Лобкові воші, діагностика та лікування в Клініці МедітонЛобкові воші, діагностика та лікування в Клініці МедітонСвербіж у паху може вказувати відразу на кілька проблем, і однією з них є лобковий педикульоз. Фтиріаз неприємний, але також заразний, тому поставитися до питання ідентифікації захворювання та його лікування слід серйозно. Лобкові воші, лікування у Кривому Розі на Філатова та Поштовому у відділенні дерматовенерології Клініки Медітон!

 

Печіння в промежині, свербіж лобка, почервоніння шкіри та поява висипки на статевих органах часто вказують на низку захворювань чи набутих станів. Це дерматит, короста, кропив'янка, алергічна реакція, подразнення після гоління лобка, ЗПСШ, грибкові інфекції, але також лобкові воші – лобковий педикульоз. Самостійно підтвердити проблему практично неможливо. Тому ми рекомендуємо звернутися до дерматовенеролога, пройти огляд та здати аналізи, та вже за результатами обстеження отримати експертні призначення!

 

Фтиріаз – це венеричне захворювання шкіри, яке характеризується впливом паразитів. Лобкова воша – ектопаразит розміром всього 1-3 мм, що живиться кров'ю людини. Основне місце проживання лобкової воші – зона статевих органів, безпосередньо лобок, а також періанальна область. Іноді паразити виявляються у пахвах, у зоні живота, на грудях.

 

Лобкові воші передаються під час сексу, при тісному контакті тіл, через постільну та натільну білизну. Відомі випадки зараження лобковим педикульозом у громадських місцях – спортзали, лазні та сауни, басейни!

 

Симптоми фтиріазу, ознаки зараження лобковими вошами

 

Незважаючи на факт перетину симптомів лобкового педикульозу з ознаками ряду дерматологічних або венеричних захворювань, деякі з них є досить виразними:
• Свербить лобок, майже завжди присутній свербіж у промежині, оскільки живуть лобкові воші в генітально-анальній області;
• На шкірі виявляються укуси вошей – плями синього чи червоного кольору, невеликі сірі крапки;
• Іноді помітні великі почервоніння, пов'язані із роздряпами, самостійним механічним впливом на шкіру!

 

Важливо звернути увагу і на інші ознаки лобкових вошей, їх розвитку та розмноження в пахвинній області. Це подразнення шкіри, дрібні виразки, почервоніння, видимі паразити та їх яйця на волоссі лобка. Також можлива висипка, розвиток фолікуліту, більш значні гнійні пошкодження шкіри та геморагічні кірки у разі приєднання інфекційного процесу!

 

Воші на лобку у чоловіків або жінок можуть бути виявлені самостійно та підтверджені вже під час відвідування спеціаліста. І першим симптомом, який говорить про необхідність термінової консультації, є саме свербіж у паху, нав'язливе печіння. Звичайно, шкіра зовнішніх статевих органів свербить і в інших випадках, ситуативно, наприклад, коли пропотіли або в якості реакції на новий інтимний гель, мило. Але якщо сверблячка присутня протягом двох днів і більше, необхідно відвідати дерматовенеролога.

 

Діагностика лобкового педикульозу в Клініці Медітон

 

Паховий свербіж у жінки або чоловіка, у поєднанні з висипом, виділеннями, неприємним запахом і хворобливим сечовипусканням, може свідчити про розвиток дерматомікозу, генітального герпесу та інших статевих інфекцій, дерматиту, корости та інших захворювань та станів, залежно від симптомокомплексу. Самостійне визначення патологічного процесу та початок лікування в домашніх умовах, без отримання думки лікаря – найгірше рішення. Подібні дії ведуть до ускладнень, поширення захворювань, а також значного зниження ефективності терапії та підвищення рівня стійкості мікроорганізмів до наступного, вже коректно призначеного лікування. Щоб отримати позитивний результат, потрібна точна ідентифікація захворювання та призначення лікування фахівцем!

 

• Дерматовенеролог проводить візуальний огляд зон ураження, огляд шкіри та волосся під лупою;
• Може знадобитися дерматоскопія, мікроскопічний аналіз;
• У разі приєднання вторинних інфекцій або при підозрі на ЗПСШ, призначаються додаткові лабораторні аналізи, інструментальна діагностика!

 

Розширене обстеження необхідне для виключення низки дерматологічних захворювань, деякі симптоми яких можуть перетинатися. Якщо виявлено лобкові воші, лікування призначається одразу, з урахуванням результатів діагностичних заходів!

 

Лобкові воші, лікування у Кривому Розі

 

Свербіж статевих органів, розчіси та висипання, а також безпосередньо виявлення лобкових вошей говорять про необхідність початку термінового лікування для недопущення поширення, зараження інших людей. Терапія зводиться до застосування лише кількох зовнішніх препаратів, але можливі й інші рекомендації лікаря:
• Призначається спрей від лобкових вошей, шампуні, мазі від лобкового педикульозу, що мають нейротоксичну дію на паразитів;
• Також, спеціальні препарати для зняття свербіння, загоєння та відновлення шкіри;
• Залежно від діагнозу, дерматовенеролог може рекомендувати антигістамінні засоби!

 

Призначення можуть змінюватися в індивідуальному порядку, якщо підтверджена алергічна реакція, венеричні захворювання, вторинні інфекції шкіри та запальний процес. Можливо, необхідно буде вичісування гнид лобкових вошей спеціальним гребенем, або видалення волосся на лобку та на статевих органах. Також, потрібна часта зміна білизни, прання одягу та постілі при високих температурах, подальше прасування. Бажано привести на огляд і статевого партнера, щоб виключити у нього зараження лобковими вошами!

 

Лікування ефективне, і його результативність забезпечена сучасним підходом та протокольними медичними рішеннями. Препарати від фтиріазу застосовуються протягом декількох днів, і цього достатньо щоб повністю позбутися лобкових вошей. Свербіж статевих органів і лобка, висип на шкірі, почервоніння і загальний стан дискомфорту більше вас не турбуватимуть!


Лікування лобкового педикульозу у Кривому Розі, лікування фтиріазуЛікування лобкового педикульозу у Кривому Розі, лікування фтиріазуЛікування лобкового педикульозу на Філатова та Поштовому, прийом дерматовенеролога у Кривому Розі. Експертна діагностика дерматологічних захворювань та ЗПСШ у Клініці Медітон. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо прочитати:

Лікування педикульозу в Кривому Розі

Як швидко позбутися корости

Грибкові захворювання шкіри

Поділитися