ЛОР захворювання: діагностика та лікування в Клініці Медітон


Діагностика та лікування ЛОР-захворюваньДіагностика та лікування ЛОР-захворювань

Захворювання вуха, горла і носа, а саме ЛОР патології, залишаються дуже поширеними. Часом, вони вперше проявляються в дитячому віці, переходять в хронічну форму і періодично загострюються протягом усього життя, в інших випадках – з'являються вже в дорослому віці з різних причин. Незалежно від виду, форми і ступеня патології, ми пропонуємо ефективне лікування ЛОР захворювань в Кривому Розі, у Відділенні отоларингології нашого медичного центру!

 

Чому ЛОР захворювання так поширені?

 

Високу частоту ЛОР захворювань пов'язують з цілим рядом факторів, а саме:

• Контактом слизових оболонок із зовнішнім середовищем;
• Великою кількістю умовно патогенної флори, яка заселяє слизові і при зниженні імунітету проявляє патогенну активність;
• Близькістю ЛОР органів між собою;
• Нерідко спостерігаються аномалії будови!

 

Назвемо основні ЛОР захворювання. Найбільш часто зустрічається запальна патологія: риніти, синусити, отити, тимпаніти, євстахеїти, тонзиліти, фарингіти і ларингіти, аденоїди. Вони спостерігаються як у дорослих, так і у дітей, в гострій і хронічній формі. Також не варто забувати про травми, викривлення носової перегородки, доброякісні пухлини (поліпи носа, юнацька фіброма), кровотечі різного генезу і злоякісні новоутворення.

 

Діагностика ЛОР захворювань


ЛОР – лікування вуха, горла, носаЛОР – лікування вуха, горла, носа

Слід сказати, що симптоматика ЛОР захворювань може бути найрізноманітнішою, але сучасні методи діагностики, які використовуються в клінічній практиці, надають широкі можливості для ранньої постановки правильного діагнозу і призначення лікування.

 

При деяких захворюваннях досить прийти на прийом лікаря. Збору скарг, анамнезу та огляду лікаря для постановки правильного діагнозу буде достатньо, в інших же випадках – необхідно виконання додаткового обстеження для уточнення характеру процесу, визначення точного діагнозу і пошуку оптимального підходу до лікування.

 

В якості методик додаткового обстеження в ЛОР практиці широко використовуються:
• Рентгенографічне обстеження. Як правило, використовується для обстеження придаткових пазух носа з метою визначення наявності випоту, визначення синуситу або наявності іншого патологічного процесу;
• МРТ лицьового відділу черепа використовується за тими ж показаннями, але для більш точної діагностики, іноді ця методика застосовується для визначення одонтогенного характеру гаймориту;
• Пункція пазух носа проводиться при синуситах з метою забору їх вмісту і його лабораторного дослідження (дозволяє визначити характер запального процесу);
• Ендоскопія носових ходів дозволяє оцінити характер слизової оболонки, визначити наявність поліпів і вираженість поліпозу, використовується для постановки діагнозу і визначення оптимального підходу до лікування;
• Пряма ларингоскопія також є ендоскопічним методом дослідження, який застосовується для оцінки слизової оболонки гортані, стану голосових зв'язок і можливої наявності додаткових утворень;
• Дослідження слуху за допомогою камертонів – діагностика порушень слуху, проведення диференціальної діагностики між ураженням середнього і внутрішнього вуха, а також визначення гостроти слуху;
• Продування слухових труб застосовується для визначення прохідності євстахієвих труб і з метою лікування!

 

Підходи до лікування захворювань ЛОР органів


Методи лікування ЛОР патологійМетоди лікування ЛОР патологій

Лікування в кожному конкретному випадку має бути індивідуальним, визначатися наявністю конкретного захворювання, його вираженістю, наявністю супутньої патології, можливістю застосування окремих методів лікування.

 

Основні сучасні методики лікування зводяться до оперативного лікування, медикаментозної терапії, фізіотерапевтичних заходів.

 

Лікування за допомогою препаратів є основним і найбільш часто вживаним в ЛОР практиці, що пов'язано з широкою поширеністю саме запальних захворювань. Так, призначення антибіотиків широкого спектру або антимікробних препаратів, спрямованих на конкретну групу збудників, дозволяє впливати на причину хвороби. А застосування нестероїдних протизапальних препаратів або стероїдних гормонів – впливати на механізми розвитку запалення.

 

Гормони широко застосовуються у вигляді місцевої терапії не тільки при інфекційно-запальних захворюваннях, але і при алергічних ринітах. З цією ж метою використовуються і антигістамінні препарати в таблетках.

 

Для зміцнення захисних сил організму можуть назначатися спеціальні імуностимулятори, в тому числі і полівітамінні комплекси.


Дорослий і дитячий ЛОР в Кривому РозіДорослий і дитячий ЛОР в Кривому Розі

Хірургічне лікування в ЛОР практиці використовується, але рідше, оскільки до операцій вдаються в тому випадку, коли консервативна терапія не приносить результату або є прямі показання до операції. Найбільш поширеними втручаннями є тонзилектомія і видалення аденоїдів, рідше вдаються до операцій з приводу поліпозу носа або доброякісних новоутворень ЛОР органів. Виявлення злоякісних новоутворення практично завжди є показанням до проведення операції (крім сильно запущених випадків).

 

Специфічні методики лікування включають в себе:

• Промивання зовнішнього слухового проходу для видалення пробок;
• Продування слухових труб для поліпшення слуху;
• Передню і задню тампонаду носа для зупинки кровотечі;
• Пункцію носових пазух з метою видалення ексудату;
• Промивання лакун мигдалин при хронічному тонзиліті;
• Масаж барабанної перетинки для лікування гострого середнього отиту!

 

Фізіотерапевтичні методики використовуються в якості доповнення до основного лікування і можуть значно підвищити його ефективність, особливо при запальних захворюваннях. При злоякісних новоутвореннях або підозрі на них застосування фізіотерапії абсолютно протипоказано.

 

Фізіотерапія захворювань ЛОР органів в Кривому Розі

 

До найбільш поширених в ЛОР практиці сучасних фізіотерапевтичних методів відносяться:
• Електрофорез;
• Магнітно-лазерна терапія;
• Гальванізація, УВЧ, УФО;
• Лікування ЛОР-захворювань апаратом Тонзилор;
• Дарсонвалізація;
• Озонотерапія, а також фотодинамічна терапія!

 

ЛОР, Кривий Ріг: діагностика та лікуванняЛОР, Кривий Ріг: діагностика та лікуванняЗапис на прийом ЛОРа в Кривому Розі через реєстратуру медцентру або за контактним номером (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Порушення носового дихання

Фотодинамічна терапія в лікуванні ЛОР захворювань

Лікування ларингіту у дітей і дорослих

Поділитися