Лікування ліпоми в Кривому Розі, видалення жировиківЛікування ліпоми в Кривому Розі, видалення жировиківАтерома та ліпома – це поширені і добре відомі лікарям доброякісні утворення, які багато хто називає жировиками. Частіше, не викликають дискомфорту, але можуть зростати, запалюватися, є явним естетичним дефектом. Самостійно впливати на утворення не можна. Але якщо атерома чи ліпома непокоїть, необхідно звернутися до лікаря. Видалення ліпоми у Кривому Розі, прийом дерматохірурга та видалення жировиків з попередньою діагностикою!

 

На тілі людини можуть виникати різні новоутворення, які зовні схожі. Це міліуми – білі вугри на очах та обличчі, атероми на голові, ліпоми на обличчі та шиї, комедони. Побачивши в дзеркалі прищі на лобі, жировик на щоці або за вухом, людина переживає, у половині випадків – самостійно намагається їх усунути, і лише потім, якщо жировик запалюється та турбує, або після видавлювання прища занесена інфекція, звертається до лікаря.

 

Ми рекомендуємо діяти інакше, адже дуже важливо виключити проколювання, зріз, видавлювання та видалення новоутворень шкіри та підшкірної клітковини своїми руками. Мінімальною первинною проблемою є біль, далі – інфікування, запалення та нагноєння... але більш серйозний негатив – характер новоутворення, чи воно є доброякісним і чи не підлягає малігнізації – озлоякісненню, переродженню. Крім того, для лікування жировика, будь то атерома чи ліпома, важливо розуміти причини виникнення, зросту та розвитку, а також ефективні способи впливу. Це вже безпосередньо завдання фахівця – діагностика та лікування ліпоми, видалення жировика та рекомендації щодо догляду за шкірою після висічення або коагуляції!

 

Атерома та ліпома: питання-відповідь

 

Вирішили відразу відповісти на кілька важливих питань, які вважаємо важливими на цю тему:
Що таке атерома? Це кіста сальної залози, скупчення секрету. Утворюється практично на будь-якій ділянці тіла під шкірою. Атерома – невелике утворення, що спаяне зі шкірою, повільно росте, є наповненою капсулою, іноді запалюється і нагноюється;
• Що таке ліпома? Це утворення з жирової тканини, локальне її скупчення під шкірою. Ліпома – це доброякісна пухлина, м'яка та рухлива, з поступовим збільшенням, у разі невеликих розмірів виявляється лише при промацуванні. Не запалюється, не має схильності до нагноєння;
• Атерома та ліпома – різниця? Вона є, адже атерома – закупорена сальна залоза, капсула в товщі шкіри, а ліпома – це утворення з жирової тканини у підшкірно-жировій клітковині;
• Що таке жировики? Це ті самі утворення доброякісного характеру, об'єднана народна назва, яка є більш звичною. Але саме цей факт вносить корективи, адже далеко не кожен розуміє відмінності, і може ідентифікувати як жировик також міліуми, гнійні прищі під шкірою!

 

Давити прищі не можна! Видалення атероми своїми руками – не рекомендується! А видалення ліпоми в домашніх умовах – заборонено! Будь ласка, не забувайте про це, і при виявленні дерматологічних захворювань або новоутворень на поверхні шкіри, приходьте на консультацію дерматолога, відвідайте дерматоонколога або запишіться на прийом дерматохірурга – Поштовий, 52 та Філатова, 10. Видалення родимок, папілом та бородавок, як і видалення атероми або лікування ліпоми проводяться строго у стерильній обстановці медичного закладу, фахівцями вузького профілю!

 

Де локалізується ліпома на тілі

 

Утворення виявляється на різних ділянках. Візуально помітна ліпома на обличчі та біля очей, виявляється ліпома на голові під волоссям, на шиї та спині, ліпома в пахвах і паху, нерідко люди помічають ліпоми на статевих органах – практично в будь-якій області, де є відкладення жирової тканини!

 

Ознаки ліпоми, симптоми

 

Жировики на шиї та за вухами, ліпома на голові під волоссям: фотоЖировики на шиї та за вухами, ліпома на голові під волоссям: фотоНовоутворення безболісне, практично непомітне, частіше виявляється випадково. Жирові інкапсульовані відкладення рухливі в момент дотику, але не поширюються на інші тканини, хоча зі збільшенням можуть чинити на них тиск.

