Постназальний затік, лікування drip-синдрому в Кривому Розі на ФілатоваПостназальний затік, лікування drip-синдрому в Кривому Розі на ФілатоваDrip-синдром або постназальний синдром – це запалення в носових пазухах та носоглотці, підвищене продукування слизу та стікання мокротиння по задній стінці горла в нижні відділи дихальної системи. Пропонуємо позбавитися проблеми швидко, вже при перших симптомах. Лікування постаназального синдрому у Кривому Розі, діагностика та призначення в отоларингології на Філатова.

 

Деякі медичні терміни та назви захворювань невідомі звичайним людям, хоч вони й стикаються з цією патологією і відчувають певний рівень дискомфорту. Один із прикладів – синдром постназального затікання або постназальний синдром, здатний серйозно зіпсувати життя. Тому при зверненні до лікаря важливо надати найбільш точні дані про власний стан, описати всі симптоми для можливості ідентифікації захворювання. Не соромтеся говорити просто і прямо, як є насправді. Серед звичайних і зрозумілих для фахівця ознак такі скарги: багато слизу в горлі, згустки в носоглотці, не відкашлюється, ніс закладений і болить горло, соплі в горлі на задній стінці, не можу відкашляти мокротиння, вранці потрібно довго прочищати горло і спльовувати…

 

Симптоми постназального затіку, ознаки

 

Запалення слизових носа та носоглотки здатне призвести до подібного стану. Але вищезазначені скарги не завжди відокремлені. Синдром постназального затікання супроводжується цілим симптомокомплексом, групою сигналів:
Складність дихання, скупчення слизу у горлі викликає хрипи, присутній виражений дискомфорт;
• Першіння в горлі, хрипота, печіння, бажання прокашлятися і позбутися мокроти в горлі;
• Відчуття кому у горлі, згустки слизу осідають на задній стінці;
• Осиплість голосу, складно говорити, пече у носоглотці;
• Слиз у горлі вранці погано відхаркується, від кашлю надірвано горло, біль та різі;
• Скупчення слизу в носоглотці та горлі вночі викликає хропіння, складно дихати;
• Періодичне покашлювання, настирливий свербіж у горлі!

 

Існують і інші симптоми, що супроводжують постназальний затік: головний біль, поганий сон, сльозотеча після тривалого кашлю, нервозність, підвищення температури, фарингіт.

 

Хронічний синдром постназального затіку є болісним для людини, досить неприємним та стомлюючим. Стан загострюється ситуативно та сезонно, затихає і знову дається взнаки, якщо проблема ігнорується. Самостійне лікування постназального синдрому в домашніх умовах не дає результатів. І це очевидно – неправильний підбір препаратів від запалення носоглотки, часте їх чергування та, найголовніше, спроба впливати безпосередньо на симптом, а не причину!

 

Ми пропонуємо індивідуальний підхід, уважне вивчення скарг та історії хвороби, аналіз обставин та реакцій організму, клінічний огляд та лабораторні дослідження для підтвердження синдрому, а також ідентифікації його причини. Клініка Медітон на Філатова, лікування постназального затіку у Кривому Розі: консультації отоларинголога, терапевта, алерголога та інфекціоніста!

 

Постназальний синдром, причини надлишкового слизу

 

Симптоми накопичення слизу в носоглотці, причини постназального затікуСимптоми накопичення слизу в носоглотці, причини постназального затікуІснує цілий список факторів розвитку стану та його загострення, ускладнення запального процесу в порожнині носа та носоглотці, чому виникає скупчення мокротиння на задній стінці з наступним стіканням слизу в горло та дихальні шляхи:
• Запалення гортані та носоглотки, а саме риніт та риносинусит, ларингіт, фарингіт, інфекційні процеси з відповідними симптомами та ускладненнями;
• Хронічні захворювання дихальних шляхів з постійною присутністю інфекційного вогнища та періодичними, сезонними чи ситуативними загостреннями, а також запалення легень та бронхів;
Хвороби травного тракту – виразка та гастрит, а також рефлюксна хвороба, внаслідок чого кислота зі шлунка піднімається у стравохід та горло, подразнює слизові!

