусит небезпечний і призводить до ускладнень. Найбільш явним є хронічний фронтит – коли патологія відновлюється з урахуванням сезонності чи інших внутрішніх та зовнішніх чинників. Інші наслідки фронтиту ведуть до ураження ЛОР-органів та розташованих поруч тканин. Тому важливо лікувати синусит лобової пазухи одразу після зміни власного стану. Послідовність дій доступна кожному – огляд у отоларинголога, комплексна діагностика, підтвердження лобного синуситу та лікування захворювання!

 

Класифікація фронтиту

 

Односторонній фронтальний синусит – правосторонній чи лівосторонній із залученням до запального процесу однієї пазухи, та двосторонній фронтит – комплексне запалення слизової лобових пазух!

 

• Гострий фронтит – раптовий розвиток на тлі інших запальних захворювань, впливу інфекцій та інших факторів. Стан виникає з відповідними симптомами, посилюється та розвивається, при своєчасному лікуванні запалення швидко минає, а симптоми поступово зникають;
• Хронічний фронтит – рецидиви хвороби на тлі змін погоди, сезонні загострення, через внутрішні захворювання та алергічні реакції, у разі неправильного або затягнутого лікування!

 

Форми фронтального синуситу – ексудативна, продуктивна, альтернативна та змішана форма фронтиту!

 

Види лобового синуситу – серозний та гнійний фронтит, вірусний та алергічний, травматичний, гіперпластичний, поліпозний, катаральний та змішаний!

 

Причини запалення лобових пазух та розвиток фронтиту

 

• Травми порожнини носа, попадання сторонніх предметів, глибокі механічні ушкодження;
• Викривлення носової перегородки з відповідними проблемами з диханням, відтоком повітря та природного слизу, а також аномалії розвитку частин носа;
Запалення аденоїдів та хронічне запалення піднебінних мигдалин. Гайморит і фронтит – досить міцна зв'язка, оскільки всі пазухи носа мають гарне сполучення між собою;
• Пухлини, поліпи, кісти, абсцеси слизових та тканин ЛОР органів;
• Перенесені грип та ГРВІ, інші інфекційні захворювання, банальне переохолодження організму, алергічні реакції, деякі стоматологічні захворювання, імунні розлади!

 

Основні збудники фронтиту – патогенні мікроорганізми. Виникає та розвивається фронтит із-за стрептококів, стафілококів, кишкової палички, псевдомонади, грибів кандида та аспергіл. Високою залишається можливість поширення інфекції та запального процесу на всі синуси. Завдяки їх сполученню та відсутності можливості швидкого видалення інфекційних агентів, розвиваються фронтит та етмоїдит, гайморит, інші хвороби в отоларингології!

 

Фактори ризику – алергія, перенесені інфекції, погана екологія та пересушене повітря, часте відвідування лазні, хронічні риніти, фізичні ушкодження!

 

Симптоми фронтиту – як проявляється лобний синусит

 

• Запалення лобових пазух викликає головний біль та запаморочення, болить лоб, біля носа, болить перенісся та очниці;
• Відчувається явне ускладнення носового дихання та нюху. Якщо фронтит із нежитем – гнійні та серозні виділення з носа. Якщо фронтит без нежиті – біль усередині носа, пересихання, біль у носоглотці;
• Можливе підвищення температури та невелика лихоманка, втрата концентрації, сонливий стан, ослаблення організму;
• Спостерігається припухлість очей – набряклість, почервоніння та сльозотеча, різі у кутку ока!

 

Симптоми хронічного фронтиту можуть відрізнятися – бути одиничними або комплексними, посилюватися або зникати. Тому, якщо у вас запалені лобні пазухи, болить перенісся та лоб, закладений ніс, печуть і сльозяться очі, а також підвищується температура – зверніться до лікаря!

 

Ускладнення фронтиту

 

Своєчасна діагностика та отримання призначень – шлях до швидкого одужання. Самостійне лікування фронтиту народними засобами в домашніх умовах, або із застосуванням неправильних препаратів та особистим впливом на курс терапії – шлях до хронізації процесу та можливих ускладнень!

 

Наслідки фронтиту у дітей та дорослих:
• Хронічні запальні ЛОР захворювання – тонзиліт, фарингіт та гайморит, синусит, отит. Одне з ускладнень фронтиту – сфеноїдит;
• Можливий розвиток погіршення нюху аж до повної втрати запахів;
• Менінгіт, абсцес мозку, сепсис;
• Погіршення зору, хронічна сльозотеча або пересихання очей, тромбоз вен очниці;
• Поліпи придаткових пазух, ураження лобового синуса – нориці, розвиток некрозу!

 

Діагностика фронтиту в отоларингології на Філатова

 

Основою первинного обстеження для встановлення запалення лобових пазух є огляд у отоларинголога, прощупування та простукування в надбрівній ділянці та лобній частці.

 

Для підтвердження діагнозу фронтит призначаються лабораторні аналізи та інструментальні дослідження:
• Алергопроби, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, дослідження відокремлюваного носа – мікрофлора та цитологія;
• Стандартна риноскопія, УЗД, рентген та КТ пазух носа та лобових пазух, ендоскопічне обстеження синусів!

 

Можливе направлення до інших профільних лікарів. Це терапевт, лікар алерголог, інфекціоніст, стоматолог, офтальмолог!

 

Лікування фронтиту у Кривому Розі

 

Ми розповіли, чим небезпечний фронтит. Тому ухвалити правильне рішення просто. Якщо почуваєтеся погано і передбачаєте фронтальний синусит, стан погіршується, у вас болить лоб і все важче дихати, важливо терміново розпочати лікування!

 

Терапія заснована на комплексі заходів для усунення запалення лобових пазух, зняття набряклості, відновлення нормального дихання та відтоку слизу. Препарати від фронтиту спрямовані й на придушення інфекції:
• Медикаментозна терапія – антибіотики від фронтиту для прямого впливу на інфекції, протизапальні та жарознижувальні, знеболювальні препарати. Також курс лікування фронтального синуситу передбачає вазоконстриктори для звуження судин та поліпшення дихання, антигістаміни проти алергії, деконгестанти – протинабрякові;
• Лікар направляє на процедури від фронтиту – інгаляції, УВЧ, лазеротерапія та електрофорез, можливі внутрішньогортанні вливання та промивання носа, дренування лобової пазухи, призначення для зміцнення імунітету та відновлення організму!

 
Лікування фронтиту та гаймориту на Філатова, лікування запалень ЛОР органівЛікування фронтиту та гаймориту на Філатова, лікування запалень ЛОР органівЗапалення лобових пазух – лікування фронтиту в Кривому Розі! Обстеження в отоларингології, лабораторний комплекс, призначення лікування, консультації профільних спеціалістів – отоларинголог, терапевт, алерголог, інфекціоніст. Запис по телефону: (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Лікування ЛОР захворювань

Лазерна вапоризація залишків гланд

Фотодинамічна терапія в отоларингології

Поділитися