Лікування хвороб центральної нервової системи у Кривому РозіЛікування хвороб центральної нервової системи у Кривому РозіНеврологічні захворювання є серйозною формою впливу на організм людини, її здоров'я та загальний стан. Розлади центральної нервової системи та периферичної нервової системи поєднують патології головного та спинного мозку, а також нервів та нервових закінчень. Інсульти та їх наслідки, судинна енцефалопатія, атеросклерози, епілепсія, мігрені та головні болі, а також розсіяний склероз та хвороба Паркінсона – складні захворювання з тяжким перебігом, що потребують уважного ставлення та грамотного ведення з боку спеціаліста. Клініка Медітон пропонує допомогу. Лікування неврологічних захворювань у Кривому Розі на Філатова, консультація невролога, експертна діагностика, лабораторні аналізи та інструментальні дослідження, призначення терапії!

 

Епілепсія – складне захворювання ЦНС

 

Епілепсія займає третє місце за поширеністю серед усіх неврологічних захворювань. В основі даної патології лежить розвиток епілептичного нападу – патологічного неконтрольованого спалаху електричної активності в нейронах головного мозку, що приводить до тимчасового порушення функції мозку. Якщо причину вдається встановити, то це симптоматична епілепсія, якщо ні – ідіопатична!

 

Причини епілепсії

 

Причинами епілепсії можуть бути: травма головного мозку, набряк мозку (еклампсія, гіпертензивна енцефалопатія), церебральна ішемія, інфекції ЦНС (абсцес головного мозку, менінгіт, нейросифіліс, токсоплазмоз, вірусний енцефаліт), внутрішньочерепні крововиливи, пухлини, гіпертермія (гарячка, тепловий удар), передозування деякими лікарськими препаратами, метаболічні порушення (гіпоглікемія, гіпонатріємія, гіпомагніємія, гіперглікемія), синдром відміни (алкоголь, анестетики, барбітурати).

 

Симптоми епілепсії

 

Епілептичні напади бувають генералізованими і парціальними. Тоніко-клонічний судомний припадок вважається найбільш яскравим типом генералізованої епілепсії. Для нього характерні раптовий початок, втрата свідомості, розширення зіниць. Далі йдуть тоніко-клонічні судоми. Можуть спостерігатися прикушування язика, мимовільне сечовипускання. У більшості епілептиків сам напад триває до 5 хвилин. Після нападу, як правило, настає глибокий сон. Також генералізована епілепсія може проявлятися окремо тонічними або клонічними нападами, абсансами, епілептичним міоклонусом або рефлекторно генералізованим нападом.

 

Прояви парціальних нападів безпосередньо пов'язані з локалізацією патологічного осередку. Наприклад, при формуванні патологічного вогнища в потиличній частці виникають зорові галюцинації, в тім'яній частці – локалізоване порушення чутливості (відчуття оніміння, поколювання) і т.д.

 

Діагностика епілепсії а Філатова

 

Визначення епілепсії проводиться із застосуванням цілого ряду лабораторних аналізів та інструментальних досліджень. Невролог призначає аналіз крові, КТ та МРТ, електроенцефалографію. Вивчаються результати діагностичних заходів, сукупність нападів епілепсії, загальний стан пацієнта!

 

Лікування епілепсії в Кривому Розі

 

Лікування епілепсії полягає в тривалому постійному прийомі антиепілептичних препаратів за індивідуальною схемою, яку призначає і коригує тільки лікуючий лікар. При повній фармакорезистентності до АЕП переходять на різноманітні і часто малознайомі методи: хірургічне видалення патологічного вогнища, стимуляція блукаючого нерва, аутогенний тренінг, безвуглеводна дієта.

 

Що являє собою хвороба Паркінсона


Лікування захворювань нервової системи в неврології на ФілатоваЛікування захворювань нервової системи в неврології на Філатова

Хвороба Паркінсона (первинний, ідіопатичний паркінсонізм) – хронічне дегенеративне прогресуюче захворювання центральної нервової системи, переважно вражає осіб старше 50 років. На превеликий жаль, причина розвитку настільки грізної недуги досі не встановлена.

 

Симптоми і діагностика хвороби Паркінсона

 

При постановці діагнозу враховують наступні критерії:
• Виникнення протягом року двох або трьох визначальних симптомів хвороби Паркінсона – тремор кінцівок у спокої, брадикінезія, ригідність, порушення ходи;
• На початку захворювання характерна однобічність симптоматичних проявів;
• Зменшення вираженості характерних ознак паркінсонізму при лікуванні препаратами L-ДОФА;
• Поступове наростання симптоматики без гострого початку!

