Лікування ротавірусу: огляд, аналізи, діагностикаЛікування ротавірусу: огляд, аналізи, діагностикаРотавірус, ротавірусна інфекція або ротавірусний гастроентерит – інфекційна хвороба, пов'язана із зараженням ротавірусами, що вражають слизові оболонки шлунку та кишків. Течія гостра та помірна, симптоми інтоксикації, отруєння. Необхідною є своєчасна допомога: лікування ротавірусу у Кривому Розі, консультація інфекціоніста та гастроентеролога Клініки Медітон!

 

Ротавірус, який можуть позначати як шлунковий грип або кишковий грип, поширюється через забруднені, інфіковані предмети, від людини до людини. Вірус життєздатний, стійкий до довкілля, епідеміологічну небезпеку має у громадських установах та умовах поганої санітарно-гігієнічної обстановки. Найчастіше виявляється ротавірус у дітей, але також у дорослих з поганим імунітетом та ослабленим здоров'ям!

 

Симптоми ротавірусної інфекції, ознаки ротавірусного гастроентериту

 

Симптоми ротавіруса перетинаються із стандартними проявами отруєння організму, інтоксикації, кишкових інфекцій. Тому важливо не визначати хворобу самостійно, адже існує ризик зневоднення та негативних наслідків для організму, а також тяжкого перебігу у разі невідповідної терапії. Варто вчасно відвідати лікаря, якщо помітили такі симптоми ротавіруса:
Нудота та блювота, швидке ослаблення організму;
• Діарея та часті позиви до туалету, зневоднення організму;
• Біль у животі, можливе здуття та метеоризм;
• Тяжкість в епігастрії, спазми в нижній частині живота;
• Набряклість слизових ротоглотки, наліт на язиці;
• Головний біль та висока температура.

 

Поєднані симптоми хвороб шлунка, кишечника та верхніх дихальних шляхів вважаються виразними ознаками ураження організму ротавірусом. Як супутні патологічні стани нерідко відзначається нежить, біль та першіння у горлі, набряклість і запалення гортані, мигдалин. Звернути увагу варто і на пронос, який триває до 5-7 днів. Ротавірус у дітей викликає швидке зневоднення, проявляється загальна слабкість, млявість, сонливість, блідість шкіри. Серйозними та небезпечними ознаками зневоднення на тлі ротавірусної інфекції у новонароджених та дітей молодшого віку є відсутність сліз під час плачу, а також відсутність пітливості. Це смертельно небезпечні симптоми втрати організмом рідини, за яких необхідно відразу викликати швидку допомогу!

 

Ротавірус та шляхи зараження

 

Інфікування можливе від хворого, носія, через брудні побутові предмети. Небезпеку становлять скупчення людей, громадські місця: діти заражаються ротавірусом у садочку та школі, дорослі у басейні, на роботі.

 

Діагностика ротавіруса в Клініці Медітон

 

Для ідентифікації та підтвердження інфекції гастроентеролог, терапевт, педіатр чи інфекціоніст призначає такі лабораторні дослідження: тести ІФА та ПЛР, РКА та РЛА. На аналіз здають кров та кал. Важливою є експертна диференціальна діагностика для відсічення діагнозів кишкових інфекцій, зараження астровірусами, каліцівірусами.

 

Ротавірус: лікування у Кривому Розі

 

Після збору анамнезу, вивчення стану хворого, а також отримання результатів лабораторної діагностики, лікар підтверджує діагноз і призначає лікування ротавірусної інфекції у дорослого або дитини. Рекомендації:
• Обов'язкова дієта для відновлення організму, а також виключення можливого негативного впливу на шлунково-кишковий тракт, виключення підвищеного газоутворення та процесів бродіння;
• Стандартна для лікування ротавірусу медикаментозна терапія: жарознижувальні та знеболювальні препарати при необхідності, адсорбуючі засоби, в'яжучі препарати для зниження інтоксикації;
• Обов'язкове відновлення водно-сольового балансу та його підтримка!

 

По завершенню курсу рекомендується контроль лікування, повторне відвідування лікаря, подальше дотримання порад спеціаліста. Важливо обговорити профілактику ротавіруса, вакцинацію!


Ротавірусна інфекція у дітей: лікування у Кривому РозіРотавірусна інфекція у дітей: лікування у Кривому РозіРотавірус: діагностика та лікування у Кривому Розі! Інфекціоніст, гастроентеролог, педіатр та терапевт, лабораторні дослідження, комплексне обстеження організму, консультації щодо профілактики кишкових інфекцій, вірусних захворювань, патологій ШКТ. Запис: (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Консультація гастроентеролога
Лікування Хелікобактер пілори
Діагностика та лікування дизентерії

Поділитися