Консультації педіатра в Кривому РозіКонсультації педіатра в Кривому Розі

Як би незвично це не звучало, але в період грудного віку дитини дільничний педіатр стає, можна сказати, членом вашої родини. Практично з перших днів життя малюка лікар починає цікавитися його здоров'ям і розвитком. Все, що необхідно знати про догляд, вигодовування, режим і подальше обстеження дитини, батьки повинні дізнатися ні від кого іншого, крім як від дитячого лікаря, що спостерігає малюка. Беззаперечне виконання призначень і рекомендацій лікаря – запорука міцного здоров'я дитини!

 

На основі особливостей психомоторного розвитку і функціонального формування всіх органів і систем перший рік життя дитини умовно поділяють на кілька етапів, кожен з яких вимагає створення оптимального режиму і сприятливих умов. Дізнатися більше ви зможете у педіатра Клініки Медітон. Консультації дітей з народження, огляд дитини в 1 місяць, 3 місяці, півроку.

 

Призначення педіатра для дитини 1-3 місяці

 

Крім забезпечення адекватного вигодовування, в цей період особливе значення має вироблення нормального циркадного циклу сну і неспання у дитини, порушення якого може привести до збою в психічному розвитку. Не забуваємо про щоденні прогулянки на свіжому повітрі, як мінімум, по годині 2-3 рази на день. Щоб дитина себе почувала більш вільною, можна надягати повзунки.

 

В 1,5-2 місяці дитині призначають лікувальну фізкультуру (ЛФК), що включає рефлекторні вправи: повзання, розгинання спини, викладання на живіт, легкий масаж. Після докладного інструктажу матуся може самостійно виконувати дані вправи. У віці 3-х місяців малюк піддається антропометричному дослідженню – вимірюють зріст, масу тіла, окружність голови і грудей. Подібна процедура повторюється в 6, 9 і 12 місяців. Отримані антропометричні показники дитини дозволяють об'єктивно оцінити її фізичний розвиток. Крім того, в 3 місяці необхідно пройти плановий огляд в дитячій поліклініці. Свої висновки повинні дати невролог, окуліст, ортопед і педіатр.

 

Рекомендації педіатра: дитині 3-6 місяців

 

Розвиток дитини від 0 до 1 рокуРозвиток дитини від 0 до 1 рокуВідбуваються характерні зміни в режимі дня дитини. Сон коротшає на 1-1,5 години, а час неспання збільшується. Поступово зменшується кількість годувань від 6 до 5. Основний раціон харчування дитини як і раніше становить грудне молоко (на природному вигодовуванні) або молочні суміші (якщо на штучному). У 5 місяців вводиться перший прикорм у вигляді овочевого пюре. Коли дитині 6 місяців – починають давати сир і різні каші. Добовий обсяг соків доводять до 50 мл.

 

В 3-6 міс. проявляються перші спроби рухової активності тулуба і кінцівок. На 5-му міс. дитина легко лежить на животі, високо тримаючи голову, може сидіти, здатна стежити за рухомим об'єктом. На 6-му міс. за підтримки під пахви стоїть, намагається переступати. Триває щоденне проведення ЛФК з додаванням пасивних фізичних вправ. У 6 міс. в якості планового огляду проходимо невролога, окуліста, ортопеда, педіатра, офтальмолога і здаємо загальні аналізи сечі/калу.

 

Консультації педіатра для дітей від півроку

 

Період неспання продовжує збільшуватися. Раціон харчування дитини в цілому складається з 5-ти годувань. З 7-го місяця знайомиться зі смаком м'ясного пюре, також вже можна давати пробувати хліб або сухарі. Виходить, що в 8 міс. малюк отримує 2 грудних годування (або молочні суміші) і 3 прикорма. Починаємо розвивати акт жування і привчаємо до більш густої їжі. Потихеньку формуємо навик самостійно прийому їжі – їсти ложкою і пити з чашки. Як правило, до 12-ти міс. годування грудьми припиняється, але рішення повинно прийматися індивідуально.

 

Що ми вже вміємо: повзання на животі (5-8 міс.), повзання на четвереньках (6-9 міс.), залазити на предмет (8-10 міс.), стояти з невеликою опорою (8-11 міс.), стояння без опори (9-11 міс.), вставання з будь-якого положення (9-12 міс.), переступання без опори (9-12 міс.), самостійна ходьба (8-12 міс.), сідати з будь-яких положень (8-11 міс.), здатні розрізняти кольори, різної форми і величини навколишні предмети (9 міс.), цілеспрямована активність на звукові подразники (9-12 міс.), вимова простих слів (9-12 міс.). У ЛФК переходимо на активні фізичні вправи, що відображають природні рухи дитини. Тривалість занять ЛФК не повинна перевищувати 15 хв. У 12 місяців поспішаємо на плановий огляд до невролога, офтальмолога, отоларинголога, хірурга і педіатра.

 

Прийом педіатра у Кривому Розі: консультації з народження дитини

 

Патронаж дітей до 1 року, Кривий РігПатронаж дітей до 1 року, Кривий РігПовноцінний розвиток дитини має забезпечуватися за рахунок створення нормальних режимів дня, відповідних віку, повноцінного годування, фізичного виховання і застосування ефективних методів профілактики захворювань. Ми пропонуємо індивідуальні програми, підготовані спеціалістами, та професійні консультації педіатра в Кривому Розі для новонароджених, дітей від 0 до 1 року життя – післяпологове спостереження!

 

Додаткова інформація:

Прийом педіатра Клініки Медітон

Школа для матері "Здорова дитина"

Аналізи крові та сечі

Поділитися