Що робити, якщо зірвали родимку: лікування у Кривому РозіЩо робити, якщо зірвали родимку: лікування у Кривому РозіЩо робити, якщо здерли родимку, травмували новоутворення, зачепили замком чи ланцюжком та відірвали родимку? Перша рекомендація лікарів – не панікувати! І це правильно, адже у вас є можливість вчасно звернутися до лікаря, щоб уточнити ступінь ушкодження, і загалом, рівень небезпеки родимки. Для цього ми запрошуємо вас на прийом дерматолога-онколога у Кривому Розі на Поштовому, 52!

 

Травма родимки – стандартна проблема для людей із великою кількістю невусів на тілі. Залежно від виду, родимки можуть бути великими, виступати над поверхнею шкіри, а також локалізуватися в незручних місцях, де ризик впливу на них збільшений.

 

Сьогодні наші лікарі стикаються з цілим набором скарг:
• Зрізав родимку під час гоління, і тепер вона кровоточить і не гоїться;
• Родимка надірвана ланцюжком на шиї або замком сукні, блузи;
• Зірвано родимку на руці чи нозі під час роботи по дому чи ремонту, і рана була забруднена;
• Подряпали родимку, коли гуляли вулицею, були на дачі чи пікніку!

 

Перша допомога при пошкодженні родимки

 

Ми постійно отримуємо синці та садна, невеликі подряпини та порізи, навіть якщо дуже обережні. Умови роботи, стандартний побут, спортивні заняття та ігри з дітьми сприяють травматизації. Якщо людина пошкодила родимку, відірвала її або просто травмувала невус, незалежно від умови нанесення травми, важливо дотримуватися таких правил:
• Рану потрібно очистити, промити та просушити стерильною серветкою або бинтом;
• Місце пошкодження родимки обробити перекисом водню або антисептичними засобами;
• Накласти чисту стерильну пов'язку та закріпити її;
• Звернутися до лікаря для діагностики, дослідження рівня ризиків та отримання рекомендацій!

 

Відірвав родимку: які наслідки

 

Ускладнення при пошкодженні родимки можливі, але не варто приймати самостійних рішень щодо травми, очікуючи загоєння ранки та прояву наступних симптомів. Важливо розуміти, що можливі наступні шляхи розвитку:
• Відсутність проблем при травмі родимки. Якщо новоутворення доброякісне та пошкодження невуса було мінімальним, наприклад, легка подряпина по контуру або поверхні, надрив без тривалої кровотечі, зріз краю родимки. Тобто така травма може бути ідентична звичайному пошкодженню шкіри;
• Запалення рани після пошкодження родимки. Приєднання бактеріальної чи грибкової інфекції шкіри має всі шанси. Неправильна обробка рани або її відсутність, наявність дерматологічних захворювань, погані санітарні умови – фактори ризику. У майбутньому можливе нагноєння, поширення запального процесу;
• Переродження родимки. Невуси злоякісного характеру найпроблемніші. Їхнє пошкодження загрожує серйозними наслідками для здоров'я, незалежно від якості обробки шкіри після зрізу родимки або її надриву. Необхідна консультація для визначення можливості трансформації новоутворення або встановлення процесу озлоякіснення, а також раннього виявлення меланоми!

 

У будь-якому із зазначених випадків незмінним залишається факт – ви не знаєте, який рівень небезпеки родимки, злоякісна вона чи доброякісна, і не можете визначити візуально її характер, як і не маєте можливості припустити безпроблемне загоєння чи шанс розвитку інфекційного процесу. Тому, якщо новоутворення на шкірі пошкоджено, зверніться за консультацією дерматолога!

 

Діагностика травмованої родимки на Визволення

 

Наша клініка є найбільшим дерматологічним центром у Кривому Розі: 2 філії – Філатова та Поштовий, постійний прийом дерматолога, дерматолога-онколога та дерматовенеролога, запис на видалення новоутворення до дерматохірурга, консультації щодо відновлення шкіри від дерматокосметолога. Кожен пацієнт отримує кваліфіковану допомогу та експертні призначення після проведення комплексної діагностики!

 

• Дерматоонколог проводить візуальний огляд, вислуховує скарги, а також запитує карту пацієнта, якщо раніше проводилася діагностика шкіри, було складено карту родимок;
Виконується цифрова дерматоскопія, апаратне дослідження родимки для встановлення характеру новоутворення;
• Для підтвердження первинного діагнозу можуть бути призначені лабораторні тести, зокрема, виконано біопсію родимки та гістологічний аналіз!

 

Комплексне обстеження дозволяє вчасно виявити не лише ступінь ризику пошкодженої родимки, а й дослідити інші новоутворення, встановити поточні дерматологічні захворювання.

 

Чи потрібне видалення травмованої родимки

 

Рішення про видалення пошкодженого невуса ухвалюється за результатами дослідження. Після огляду та дерматоскопії, а також біопсії та гістології, дерматоонколог дає рекомендації, і може виконати видалення родимки радіохвилею або із застосуванням інших сучасних методик одразу, у спеціально обладнаному кабінеті медичного центру!

 

Якщо зрізали родимку, зірвали або надірвали її, невус травмовано або пошкоджено шкіру в безпосередній близькості від новоутворення, потрібна термінова консультація дерматолога-онколога, дерматолога, дерматохірурга. Рекомендується відвідування лікаря і у разі хворобливості родимок, зміни їх розмірів або форми, якщо родимка болить та кровоточить. Не менш важливо мінімум раз на рік проходити профілактичний огляд, навіть якщо немає жодних проблем, а у разі виявлення нестандартних процесів розвитку новоутворень – відвідування фахівця строго у призначений період для додаткового обстеження шкіри та відстеження динаміки!


Діагностика та лікування травмованої родимки у Клініці МедітонДіагностика та лікування травмованої родимки у Клініці МедітонДерматолог-онколог у Кривому Розі на Поштовому, пл. Визволення. Якщо поранили родимку, зрізали, пошкодили, травмували невус, подряпали або просто болісно зачепили новоутворення, дотримуйтесь наших рекомендацій і негайно звертайтеся до лікаря. Телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Дерматологічний центр на Поштовому

Лабораторний комплекс, аналізи

Цифрове дослідження шкіри

Поділитися