Лікування сухості піхви в Кривому Розі, відділення гінекологіїЛікування сухості піхви в Кривому Розі, відділення гінекологіїСухість піхви – це часта і неприємна жіноча проблема. Пов'язана недостатність вагінальної змазки з гормональними змінами та віком, але може мати й інші причини. У разі виявлення пропонуємо відвідати відділення гінекології на Філатова – лікування сухості піхви у Кривому Розі, лікування атрофічного вагініту та зниження кількості змазки!

 

Внаслідок впливу внутрішніх та зовнішніх факторів, серед яких екологія, емоційна обстановка, харчування, гормональні зміни, прийом певних медикаментів та вплив захворювань внутрішніх органів, жінка може зіткнутися з низкою неприємних симптомів. Це сухість у піхві, сухість і печіння вульви, біль під час статевого контакту, часті позиви до сечовипускання, лущення шкіри статевих органів та утворення мікротріщин статевих губ. У зв'язку з цим існує цілий список питань:
• Чому виникає сухість усередині піхви і відсутні або слабкі виділення;
• Чому відчувається свербіж усередині вагіни, сверблять статеві губи;
• Чому немає змазки під час сексу та боляче при контакті;
• Що таке атрофічний вагініт та сухий синдром, і який вплив має гормональний дисбаланс, гіпоестрогенія;
• Як лікувати сухість піхви – свічки та ванночки, медикаменти, мазі;
• Правильна гормональна терапія від атрофічного вульвовагініту, які свічки від сухості при менопаузі застосовувати;
• З чим пов'язана сухість статевих органів жінки, сухість та печіння у промежині.

 

Багато джерел стверджують, що сухість усередині піхви – це дефіцит естрогенів, вульвовагінальна атрофія, генітоуринарний менопаузальний синдром. Але загальний симптомокомплекс може вказувати і на низку інших захворювань, синдромів та станів. Тому у разі їх спостереження потрібна професійна діагностика, огляд та консультація гінеколога.

 

Сухість піхви та патогенез

 

У віці менопаузи більше 50-60% жінок можуть відчувати сухість статевих органів усередині та зовні як прояви вульвовагінальної атрофії. Через дефіцит естрогенів, слизова піхви стоншується, знижується кількість глікогену і порушується баланс мікрофлори піхви.

 

Зменшується кількість лактобацил та слабшає захист, і на фоні впливу патогенної флори розвивається ряд інфекційних та запальних захворювань жіночих статевих. Помітно знижується кровопостачання, приплив артеріальної крові, і дефіцит плазми сприяє посиленню вагінальної сухості.

 

Гіпоестрогенія забезпечує стабільний розвиток патологічного процесу, тому важливо своєчасно пройти обстеження та розпочати гормональну терапію при атрофічному кольпіті, лікування інших підтверджених захворювань для виключення небажаних наслідків та ускладнень!

 

Причини відсутності змазки та порушення любрикації

 

Причини вагінальної сухості та відсутності природної змазкиПричини вагінальної сухості та відсутності природної змазкиДефіцит естрогенів, гормональний збій, вік, припинення менструацій, фізіологічне порушення функцій яєчників – причини сухості тканин промежини. Також наголошуємо і на факторах ризику вагінальної сухості у молодих жінок. Це недавнє народження дитини, період грудного вигодовування та гіперпролактинемія, яка не пов'язана з лактацією. Можна помітити, що основи практично незмінні, і причина сухості піхви – гормональний збій, гормональна перебудова організму, безпосередньо вплив гормонів на жінку.

 

Необхідно відзначити, що сухість статевих органів у молодих жінок настає і через оваріальну недостатність, у разі припинення менструацій до 35 років. Спровокувати її можуть видалення яєчників та інші оперативні втручання, аутоімунні захворювання, хіміотерапія та генетичні мутації!

 

Додаткові симптоми при сухості піхви

 

• Відчуття сухості вульви та промежини, сухість біля анального отвору;
• Свербіж у паху, лущення шкіри зовнішніх статевих органів, хворобливі відчуття за рахунок виникнення мікротріщин та виразок;
Болісне сечовипускання, часті позиви, біль та дискомфорт під час сексу;
• Почервоніння статевих органів, набряклість, місцеве підвищення температури, відчуття печіння;
• Виділення крові під час сексу та після;
• Почастішання запальних захворювань жіночих статевих органів!

 

Діагностика сухості піхви в Клініці Медітон

 

Обстеження жінки, яка скаржиться на сухість піхви, складається з кількох етапів:
• Огляд на гінекологічному кріслі та відеокольпоскопія;
• Мікроскопія вагінального секрету, цитологія шийки матки;
• Аналіз ФСГ на фолікулостимулюючий гормон;
• рН-метрія вагінального виділення, аналізи на ЗПСШ;
УЗД органів малого тазу.

 

Аналізи та тести призначаються після огляду. Лабораторні та інструментальні дослідження є обов'язковими для підтвердження діагнозу. Тільки отримавши результати обстеження, гінеколог зможе відповісти на запитання: чим лікувати зниження кількості вагінальної змазки, які причини сухості піхви та слизової вульви, чому відчувається печіння в паху та інтимній зоні, як вплинув на відсутність змазки гормональний збій, які препарати необхідні для лікування атрофічного вагініту – свічки, ванночки, мазі, гормональна терапія, симптоматичні засоби!

 

Лікування синдрому сухості піхви в Кривому Розі

 

Застосовується консервативна терапія, ін'єкційна терапія, процедури та апаратне лікування сухості усередині піхви!

 

Залежно від встановлених причин, віку жінки, її загального стану та наявності інших захворювань, а також з огляду на побажання, терапія гормональна та негормональна. Найчастіше, це естрогенні місцеві препарати для адресної доставки з точковим впливом, здатні швидко придушити симптоми вагінальної атрофії. Також, це пом'якшувальні засоби – лосьйони, креми та мазі від вагінальної сухості, спеціальні препарати регуляції вологості слизових, лубриканти від нестачі змазки та для усунення сухості під час статевого акту!

 

Гінеколог може рекомендувати свічки від сухості та печіння, вагінальні ванночки. Хорошим варіантом комплексної терапії для підвищення ефекту є ін'єкції гіалуронової кислоти, плазмотерапія в гінекології, лазерне вагінальне омолодження.

 

Не варто лікувати сухість піхви народними засобами та в домашніх умовах, не розуміючи причини виникнення та розвитку синдрому. Причин дискомфорту і наслідків цього стану досить багато, і не завжди це стандартний рядовий випадок. Самостійна гормональна терапія небезпечна для здоров'я, а вибрані без участі лікаря свічки від сухості вагіни або інших симптомів, можуть викликати алергію. Необхідно обов'язково пройти обстеження, здати аналізи та визначити причину!

 

Сухість статевих органів та вагінальна атрофія – гінеколог на ФілатоваСухість статевих органів та вагінальна атрофія – гінеколог на ФілатоваСухість піхви, лікування у Кривому Розі – гінекологія на Філатова! Наші лікарі підтвердять діагноз і розкажуть, як лікувати атрофічний кольпіт та гормональні розлади, чим підмиватися при сухості інтимних органів, яких заходів профілактики вжити для унеможливлення дискомфорту. Телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:
Апаратне лікування в гінекології, Кривий Ріг

Аргоноплазмова коагуляція в гінекології на Філатова

Лазерне вульво-вагінальне омолодження

Поділитися