Першіння в горлі: лікування в Кривому РозіПершіння в горлі: лікування в Кривому РозіПершіння в горлі – це неприємний симптом відразу декількох захворювань, та ознака запального процесу. Стан може бути погіршений кашлем і температурою, часто збільшуються лімфатичні вузли. Рекомендуємо звернутися до лікаря у перші дні після появи цього відчуття. Консультація отоларинголога при першенні у горлі, лікування у Кривому Розі на Філатова!

 

Пацієнти по-різному характеризують симптом, і причиною цьому різна етіологія, наявність інфекційного процесу, сезонне загострення захворювань або рецидив. Також, ускладнення після хвороб горла та легень, застуди та грипу, або наслідки коронавірусної інфекції. Варто відзначити, що відрізняються безпосередньо скарги: першіння в горлі і сухий кашель, дере горло і осиплість голосу, лоскоче в горлі і боляче ковтати. Тому важливо точно встановити причину симптомокомплексу, підтвердити захворювання та почати лікування першіння в горлі та безпосередньо ідентифікованої патології, для чого ми рекомендуємо вчасно записатися на прийом ЛОРа на Філатова!

 

Що таке першіння у горлі

 

Це не фактичне захворювання, а симптом, який, залежно від індивідуальної картини, може проявлятися самостійно, у комплексі з іншими симптомами, а також дещо відрізнятися. У деяких пацієнтів він нагадує свербіж у горлі, сухість та різі, в інших – роздратування у горлі та поколювання, неможливість прокашлятися, при цьому щипає у горлі, пече. Дані відчуття безпосередньо пов'язані з подразненням рецепторів слизової глотки, які одночасно відповідають і за болючі відчуття. Навіть мінімальне їх збудження, чинником чого є запалення з множинних причин, призводить до покашлювання, свербіння, поколювання, першіння. Важливо точно встановити причини стану, адже симптом може означати не лише фарингіт чи ГРВІ. Часто діагностується алергія, гастроезофагіт, наявність вузлів щитовидної залози!

 

Причини першіння у горлі

 

Огляд у кабінеті отоларинголога, лабораторні аналізи та інструментальна діагностика допоможуть встановити захворювання та його причини, завдяки чому буде призначено правильне лікування!
• Горло першить, болить, сухий кашель, пече та свербить – алергія на пилок рослин, цвітіння, пил. Часто це саме сезонна алергічна реакція, додатковими ознаками якої може бути постійний кашель, складність носового дихання, сльозоточивість, головні болі, поганий сон;
• У горлі пече, хочеться кашляти, поколює – реакція на дратівливі фактори харчування. Провокувати їх можуть кислі та гострі продукти, консервація – соління та соки, а також шкідливі звички – алкоголь, куріння тютюну та кальяну;
• Першіння в горлі та ком у горлі, важко дихати та боляче ковтати – реакція на медикаменти, лікарські засоби, вітаміни та БАДи;
• Горло першить, пече, гіркий присмак у роті або кисла відрижка, печія – гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, коли вміст із порожнини шлунка потрапляє у стравохід та горло, дратує слизові кислим середовищем. Ті ж симптоми можуть бути присутніми у разі розвитку деяких інших захворювань ШКТ – виразкова хвороба, запалення жовчного міхура, хронічний гастрит;
• Першіння у горлі під час вагітності – причина у гормональній перебудові, яка впливає на роботу слизових, секрецію, функціональність травної системи;
• Горло першить, пече, кашель сухий і частий, дере в горлі – фарингіт, тонзиліт та деякі інші ЛОР-захворювання. Саме з цієї причини пацієнту з подібною симптоматикою варто звернутися до отоларинголога, який, у разі спростування наявності патологій у цій галузі медицини, направить на аналізи, УЗД, огляд інших профільних фахівців;
• Дряпає в горлі, поколює, закладений ніс – риніт, назофарингіт, застуда, грип, вірусні захворювання з відповідними симптомами. Потрібна діагностика для встановлення причини!

 

Серед захворювань, які здатні викликати першіння та свербіж у горлі – ангіна та інші бактеріальні інфекції, спровоковані стафілококами та стрептококами, а також вірусні інфекції, грибок горла. Враховувати варто сезонні загострення хронічних патологій, стандартні захворювання осені та зими. Це грип, застуда, інші ГРЗ та ГРВІ, при яких спостерігається подразнення у горлі та запалення. Серед причин фахівцями виділяється дегідратація організму, коли пересихає слизова оболонка глотки, професійні захворювання із серйозним навантаженням на голосові зв'язки у дикторів та співаків, а також невроз глотки, спровокований порушенням глоткової іннервації!

 

Також слід пам'ятати, що першіння і свербіж у горлі, болючі відчуття і почуття поколювання можуть викликати не тільки застуда і фарингіт, або алергія на певний продукт. Лікарі діагностують і складніші захворювання, пов'язані з подібним симптомокомплексом. Це утворення вузлів у щитовидній залозі, порушення секреторних функцій, цукровий діабет, новоутворення в горлі та пухлинні процеси, синдром подразненого кишечника, остеохондроз та грижі міжхребцевих дисків!

 

Чому першить у горлі, діагностика в Клініці Медітон

 

Можна звернутися до терапевта, алерголога, інфекціоніста, отоларинголога для фіксування картини хвороби, факторів її перебігу, збору скарг та вивчення картки пацієнта. Після огляду та отримання первинних висновків призначається додаткове обстеження за наявності подібних вимог. Якщо необхідно підтвердження захворювання або проводиться диференціальна діагностика для відсіювання сторонніх діагнозів, лікарі призначають алергопроби, лабораторні аналізи крові та сечі, біохімічний комплекс, аналіз на гормони, печінковий профіль, аналіз мокротиння. Застосовується інструментальна діагностика, а у разі підозри на патології ШКТ та більш складні захворювання – ультразвукова діагностика, КТ, рентгенографія, МРТ!

 

Першить горло: лікування у Кривому Розі

 

Лікування призначається суворо з урахуванням діагнозу. Терапія відповідає індивідуальному стану пацієнта, а також встановленим причинам виникнення першіння та доповнюючих симптомів. Залежно від результатів діагностики, лікар може призначити антигістамінні засоби, препарати для лікування запалення горла та глотки, антибактеріальні та противірусні препарати, а також симптоматичну та відновну терапію!


Першить у горлі? Консультація ЛОРа, інфекціоніста, алерголога на ФілатоваПершить у горлі? Консультація ЛОРа, інфекціоніста, алерголога на ФілатоваЗапис на прийом отоларинголога на Філатова, консультація інфекціоніста, алерголога та терапевта, лабораторія та УЗД у філіях Клініки Медітон. Якщо у вас першіння в горлі, сухий кашель та утруднене дихання, звертайтеся за допомогою. Довідки за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Цікаві статті:

Лікування ларингіту у дітей та дорослих

Порушення носового дихання

Діагностика та лікування кашлю

Поділитися