Лікування мігрені та аномального головного болюЛікування мігрені та аномального головного болюМігрень – це неврологічне захворювання, яке характеризується підвищеною чутливістю нейронів під впливом тригерів, внутрішніх або зовнішніх подразників. Напад аномального головного болю може тривати до 72 годин, і самостійно вирішити проблему досить складно. Тому потрібна допомога фахівців: лікування мігрені у Кривому Розі, відділення неврології на Філатова!

 

Стандартний головний біль знайомий абсолютно кожній людині. Він виникає після перевтоми, у разі поганого сну, під впливом отруєння організму, після травм як симптом простудних захворювань. Це біль у потилиці або скронях, тупий біль або з легкою пульсацією, що може бути однією з ознак патологічного процесу, незадовільного стану здоров'я людини. Але мігрень відрізняється від головного болю, від його звичайних проявів. Це дещо інший головний біль, підвищена інтенсивність, пульсуючий характер, який зачіпає одну половину голови, з тривалим нападом до 48-72 годин, а також рядом супутніх симптомів. Порушення зору, мушки перед очима, нудота та блювання – часті супутники мігрені!

 

Стадії мігрені

 

Частий і тривалий головний біль не завжди означає мігрень. Клінічна картина стану значно складніша. Фахівці виділяють та описують кілька стадій мігрені з відповідною симптоматикою, але стверджують, що не у кожного пацієнта стандартна течія, можлива присутність та розвиток всього однієї з чотирьох стадій, кількох, або загального їх набору:
• Продром – за добу, декілька, або лише за 2-3 години проявляється втома, пригнічений стан, погіршення працездатності, змінюється апетит, людина стає нервовою, дратівливою;
• Аура – стадія мігрені, яка триває від кількох хвилин до години. Виявляються проблеми із зором, специфічні неврологічні ефекти: мушки перед очима, спалахи світла, можливе замилювання зорової картини різнокольоровими смугами чи зигзагами, часткове випадання зору. Додатково, людина відчуває оніміння шкіри обличчя, тремор кінцівок, поколювання та оніміння пальців, погіршується слух, розсіюється увага. Мігрень з аурою характерна лише для 30-35% пацієнтів, і може бути автономним, повністю самостійним проявом;
• Головний біль – одна з найскладніших стадій, коли виникає саме аномальний головний біль, дуже сильний, в одній частині голови. Розпираючий біль, пульсуючий, з тривалістю до 2-3 діб. На тлі сильної мігрені людину нудить, може виявитися чутливість до світла та гучних звуків, дратівливість на піку;
• Постдром – стадія згасання нападу мігрені, коли стан поступово стабілізується, проходить біль. Але до 24 годин може спостерігатися погана концентрація, сильна втома та слабкість.

 

Ознаки мігрені, симптоми

 

Аури при мігрені, мушки та спалахи в очах, випадання зору та фотофобія, виражений головний біль та втрата функціональності є найбільш впізнаваними симптомами. Але під час нападу можливі супутні симптоми мігрені. Це розповсюдження болю в шию та плечі, втрата чи загострення чутливості, втрата рівноваги та запаморочення, погана координація рухів. Можлива сплутаність свідомості, порушення мови та слуху, негативна реакція на яскраве світло, гучні звуки, виразні запахи, напади нудоти та блювання. При базилярній мігрені присутнє виражене запаморочення, порушення контролю рухів, сплутаність свідомості. Симптоми геміплегічної мігрені – помутніння зору, біль голови, галюцинації і марення, болі в очниці, шиї, плечах і лопатках, можливий парез, амнезія.

 

Епізодична мігрень, залишена поза увагою, при почастішанні нападів трансформується в хронічну мігрень. Це свідчить про можливість до 15 і більше нападів на місяць.

 

Що провокує мігрень


Мігрень і тригери, фактори ризикуМігрень і тригери, фактори ризикуСпричинити напад можуть тригери мігрені, як внутрішні, так і зовнішні. Це певні дії, стани, шкідливі звички, патологічні порушення та захворювання:
• Нервовий зрив, перенапруга, фізична втома;
• Неконтрольований прийом ліків, прийом гормональних засобів;
• Погодозалежність, різкі стрибки атмосферного тиску, зміна температури повітря;
• Яскраве сонячне світло, сильний шум;
• Шкідливі звички: алкоголь, багато кави, наркотичні засоби;
• Захворювання ендокринної системи, патології ЦНС;
Різні серцево-судинні захворювання.

 

Діагностика мігрені в неврології на Філатова

 

Для початку лікування потрібна експертна диференціальна діагностика. Існує ряд симптомів, які можуть відрізняти мігрень від головного болю чи інших патологічних станів із подібними проявами. Але саме на них слід звернути особливу увагу, тому що навіть їх наявність не говорить про можливість діагностувати мігрень лише з урахуванням цих ознак.

Важливо відрізняти транзиторні ішемічні атаки від мігрені з аурою, виникнення та розвиток головного болю на фоні прийому медикаментозних препаратів, виділяти симптоми церебрального васкуліту та інших рідкісних розладів на тлі сприйняття їх як ознаки аномального головного болю. І це може зробити лише фахівець, з урахуванням даних на момент огляду, вивчення історії хвороби і результатів лабораторної діагностики та інструментального обстеження пацієнта. Для уточнення діагнозу невролог направляє на ЕКГ, УЗД судин шиї та голови, призначає МРТ!

 

Лікування мігрені у Кривому Розі: Клініка Медітон

 

Основне завдання терапії – полегшення стану пацієнта, усунення основних симптомів, запобігання нових нападів. Для її реалізації призначаються спазмолітики, анальгетики, спеціалізовані лікарські препарати від мігрені – триптани.

 

В індивідуальному порядку, невролог для лікування мігрені з аурою, підвищеною чутливістю, фонофобією та посиленим головним болем може рекомендувати неінвазивні нейромодулюючі методи терапії, магнітну стимуляцію.

 

Для профілактики нападів мігрені лікарі призначають дієтичне харчування та лікувальну фізкультуру, радять обмежити шкідливі звички, нервові та фізичні перенапруги. Важливо стежити за режимом сну, уникати яскравого світла та гучних звуків, своєчасно відвідувати фахівців у разі симптомів неврологічних розладів. Можуть призначатися блокатори бета-адренорецепторів, антидепресанти та інші медичні препарати залежно від картини хвороби!

 

Мігрень: прийом невролога, діагностика та призначенняМігрень: прийом невролога, діагностика та призначенняЛікування мігрені на Філатова у Кривому Розі: відділення неврології медичного центру Клініка Медітон. Експертна діагностика, лабораторний комплекс та УЗД, призначення терапії. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Відділення неврології на Філатова
Консультація невролога: ціни, послуги
Лабораторні аналізи і тести

Поділитися