Підвищена пітливість ніг – проблема, з якою потрібно боротисьПідвищена пітливість ніг – проблема, з якою потрібно боротись

Підвищене потовиділення стоп (гіпергідроз) – досить поширена проблема. Це захворювання доставляє дискомфорт не тільки самій людині, але і його оточенню, оскільки, як правило, вироблення поту супроводжується неприємним запахом. У ступнях ніг розташовані численні потові залози. Під впливом певних факторів (тісне взуття, теплі шкарпетки, тривала ходьба та інше), залози починають активно виробляти піт. А при відсутності доступу кисню, починається посилене розмноження бактеріальної флори, присутньої на шкірних покривах людини. Саме життєдіяльність мікроорганізмів і є причиною гіпергідрозу стоп, супроводжуваним відразливим запахом. Але ми знаємо, як вирішити дане питання. Пропонуємо ефективне лікування підвищеного потовиділення стоп у Кривому Розі. Позбутися гіпергідрозу можна!

 

У деяких випадках, при гіпергідрозі ніг відбувається порушення нормального стану шкіри між пальцями. В результаті таких змін, на шкірі утворюються тріщини, складки, пухирі. Якщо відбувається попутний розвиток грибкового захворювання ніг, то шкірні покриви можуть сильно запалюватися. Також гіпергідроз нерідко призводить до розвитку такої проблеми, як врослий ніготь.

 

При розвитку підвищеного потовиділення, шкірні покриви стають вологими і прохолодними. Ступні можуть набувати синюватого відтінку (це відбувається через порушення периферичного кровообігу). Крім того, підвищене потовиділення, як правило, супроводжується розвитком грибкових захворювань нігтів або бактеріальних шкірних захворювань. Що стосується запаху, то вологі виділення потових залоз самі по собі запаху не мають. Він утворюється за умов бактеріальної мікрофлори, яка присутня на шкірних покривах людини і харчується шкірними виділеннями. Хоча іноді відбувається і так, що при виділенні поту, через шкіру виводяться з організму певні речовини, які вживала людина, і що мають досить неприємним запахом. Це можуть бути токсичні складові тютюну, токсини алкоголю, продукти переробки часнику або цибулі.

 

Причини підвищеного потовиділення

 

Встановлюємо причини гіпергідрозу нігВстановлюємо причини гіпергідрозу нігСеред причин пітливості ніг можуть бути такі фактори:
Порушення гормонального балансу в організмі в період статевого дозрівання;
• Гормональні порушення в період менопаузи;
• Зміни гормонального балансу при цукровому діабеті і ожирінні;
• Нервово-психічні та психосоматичні розлади;
• Інфекційні захворювання, що супроводжуються різкими перепадами температури тіла (туберкульоз, запальні процеси);
Захворювання серцево-судинної системи (порушення артеріального тиску, серцева недостатність);
• Онкологічні захворювання, пухлини;
• Захворювання сечовидільної системи;
• Вроджені аномалії системи терморегуляції організму;
• Гостре отруєння алкоголем, хронічний алкоголізм.

 

Як позбутися пітливості ніг

 

Гіпергідроз є комплексною проблемою, а найчастіше, результатом розвитку в організмі іншого захворювання. Тому визначити будь-яке специфічне лікування підвищеного потовиділення стоп досить складно. Якщо ноги постійно потіють, проблему частково можна вирішити посиленою гігієною, тобто багаторазовим прийняттям душу і використанням антиперспірантів. Однак такі методи є лише маскуючими, оскільки сама проблема не зникне.

 

Профілактика і лікування пітливості нігПрофілактика і лікування пітливості нігДля початку необхідно повністю обстежити пацієнта і тільки після виявлення патології вибирати той чи інший напрям, як лікувати гіпергідроз ніг, щоб усунути саму проблему. Якщо гіпергідроз стоп носить тимчасовий характер (при вагітності або клімаксі), то тут немає необхідності призначати будь-яке лікування, а слід обмежитися лише гігієнічними процедурами (часте миття ніг, прийняття душу) і засобами (тальк, антиперспіранти).

 

Профілактика пітливості ніг

 

В якості профілактики пітливості ніг, фахівці рекомендують дотримуватися правил особистої гігієни, приймати щоденний контрастний душ, проводити обтирання вологим рушником і частіше міняти шкарпетки (слідки, панчохи). Для лікування підвищеної пітливості стоп дерматологи Клініки Медітон можуть рекомендувати професійну медичну косметику компанії Геволь (Німеччина), що спеціалізується на розробці і виробництві препаратів для лікування та догляду за стопою більше 150 років. Це цілий комплекс засобів та процедур, який включає в себе нанесення охолоджуючих мазей, тальків, трав'яних лосьйонів, використання ванночок, спреїв для ніг і взуття.

 

Важливо розуміти, що лікування гіпергідрозу ніг є індивідуальним, оскільки причини можуть бути різноманітними. Ноги сильно потіють банально через погане взуття або синтетичні шкарпетки, але також через життєдіяльність грибків або неправильне кровопостачання кінцівок, з причини алергії або гормональних змін. Важливо звернути увагу на харчування. Крім профілактики гіпергідрозу, рекомендується дотримуватись деяких обмежень у раціоні харчування. Зменшити споживання солі, кофеїну та алкоголю.

 

При появі будь-якого з перерахованих симптомів слід негайно звертатися за допомогою. Лікарі-дерматологи Клініки Медітон, що спеціалізуються на різних шкірних захворюваннях, проведуть необхідні діагностичні дослідження і оберуть відповідні методи лікування підвищеного потовиділення стоп.

 

Лікування гіпергідрозу ніг, Кривий РігЛікування гіпергідрозу ніг, Кривий РігЕфективне лікування гіпергідрозу стоп у Кривому Розі. Професійна діагностика, індивідуальні призначення, рекомендації по косметиці та засобам профілактики. Звертайтеся по телефону (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Оніхолізис: причини, діагностика та лікування

Діагностика та лікування гіперкератозу

Натоптиші і мозолі: ефективне лікування

Поділитися