Судинні захворювання головного мозку, лікування в Кривому РозіСудинні захворювання головного мозку, лікування в Кривому Розі

Судинні захворювання головного мозку або цереброваскулярні хвороби – цей термін використовують для позначення різних видів порушень мозкового кровообігу, що призводять до стійких неврологічних розладів. Всесвітня організація охорони здоров'я відводить інсультам третє місце серед причин смертності населення в усьому світі. Більш загрозливі показники мають тільки хвороби серця і онкозахворювання. Важливо уважно спостерігати за власним здоров'ям, і якщо ви помітили ознаки інсульту, одразу звертатись за швидкою допомогою!

 

Ішемічний інсульт або інфаркт мозку

 

Гостро виникає некроз певної області головного мозку, що розвинувся в результаті недостатнього надходження крові внаслідок повної або часткової закупорки артерії, що відповідає за кровопостачання в дану область.

 

Фактори, що сприяють розвитку ішемічного інсульту:
• Артеріальна гіпертензія (АГ);
• Прогресуючий атеросклероз магістральних артерій голови;
• Поєднання АГ і атеросклерозу;
Серйозні захворювання серця!

 

Симптоми ішемічного інсульту

 

Клінічна симптоматика ішемічного інсульту повністю залежить від трьох основних моментів: швидкості розвитку, локалізації та розмірів ураженої області. У випадку емболії, неврологічні розлади проявляються протягом декількох хвилин. При тромбозі характерним є поступовий розвиток протягом 24-48 годин. Для обширного інсульту відбувається наростання симптоматики протягом декількох годин із захопленням все більшої частини половини тіла, що відповідна області ураження в головному мозку. Залежно від того, яка з судин головного мозку не справляється зі своїм прямим завданням – постачанням кисню і поживних речовин, спостерігаються характерні неврологічні симптоми, які можуть проявлятися у вигляді паралічу м'язів, порушення чутливості та оніміння кінцівок, розладом статичної функції (рівноваги, координації рухів), порушенням зору, мови, письма, читання.

 

Лікування ішемічного інсульту

 

Як лікувати ішемічний інсульт?Як лікувати ішемічний інсульт?

Правильна організація всього лікувального процесу має найважливіше значення і для виживання хворих, і для відновлення втрачених функцій. Головне завдання родичів і близьких на цьому етапі – це постаратися якомога швидше доставити хворого з інсультом в лікувальний заклад. Після стабілізації стану здоров'я, в стаціонарі починається не менш складний період – це період реабілітації та відновлення, який проводиться під наглядом кваліфікованого фахівця державної лікарні або приватної клініки.

 

Геморагічний інсульт

 

Геморагічний інсульт(внутрішньомозковий крововилив) – локальна кровотеча з кровоносних судин, що відбувається в паренхімі головного мозку. ГІ становить приблизно 17% з усіх видів інсульту. Проте, перебіг його настільки важкий, що до 35% хворих помирають протягом місяця, з яких половина – закінчують смертельним результатом в перші два дні. Артеріальна гіпертензія є основною причиною розвитку ГІ. На другому місці стоять мішечкові артеріальні аневризми судин головного мозку.

 

Клінічна симптоматика геморагічного інсульту

 

Як правило, початок гострий, що супроводжується сильним головним болем, часто після важкого фізичного навантаження або сильного емоційного стресу. Можлива втрата свідомості, нудота, блювота, епілептичний напад. Відзначається раптова поява неврологічних симптомів і їх наростання. Великі крововиливи викликають геміпарез, яскраво виражені рухові і сенсорні розлади, окорухові порушення, патологічне дихання. Летальний результат при подібних інсультах спостерігається в половині випадків. По мірі розсмоктування внутрішньомозкового крововиливу поступово регресують неврологічні симптом. Менш виражені крововиливи викликають осередкову симптоматику без порушення свідомості.

 

Лікування геморагічного інсульту в Кривому Розі

 

Показана екстрена госпіталізація в лікувальні установи, де є можливим проведення реанімації, КТ, ангіографії та нейрохірургічних операцій. Лікування складається з проведення реанімаційних заходів, відновлення і підтримки життєво важливих функцій, контролю артеріального тиску, боротьби з набряком головного мозку і при необхідності хірургічного втручання з метою видалення гематоми.

 

На прогноз виживання при ГІ впливають: рівень свідомості, розміри гематоми, темп розвитку клінічних симптомів, наявність або відсутність ускладнень, вік і своєчасне надання спеціалізованої допомоги!

 

Лікування інфаркту, профілактика та лікування інсультуЛікування інфаркту, профілактика та лікування інсультуЛікування інфаркту та інсульту у Кривому Розі, лікування гіпертонічного кризу та енцефалопатії, профілактика судинних захворювань головного мозку, ведення пацієнтів, термінова експертна діагностика у відділенні неврології на Філатова!

 

Варто знати:

Лікування хвороб серця в Кривому Розі

Постінсультна реабілітація

Консультація невролога

Поділитися