 

Форма ліпоми округла, буває і овальна, утворення поодинокі або множинні!

 

Ліпоми на обличчі, на руках і ногах, на шиї під волоссям виявляються швидше, тому що візуально помітні, або людина знаходить їх при дотику – жировик відчувається під пальцями. Складніше помітити утворення на спині, а також у пахвинній ділянці, наприклад, коли виникає ліпома на лобку та статевих органах. Звичайно, з урахуванням вступних даних та можливості пошуку інформації в мережі Інтернет, ви можете знайти, як виглядає жировик на фото, ліпома, атерома. Але в цей момент ви переконаєтеся, що фотографії ліпоми та інших новоутворень практично ідентичні, що знову підтверджує нашу думку про необхідність попередньо відвідати дерматолога.

 

Типологія ліпом, класифікація

 

У складі підшкірного новоутворення не тільки жир, а й інші тканини:
• Звичайні ліпоми – складаються лише з жирової тканини;
• Ангіоліпоми – додатково містять судини;
• Фіброліпоми – у структурі, окрім жиру, також сполучна фіброзна тканина!

 

Широка локалізація, розміри, погана помітність, глибоке розміщення, а також склад новоутворень вкотре доводять неможливість самостійної діагностики. Тому лікарі не рекомендують видалення ліпоми в домашніх умовах!

 

Діагностика ліпоми у Клініці Медітон

 

Виявити жировик на тілі можна самостійно, частіше, на дотик і цілком випадково. Але якщо це сталося, давити і намагатися проколоти шкіру, прикладати компреси до пухлинних утворень не варто. Правильне рішення – відвідування лікаря, огляд, діагностичні заходи, точне встановлення патології та підтвердження, а також, за необхідності, лікування, видалення ліпоми!

 

У нашій клініці приймає дерматолог, дерматовенеролог, дерматокосметолог, а також дерматолог-онколог та дерматохірург. Кожен із фахівців здатний виявити жирову пухлину. Для підтвердження проводиться огляд, пальпація новоутворення, збір анамнезу та скарг. У переважній кількості випадків цього достатньо. Але лікар може призначити додаткову лабораторну та інструментальну діагностику:
• Це біопсія ліпоми – забір зразка біоматеріалу, а також гістологія – аналіз структури клітин визначення типу утворення;
• Ультразвукова діагностика – для визначення форми, розміру, обсягу та інших характеристик доброякісної пухлини!

 

Видалення ліпоми у Кривому Розі

 

Лікування доброякісних підшкірних новоутворень найбільш часто зводиться до видалення. Якщо утворення невеликого розміру, не болить і не заважає, знаходиться в прихованому місці, операція не є обов'язковою або терміновою. Якщо виявлена та підтверджена ліпома на обличчі, на голові або шиї, або ліпома на статевих органах, частіше клієнт самостійно просить провести видалення через дискомфорт чи небажання спостерігати естетичний дефект!

 

Залежно від типу доброякісної пухлини, лікар призначає хірургічне висічення жировика через невеликий розріз скальпелем, з наступним накладенням швів, або рекомендує інші методики.

 

У нашому медичному центрі проводиться лікування ліпоми, видалення ліпоми радіохвилею. Це безпечна операція на шкірі, завдяки якій з одночасним видаленням ліпоми запаюються судини, виключається кровотеча та інфікування, рана швидко заживає!

 

Якщо вас турбує жировик на щоці або губі, ви знайшли невелику підшкірну грудочку під рукою або на спині, помічена ліпома на руці чи нозі, в паху, ми обов'язково вам допоможемо. Записуйтесь на прийом дерматохірурга на Поштовому, якщо операція вже призначена, або до дерматолога та дерматоонколога у разі потреби попередньої діагностики. У нас відкриті дерматологічні відділення на Філатова та пл. Визволення!


Електрокоагуляція ліпоми, видалення жировиків радіохвилеюЕлектрокоагуляція ліпоми, видалення жировиків радіохвилеюВидалення ліпоми в Кривому Розі, видалення жировиків на животі і спині, на голові і в пахвах. Швидко, впевнено та безпечно, після огляду лікаря та підтвердження діагнозу! Запис на прийом за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Видалення фіброми шкіри

Видалення кератоми радіохвилею

Видалення бородавок азотом

Поділитися