Лікування аритмії в кардіології Клініки Медітон, консультації та призначенняЛікування аритмії в кардіології Клініки Медітон, консультації та призначенняАритмія – це аномальний ритм серця, порушення ритмічності та частоти серцебиття. Подібний патологічний стан вважається досить небезпечним, тому фахівці рекомендують терміново звернутися за допомогою при спостереженні збоїв нормального синусового ритму серця. Лікування аритмії у Кривому Розі – консультація кардіолога на Філатова.

 

Аритмія – це порушення скорочень серця, тимчасове, систематичне або постійне, коли відхилення не асоціюється з правильним синусовим ритмом у 60-90 ударів серця на хвилину. Є винятки зі стандарту і вони можуть відповідати правилам змін інтервалу між стартом двох сусідніх серцевих циклів – варіабельність ритму. Подібні явища фахівці називають нормою, як і знижену чи підвищену частоту серцебиття у спортсменів. Але значні відмінності циклу збудження та скорочення міокарда, ритмічності та безпосередньо частоти ударів серця повинні викликати побоювання у людини. Тим більше, якщо стан часто повторюється, пов'язується з певною поведінкою, фізичною активністю, прийомом ліків та іншими факторами впливу, чи необґрунтовано для людини!

 

Перше і найбільш правильне рішення для лікування аритмії – консультація кардіолога. Форуми, статті, поради та рекомендації друзів – лише для ознайомлення. Щоб покращити здоров'я та відновити серцевий ритм, виправити нерівний пульс, уникнути погіршення стану та ускладнень, важливо вчасно звернутися до фахівця!

 

Чому проявляється аритмія серця – причини збою серцебиття

 

Захворювання серця та патології серцево-судинної системи: кардіоміопатія, міокардит, ішемія, вроджені вади серця, кардіосклероз, а також травми серця, післяопераційні стани та перенесені інфаркти міокарда;
• Часті стреси, розвиток вегето-судинної дистонії, серйозні неврологічні порушення;
• Постійна фізична втома, складна робота на підприємстві, ненормований графік сну та відпочинку, тяжкі фізичні навантаження;
• Інфекційні захворювання, отруєння продуктами та алкоголем, шкідливі звички та погане харчування;
• Порушення обміну речовин, патології ендокринної системи, дисбаланс мікроелементів, зокрема калію та магнію, а також кальцію та натрію.

 

Певні захворювання серця прямо впливають на стан серцевого м'яза, внаслідок чого може значно постраждати провідна система серця з подальшим ураженням синусового вузла. Зовнішні чинники впливають не менш негативно, і можуть призвести до ситуативних збоїв, дефектів серцевого м'яза з обгрунтованими порушеннями функції. Необхідно бути уважним до власного здоров'я, якщо синусова аритмія проявляється дедалі частіше. Найбільше це стосується людей, які мають перехресні підстави порушення ритму серця. Наприклад, в анамнезі хронічне захворювання серця та порушений режим харчування, коли є захворювання щитовидки та постійні навантаження у спорті, у людини неврологічні порушення та часті стреси на роботі або погіршують стан пов'язані патології – аритмія та гіпертонія.

 

Симптоми серцевої аритмії, ознаки аномального ритму серця

 

• Прискорене серцебиття, ком в горлі, чути стукіт серця у вухах і шиї, пульсують лімфатичні вузли, відчувається трепет у грудях, тремтіння в грудях, стан схожий на гарячковий;
• Серце колотиться, затихає, ритм серцебиття чути чітко, відчувається пульсація не тільки в шиї та скронях, але іноді в животі. Є шум у вухах, шипіння, незрозумілі звуки, пульсують і німіють пальці;
• Проявляється аритмія болем у грудях, що віддає під ключицю, у спину та шию, болить за грудиною, бувають коліки в грудях. На тлі даного стану важко дихати, виникає нервозність, панічні атаки;
• Дихання уривчасте, часте, шумне і з хрипами, аритмія супроводжується задишкою, проступає холодний піт!

 

Набір супроводжуючих симптомів не дає заснути, через що проявляється слабкість, розсіяність уваги, сонливість, головний біль. При ходьбі похитує, можлива нудота, переднепритомні стани!

 

Порушення ритму серця: перші симптоми аритмії за збою пульсаПорушення ритму серця: перші симптоми аритмії за збою пульсаЛюди з аритмією відчувають цілі симптомокомплекси, які згодом стають звичними. Але не варто допускати цього, адже своєчасне обстеження у кардіолога та постановка діагнозу – шлях до ефективного лікування, відновлення серцевого ритму та здоров'я загалом. Якщо ігнорувати ознаки захворювання, намагатися перенести його на ногах без спеціалізованої допомоги, та навмання пити пігулки від аритмії, можливі справді негативні наслідки. Аритмія смертельна? Ні, якщо приділити час здоров'ю. У випадку, коли людина байдужа і нехтує звичайними правилами життя, можливий розвиток серцевої недостатності, напади стенокардії, а також набряк легень та зупинка серця. Прийміть правильне рішення!