 

Додаткові причини синдрому постназального затіку та мокротиння у носоглотці – алергічні реакції, аденоїдит, риніт, дефекти носової порожнини. Розглядати варто й зовнішні фактори впливу. Це екологія, шкідливі звички, механічні пошкодження слизових носа та горла, шкідлива їжа, препарати від гіпертонії, гормональні засоби, а якщо відзначається постназальний затік у дітей – потрапляння сторонніх предметів у переважному числі випадків!

 

Постназальний затік та кашель, затікання слизу в горло, відкашлювання та відхаркування згустків, першіння та печіння у горлі говорять про необхідність звернутися до лікаря. Як і банальні на перший погляд симптоми: коли ви відчуваєте слиз на задній стінці горла, але ніс не закладений, коли довго кашляєте вранці і відхаркуєте мокротиння, чомусь почали хропіти. Неприємні відчуття, дискомфорт і посилення стану можуть призвести до рішення самостійно вибрати і купити краплі від постназального синдрому, спрей від запалення в горлі та носі, таблетки від кашлю та поганого запаху з рота. Але найчастіше результатом стає хронізація процесу, алергічна реакція на медикаменти, пересушування та подразнення слизових, ряд інших ускладнень!

 

Постназальне затікання слизу, діагностика на Філатова

 

Якщо ви відчуваєте ком в горлі, у вас нав'язливий кашель і роздратування в носоглотці, відкашлюється слиз і відхаркуються згустки, не робіть поспішних рішень. У відділенні отоларингології на Філатова буде проведено комплексну діагностику для виявлення причини скупчення слизу в носоглотці та постназального затікання!

 

• Збір скарг та вивчення картки пацієнта, огляд горла та носа, риноскопія;
Призначення лабораторних аналізів: мазок з носа – назоцитограма або риноцитограма, цитологія та мікробіологічні дослідження, алерготести;
• Призначення інструментального обстеження: ларингоскопія, КТ, рентген;
• Направлення до інших профільних лікарів за необхідності: алерголог, терапевт, гастроентеролог, інфекціоніст.

 

Слиз на задній стінці горла, запалення носоглотки, першіння, печіння та подразнення, нежить, слиз у горлі та ускладнене дихання – ознаки, які у поєднанні з результатами лабораторної та інструментальної діагностики дозволяють точно встановити захворювання!

 

Постназальний затік, лікування у Кривому Розі

 

Виконується усунення патологічного процесу. Можливе призначення антигістамінних препаратів, антибіотиків та противірусних засобів, препаратів для підвищення імунітету, призначення терапії гастриту та рефлюксної хвороби, регуляції кислотності шлунка. Додатково прописується симптоматична терапія. Це протизапальні препарати, муколітики, засоби для сприяння виведення слизу.

 

Залежно від виявлених причин, лікар рекомендує процедури: внутрішньогортанні вливання для усунення інфекційних процесів, промивання придаткових пазух носа, промивання піднебінних мигдалин, видалення сторонніх предметів при виявленні таких, лазерна поліпотомія носа, фотодинамічна терапія ЛОР, лазерна вапоризація залишків гланд.

 

Надмірна кількість мокротиння в горлі та носоглотці, поганий запах, гній, соплі в горлі, сильний кашель вранці, хропіння, головний біль... Недостатньо прокашлятися, висморкатися і забути, оскільки проблема може стати хронічною. Потрібно лікувати постназальний затік відповідно до виявлених причин розвитку синдрому. Досягти хороших результатів можна!

 

Консультація отоларинголога, лікування постназального затікання в Кривому РозіКонсультація отоларинголога, лікування постназального затікання в Кривому РозіПостназальний синдром, лікування в Кривому Розі: усунення надлишкового слизу в носоглотці, терапія запального процесу, відновлення нормального дихання – вплив на причину з одночасним усуненням симптомів. Запис на прийом отоларинголога за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо прочитати:

Консультація терапевта на Філатова

Прийом інфекціоніста в Кривому Розі

Лабораторний комплекс Клініки Медітон

Поділитися