Що робити, якщо йде кров з носа, як зупинити носову кровотечу?Що робити, якщо йде кров з носа, як зупинити носову кровотечу?Кров з носа після удару або іншої травматичної дії – цілком зрозуміле явище. Але яка причина носової кровотечі без такого впливу, і як зупинити кров з носа? Обстеження в Клініці Медітон, пошук причини та призначення, лікування носової кровотечі у Кривому Розі!

 

Епістакіс або кровотеча з носової порожнини – це факт, який протягом життя відзначають до 60-70% людей. До третини населення ніколи не переживають подібних випадків, але серед пацієнтів, які з ними стикаються, причини різноманітні.

 

Носова кровотеча у людини – це витікання крові з носової порожнини при пошкодженні судин, яких на слизових оболонках досить багато. У 92-95% людей відзначається передня кровотеча з носа, у решти – задня, коли джерелом епістакісу прийнято називати середній та задній відділ порожнини носа. Небезпечні сигнали, що позначають підвищений ризик – раптовість носової кровотечі, велика крововтрата, кров з піною або згустками, а також неможливість швидко зупинити напад!

 

Кровотеча з носа, причини епістакісу

 

Важливо розуміти, чому кров пішла носом, від цього залежатимуть подальші рішення та можливе лікування патологічного стану при його підтвердженні. Лікарі поділяють причини носової кровотечі у дітей та дорослих на дві групи!

 

Місцеві причини, залежність від процесів безпосередньо всередині носової порожнини:
• Травми носа, удари, а також травми слизової оболонки, коли подряпали всередині, пошкодили слизову оболонку носа при закапуванні від нежиті;
• Кров із носа у дітей при пошкодженні сторонніми предметами;
• Носова кровотеча після операцій чи лікувальних маніпуляцій;
• Дистрофічні зміни при атрофічному риніті;
• Пересихання слизової оболонки після засобів від нежиті, тріщини та ерозії;
• Запальні процеси та гіперемія при ринітах та синуситах;
• Сухе повітря, брудне повітря, алергічні реакції;
• Вплив хімічних подразників на слизові оболонки носа та дихальні шляхи;
• Одна з причин носової кровотечі – новоутворення: ангіоми, гранульоми, папіломи.

 

Загальні причини, залежність від патологічних станів органів та систем організму, а також зовнішніх факторів:
Серцево-судинні захворювання: кров із носа при тиску – гіпертонія, при атеросклерозі;
• Перегрів, підвищення температури тіла: носова кровотеча після сонячного удару, розвитку інфекційних захворювань;
• Необдуманий та неконтрольований прийом медичних препаратів: антикоагулянти, гормональна терапія, вітамінні комплекси, невідповідні засоби від нежитю чи алергії;
• Захворювання крові, порушення згортання крові, інтоксикації;
• Ендокринні порушення, хвороби нирок та печінки;
Гормональні порушення та гормональна перебудова організму: носова кровотеча у вагітних, кров із носа у підлітків;
• Фізична перенапруга, різкі зміни барометричного тиску: плавання, перельоти повітряним транспортом, альпінізм!

 

Причини носових кровотечПричини носових кровотечПеріодичність кровотеч із носа визначає ризики, рівень уваги до проблеми, необхідність термінового звернення за допомогою. Так, у людей виявляються одноразові носові кровотечі, рецидивні та звичні. Незалежно від частоти випадків, і якщо навіть розумієте причини, запишіться на прийом спеціаліста. Кров із носа при онкології, після видалення новоутворення або апаратного лікування ЛОР органів, носова кровотеча при тиску – також не норма, крім ситуативних та періодичних випадків. Якщо не можете зупинити кров із носа, а також відчуваєте головний біль, запаморочення, напади нудоти та блювання, спрагу та загальну слабкість, бачите мушки перед очима та помітили прискорений пульс, важливо відвідати медичний заклад, отримати першу допомогу та пройти обстеження!

 

Як зупинити кров із носа, перша допомога

 

• Потрібно заспокоїтись, сісти та прийняти зручне положення, нахилити голову трохи вперед;
• Дихати бажано за наступною схемою – вдих носом та видих ротом;
• Виконати тампонаду носа. Якщо кров йде через ліву ніздрю – вставити ватяну кульку або тампон у ліву ніздрю, якщо через праву – у праву. При сильній кровотечі з носа – в обидві ніздрі. Перед введенням тампона його потрібно злегка зволожити теплою водою;
• Крила носа легко притиснути до перегородки, поверх перенісся накласти холодний компрес;
• Чекати на зупинку кровотечі протягом 4-10 хвилин;
• Для видалення тампонів із носа, змочити їх водою піпеткою або шприцом;
• Якщо кров не вдалося зупинити, необхідно викликати швидку допомогу!

 

Не можна закидати голову назад, лягати, сморкатися, курити. Всі подібні дії можуть викликати зворотний ефект!

 

Діагностика носової кровотечі в Клініці Медітон

 

Спостерігаючи часті рецидиви, слід звернутися до лікаря. У нас приймають терапевт, сімейний лікар та отоларинголог, які можуть провести огляд, уточнити скарги, вивчити карту пацієнта та призначити інструментальне обстеження та лабораторні аналізи для підтвердження діагнозу!

 

• Проводиться візуальний огляд порожнин носа для встановлення причини: подряпини та інші травми слизової оболонки, сторонні предмети, набряклість, запалення, інше;
• Збір скарг пацієнта: нежить з кров'ю, кров із носа зі згустками, рецидивуючий епістакіс, часто кров йде з правої ніздрі, або тільки з лівої, чи болить голова, нудить;
• Проводиться вимірювання артеріального тиску, можливе прослуховування дихання та додатковий огляд у кабінеті лікаря;
• Призначається загальний аналіз крові, аналіз згортання – коагулограма, тест на протромбіновий час, дослідження системи гемостазу;
• При підозрі на патологічні процеси, якими спровокована кровотеча з носа, аналізи та інструментальне обстеження для їх підтвердження чи спростування!

 

Часто йде кров із носа, лікування у Кривому Розі.

 

У нашому медичному центрі лікарі допоможуть знайти відповіді на більшість питань: чому йде кров носом при підвищенні артеріального тиску, перша допомога та профілактика епістакісу, як зупинити носову кровотечу у дитини, і що робити, якщо випадки повторюються. Ми разом знайдемо рішення, визначимо захворювання та відстежуватимемо динаміку терапії для виключення рецидивів!

 

Важливою буде і постійна профілактика кровотечі з носа у вагітних, дітей, алергіків, які працюють на шкідливому виробництві, а також людей у незвичному, специфічному середовищі, наприклад, у разі виїзду в гори чи море!

 

Якщо травмували носову перегородку і йде кров з однієї ніздрі, отримали удар або подряпали слизову оболонку всередині, біжить кров з носа без зупинки або випадки повторюються, якщо ви не знаєте, як зупинити кров з носа і переживаєте про можливий рецидив, запишіться на обстеження в нашому медичному центрі!

 

Кров з носа? Лікування в Кривому Розі, Клініка МедітонКров з носа? Лікування в Кривому Розі, Клініка МедітонЛікування носової кровотечі в Кривому Розі, огляд та з'ясування причини, профілактика! Консультація педіатра та терапевта, отоларинголога, сімейного лікаря, при необхідності, запис на прийом інфекціоніста та алерголога. Інструментальне обстеження та лабораторні тести. Телефон Клініки Медітон: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо прочитати:

Кров із носа: огляд у ЛОР лікаря

Консультація терапевта Клініки Медітон

Лабораторний комплекс, аналізи

Поділитися