Лікування скарлатини: прийом інфекціоніста у Кривому Розі на ФілатоваЛікування скарлатини: прийом інфекціоніста у Кривому Розі на ФілатоваСкарлатина – це гостре інфекційне захворювання, спровоковане зараженням стрептококом. Інфекція відрізняється ураженням носоглотки, верхніх дихальних шляхів та шкіри, подальший розвиток здатний негативно впливати на внутрішні органи та призводити до збоїв імунної системи. Рекомендуємо вже за перших ознак почати лікування скарлатини – Кривий Ріг, інфекційне відділення на Філатова.

 

Стрептококи здатні значним чином впливати на здоров'я та життя людини, викликаючи стрептококовий фарингіт, стрептококову ангіну, запалення мигдалин на тлі скарлатини, ендокардит, дерматологічні захворювання, патології у гінекології. Тому лікарі наголошують на необхідності термінового звернення за допомогою, якщо ви спостерігаєте симптоми скарлатин або інших інфекційних захворювань!

 

Принципово важливо не намагатися визначити скарлатину без участі лікаря, самостійно. Ми спеціально зібрали деякі запити, з якими люди звертаються до Інтернет-джерел для ідентифікації хвороби та спроб лікування скарлатини в домашніх умовах, початку вітамінотерапії або прийому антибіотиків від стрептококової ангіни. Зокрема, деякі з них:
• Що таке скарлатина, як лікувати інфекції горла вдома;
• Як проявляється стрептококовий фарингіт, які симптоми;
• Як починається стрептококова ангіна та скарлатина – різниця між захворюваннями;
Яка у дитини ангіна – стрептококова, фолікулярна чи лакунарна!

 

По-перше, деякі питання задані некоректно, а це означає, що знайти на них точну кваліфіковану відповідь неможливо. По-друге, діагностика інфекційних захворювань, ангіни, застуди та грипу – робота спеціаліста.

 

Важливо звернутися до інфекційного відділення, в окремих випадках записатися на прийом отоларинголога, щоб отримати відповідний діагноз і розпочати лікування. Тільки в такому випадку можна досягти позитивного результату, уникнувши хронізації хвороби та ускладнень скарлатин, ангіни, фарингіту, тонзиліту та ларингіту!

 

Патогенез скарлатини – зараження та розвиток

 

Стрептококова інфекція горла передається від людини до людини – від захворілої, а також вже здорової людини, яка раніше хворіла скарлатиною. Шлях зараження – повітряний та повітряно-краплинний. Можливе поширення інфекції при чханні та кашлі, близькому контакті. Також передається скарлатина контактно-побутовим шляхом через предмети побуту, спільні речі!

 

Стрептококова інфекція проникає в ротоглотку та дихальні шляхи. Сильний імунітет забезпечує стійкий захист та видалення патогенів, але у людей з поганою імунною системою починається запальний процес. Розмноження та життєдіяльність мікроорганізмів призводить до виділення токсинів у кров. Починається інтоксикація організму, виникає алергічна реакція, провокуюча відповідні симптоми, серед яких специфічний висип при скарлатині. Можлива дія на судини та серце, запалюються гланди, запалюються лімфатичні вузли.

 

Інкубаційний період при скарлатині – від 2 до 14 днів. Людина може бути заразна навіть через кілька місяців або років після успішного лікування!

 

Як розпізнати скарлатину, симптоми та ознаки

 

Ознаки скарлатини, симптоми інфекційного процесуОзнаки скарлатини, симптоми інфекційного процесуЗахворювання протікає у гострій формі. Часто, симптоми скарлатини у дітей та дорослих схожі:
Біль у горлі, складність ковтання, запалення та збільшення мигдалин;
• Підвищення температури, лихоманка, головний біль;
• Загальна слабкість організму, сонливість та апатичний стан;
• Біль та ломота у м'язах, можлива нудота та позиви до блювання;
• Виразний симптом скарлатини – дрібна червона висипка на обличчі та тілі, а також малиновий язик або полуничний язик, за відповідністю кольору!

 

Насамперед, запалюється і червоніє горло, на гландах з'являється наліт, підвищується температура, долає слабкість. Далі з'являється висип на обличчі та грудях, поступово висипання покривають все тіло. Шкіра свербить і лущиться, виникає висип при скарлатині в природних складках і на згинальних поверхнях. Для швидкої первинної діагностики лікареві достатньо оглянути рот пацієнта. Симптом скарлатини – малиновий язик зі збільшеними сосочками, які видно через наліт!

 

Діагностика скарлатини – інфекціоніст на Філатова

 

Скарлатина у дитини визначається швидко, вже за первинному огляді на прийомі педіатра, терапевта або інфекціоніста. Але діагноз необхідно підтвердити, тому що висипання при стрептококовій інфекції, як і інші симптоми, можуть нагадувати краснуху чи кір!

 

Лікар проводить огляд горла та огляд шкіри, збирає анамнез та вивчає карту пацієнта, вислуховує скарги. Далі видається направлення на клінічний аналіз крові. У разі ускладнень потрібна додаткова консультація кардіолога, ревматолога, нефролога. Рекомендується УЗД нирок та ехокардіографія серця, електрокардіограма!

 

Лікування скарлатини у Кривому Розі

 

Раннє звернення та швидкий початок лікування визначають результативність. Призначається антибактеріальна терапія для пригнічення стрептокока в горлі та недопущення поширення інфекції, жарознижувальні та антигістамінні препарати як симптоматичне лікування. Рекомендується полоскання для горла, збільшення кількості пиття, нормалізуюча дієта. В основі лікування скарлатини антибактеріальні та протизапальні препарати, протиалергічні, вітаміни та імуномодулятори, антисептики та ранозагоювальні для шкіри!

 

Ускладнення при скарлатині та стрептококу

 

Несвоєчасне лікування стрептококової інфекції ротоглотки, при її поширенні та ураженні організму, як і невідповідна терапія при самостійній діагностиці, можуть призвести до негативних наслідків!

 

Чим небезпечна скарлатина? Стрептокок викликає ряд специфічних ускладнень, що впливають на різні органи і системи життєдіяльності:
• Наслідки при захворюванні скарлатиною для шкіри та слизових оболонок: ангулярний хейліт, контагіозний молюск, імпетиго у дітей та дорослих, стрептодермія, атопічний дерматит;
• Ускладнення скарлатини на ЛОР-органи: хронічний стрептококовий тонзиліт і фарингіт, алергічні риніти, ангіни та неприємні симптоми, що відповідають захворюванням!

 

Нерідко, називають серед ускладнень стрептококової інфекції хвороби в гінекології, сепсис, ревматизм та ендокардит, постстрептококовий гломерулонефрит, менінгіт, бронхіт, гнійний лімфаденіт та інші захворювання. Але тут важлива нозологія, експертний підхід та думка фахівців щодо кожного індивідуального випадку!

 

Лікування скарлатини та стрептокока: аналізи, призначення інфекціоністаЛікування скарлатини та стрептокока: аналізи, призначення інфекціоністаСкарлатина, лікування у Кривому Розі – консультація інфекціоніста, лабораторні аналізи, направлення до інших вузькопрофільних спеціалістів у нашому медичному центрі, призначення лікування з урахуванням медичних протоколів. Телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Лікування застуди та герпесу на губах

Лікування паразитарних захворювань

Діагностика та лікування стафілокока

Поділитися