Що являє собою алергічний риніт

 

Лікування алергічного риніту в Кривому РозіЛікування алергічного риніту в Кривому Розі

Алергічний риніт – поширене ЛОР-захворювання, що характеризується запаленням слизової оболонки порожнини носа, викликаним алергічною реакцією. Розрізняють сезонну, цілорічну (персистуючу) і професійну форми алергічного риніту.

 

Як правило, сезонну форму пов'язують з алергією на пилок квітучих рослин, звідси випливає й інша назва патології – сінний нежить або сінна лихоманка. У пацієнтів, які страждають даною формою алергічного риніту, загострення спостерігаються щорічно, саме в той час, коли починається цвітіння рослин. Затяжний перебіг сезонних ринітів без належного лікування може сприяти переходу в персистуючу форму. Цілорічна форма розвивається при постійному контакті з причинним алергеном (пил, шерсть домашніх тварин, харчові продукти, лікарські засоби, інше).

 

Симптоми алергічного риніту: як проявляється хвороба

 

Для алергічного риніту характерні три головні ознаки:
• Нападоподібне чхання;
• Рясні виділення з носа, слизового характеру;
• Свербіж і відчуття печіння в порожнині носа, утруднення носового дихання.

 

При алергічному риніті всі ці ознаки в різному ступені вираженості присутні практично завжди. І що найцікавіше, при сезонній формі спостерігається чітка сезонність загострень, обумовлених цвітінням певного виду рослин. Поряд з характерними симптомами, можлива поява свербежу, почервоніння очей, сльозотечі, головного болю і зниження нюху. Для цілорічної форми вищевказані скарги присутні постійно. При проведенні риноскопії неважко помітити, що слизова оболонка набрякла і гіперемована, порожнина носа заповнена прозорою рідиною. При хронічному перебігу слизова оболонка стає блідо-синюшного кольору.

 

Алергічний риніт у дітей, клінічні прояви якого ідентичні таким у дорослих, нерідко поєднується із запаленням придаткових пазух носа і євстахієвої труби, розростанням аденоїдів, отитом і іншими ураженнями дихальних шляхів.

 

Лікування алергічного риніту: сучасні методики

 

Риносинусит: симптоми, діагностика та лікуванняРиносинусит: симптоми, діагностика та лікуванняДосвідчені лікарі Клініки Медітон дотримуються комплексної схеми в лікуванні алергічного риніту в Кривому Розі, яка складається з:
• Прийняття індивідуальних заходів захисту, що запобігають контакту з алергеном;
• Специфічної імунотерапії;
• Неспецифічної гіпосенсибілізуючої терапії;
• Місцевої кортикостероїдної терапії та рефлексотерапії!

 

Що таке риносинусит

 

Риносинусит – інфекційно-запальне захворювання слизової оболонки порожнини носа і однієї або декількох навколоносових пазух. Досить таки часто гострий синусит розвивається при вірусній інфекції верхніх дихальних шляхів, а потім в запальний процес втягується бактеріальна флора (стрептококи, пневмококи).

 

Симптоми риносинуситу

 

Слабкість, нездужання, головний біль, висока температура тіла, закладеність носа, утруднене дихання через ніс, виділення з носа, порушення нюху, гугнявість, а також відчуття хворобливості в області проекцій запалених навколоносових пазух.

 

Діагностика інфекційно-запального захворювання

 

При риноскопії виявляємо червону набряклу слизову порожнини носа, характерну ринорею. Серозно-гнійний випіт спостерігається в середньому носовому ході при гаймориті, етмоїдиті і фронтиті. Рівень і характер ураження навколоносових пазух визначаємо при рентгенографії і КТ. Рекомендується виконати бактеріологічне дослідження запального ексудату навколоносових пазух, отриманого при проведенні ендоскопічного обстеження або пункції.

 

Лікування риносинусита в Кривому Розі

 

Застосовують короткий курс судинозвужувальних крапель в ніс. Антибіотикотерапія при гострій формі триває протягом двох тижнів, при хронічній – до 6-ти тижнів. Для усунення симптомів і відновлення дренажної функції навколоносових пазух призначають деконгестанти, пароповітряні інгаляції та інші фізіотерапевтичні процедури. При рецидивуючому синуситі показано хірургічне втручання.

 

Лікування риніту і риносинуситу в Кривому РозіЛікування риніту і риносинуситу в Кривому РозіДля визначення оптимального методу лікування необхідно провести консультацію у кваліфікованого фахівця Клініки Медітон, який на підставі скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування!

 

Потрібно знати:

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань

Фотодинамічна терапія в лікуванні ЛОР захворювань

Ларингіт у дітей і дорослих: причини і симптоми

Поділитися