Лікування алергічного риніту в Кривому Розі на ФілатоваЛікування алергічного риніту в Кривому Розі на Філатова

Алергічний риніт, синусит, риносинусит – ЛОР захворювання, які є досить дискомфортними та неприємними. Можливий тривалий перебіг, хронічне запалення носових пазух, затяжний нежить, а також ряд специфічних ускладнень. Подібні характеристики інфекційно-запальних хвороб ЛОР органів свідчать про необхідність своєчасного звернення за допомогою, яку можуть надати наші лікарі. ЛОР відділення на Філатова, Кривий Ріг: лікування риніту на Філатова, лікування синуситу та риносинуситу!

 

Алергічний риніт: симптоми, діагноз та лікування

 

Алергічний риніт – це поширене ЛОР-захворювання, що характеризується запаленням слизової оболонки порожнини носа на фоні алергічної реакції. Розрізняють сезонну, цілорічну (персистуючу) і професійну форми алергічного риніту.

 

Як правило, причина сезонного алергічного риніту – алергія на пилок квітучих рослин. З цього випливає й інша назва патології – сінний нежить або сінна лихоманка. У пацієнтів, які страждають даною формою алергічного риніту, загострення спостерігаються щорічно, саме в той час, коли починається цвітіння рослин. Затяжний перебіг сезонних ринітів без належного лікування може сприяти переходу в персистуючу форму. Цілорічна форма розвивається при постійному контакті з причинним алергеном: пил, шерсть домашніх тварин, харчові продукти, лікарські засоби. Тоді й проявляється алергічний кашель та чхання, подразнення носа та сльозотеча, сильний нежить. Важливо стежити за проявами алергічного риніту, особливо якщо спостерігається тривалий нежить у новонародженого, носовий слиз зеленого або жовтого неприродного кольору, ускладнення дихання у немовляти, присутня гіперемія, сухість шкіри навколо носа, течуть сльози!

 

Симптоми алергічного риніту: як проявляється хвороба

 

Зверніть увагу на слідуючі ознаки алергічного риніту:
• Нападоподібне чхання, по кілька разів до ряду, подразнення слизової оболонки носа, свербіж у носі, печіння;
• Рясний носовий слиз, виділення постійні, не допомагають звичайні краплі від нежиті;
Утруднення носового дихання, помітним стає запалення пазух носа!.

 

При алергічному риніті ознаки, вказані нашими лікарями, присутні практично завжди. І що найцікавіше, при сезонній формі спостерігається чітка сезонність загострень, обумовлених цвітінням певного виду рослин. Поряд з характерними симптомами, можливий шкірний свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, головний біль і зниження нюху. Для цілорічної форми вищевказані скарги присутні постійно. При проведенні риноскопії неважко помітити, що слизова оболонка набрякла і гіперемована, порожнина носа заповнена прозорою рідиною. Хронічний алергічний риніт характеризується і блідо-синюшним кольором слизової оболонки.

 

Алергічний риніт у дітей, клінічні прояви якого ідентичні таким у дорослих, нерідко поєднується із запаленням придаткових пазух носа і євстахієвої труби, розростанням аденоїдів, отитом і іншими ураженнями дихальних шляхів. ЛОР органи та їх відділи щільно взаємопов'язані, тому лікарі діагностують групи захворювань, наприклад, алергічний риніт та риносинусит, риніт та гайморит, риніт та бактеріальний синусит!

 

Діагностика алергічного риніту в Кривому Розі

 

Для лікування риніту алергічної природи потрібна низка діагностичних заходів. Спочатку, це огляд у кабінеті отоларинголога, але також пацієнт одразу може бути спрямований на консультацію алерголога. Проводиться збирання скарг, фізичний огляд пацієнта. Призначається ендоскопічне обстеження, бактеріологічні тести, цитологія мазків, а також прик-тестування. За результатами лабораторних досліджень, лікар визначає захворювання та його причини!

 

Діагностика є важливим етапом, адже потрібно лікувати безпосередньо захворювання, впливаючи на причини, а не ліквідувати симптоми. Тому, якщо заклало ніс, не варто самостійно купувати краплі від нежитю, не розуміючи його характеру. Можна викликати додаткові алергічні реакції слизової носа, сухість та подразнення, набряклість. Лікування нежитю – симптоматична терапія, але тільки з урахуванням причин захворювання і комплексним на них впливом!

