Фотодерматоз: лікування в дерматології Клініки МедітонФотодерматоз: лікування в дерматології Клініки МедітонАлергія на сонце – це стандартна для багатьох людей реакція на ультрафіолетове опромінення. Фотодерматоз або сонячна кропив'янка проявляється висипаннями, почервоніннями, печінням шкіри, свербінням та лущенням. Симптоми неприємні та болючі, і тому рекомендуємо без зволікань звернутися до лікаря: лікування алергії на сонце в Кривому Розі, консультація дерматолога.

 

Підвищена чутливість до сонця – це реакція імунної системи на ультрафіолет. Вона буває слабкою, помірною та вираженою, проявляється сонячна кропив'янка у дітей та дорослих, відомі численні випадки алергії на сонце у людей похилого віку!

 

Механізм впливу сонця на шкіру, патогенез

 

Фотосенсибілізація – активація чутливості слизових оболонок та шкіри до ультрафіолету. Певні хімічні речовини та сполуки, а також їх похідні вважаються каталізаторами фотохімічної реакції та фототоксичної дії, а також причиною незапальних або запальних процесів по відношенню до областей шкіри, які тимчасово або на постійній основі піддаються сонячному опроміненню. І якщо сьогодні фотосенсибілізація ефективна для лікування дерматологічних патологій, коли застосовується фотодинамічна терапія, то у нашому випадку ефект суто негативний!

 

Типологія сонячної кропив'янки та причини розвитку

 

Лікарі говорять про можливість прояву наступних типів алергії:
• Екзогенний фотодерматит – реакція на речовини безпосередньо на шкірі, саме зовнішній вплив, пов'язаний із косметикою, медикаментами, татуюваннями на тілі;
• Ендогенний фотодерматит – реакція на речовини, які виробляє організм, та які перебувають у структурі шкіри за рахунок захворювань внутрішніх органів, хронічних патологічних станів, пов'язаних із ШКТ, імунною системою!

 

Види фотодерматозу шкіри

 

Світлові захворювання та шкірні незапальні процеси ділять на такі види:
• Фототравматична реакція – реакція на тривале сонячне опромінення у спеку;
• Загар – спроба організму людини забезпечити захист шкіри від ультрафіолетового опромінення;
• Гострий фотодерматоз – сонячний опік після тривалого перебування під сонцем;
• Хронічний фотодерматоз – патологія шкіри у людей, які багато часу проводять на відкритому просторі під сонцем. Можливе виникнення бородавок, судинних зірочок, глибоких тріщин на шкірі!

 

Форми фотодерматозів

 
Подразнення від сонця, висипання, печіння та свербіж: фотоалергія, фітодерматитПодразнення від сонця, висипання, печіння та свербіж: фотоалергія, фітодерматит• Фотоалергія – розвивається при виділенні імунними клітинами гістаміну при найменшому УФО. Виявляється у алергіків, людей з поганим імунітетом, у вагітних жінок на фоні імунних та гормональних змін;
• Пігментний дерматит – виявляється після опромінення ультрафіолетом у людей, які застосовують певну косметику, а також під час курсу аміодарону, препаратів тетрацикліну, сульфаніламіду та деяких інших;
• Луговий дерматит, трав'яний дерматит, лісовий дерматит або фітодерматит – відповідь організму на одночасний контакт шкіри з ультрафіолетом та певними рослинами. Фахівці відзначають, що за алергічну реакцію може бути відповідальна безпосередньо отруйність рослини, але частіше є саме ефект фотосенсибілізації. Група рослин, після яких виникає фотоалергія та фітодерматит: борщівник, псоралея кістянкова, жовтець, осока, кукурудза, буркун лікарський та багато інших;
• Вроджений фотодерматоз – фотоалергічна реакція шкіри через схильність до відповідних механізмів порушення пігментації!

 

Симптоми фотодерматозу та реакція на ультрафіолет

 

Сонячна алергія проявляється висипаннями на шкірі, плямами і пухирями, помітні великі ділянки почервоніння з місцевим підвищенням температури. Уражені області лущаться, є свербіж і печіння. Можливе подальше інфікування при контакті з потом та пилом, у разі розчісування. Тоді доповнюється фотодерматит на тілі подразненням шкіри та гнійничковим висипом, тріщинами, виразками, можливий набряк та наступні відповідні реакції!

 

Висип від сонця з'являється на відкритих ділянках тіла, де є прямий контакт з ультрафіолетом. Зокрема, обпалюються руки та плечі, зона декольте, спостерігається фотодерматоз на обличчі та шиї. Перші симптоми можуть розвинутись у найближчі кілька годин, а при уповільненій алергічній реакції на сонце – через 2-3 доби. Якщо у людини підвищена чутливість до УФО, може боліти голова, нудити, підніматися температура – доповнюється загальний потік симптомів ознаками теплового або сонячного удару. Серед складних проявів – зниження тиску та бронхоспазм. Відомі випадки втрати свідомості!

 

Діагностика алергії на сонце

 

Визначити реакцію можна за поєднанням симптомів, але зробити це самостійно неможливо. Є явні перетини з ознаками інших дерматологічних патологій та алергічних реакцій, тому важливою вважається професійна думка!

 

Дерматолог збирає анамнез і вислуховує скарги пацієнта, вивчає історію хвороби при тривалому перебігу або повторюваних випадках. Далі проводиться цифровий огляд для оцінки шкіри, її стану та пошкоджень, відстеження реакцій новоутворень та можливих їх змін. Для уточнення діагнозу призначається лабораторна діагностика – шкірна проба та стандартний IgE аналіз крові, фототестування.

 

Фотодерматози шкіри, лікування алергії на сонце у Кривому Розі

 

Ви можете відвідати відділення дерматології на Поштовому та Філатова для огляду, консультації, проведення комплексної діагностики шкіри та новоутворень на виявлення реакції шкіри на ультрафіолетове опромінення або змін родимок та пігментних плям при постійному сонячному опроміненні. За результатами тестування лікар призначить лікування та розповість про профілактику фотодерматитів!

 

Найбільш важливою складовою лікування є власна поведінка – мінімізація присутності на сонці, обмеження фотосенсибілізації. Залежно від гостроти перебігу можуть застосовуватися мазі, захисні креми, примочки, а також симптоматична терапія для лікування шкіри – протизапальні, зволожуючі засоби, антигістамінні препарати. З урахуванням діагнозу дерматолог клініки призначає вітамінотерапію, застосування кортикостероїдних препаратів, прийом антиоксидантів. При необхідності проводиться бесіда про захист від ультрафіолетового опромінення та профілактику сонячної кропив'янки!


Алергія на сонце, фотодерматит: діагностика та лікування у Кривому РозіАлергія на сонце, фотодерматит: діагностика та лікування у Кривому РозіЛікування фотодерматозів у Кривому Розі на Поштовому та Філатова! Якщо у вас висока чутливість до сонця, висипання, почервоніння та лущення шкіри, сонячні опіки, свербіж і подразнення, звертайтеся за допомогою. Комплексна діагностика, цифрове обстеження, точна ідентифікація дерматологічної патології та призначення лікування. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Лікування атопічного дерматиту

Лікування гіперпігментації шкіри

Відділення дерматовенерології: ціни

 

Поділитися