Токсичний, аутоімунний та вірусний гепатит: лікування у Кривому РозіТоксичний, аутоімунний та вірусний гепатит: лікування у Кривому РозіГепатит – це складне та небезпечне захворювання печінки запального характеру. Гострий чи хронічний гепатит розвивається на фоні інфекційного або аутоімунного процесу, після отруєння алкоголем і хімічними речовинами. При виявленні симптомів дуже важливо вчасно звернутися за допомогою фахівців. Пропонуємо експертне лікування гепатиту у Кривому Розі, медичний центр Клініка Медітон!

 

Гепатит – це загальний термін, визначаючий запалення печінки різної етіології, під впливом внутрішніх чи зовнішніх факторів. Розуміючи небезпеку захворювання, люди ставлять багато запитань, на які ми намагатимемося відповісти. Серед них такі:
• Що таке гепатит печінки, які існують види гепатитів та чим відрізняються;
• Чи заразний гепатит і як передається вірус гепатиту від людини до людини;
• Чим небезпечний гепатит, ускладнення захворювання, наскільки запалення печінки може погіршити якість життя;
• Як виявити вірус заздалегідь і які аналізи на гепатити потрібно здати для початку лікування;
• Які симптоми гепатиту та причини ураження печінки, на що звернути увагу для звернення до лікаря;
• Чи потрібно проводити профілактичне обстеження на гепатити, гепатози та інші хвороби печінки;
• Чи потрібне щеплення від гепатиту вакцинація від вірусного ураження печінки;
• Як проходить комплексна діагностика та скільки коштує лікування вірусного гепатиту;
• Хто призначає лікування хронічного гепатиту та ускладнень!

 

Це мала частина, лише кілька питань про захворювання печінки, але їх набагато більше. Тому рекомендуємо уважно поставитися до наступної інформації та запам'ятати, що при перших ознаках та симптомах, якщо почуваєтеся погано, спостерігаєте жовтушність, біль у животі, а також розлади травлення та загальну слабкість, потрібно терміново звернутися до лікаря для діагностики, підтвердження захворювання та початку лікування гепатита!

 

Вірус гепатиту передається фекально-оральним способом за умов серйозного порушення санітарних норм. Також, можливе зараження вірусним гепатитом через статевий контакт, передача від матері дитині, через застосування одного шприца з хворим, через заражену кров.

 

Варто пам'ятати, що збудники гепатитів В, С, D, G, SEN, TTV можуть потрапити в організм різними способами. Це їжа та вода, прямий контакт із хворим, через переливання крові та укол, під час лікування зубів або нанесення тату. Заражаються діти, чоловіки і жінки всіх вікових груп!

 

Види гепатитів, класифікація та загальні відомості

 

Гепатити А, В та С, класифікація запалення печінки, види захворюванняГепатити А, В та С, класифікація запалення печінки, види захворюванняГепатит А, інакше, хвороба Боткіна – це гостре захворювання печінки доброякісного характеру, але з активним ураженням гепатоцитів. Розрізняють гостру та підгостру форму, відповідно, жовтяничну та безжовтяничну. А також субклінічну форму гапатиту А з відсутністю проявів. Ознаки гепатиту A – біль у правому боці, пронос, нудота та блювання, підвищення температури та лихоманка, слабкість та біль у тілі, темна сеча, може зустрічатися жовтяничність!

 

Гепатит В, інакше, сироватковий гепатит – аутоімунне ураження печінки з прихованою фазою концентрації, накопичення інфекції, після чого проявляються клінічні симптоми гепатиту В. Вірус вражає печінку в гострому періоді, переходить у хронічну форму, веде до цирозу печінки. Ознаки гепатиту B – жовтяниця, загальне погане самопочуття, біль у суглобах та м'язах, нудота, напади блювання, головний біль та гарячковий стан, постійна тяжкість у правому підребер'ї. Можливий прояв гепатиту на шкірі – пожовтіння, як і пожовтіння склер очей!

 

Гепатит С – системна HCV-інфекція із зараженням через кров. Приводить до порушень клітин печінки, серйозного ураження, результатом якого може стати цироз та рак печінки. Ознаки вірусного гепатиту C – поганий сон та стомлюваність, загальний хворобливий стан, значне зниження працездатності, а також стандартні симптоми ураження печінки – біль у животі, темна сеча, блювання, загальна слабкість, поганий апетит!

 

Гепатит D чи, інакше, дельта гепатит – розвивається на фоні гепатиту Б, гострий стан із рідкісним переходом у хронічний процес. Ризик масивного, об'ємного ураження печінки. Симптоми гепатиту Д практично ідентичні іншим формам, але з тяжким перебігом. У разі невчасного лікування гепатиту, можливе ускладнення, аж до цирозу!

 

Гепатит Е – небезпечне інфекційне захворювання печінки, що вражає клітини та паренхіму. Фульмінантний гепатит у вагітних, розвиток якого рідкісний, але вкрай небезпечний, здатний протягом всього 2-14 днів призвести до некрозу, значного зменшення розміру органу. Також спостерігається гостра жовта атрофія при алкогольному гепатиті, при отруєнні ліками. Симптоми гепатиту E – підвищена температура, жовтушність шкіри та слизових, світлий кал і темна сеча, а також постійний біль у черевній порожнині, частіше, у правому підребер'ї!

