
Консультації з питань грудного вигодовування та введення прикорму
Грудне вигодовування: поради спеціалістів
Грудне молоко містить оптимальний склад поживних речовин, які необхідні дитині для повноцінного росту і розвитку в ранній період життя. Безумовно, грудне молоко – це золотий стандарт фізіологічно адекватного харчування для новонародженого і дитини грудного віку. З огляду на важливість природного харчування для молодого зростаючого організму, фахівці Клініки Медітон завжди раді допомогти і відповісти на ваші запитання. Консультації з грудного вигодовування у Кривому Розі, режим грудного годування, харчування на ГВ, періодичність та час годування дитини, розрахунок калорій, введення прикорму, таблиця прикорму по днях та місяцях!
Правила грудного вигодовування
• Чим раніше, тим краще. Раннє прикладання дитини до грудей протягом півгодини після народження є обов'язковим і навіть прописано відповідними наказами Міністерства охорони Здоров'я;
• Відразу вчіться правильно прикладати дитину до грудей;
• Годувати дитину стільки разів, скільки попросить, незалежно від часу доби. Ні в якому разі не обмежуйте малюка в годуванні;
• Для збереження повноцінного природного вигодовування не використовуйте ніякі інші рідини або суміші;
• Не займайтеся бутафорією: пустушки або соски для смоктання дитині не потрібні;
• Якщо дитина активна і постійно просить груди, не варто зціджувати груди після кожного годування;
• До і після годування не мийте груди з милом. Для дотримання гігієни цілком достатньо щоденного прийому душу або ванни.
Коректне годування грудьми є обов'язковим для молодої мами. Правильний алгоритм забезпечує не просто харчування новонародженого, а й його насичення, отримання корисних речовин, дотримання режиму, а отже, і повноцінний розвиток. Важливим залишається і харчування годуючої мами, раціон і продукти, кількість їжі. Дитина реагує на будь-яку зміну дієти!
Чи необхідно збільшити споживання калорій мамі, що годує під час грудного вигодовування?
Так, можливо, необхідно буде їсти трохи більше, ніж зазвичай. Додатково знадобиться приблизно 400-500 калорій в день. Для цього, наприклад, вам доведеться додати в свій раціон шматочок хліба з арахісовим маслом, банан або яблуко і 200 мл знежиреного йогурту. Хороше, здорове та повноцінне харчування при ГВ обов'язково!
Скільки рідини необхідно вживати при грудному вигодовуванні?
Зневоднення для годуючої мами – небажане явище, тому пийте достатньо, щоб не виникало відчуття спраги. Безпосередньо перед годуванням рекомендується заздалегідь поставити біля себе склянку води. Справа в тому, що гормон окситацин, що виробляється при годуванні, змушує вас відчувати спрагу.
Крім того, колір вашої сечі можна використовувати як індикатор стану водного балансу в організмі. Якщо колір насичено жовтий або навіть темно-жовтий, варто збільшити кількість споживаної рідини.
Чи поєднується вегетаріанська дієта та годування груддю?
Поєднувати вегетаріанську дієту та годування груддю можна. Найголовніше, щоб ні мати, ні малюк, не мали нестачі в поживних речовинах. Можливо, необхідною буде схема харчування при ГВ по місяцях, але часто це необов'язково.
Які продукти не можна вживати годуючій мамі?
Годування груддю та введення прикорму, обмеженняАлкоголь, кава, міцний чай, шоколад, краби, раки, морська риба, копченості, сало, часник, спеції – всі ці продукти опосередковано через грудне молоко можуть в тій чи іншій мірі завдати шкоди здоров'ю дитини. Якщо молода мама годує грудьми, потрібні обмеження у шкідливих звичках та власних гастрономічних уподобаннях. Деякі продукти можуть завдати серйозної шкоди новонародженому. У дітей виникає розлад травлення, діарея і здуття, метеоризм, можлива поява висипань на шкірі, та інші численні проблеми. Годуюча мама повинна харчуватися правильно!
Скільки часу займає годування немовляти?
Не варто обмежувати час годування груддю новонародженого, як і змушувати малюка, якщо той відмовляється брати груди після 10-15 хвилин харчування. Стандартно процес може займати від 5 хвилин і до 60 хвилин, що вважається нормальним. Відривати дитину від грудей та завершувати ГВ, якщо малюк продовжує їсти, не варто.
До якого віку годувати грудьми?
Рекомендація від ВООЗ та педіатрів – годування дитини грудним молоком до 6-ти місяців. Далі можна продовжувати ГВ з прикормом, аж до віку 2 роки, враховуючи індивідуальні умови.
Введення прикорму дітям до 1 року
• Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, введення прикорму необхідно починати у віці 6 місяців;
• Більшість продуктів прикорму дитина отримує перед годуванням грудьми, після – дають тільки соки і фруктове пюре;
• Нові страви починають давати по 1/4-1/2 чайної ложки і протягом тижня поступово доходять до рекомендованого обсягу, відповідного віку дитини;
• Більше – не означає краще. Кількість прикорму має відповідати прописаній нормі;
• Не рахуючи соків, за добу в цілому дитина повинна з'їдати грудного молока/молочних сумішей і прикорму в обсязі не більше 1,000 мл;
• Один і той же вид прикорму дають тільки один раз в день;
• Щоб уникнути труднощів при ковтанні всі страви прикорму необхідно доводити до однорідної консистенції;
• Якщо у дитини є які-небудь проблеми зі здоров'ям, то введення нового продукту прикорму відкладається до повного одужання або до отримання дозволу від лікаря;
• Продукти, що використовуються для прикорму, повинні бути свіжими, натуральними і пройти ретельну термічну обробку;
• Прикорм, приготований в домашніх умовах, зберігати не більше 2 діб при температурі 3-5 °C.
Можна обговорити ще багато тем, але краще це робити індивідуально, на прийомі педіатра-неонатолога. Серед найчастіших питань фахівцям, наступні: яким має бути харчування годуючої мами по місяцях, коли починати введення прикорму, які суміші для прикорму використовувати, каші та пюре, соки та інші продукти, чи потрібна схема прикорму для немовлят, таблиця по днях і місяцях.
Якщо вам необхідна індивідуальна консультація з грудного вигодовування в Кривому Розі, рекомендації по введенню прикорму і власному харчуванню, пропонуємо звернутися до наших фахівців!
Правильне харчування дитини - її сила і здоров'я!Педіатр-неонатолог на Визволення – пр. Поштовий, 52. Прийом лікаря, огляд та консультації, виміри антропометрії, післяпологове спостереження, рекомендації молодим мамам. Запис через реєстратуру та за телефоном (098) 530-60-40!
Важливі посилання:
Консультація педіатра в Кривому Розі