 

Хвороба Паркінсона: діагностичні міри

 

Клінічні форми хвороби Паркінсона визначають на основі переважання того чи іншого типового синдрому: тремтливо-ригідна, ригідно-тремтлива, акінетико-ригідна і просто тремтлива!

 

На пізніх стадіях захворювання з'являються супутні симптоми: когнітивні порушення, періодична сплутаність свідомості, марення, акінетичний криз (різко виражена акінезія, проблеми з ковтанням, утруднення дихання, тахікардія, артеріальна гіпотензія, підвищене потовиділення), ортостатична гіпотензія, порушення сечовипускання.

 

Важливим є раннє визначення хвороби Паркінсона. Невролог збирає анамнез, вивчає історію хвороби, обов'язково проводить фізичний огляд та неврологічні тести. Для виявлення виду та причини паркінсонізму невролог може призначити спеціалізовані інструментальні обстеження. Це позитронно-емісійна томографія та однофотонна емісійна комп'ютерна томографія.

 

Лікування хвороби Паркінсона в Клініці Медітон

 

Провідним терапевтичним методом є тривалий прийом L-ДОФА комбінованих препаратів. Крім того, активно застосовують лікувальну гімнастику, фізіотерапію, масаж та інші види фізичної реабілітації.

 

Розсіяний склероз

 

Серйозне прогресуюче захворювання центральної нервової системи, пов'язане з порушенням аутоімунних процесів в організмі. У більшості випадків, розсіяний склероз вражає людей молодого віку (від 20 до 40 років). Як не сумно про це говорити, але більш ніж 80% людей із розсіяним склерозом загрожує інвалідність.

 

За течією виділяють дві форми розсіяного склерозу:
• Прогредієнтну (неминуче прогресуючу);
• Ремітуючу (чергуються періоди загострення і ремісії, під час яких відзначається повне або часткове відновлення функції).

 

Проте, рано чи пізно ремітуюча форма переходить у вдруге-прогресуючу форму, при якій кожне наступне загострення ускладнює стан здоров'я хворого і практично не спостерігається відновлення порушеної функції.

 

Симптоми розсіяного склерозу

 

Клінічна симптоматика досить різноманітна:
• Ретробульбарний неврит – досить таки часто один з перших симптомів розсіяного склерозу. Всього за кілька днів через демієлінізацію оптичного нерва відбувається швидке зниження зору. Нерідко хворі повідомляють про біль в оці. Після перенесеного ретробульбарного невриту через кілька років з'являється типова клінічна картина розсіяного склерозу;
• Порушення функції мозочка – важко встояти у вертикальному положенні, виникає нестійкість при ходьбі, проблеми з координацією руху, тремтіння при виконанні точних дій;
• Спастичні парези і паралічі;
• Значно підвищена м'язова стомлюваність;
• Порушення функції сечовипускання. У одних – нетримання, у інших, навпаки, постійні позиви;
• Часто відзначається больовий синдром без чіткої локалізації;
Депресія, тривожність. У більш пізній період – некритичне ставлення до своєї поведінки, ейфоричний стан;
• Зниження пам'яті і уваги, швидка стомлюваність при розумовому навантаженні!

 

Діагностика розсіяного склерозу в Кривому Розі

 

На ранніх стадіях розвитку захворювання діагностика досить проблематична. Додатково використовують МРТ-дослідження головного мозку для виявлення численних вогнищ в білій речовині. Також досліджують зміни зорових потенціалів, що дозволяє зробити висновок про стан мієлінової оболонки оптичного нерва.

 

Лікування розсіяного склерозу на Філатова

 

В період загострення на допомогу приходять великі дозування глюкокортикоїдів. Для боротьби з ускладненнями призначають майже весь арсенал фізіотерапевтичних засобів в різних комбінаціях, поєднуючи з іншими видами лікування. Правильне лікування в період загострення захворювання або його ремісії, здатні призначити тільки фахівці даної області.

 

Відділення неврології Клініки Медітон – лікування хвороб ЦНСВідділення неврології Клініки Медітон – лікування хвороб ЦНСКонсультація невролога Клініки Медітон! Професійна допомога із проблемами центральної нервової системи. Лікування розсіяного склерозу та хвороби Паркінсона у Кривому Розі, терапія інших захворювань ЦНС, зокрема, тремору кінцівок, головного болю та мігрені, наслідків інсультів!

 

Зверніть увагу:

Консультація невролога

Лікування порушень сну

Запаморочення: діагностика та лікування

Поділитися