 

Види аритмії та симптоми

 

• Миготлива аритмія або мерехтіння передсердь – більш часті та хаотичні скорочення передсердь стосовно ритму шлуночків. Причини миготливої аритмії – патології в ендокринології, ішемічна хвороба серця, стенокардія, підвищений тиск. Супроводжується миготлива аритмія потемнінням в очах і слабкістю, порушенням свідомості та переднепритомними станами, проявляється підвищена пітливість;
• Синусова аритмія – збій у роботі основного імпульсного органу, чому характерне чергування більш частого ритму серцебиття із уповільненим, виражені перерви в ударах серця. Якщо порушення відзначається в циклі дихання, на вдиху та видиху – дихальна аритмія. Розвивається на фоні інфекційних захворювань, цукрового діабету, бронхіту та астми, є наслідком ішемії та кардіоміопатії, ВСД. Часто супроводжують аритмію збої дихання, запаморочення та слабкість;
• Тремтіння передсердь – патологічно прискорений серцевий ритм, аж до 200-300 і більше імпульсів. Синдром розвивається внаслідок вроджених вад серця, ішемічної хвороби, на тлі гіпертиреозу, шкідливих звичок. Супроводжується задишкою, слабкістю, вираженим дискомфортом у грудях!

 

Діагностується синусова тахікардія та синусова брадикардія, тобто, значне підвищення частоти ударів серця або її зниження, понад 90 ударів та близько 55 ударів, відповідно. Також екстрасистолія, пароксизмальна тахікардія, АВ блокада серця, атріовентрикулярна вузлова реципрокна тахікардія, фібриляція шлуночків. Будь-який з цих станів небезпечний для здоров'я, тому при перших нападах, коли відчувається збій серцебиття, дискомфорт і біль у грудях, а також ряд раніше описаних симптомів, терміново зверніться до кардіолога. Рекомендуємо також проходити обстеження після 35-40 років, якщо все частіше відчуваєте порушення пульсу, задишку, тяжкість дихання, у вас одночасно підвищений тиск та аритмія, поєднані екстрасистолія та шум у вухах, пульсація у скронях!

 

Діагностика аритмії у відділенні кардіології на Філатова

 

• Огляд пацієнта, збір скарг, вивчення картки;
• Прослуховування серця, вимір пульсу;
• Призначення біохімії крові та додаткових лабораторних досліджень;
• Призначення кардіограми зі стрес-тестом, УЗД серця, КТ та МРТ!

 

Повний цикл діагностичних заходів значно підвищує шанс точного визначення захворювання та призначення відповідної терапії. Для обстеження серця при аритмії або припущенні порушення сили, послідовності та частоти ударів серця, необхідно всього 30 хвилин. Це огляд, збір скарг та кардіограма. Якщо випадок стандартний, лікування аритмії буде призначено одразу. При підозрі на більш складний патологічний процес, необхідно буде пройти повне обстеження. Це вже трохи більше часу, але вкрай важливо для збереження здоров'я!

 

Лікування аритмії у Кривому Розі

 

Консультація кардіолога необхідна для визначення патологічного стану, виду серцево-судинного захворювання, його фази та рівня розвитку, наявності інших супутніх хвороб, що впливають на організм та самопочуття пацієнта. Після завершення лабораторної та інструментальної діагностики серця, призначається лікування аритмії – статини, блокатори бета-адренорецепторів, нормалізатори ритму, антагоністи кальцієвих каналів, антиаритмічні препарати, заспокійливі. Це практично стандарт лікування порушень пульсу і ритму серця. Але підхід повинен бути індивідуальним, з урахуванням наявних хронічних захворювань серця та судин, а також інших органів та систем.

 

Лікар рекомендує дієту, допоміжну медикаментозну терапію та нормалізацію фізичних навантажень, виключення шкідливих звичок – куріння та вживання алкоголю, а також скорочення споживання кави. Подібні обмеження та баланс життєвого ритму – найпростіша профілактика аритмії серця та інших серцево-судинних захворювань, патологій внутрішніх органів. Не потрібно шукати на форумах швидкий засіб від аритмії, таблетки та інші препарати для відновлення серцевого ритму. Позитивний результат можливий лише за участю фахівців, після експертної діагностики та виявлення причин захворювання. Призначене лікування, відстеження динаміки, а також подальша профілактика – найкраще рішення!

 

Кардіологія на Філатова – діагностика та лікування аритмії у Кривому РозіКардіологія на Філатова – діагностика та лікування аритмії у Кривому РозіЛікування аритмії – Кривий Ріг: кардіолог на Філатова! Медичний центр Клініка Медітон. Комплексна діагностика та лікування серця, відновлення та профілактика. Запис: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

ЕКГ серця на Філатова

УЗД судин шиї та голови

Лабораторні дослідження

Поділитися