Хейліт на губах: лікування в Клініці МедітонХейліт на губах: лікування в Клініці МедітонЗаїда – досить неприємна проблема. Це болісний дефект – тріщина на губі в куточку рота, але також і естетично негативна особливість. Окрім власного дискомфорту, варто пам'ятати і про можливі ускладнення. Тому рекомендуємо звернутися до фахівця. Лікування заїд у Кривому Розі: лікування хейліту, ангуліту, хейлозу в дерматології Клініки Медітон!

 

Ми чуємо багато питань: чому виникає заїда, причини запалення в куточках рота, який лікар лікує хейліт, яка мазь від ангуліту допоможе швидко позбутися заїд, чи потрібна медикаментозна терапія. І це лише частина з них!

 

Ангулярний хейліт, хейлоз, ангулярний стоматит, ангуліт, заїда на губі, заїда в куточку рота, запалення та тріщини губ – грубо кажучи, та сама проблема для людини. Але! Важливо враховувати етіологію, безпосередньо причини та умови виникнення, фактори розвитку захворювання, інфекційні збудники, а також наслідки, ускладнення, приєднання вторинних інфекцій, ураження слизових усередині рота з наступними нагноєннями, поширенням на більш широкі площі. Тут же болючі відчуття, почервоніння, місцева гіпертермія, печіння. Тобто, після розуміння факторів розвитку та поширення, а також набору симптомів, лікар визначає саму проблему, її причини та способи лікування. Відповідно, залежно від встановлених даних, вибирається і фахівець, який проводить лікування. На первинному етапі, якщо ви вважаєте, що тріщини губ, їх запалення та чутливість – це заїда, або вже точно ідентифікуєте хейліт за зовнішніми ознаками, можна звернутися до терапевта, дерматолога, дерматовенеролога або інфекціоніста, та пройти лікування хейліту в Кривому Розі, та Філатова. Наші лікарі ідентифікують захворювання, вкажуть на його правильну назву і відповідно до діагнозу призначать лікування. Також на консультації ви можете поцікавитися, чим відрізняється хейліт та ангуліт, чому з'являються тріщини на губах, у чому різниця між заїдами та герпесом!

 

Що таке заїда, ангулярний хейліт

 

Об'єднана думка медичних джерел є такою. Заїда, ангуліт або ангулярний хейліт – це ураження слизових у куточках рота через вплив грибків кандида або стрептококів. Додатковими факторами розвитку вважаються авітаміноз – нестача вітаміну B2, наявність цукрового діабету, мацерація шкіри – її розм'якшення, та неконтрольований прийом антибіотиків та інших препаратів!

 

Чому виникають заїди, причини хейліту

 

Захворювання самостійне і виникає при ураженні шкіри під впливом мікроорганізмів. Але викликати його можуть інші патології шкіри та несприятливі фактори:
Дерматоз, еритематоз, псоріаз – причини ангулярного хейліту. Слизові губи всередині та зовні залучаються до патологічного процесу з їх подальшим ураженням при зазначених дерматологічних захворюваннях, а також при поширенні червоного плоского лишаю;
• Хейліт та алергія – надійні супутники, оскільки ураження шкіри на губах та тріщини у куточках рота може спровокувати контакт з медикаментозними препаратами, побутовою хімією, косметичними засобами. Можлива реакція на ультрафіолетове опромінення, часто причина хейліту – харчова алергія;
• Вторинні хейліти здатні розвиватися через інфекційні ураження слизових, мікротравми, за рахунок наявності різних захворювань шкіри – екзема, атопічний дерматит;
• Неврологічні розлади, депресивні стани, захворювання щитовидної залози та інші ендокринні відхилення;
• Несприятливі фактори та екологія – обвітрювання губ, вплив сонця, обмороження губ та вплив інших погодних умов, робота на хімічному виробництві!