 

Гепатит G – інфекційне ураження печінки вірусом HGV, небезпечне вторинним інфікуванням іншими вірусами. Можливий перехід у хронічну форму, цироз печінки. Ознаки гепатиту G – тяжкість в області шлунка, біль з правого боку, нудота, розлади травлення, прояв гепатиту на шкірі – свербіж, його посилення!

 

Аутоімунний, вірусний та токсичний гепатит печінки: діагностика та лікуванняАутоімунний, вірусний та токсичний гепатит печінки: діагностика та лікування• Токсичний гепатит є результатом впливу на організм та печінку безпосередньо, різних токсинів. Це можуть бути природні, побутові, органічні та неорганічні отрути, які проникають в організм при вживанні, через дихання чи шкіру – хімічні сполуки, лаки та фарби, хлор у воді, отруйні гриби. Медикаментозний гепатит – отруєння медикаментами, алкогольний гепатит – ураження печінки спиртними напоями. В результаті ситуативної або тривалої дії, токсичні гепатити згубно впливають на клітини печінки, структуру органу та загальну функціональність, можуть призвести до серйозного ураження, розвитку цирозу;
Аутоімунний гепатит печінки розвивається на фоні збою роботи власної імунної системи, яка виробляє антитіла. Є усі підстави впливу на даний процес гепатитів А, В і С, і навіть вірусу Епштейн-Барра та інших. Сприяють аутоімунному гепатиту запалення щитовидної залози та виразковий коліт, уражаються гепатоцити та залози секреції. Розвиток дуже швидкий, що призводить до печінкової недостатності та цирозу. У групі ризику захворювання на аутоімунний гепатит жінки різного віку, пацієнти з підвищеними амінотрансферазами та позитивними показниками АNА, які вживають алкоголь у великих кількостях;
Стеатогепатит – захворювання, що вражають людей із групи ризику: систематичне вживання алкоголю, неправильне харчування, цукровий діабет, ожиріння, безконтрольний прийом гормональних препаратів. Відбувається жирова трансформація печінки, жировий гепатоз – надмірне накопичення жиру, запалення паренхіми!

 

При обстеженні лікарі визначають не лише токсичний гепатит, аутоімунне ураження печінки або стеатогепатит. Також у пацієнтів виявляється променевий гепатит, інфаркт печінки, невстановлені або криптогенні ураження без фіброзу, із слабовираженим або помірним утворенням сполучної тканини, виражений фіброз та цироз. Навіть виключивши складні діагнози та серйозний вплив запального процесу, можна встановити, що кожен симптом негативно відбивається на якості життя людини. Тому, якщо почуваєте себе погано, і пов'язуєте стан із проявами уражень печінки, терміново пройдіть обстеження на гепатити, здайте аналізи та отримайте призначення!

 

Діагностика гепатиту печінки В та С на Філатова

 

• Огляд в кабінеті гастроентеролога, терапевта чи інфекціоніста, збір скарг, і у складних випадках – направлення до гепатолога;
Лабораторна діагностика – аналізи на вірусні гепатити: біохімія крові, печінковий профіль, тести білірубін та білкові фракції, аналіз сечі. Зокрема, обов'язковими є аналіз крові на гепатит HBsAg ІФА, аналіз на гепатит С HСV ІФА, або комплексні аналізи на гепатити HBsAg і HСV, ІФА;
• Лікарі призначають інструментальне обстеження печінки: рентген та сцинтиграфія, УЗД черевної порожнини, КТ та МРТ, ангіографія, фібросканування печінки, пункція та інші за потреби!

 

Діагностика печінки є важливою для підтвердження патологічного процесу, виявлення відхилень та стадії розвитку, а також ідентифікації причин гепатиту!

 

Лікування гепатиту у Кривому Розі.

 

Після отримання результатів діагностичних заходів лікарем розробляється схема лікування гепатиту. Призначаються противірусні препарати, спазмолітики та протизапальні, полівітамінні комплекси та холекінетики, гепатопротектори та інгібітори протеази, антибактеріальні препарати від гепатиту, дезінтоксикаційні засоби, дієтотерапія, режим сну та відпочинку, обмеження навантажень!

 

Лікування хронічного гепатиту С і В, які розвиваються на тлі аутоімунних реакцій, серцевих патологій, захворювань шлунково-кишкового тракту або токсичних факторів, важливо розпочати відразу. Необхідно звертати увагу на причини гепатиту, точково впливати на виявлені захворювання внутрішніх органів і систем комплексно, визначити для терапії відповідні противірусні!

 

Дієта, режим, прийом вітамінів, нормалізація роботи організму, спеціалізовані ліки від гепатиту – це коректний шлях до відновлення функцій печінки та задіяних органів, повернення людини до нормального, здорового життя. Не можна самостійно, без інструментальної та лабораторної діагностики визначити та лікувати вірусний гепатит, аутоімунне ураження печінки або стеатогепатит. Не жартуйте зі своїм життям, ускладнення запалення печінки дуже небезпечні!

 

Чи можна вилікувати гепатит печінки: консультація інфекціоністаЧи можна вилікувати гепатит печінки: консультація інфекціоністаЛікування хронічного гепатиту, Кривий Ріг, Клініка Медітон! Інфекціоніст, терапевт, гастроентеролог, комплексне обстеження при гепатиті В та С – аналізи та інструментальна діагностика, призначення, рекомендації щодо вакцинації від гепатитів. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Консультація інфекціоніста у Кривому Розі

Прийом терапевта, огляд та діагностика

Прийом гастроентеролога Клініки Медітон

Поділитися