Контагіозний молюсок у дітей та дорослих, видалення на Філатова та ПоштовомуКонтагіозний молюсок у дітей та дорослих, видалення на Філатова та ПоштовомуКонтагіозний молюсок – це вірусне дерматологічне захворювання у дітей та дорослих. Інфекція вражає шкіру та передається через прямий контакт. Пропонуємо ефективне лікування контагіозного молюска у Кривому Розі, видалення контагіозного молюска на Філатова та Поштовому, у філіях Клініки Медітон!

 

Вірусне ураження шкіри не становить загрози здоров'ю, скоріше це естетичний дефект. Але контагіозний молюск передається контактним шляхом, побутовим та статевим шляхом від людини до людини, а також і всередині організму – по шкірі, через кровотік та лімфотік. Тому пацієнти віддають перевагу видаленню новоутворень для обмеження небезпеки поширення та зараження.

 

Визначити молюск на шкірі, фото якого наші лікарі представили на сайті, можна самостійно. Це висипання у вигляді вузликів, які зовні нагадують невеликий вдавлений гудзик або пупок людини, рожевого або шкірного кольору, до 2-10 мм у діаметрі. Можлива поява на ногах та руках, на боках та спині. Але частіше виявляється новоутворення на обличчі та шиї, на повіках та біля очей, контагіозний молюск на статевих органах, зокрема, на статевих губах та статевому члені, на сідницях.

 

При виявленні висипу на тілі людина здатна сама розпізнати захворювання завдяки опису та фотографіям. Але після цього важливо звернутися до дерматолога для обстеження, підтвердження діагнозу та призначень. Лікувати контагіозний молюск йодом, перекисом водню, іншими засобами та препаратами не рекомендується. Це може спричинити негативні наслідки, як і домашнє лікування інших дерматологічних захворювань!

 

Контагіозний молюск на шкірі, класифікація та форми

 

Висипання часто зникають через 6-12 місяців. У здорової людини безслідно, а от у людей з ослабленим імунітетом або хворих на СНІД, на шкірі залишаються сліди після молюска. Також можливі рецидиви.

 

Форми ДНК-вірусу:
• Типовий контагіозний молюск у дітей та дорослих локалізується в одній області. Це може бути молюск на обличчі чи шиї, окремо на тілі чи кінцівках;
• Генералізована форма молюска вражає декілька областей. Новоутворення вражають тулуб, руки та ноги, статеві органи;
• Ускладнений контагіозний молюск у ВІЛ-інфікованих або людей з поганим імунітетом і рядом хронічних захворювань може супроводжуватися вторинними інфекціями, стрептококовими та стафілококовими.

 

Симптоми контагіозного молюска

 

Висипання дрібні, іноді практично непомітні. Це округлі вузлики до 1-2 мм, рідше до 8-10 мм. Спочатку, твердіші, але згодом розм'якшуються, мають усередині вміст.

 

Вузликовий висип болісний, чутливий на дотик. Відзначається свербіж шкіри в районі локалізації. При пошкодженні – почервоніння, місцеве підвищення температури, запалення у разі занесення інфекції, а також низка відповідних додаткових симптомів!

 

• Контагіозний молюск у дітей – пахви, складки шкіри, обличчя та волосиста частина голови, новоутворення на руках та ногах;
• Контагіозний молюск у дорослих – статеві органи, пахви, тулуб!

 

Вірус шкіри передається при контакті, через рушники та предмети побуту, поширюється по тілу у зв'язку з механічними пошкодженнями, наприклад, коли людина чухає область виникнення висипу або є тертя. Займати більші області може контагіозний молюск на лобку, у пахвах і на обличчі після гоління, при порушенні вірусного осередку. Також поширюються й інші вірусні захворювання шкіри, наприклад, папіломи!

 

Діагностика контагіозного молюска на Поштовому та Філатова

 

Достатньо візуального огляду для ідентифікації захворювання. Дерматолог або дерматовенеролог нашої клініки, як і дерматохірург чи дерматокосметолог, можуть визначити шкірний молюсок на первинному прийомі. Підтверджується діагноз під час цифрової дерматоскопії, коли виконується апаратне мікроскопічне обстеження шкіри.

 

Також можуть бути призначені лабораторні дослідження – вивчення вмісту новоутворення, та вкрай рідко – біопсія та гістологічний аналіз. При частих рецидивах інфекцій шкіри, якщо на руках і ногах, а також обличчі та шиї з'являються висипання, новоутворення, прищі та плями, важливо пройти обстеження, вивчити захисну функцію організму. Призначають загальний аналіз крові, тест на цукор, розширену імунограму.

 

Лікування контагіозного молюска, видалення у Кривому Розі

 

Медикаментозна терапія чи видалення контагіозного молюска не є обов'язковими, але можуть бути рекомендовані з урахуванням індивідуальних особливостей. Причини видалення молюска у здорової людини із сильним імунітетом – виключення видимого дефекту шкіри та ризику передачі вірусу, зараження оточуючих!

 

Застосування місцевих препаратів має низьку доказову базу, тому, у разі потреби, може бути призначене механічне видалення контагіозного молюска, видалення радіохвилею або рідким азотом. Але з кількома обмеженнями!

 

Видалення молюска шкіри у дітей – механічне, щоб мінімізувати критичну дію на епідерміс високих або низьких температур, які використовуються в радіохвильовій дерматохірургії та кріодеструкції. Якщо необхідно видалити контагіозний молюск у дорослого чоловіка чи жінки, метод обирається загальним обговоренням, а також визначається можливостями медичного закладу!

 

Якщо на прийомі педіатра, дерматолога або дерматовенеролога висип виявлено у дитини, крім видалення може бути рекомендована імунотерапія, дієта, спеціальні засоби відновлення шкіри та боротьби з вторинними інфекціями.

 

Якщо при обстеженні чоловіка чи жінки виявлено контагіозний молюск у паху та на лобку, на шкірі статевих органів, важливо пройти загальне обстеження на захворювання ІПСШ. Причина в поширенні вірусу статевим шляхом, тому необхідно підтвердити або виключити інші венеричні захворювання!


Лікування контагіозного молюску в Кривому Розі, Клініка МедітонЛікування контагіозного молюску в Кривому Розі, Клініка МедітонКонтагіозний молюск, видалення в Кривому Розі. Прийом дерматовенеролога, дерматолога та дерматохірурга, діагностика та лікування новоутворень, бактеріальних та вірусних уражень шкіри. Телефон для запису (098) 530-60-40!

 

Додаткові матеріали:

Лікування та видалення міліумів

Видалення плоских бородавок

Видалення кератоми радіохвилею

Поділитися