 

Звідки заїди у куточках рота: причини та симптомиЗвідки заїди у куточках рота: причини та симптомиКласифікація хейліту та форми патології: катаральний хейліт, гландулярний, ексфоліативний та екзематозний хейліт. Що стосується класифікації за збудниками захворювання, це заїди викликані стрептококами та грибками Candida:
• Стрептококова заїда у дітей, рідше у дорослих. Спочатку з'являється невеликий пузир у куточку рота, на місці якого найближчим часом утворюється ерозія з корочкою. Коли вона відпадає або механічно ушкоджується, тонка тканина під кіркою кровоточить, за рахунок чого найближчим часом на місці ураження знову утворюється кірка. Відчувається печіння, болючість, з причин заїди складно посміхатися, відкривати рота;
• Кандидамікотична заїда – захворювання характеризується появою в кутку губ невеликої блискучої червоної ерозії з бахромою по окантовці, ерозія може бути покрита світлим нальотом. Як такої кірки немає, і заїда погано помітна, але може викликати ідентичні симптоми та дискомфортні відчуття. Можлива хронічна рецидивна течія!

 

Симптоми хейліту, ознаки розвитку ангуліту

 

З боку пацієнта важливо не вдаватися до подробиць класифікації, морфології та клінічної картини захворювання. Не потрібно годинами вивчати первинний хейліт та вторинний симптоматичний хейліт, гландулярну форму, ексфоліативну, актинічну або алергічну форму, встановлюючи причинно-наслідковий зв'язок. Це робота лікарів, які шляхом протокольних діагностичних заходів одержують необхідні результати обстеження та призначають лікування заїди чи інших встановлених захворювань. Пацієнту, у свою чергу, необхідно звернутися до дерматолога при симптомах хейліту, які наведені нижче. Залежно від типології, вони можуть бути одиничними або згрупованими:
• Поява пухиря на губі, гіперемія, набряклість нижньої губи та місця ураження у куточку рота;
• Виникнення тріщин на губах, виразок з корочками, лущення та ороговіння;
• Кровоточивість ранок, виділення сукровиці та гною;
• Свербіж та печіння заїд та області біля них, почервоніння шкіри навколо рота;
• Кожна заїда болюча, неможливо відкрити рота для прийому їжі, боляче розмовляти і посміхатися!

 

Симптоми заїди виразні і пізнавані, ангулярний хейліт визначається при першому підході до дзеркала. Кандидозний хейліт, стрептококова заїда, і навіть вторинні інфекції через самостійний вплив на ранки та ерозії, добре лікуються при своєчасному зверненні за допомогою. Якщо помітили симптоми хейліту, дерматолог на Поштовому чи Філатова швидко підтвердить діагноз та призначить лікування!

 

Діагностика хейліту в Клініці Медітон

 

Лікареві достатньо зовнішнього огляду для ідентифікації захворювання. Але в деяких випадках необхідно додаткове обстеження: біохімія крові, алергопроби та дослідження на герпес, ВІЛ, наявність бактеріальної або грибкової мікрофлори, обстеження підшлункової, УЗД щитовидної залози.

 

Важливо з'ясувати причину ангуліту. Крем або мазь для лікування хейліту не завжди є найкращими засобами від заїд. Якщо причина в імунітеті, вірусному чи грибковому ураженні, необхідна буде комплексна терапія. У разі розвитку хейліту на тлі захворювань внутрішніх органів – визначення патології та призначення відповідної терапії!

 

Лікування хейліту в Кривому Розі, лікування ангуліту

 

Строго залежно від встановленої форми лікар рекомендує наступні призначення для лікування заїди та усунення причини виникнення ангуліту:
• Симптоматичні місцеві ліки від хейліту – негормональні протизапальні, загоювальні препарати, протинабрякові засоби при необхідності;
• Протигрибкові препарати, крем з антибіотиком при хейліті, антисептичні засоби, стимулятори регенерації тканин;
• Антигістамінні засоби у разі алергічного хейліту, вітаміни та імуномодулятори для покращення захисної функції організму;
• Дієтичне харчування при ідентифікації причиною ангуліту захворювань органів шлунково-кишкового тракту;
• Фізіотерапія при хейлітах – ультразвук, магнітотерапія, лазерна терапія та інші апаратні методики корекції!

 

Лікування заїд у дітей та дорослих: терапія хейліту у Кривому РозіЛікування заїд у дітей та дорослих: терапія хейліту у Кривому РозіЛікування ангулярного хейліту у Кривому Розі, лікування заїд у куточках рота, запалення губ, ерозій та тріщин. Консультація дерматолога та дерматовенеролога, прийом алерголога та інфекціоніста. Експертна діагностика та призначення терапії. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо статті:

Герпевіруси: лікування застуди на губах
Проблеми шкіри: лікування прищів та вугрів
Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Поділитися