Профілактика гепатиту В, профілактика гепатиту С: рекомендації лікарівПрофілактика гепатиту В, профілактика гепатиту С: рекомендації лікарівОдин із матеріалів на сайті клініки докладно розповідає про класифікацію гепатитів, лікування вірусних захворювань печінки та токсичних гепатитів, а також можливі ускладнення. Сьогодні лікарі нашого медичного центру доповнять тему. Профілактика гепатиту В та С – Кривий Ріг, Клініка Медітон: основні заходи профілактики запалень печінки!

 

Запобігти гепатиту можна, дотримуючись простих правил. Перевага дотримання рекомендацій лікарів і в мінімізації шансів розвитку інших численних патологій печінки та хвороб шлунково-кишкового тракту в цілому. Це певна пропаганда здорового способу життя та зміни всього кількох звичок, що може позитивно позначитися на здоров'ї та довголітті людини!

 

Загальні заходи профілактики гепатитів

 

Гепатити значно ускладнюють життя людини, можуть вести до інвалідизації та смерті у разі ігнорування факту ураження одного з найважливіших органів життєзабезпечення. Крім негативних прогнозів, варто врахувати справді погане самопочуття. Ураження печінки вірусами та токсинами, інфекційно-запальні процеси, а також супутні захворювання, вражають гепатоцити та паренхіму печінки, клітини та структуру, завдяки чому орган втрачає можливість нормального функціонування. На основі розвитку захворювання, а також приєднання факторів інших хронічних патологій, людина погано харчується і спить, постійно втомлена і знервована, відчуває біль у правому підребер'ї, біль у шлунку та кишечнику. Додатково, присутній розлад травлення, напади нудоти і блювання, може підвищуватися температура, нерідко виникає гарячковий стан. Спостерігається жовтяничність шкіри, жовтяничність склер очей, свербіж і лущення шкіри... ураження печінки стає все більш значущим, наростають ризики фіброзу, цирозу печінки, раку печінки!

 

Виключити будь-який діагноз можна, як і наслідки вірусного або токсичного гепатиту при ранньому зверненні. Для діагностики та початку лікування печінки важливо своєчасно звернутися за допомогою, а для зниження ризиків захворіти – слідувати короткому списку рекомендацій!

 

• Вживання лише чистої води, кип'яченої води. Непідготовлену воду не можна пити, мити з її використанням продукти без подальшої термічної обробки. Хвороба Боткіна, профілактика гепатиту А – чиста вода, що пройшла кип'ятіння, оброблені продукти. Крім того, це також мінімізація ризику кишкових інфекцій;
• Обмеження контактів з біологічними рідинами у повсякденному та професійному житті – найкраща профілактика гепатиту В та С. Збудник захворювання може бути на зубній щітці, бритві, ножицях, пилці для нігтів, предметах гігієни, де могла залишитися мікроскопічна порція крові зараженої людини. Не можна використовувати чужі предмети гігієни;
• Профілактика гепатиту С та В також стосується медичних закладів. Важливо, щоб під час лікування зубів, хірургічних малоінвазивних операцій, уколів та ін'єкцій у маніпуляційному кабінеті лікарень та клінік використовувався лише одноразовий та стерильний інструмент, інвентар, витратні матеріали. Намагайтеся стежити за цим уважно, незважаючи на факт розуміння цих правил та канонів медичним персоналом;
• Попередження поширення вірусних гепатитів – завдання також працівників сфери послуг краси. Кожен майстер манікюрного салону, тату-студії або кабінету пірсингу повинен застосовувати стерильний інструмент, одноразові голки для кожного клієнта, проводити обробку приміщень та поверхонь, робочого обладнання, використовуючи стерилізатори, сухожари, ультрафіолетове опромінення, інше;
• Передаються вірусні гепатити через статевий контакт – інфікування під час сексу. Логічна профілактика гепатиту під час статевого контакту – контрацепція, виключення безладних статевих зв'язків;
• Допоможе уникнути зараження гепатитом вакцинація. Сьогодні можна зробити щеплення від гепатиту А та щеплення від гепатиту В. Більш детальна інформація доступна на консультації лікаря!

 

Це загальні правила, нескладні і досить формальні, яких легко дотримуватись. Крім того, вони допоможуть уникнути десятків захворювань шлунка, кишечника та жовчного міхура, отруєнь, інфікування ЗПСШ та дерматологічними захворюваннями!

 

Гепатит A профілактика хвороби Боткіна

 

• Вживання чистої, якісної води;
• Миття свіжих продуктів, правильне оброблення та готування з дотриманням температурних режимів;
• Обробка рук після відвідин транспорту, вулиці, магазинів, туалету;
• Дотримання стандартних правил особистої гігієни;
• Вакцинація від гепатиту А по можливості!

 

Гепатит B профілактика

 

• Обмеження шкідливих звичок, виключення вживання наркотичних засобів;
• Дотримання правил асептики вдома, в салонах краси, на території медичних закладів;
• Лише безпечні статеві контакти, контрацепція, мінімізація випадкових сексуальних зв'язків;
• Вакцинація проти гепатиту В для виключення ризиків!

 

Гепатит C профілактика

 

Особиста гігієна, обмеження використання чужих речей та предметів гігієни, обробки шкіри та нігтів. Мінімізація контактів з чужими біологічними рідинами, виключення незахищених статевих контактів та контрацепція, дотримання санітарних правил у лікарнях та поліклініках!

 

Щоб уберегти себе від вірусного гепатиту, токсичного гепатиту, ускладнень аутоімунного ураження печінки та стеатогепатозу, необхідно вчасно щеплюватися, вести здоровий спосіб життя, а також проходити профілактичні огляди для раннього виявлення патологічних процесів в організмі та їх своєчасного лікування!

 

Запалення печінки, вірусні гепатити – профілактика та захистЗапалення печінки, вірусні гепатити – профілактика та захистРекомендації з профілактики гепатитів у Кривому Розі – Клініка Медітон на Філатова! Терапевт, гастроентеролог, дерматовенеролог, інфекціоніст. Огляд, лабораторна діагностика та інструментальне обстеження, рекомендації щодо харчування та санітарно-гігієнічних норм, лікування вірусного гепатиту, призначення для лікування хронічного гепатиту печінки. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Консультація інфекціоніста

Консультація гастроентеролога

Прийом терапевта на Філатова

Поділитися