 

Лікування алергічного риніту на Філатова

 

Лікування риносинуситу, консультація ЛОРа та призначенняЛікування риносинуситу, консультація ЛОРа та призначенняЛікарі Клініки Медітон дотримуються думки, що найбільш ефективою є комплексна схема лікування алергічного риніту. У відділенні отоларингології на Філатова призначається медикаментозна терапія, проводяться процедури та апаратне лікування ЛОР органів, призначається спеціалізована терапія:
• Прийняття індивідуальних заходів захисту, що запобігають контакту з алергеном;
• Призначається специфічна імунотерапія;
• Рекомендується неспецифічна гіпосенсибілізуюча терапія;
• Призначаються антигістаміни, кортикостероїди, рефлексотерапія!

 

Залежно від етіології риніту, форми алергії, вторинних інфекцій та ускладнень, серед яких можуть бути бактеріальний риносинусит, гайморит та інші запальні та інфекційні захворювання в отоларинології, лікарі можуть рекомендувати низку процедур. Це промивання придаткових пазух носа, внутрішньоносові блокади, прокол гайморових пазух, фотодинамічна терапія ЛОР органів, лазерна політомія носа!

 

Риносинусит: симптоматика, діагностика та лікування

 

Риносинусит – це інфекційно-запальне захворювання слизової оболонки порожнини носа і однієї або декількох навколоносових пазух. Часто розвивається гострий синусит при вірусній інфекції верхніх дихальних шляхів, а потім в запальний процес втягується бактеріальна флора – стрептококи, пневмококи.

 

Симптоми риносинуситу, ознаки запалення носа

 

Відмічається слабкість, нездужання, головний біль, висока температура тіла. Присутній нежить – закладеність носа, утруднене дихання через ніс, є виділення з носа, порушення нюху, гугнявість, а також відчуття хворобливості в області проекцій запалених навколоносових пазух. Якщо захворювання стосується дітей, батькам слід приділити увагу наступним симптомам: ускладнене дихання, набряклість, почервоніння навколо носа, скарги на печіння та свербіж через пересихання шкіри, температура, виражена слабкість. Часто спостерігаються соплі у дитини жовтого кольору, можливі виділення з носа зеленого кольору, коли при застуді слиз прозорий.

 

Діагностика синуситу в ЛОР-відділенні на Філатова

 

При риноскопії виявляється червона набрякла слизова порожнини носа, характерна ринореї. Серозно-гнійний випіт спостерігається в середньому носовому ході при гаймориті, етмоїдиті і фронтиті. Рівень і характер ураження навколоносових пазух визначається при рентгенографії і КТ, які можуть бути призначені для уточнення діагнозу.. Рекомендується виконати бактеріологічне дослідження запального ексудату навколоносових пазух, отриманого при проведенні ендоскопічного обстеження або пункції.

 

Гострий синусит, симптоми якого виражені, лікар може визначити практично одразу. Але не варто відмовлятися від додаткових діагностичних заходів, адже важливо встановити причини синуситу та точково впливати на них для підвищення результативності терапії.

 

Лікування риносинуситу в Кривому Розі

 

Призначаються судинозвужувальні краплі в ніс для лікування нежиті та закладеності носа коротким курсом. Антибіотикотерапія при гострій формі триває протягом двох тижнів, при хронічній – до 6-ти тижнів. Для усунення симптомів і відновлення дренажної функції навколоносових пазух призначають деконгестанти, пароповітряні інгаляції та інші фізіотерапевтичні процедури. При рецидивуючому синуситі показано хірургічне втручання.

 

Лікування синуситу у дітей індивідуально, як і терапія запальних ЛОР захворювань у дорослих. Існує кілька форм та стадій розвитку патології, можливе приєднання вторинних інфекцій та ускладнення, сезонні загострення. Тому варто дотримуватись схеми лікування, яка розробляється на базі отриманих результатів огляду, лабораторної та інструментальної діагностики. Краще відразу визначити вазомоторний риніт або гіпертрофічну форму, ніж тривалий час лікувати хронічний нежить як симптом. Те саме стосується і форм риносинуситу. Якщо ідентифікований гострий чи хронічний процес, вірусний чи бактеріальний синусит, лікування буде відрізнятися!

 

Лікування риніту і риносинуситу в Кривому РозіЛікування риніту і риносинуситу в Кривому РозіЛікування риніту та синуситу в Кривому Розі, лікування нежитю та прямий вплив на причини запального захворювання. Консультація отоларинголога та алерголога, прийом інфекціоніста за необхідності, власна лабораторія, апаратне лікування у клініці. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Потрібно знати:

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань

Апаратне лікування ЛОР органів

Ларингіт у дітей і дорослих, лікування

Поділитися