Лікування алергічного риніту в Кривому РозіЛікування алергічного риніту в Кривому Розі

Алергічний риніт, синусит, риносинусит – ЛОР захворювання, які є досить дискомфортними та неприємними. Можливий тривалий перебіг, хронічна форма запалення, а також ряд специфічних ускладнень. Подібні характеристики інфекційно-запальних хвороб свідчать про необхідність своєчасного звернення за допомогою, яку можуть надати наші лікарі! ЛОР відділення на Філатова, Кривий Ріг: лікування риніту, алергічного риніту, синуситу та риносинуситу!

 

Алергічний риніт: симптоми, діагноз та лікування

 

Алергічний риніт – поширене ЛОР-захворювання, що характеризується запаленням слизової оболонки порожнини носа, викликаним алергічною реакцією. Розрізняють сезонну, цілорічну (персистуючу) і професійну форми алергічного риніту.

 

Як правило, сезонну форму пов'язують з алергією на пилок квітучих рослин, звідси випливає й інша назва патології – сінний нежить або сінна лихоманка. У пацієнтів, які страждають даною формою алергічного риніту, загострення спостерігаються щорічно, саме в той час, коли починається цвітіння рослин. Затяжний перебіг сезонних ринітів без належного лікування може сприяти переходу в персистуючу форму. Цілорічна форма розвивається при постійному контакті з причинним алергеном (пил, шерсть домашніх тварин, харчові продукти, лікарські засоби, інше).

 

Симптоми алергічного риніту: як проявляється хвороба

 

Для алергічного риніту характерні три головні ознаки:
• Нападоподібне чхання;
• Рясні виділення з носа, слизового характеру;
• Свербіж і відчуття печіння в порожнині носа, утруднення носового дихання.

 

При алергічному риніті всі ці ознаки в різному ступені вираженості присутні практично завжди. І що найцікавіше, при сезонній формі спостерігається чітка сезонність загострень, обумовлених цвітінням певного виду рослин. Поряд з характерними симптомами, можлива поява свербежу, почервоніння очей, сльозотечі, головного болю і зниження нюху. Для цілорічної форми вищевказані скарги присутні постійно. При проведенні риноскопії неважко помітити, що слизова оболонка набрякла і гіперемована, порожнина носа заповнена прозорою рідиною. При хронічному перебігу слизова оболонка стає блідо-синюшного кольору.

 

Алергічний риніт у дітей, клінічні прояви якого ідентичні таким у дорослих, нерідко поєднується із запаленням придаткових пазух носа і євстахієвої труби, розростанням аденоїдів, отитом і іншими ураженнями дихальних шляхів.

 

Діагностика алергічного риніту

 

Для лікування риніту алергічної природи потрібна низка діагностичних заходів. Спочатку, це огляд у кабінеті отоларинголога, але також пацієнт одразу може бути спрямований на консультацію алерголога. Проводиться збирання скарг, фізичний огляд пацієнта. Призначається ендоскопічне обстеження, бактеріологічні тести, цитологія мазків, а також прик-тестування. За результатами лабораторних досліджень, лікар визначає захворювання та його причини!

 

Лікування алергічного риніту: сучасні методики

 

Риносинусит: симптоми, діагностика та лікуванняРиносинусит: симптоми, діагностика та лікуванняДосвідчені лікарі Клініки Медітон дотримуються комплексної схеми в лікуванні алергічного риніту в Кривому Розі, яка складається з:
• Прийняття індивідуальних заходів захисту, що запобігають контакту з алергеном;
• Специфічної імунотерапії;
• Неспецифічної гіпосенсибілізуючої терапії;
• Місцевої кортикостероїдної терапії та рефлексотерапії!

 

Риносинусит: симптоматика, діагностика та лікування

 

Риносинусит – інфекційно-запальне захворювання слизової оболонки порожнини носа і однієї або декількох навколоносових пазух. Досить таки часто гострий синусит розвивається при вірусній інфекції верхніх дихальних шляхів, а потім в запальний процес втягується бактеріальна флора (стрептококи, пневмококи).

 

Симптоми риносинуситу

 

Слабкість, нездужання, головний біль, висока температура тіла, закладеність носа, утруднене дихання через ніс, виділення з носа, порушення нюху, гугнявість, а також відчуття хворобливості в області проекцій запалених навколоносових пазух.

 

Діагностика інфекційно-запального ЛОР захворювання

 

При риноскопії виявляємо червону набряклу слизову порожнини носа, характерну ринорею. Серозно-гнійний випіт спостерігається в середньому носовому ході при гаймориті, етмоїдиті і фронтиті. Рівень і характер ураження навколоносових пазух визначаємо при рентгенографії і КТ. Рекомендується виконати бактеріологічне дослідження запального ексудату навколоносових пазух, отриманого при проведенні ендоскопічного обстеження або пункції.

 

Лікування риносинуситу в Кривому Розі

 

Застосовують короткий курс судинозвужувальних крапель в ніс. Антибіотикотерапія при гострій формі триває протягом двох тижнів, при хронічній – до 6-ти тижнів. Для усунення симптомів і відновлення дренажної функції навколоносових пазух призначають деконгестанти, пароповітряні інгаляції та інші фізіотерапевтичні процедури. При рецидивуючому синуситі показано хірургічне втручання.

 

Лікування риніту і риносинуситу в Кривому РозіЛікування риніту і риносинуситу в Кривому РозіДля визначення оптимального методу лікування необхідно провести консультацію у кваліфікованого фахівця Клініки Медітон, який на підставі скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для вас індивідуальну програму лікування риносинуситу, риніту, алергічних реакцій. Запис на прийом алерголога та отоларинголога за телефоном (098) 530-60-40!

 

Потрібно знати:

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань

Фотодинамічна терапія в лікуванні ЛОР захворювань

Ларингіт у дітей і дорослих: причини і симптоми

Поділитися